Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 19 of 107 FirstFirst ... 91516171819202122232969 ... LastLast
Results 541 to 570 of 3191
  1. #541
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Λοιπον μετα απο πολυ διαβασμα των 2 σχετικων threads και αρκετο ψαξιμο στο νετ αποφασισαμε με τον κολλητο μου φιλο να κανουμε το "επομενο" βημα. Θα ηθελα Γιωργο τη γνωμη σου καθως και οποιεσδηποτε προτασεις-διορθωσεις κρινεις εσυ απαραιτητες στις αρχικες μου σκεψεις.

    Εχουμε και λεμε: ξεκινωντας απο'μενα ο βασικος στοχος ειναι το recomp με οσο το δυνατον στεγνοτερα μυικα κερδη αλλα και το χασιμο καποιου λιπους απο κοιλια-στηθος.
    Σκεφτομαι για Havoc σε συνδυασμο με 11-OXO. Το 2ο απο οτι διαβασα λες οτι βοηθαει παρα πολυ στο ενδοκοιλιακο λιπος.
    Λεω λοιπον να τρεξω 6 εβδομαδες το 11-ΟΧΟ και 5 το Havoc ως εξης:

    Aρχη μεχρι και τελος PCT (11 εβδομαδες)
    - CEL Cycle Assist 4+4 caps/day
    - Liv52 (δοσολογια?)
    - Βιταμινη C 2-3γρ./day
    - Animal Flