Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 106 of 107 FirstFirst ... 65696102103104105106107 LastLast
Results 3,151 to 3,180 of 3191
  1. #3151
    Pumping Iron finalgates's Avatar
    Join Date
    23-05-09
    Posts
    437

    Default

    τα ψιλοψιριζω με το σκεπτικο οτι μολις βρω το αποτελεσματικοτερο ταιμινκ θα το εχω ετσι για πολυ παραπανω απο οτι το εψαχνα.βεβαια το παρακανω λιγο!!!οσον αφορα τη διατροφη την εχω in check

  2. #3152

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Λοιπον ο φιλος μου ο Ηρακλης ειχε την ευγενη καλοσυνη να μου στειλει ενα συμπληρωμα για δοκιμη που ειχα σκοπο να αγορασω ετσι κι αλλιως. Μιλαω για το Dr Jekyll της ProSupps. http://www.prosupps.com/products/dr-jekyell/

    Λοιπον χτες δοκιμασα πρωτη μερα, 2 scoop απευθειας που δινει μια καλη δοση απο b-alanine και creatine hcl καθως και την αγαπημενη μου agmatine. Απο γευση δεν τρελαθηκα αλλα πινεται πολυ ανετα. Παρα πολυ καλες εντυπωσεις μου αφησε, ειχα ποδια χτες και με εκνευριζει απιστευτα οταν παιρνω κατι που μου δινει τσιτες γιατι δεν μπορω να βρω τις ανασες μου μεταξυ των σετ στο σκουοτ λογω ταχυπαλμιας. Το συγκεκριμενο ακομα και στα 2 scoop δινει 200mg καφεινη που ειναι οτι πρεπει. Θα ξαναπαρω σημερα, αλλα προτεινεται γενικα και θεωρω οτι η εταιρεια εχει καλα συμπληρωματα, εχω πει ηδη στον Ηρακλη την αποψη μου.

    Ενα αλλο που δοκιμασα χτες ειναι το Nuke της Muscle Warfare σαν intra workout με γευση καρπουζι. Επισης εξαιρετικες εντυπωσεις στα 2 σκουπ και αυτο. http://musclewarfare.com/home/muslce...ucts/nuke.html

    Το ξερετε εγω μπουρδες δεν λεω, αν δεν μου αρεσει κατι, παμε παρακατω. Λοιπον παρακατω εχω φτιαξει μια καταταξη με 10 preworkout και 10 intraworkout που εχω δοκιμασει και την βαθμολογια που τους βαζω προσωπικα. Στα pre ειναι 90% αποδοση και 10% γευση και στα intra 60% αποδοση 40% γευση τα κριτηρια μου. Ελπιζω να φανει χρησιμο και αν ναι μπορω να κανω το ιδιο για πρωτεινες, λιποτροπικα κλπ.
    Attached Images Attached Images

  3. #3153
    New Member
    Join Date
    24-06-12
    Posts
    48

    Default

    Γιωργο ευχαριστουμε πολυ,σιγουρα και θα φανει πολυ χρησιμο......να σε ρωτησω τωρα,στα preworkout εiχες αναφερθει στο παρελθον( 3-4 χρονια πριν) με πολυ καλα λογια για το white flood,για τo presurge unliashed και για το c4 (τα ειχα δοκιμασει και τα 3 τον καιρο που τα ειχες προτεινει και μου αρεσαν) δεν τα βλεπω ομως στην λιστα...πιστευεις οτι δεν χωρανε στην λιστα και εχουν ξεπεραστει απο τα νεοτερα preworkouts?απο intra το chaind out γευση berry banana, απλα τα σπαει........ και τελος κριμα που σταματησαν το c-bol kai to black cats σιγουρα θα χωραγαν στην δεκαδα,ετσι δεν ειναι γιωργο?....thanks και περιμενουμε τα υπολοιπα.......
    Last edited by markk; 09-06-13 at 12:30.

  4. #3154

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Δικιο εχεις απλα επρεπε να βαλω 10 για να μην ξεχειλισει η λιστα και μπερδεψει περισσοτερο. Εχω παρει πολυ περισσοτερα απλα προτιμησα τα σχετικα πιο τελευταια. Αλλωστε για αυτα που λες, το white flood μολις αντικατασταθηκε απο το reborn, το C4 ειχα παρει την παλια φορμουλα και το unleashed αντικατασταθηκε επισης. Δηλαδη δεν εχει νοημα να σας γραψω για συμπληρωματα που πλεον δεν μπορειτε να βρειτε. Παρακατω εχω κανει κατι αναλογο για 20 πρωτεινες με κριτηριο 70% ποιοτητα/διαλυτοτητα/πεψη και 30% γευση.

    Attachment 15771
    Attached Images Attached Images

  5. #3155
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    Πολυ καλο αυτο που σκεφτικες να κανεις,ετσι πιστευω να εχουμε λιγοτερα μπερδεμενα μελοι στο forum και να εχουν την επιλογη να διαλεξουν δοκιμασμενα συμπληρωματα.
    Κατι αλο τωρα, πια κατα τη γνωμη σου ειναι η πιο νοστιμη η καλητερα πια σου αρεσε περισοτερο απο τεις quest bars που εχεις δοκιμασει?
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  6. #3156

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    chocolate chip cookie ειναι απιστευτη. Μετα apple pie, berry, peanut butter chocolate κλπ. Οι μονες που δεν με ενθουσιασαν ειναι οι λεμονι, φραουλα και καρυδα.

  7. #3157
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    Οχι κριμα... δεν την εχει αυτη τι γευση το iherb πρεπει να ειναι απο τεις νοστιμοτερες με κοματακια cookie μεσα
    Δεν εχεις δοκιμασει cinamon roll,λεω να παρω αυτην και να μην παρω μια κλασικη γευση
    Ευχαριστω για τη βοηθεια, τωρα ξερω πιες να επιλεξω συν αυτη που μου εχει κανει εντηποση να παρω.
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  8. #3158
    New Member
    Join Date
    24-06-12
    Posts
    48

    Default

    Γιωργο εχω δει σε προηγουμενα post οτι χρησιμοποιεις το craze μαζι με glycerol-citrulline-agmantine,το πρωτο για συγκεντρωση και ενεργεια και τα αλλα για καλυτερα πρηξιματα...οποτε ενας συνδιασμος craze με drjekyll(που τα περιεχει ολα αυτα) για πριν το gym πως θα σου φαινοταν?επειδη σκεφτομαι να το δοκιμασω,να συνδιασω craze με drjekill?η πιστευεις καλυτερα craze και να αγορασω ξεχωριστα glycerol-citrulline-agmantine....για τις quest τις μπαρες να συμπληρωσω οτι σε καποιον που αρεσει η σοκολατα δεν υπαρχει περιπτωση να μην του αρεσει η γευση brownie......ευχαριστω....
    Last edited by markk; 09-06-13 at 16:12.

  9. #3159
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ..Συμφωνω σε ολα Γιαννη!!αναγκαστικα για να βγαλω την μερα στη δουλεια οι καφεδες πανε και ερχονται...και καπου το εχασα το παιχνιδι...δεν μπορω να φταιω ολα τα προεξασκητικα...προσπαθω τωρα με decafe να σωσω οτι μπορω...αλλα το σιγουρο ειναι οτι θελω απεξαρτηση απο τους καφεδες που και καμμια φορα εφταναν τους 8-9 τη μερα...!!!τωρα για το 1MR θα το τελειωσω οσο εμεινε...και μετα θα δω...ειμαι απογοητευμενος αλλα το λαθος ειναι ολο δικο μου και οχι των pre...
    Σωστος ο Leo!Μην τρελενεσαι ρε φιλε με τα προεξασκητικα,πηγαινε το ετσι με τους decafe να δεις πως θα παει,και βαλε αργοτερα ξανα συμπληρωμα.Εγω βαζω πολυ σπανια,αν θελω τσιτα πριν την προπονηση,πινω ενα διπλο καφε.Βεβαια,οσο πιο συχνα το κανεις,τοσο πιο γρηγορα αποκτας ανοχη και στον καφε και το μονο που σου μενει,ειναι η ενοχληση στο στομαχι.Ψαξε το λιγο και μην απογοητευεσαι,εχω δοκιμασει και εγω αρκετα,απλα πρεπει να καταλαβεις καλα,τι θα πρεπει να περιμενει απο το καθε προεξασκητικο που βαζεις,διαβαζοντας τα συστατικα του.

  10. #3160
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Γιωργο πολυ καλη ιδεα,ετσι την επομενη φορα που θα σε ρωτησει καποιος,εχεις ετοιμη ηδη την απαντηση και δεν θα χρειαστει να τα γραψεις τα ιδια ξανα και ξανα!

  11. #3161

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Quote Originally Posted by strafou View Post
    Οχι κριμα... δεν την εχει αυτη τι γευση το iherb πρεπει να ειναι απο τεις νοστιμοτερες με κοματακια cookie μεσα
    Δεν εχεις δοκιμασει cinamon roll,λεω να παρω αυτην και να μην παρω μια κλασικη γευση
    Ευχαριστω για τη βοηθεια, τωρα ξερω πιες να επιλεξω συν αυτη που μου εχει κανει εντηποση να παρω.
    Ολες τις εχω δοκιμασει. Ξεχασα banana muffin πολυ καλη. Η cinnamon ειναι στην μεση για μενα απο γευση.

    Quote Originally Posted by markk View Post
    Γιωργο εχω δει σε προηγουμενα post οτι χρησιμοποιεις το craze μαζι με glycerol-citrulline-agmantine,το πρωτο για συγκεντρωση και ενεργεια και τα αλλα για καλυτερα πρηξιματα...οποτε ενας συνδιασμος craze με drjekyll(που τα περιεχει ολα αυτα) για πριν το gym πως θα σου φαινοταν?επειδη σκεφτομαι να το δοκιμασω,να συνδιασω craze με drjekill?η πιστευεις καλυτερα craze και να αγορασω ξεχωριστα glycerol-citrulline-agmantine....για τις quest τις μπαρες να συμπληρωσω οτι σε καποιον που αρεσει η σοκολατα δεν υπαρχει περιπτωση να μην του αρεσει η γευση brownie......ευχαριστω....
    Θα ελεγα οχι αλλα stims με το craze...εγω δεν βρισκω τον λογο. Αν θες παρε το hemavol μαζι...ωραιος συνδυασμος.

  12. #3162
    Junior Bodybuilder polygyros156's Avatar
    Join Date
    09-09-11
    Posts
    210

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    chocolate chip cookie ειναι απιστευτη. Μετα apple pie, berry, peanut butter chocolate κλπ. Οι μονες που δεν με ενθουσιασαν ειναι οι λεμονι, φραουλα και καρυδα.
    καλησπερα εμενα μου αρεσε πιο πολλη η γευση mixed-berry απο τις quest bar βεβαια γουστα ειναι αυτα ολες τρωγονται ευχαριστα....

  13. #3163
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    31-03-12
    Posts
    123

    Default

    Ευχαριστούμε πολύ για τις αξιολογήσεις! Βοηθάνε πολύ για να καταλήξει κάποιος στο τι θα αγοράσει τελικά, ειδικά όταν υπάρχουν τόσες πολλές επιλογές. Θέλω να κάνω μια ερώτηση για τα modern bcaa, μιας και σκέφτομαι να τα δοκιμάσω. Έχω διαβάσει σε κάποιες κριτικές πως δε διαλύονται καλά. Ισχύει κάτι τέτοιο; Επίσης, γνωρίζει κάποιος ποια intra χρησιμοποιούν ajipure αμινοξέα;

  14. #3164

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Για τα modern bcaa και γενικα για αυτα που εχουν πολυ μεγαλη ποσοτητα λευκινης η γευση και η διαλυτοτητα ειναι παντα ενα θεμα. Στο πρωτο κουτι που ειχα παρει πραγματι ειχε το σχετικο θεμα...πολυ αφρο κλπ. Στο τελευταιο που πηρα τα modern bcaa+ watermelon τα 2 σκουπ σε ενα λιτρο νερο ειναι τελεια. Για ajipure ξερω chaind out, strive, recoup και ενδεχομενως να μου διαφευγουν κι αλλα.

  15. #3165
    Karl's Avatar
    Join Date
    12-02-13
    Location
    Peristeri
    Posts
    181

    Default

    Υπαρχουν αλλες σοκολατες πρωτεινες με λιγοτερα carbs?αυτες που λετε οι quest bars εχουν 25g,υπαρχει κατι αλλο με λιγοτερα;

  16. #3166

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Εσυ καταλαβες διαβαζοντας την ετικετα οτι οι quest εχουν 25γρ ζαχαρη; Εχουν τα καλυτερα macros απι ολες τις μπαρες που κυκλοφορουν...διαβασε καλυτερα την ετικετα με τα συστατικα.

  17. #3167
    Karl's Avatar
    Join Date
    12-02-13
    Location
    Peristeri
    Posts
    181

    Default

    δεν ειπα sugars,carbs εγραψα,ειδα πωσ εχει 1 g sugars..

  18. #3168

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ωραια σαν γνωστης φανταζομαι μπορεις να καταλαβεις την διαφορα φυτικων ινων και υδατανθρακων στο πως αντιμετωπιζονται απο το σωμα.

  19. #3169
    Karl's Avatar
    Join Date
    12-02-13
    Location
    Peristeri
    Posts
    181

    Default

    Γιωργο επειδη εχω στεγνωσει αρκετα μετα απο σκληρη γραμμωση,για να παρω μερικα πριξιματα αν βαλω κρεατινη αλκαλικη θα με θολωσει?εχεις καποια καλη να μου προτεινεις?

  20. #3170

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Πως εννοεις να σε θολωσει; Εισαι κι εσυ απο αυτους που πιστευουν στο οτι η κρεατινη κραταει νερα υποδορια; Αλλα ας το παρουμε κι αλλιως...τι περιμενεις να σου προσφερει η κρεατινη;

  21. #3171
    Karl's Avatar
    Join Date
    12-02-13
    Location
    Peristeri
    Posts
    181

    Default

    εννοω να μου βαλει μερικα πριξιματα που θελω,χωρις να μου βαλει νερα,να με τσιτωσει λιγακι δλδ στο στηθος που εχω ενα θεματακι. αυτη λεει τιποτα http://www.iherb.com/All-American-EF...Capsules/48102
    Last edited by Karl; 10-06-13 at 22:37.

  22. #3172

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Η κρεατινη να σε τσιτωσει; Να μην σου βαλει νερα; Μα αν δεν κρατησει νερα η κρεατινη τοτε αποτυχια...απλα ειναι ενδομυικα αυτα και οχι υποδορια που φοβασαι. Ετσι πως μου τα μπερδευεις ομως δεν ξερω τι ακριβως περιμενεις και αν γνωριζεις πως λειτουργει η κρεατινη. Την διαφορα μεταξυ των κρεατινων την ξερεις; πως κατεληξες στην αλκαλικη;

  23. #3173
    Karl's Avatar
    Join Date
    12-02-13
    Location
    Peristeri
    Posts
    181

    Default

    Διαβασα πως η αλκαλικη δεν κραταει τοσο νερο οσο η μονουδρικη,οχι δεν τις ξερω τις διαφορες,εγω λιγο παραπανω να δειξει το αποτελεσμα μου θελω εστω και με ενδομυικα.

  24. #3174
    Junior Bodybuilder potos's Avatar
    Join Date
    11-05-13
    Location
    Bg, Sofia
    Posts
    160

    Default

    φιλε η κρεατινη δεν θα σου δωσει το φουσκωμα που τοσο θες, αλλα θα σε οδηγησει σε μια μικρη αυξηση βαρους και μια μικρη αυξηση της μυικης δυναμης σου. Δεν ειναι μαγικος ζωμος.!!!
    ''The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens''

  25. #3175
    Karl's Avatar
    Join Date
    12-02-13
    Location
    Peristeri
    Posts
    181

    Default

    αυτο το φουσκωμα θεηαλ που λες,οσο για την δυναμη δεν με πολυκαιει.

  26. #3176

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Quote Originally Posted by Karl View Post
    Διαβασα πως η αλκαλικη δεν κραταει τοσο νερο οσο η μονουδρικη,οχι δεν τις ξερω τις διαφορες,εγω λιγο παραπανω να δειξει το αποτελεσμα μου θελω εστω και με ενδομυικα.
    Τι σημαινει εστω και ενδομυικα ρε συ; Μα μονο ετσι θα επρεπε να θελεις. Μην το παρεις στραβα, αλλα ασε την κρεατινη στην ακρη, ειναι προφανες οτι δεν εχεις ιδεα πως δουλευει και αρα ουτε ξερεις τι πρεπει να κανεις για να δεις αποτελεσμα και θα απογοητευτεις. Ο φιλος απο πανω σου λεει δεν θα σου δωσει το φουσκωμα που περιμενεις κι εσυ του λες απο κατω "αυτο το φουσκωμα που λες..." ενω σου εχει πει ακριβως το αντιθετο. Μετα παρεξηγιεστε γιατι μιλαω "περιεργα"....
    Last edited by megageo; 11-06-13 at 00:01.

  27. #3177
    New Member
    Join Date
    24-06-12
    Posts
    48

    Default

    προφανως μυικα πρηξιματα που να διαρκουν ολη μερα απο συμπληρωματα, σιγουρα θα πρεπει να το ξεχασεις....τωρα αν ενοεις οτι θες πρηξιματα μες στην προπονηση,στην προηγουμενη σελιδα εχει μερικα καλα preworkout που τα προτεινει ο Γιωργος,διαλεξε καποιο,διαβασε την ετικετα του και δες αν σου κανει .......Γιωργο αν λεω κατι λαθος φυσικα με διορθωνεις.....
    Last edited by markk; 11-06-13 at 00:41.

  28. #3178

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Μα τι λαθος να πεις ...τα προφανη ειπες. Σε γενικες γραμμες τα πρηξιματα και τα μπαλαρισματα θελουν γλυκογονο αρα υδατανθρακες που για πολλους δεν υπαρχουν σε διαιτες γραμμωσης (κακως κατα την αποψη μου). Αρα εκει δεν σε σωνει τπτ...flat as a pancake που λενε.

  29. #3179

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ευχαριστω θερμά όλα τα παιδιά για την τεράστια συμμετοχή τους στο θέμα. Πάμε για το 4ο μέρος πλέον εδώ...


 
Page 106 of 107 FirstFirst ... 65696102103104105106107 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής για Μυϊκή Ανάπτυξη
    By megageo in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 2
    Last Post: 01-10-12, 17:52
  2. Replies: 1775
    Last Post: 25-07-11, 21:33
  3. Replies: 778
    Last Post: 08-09-10, 15:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •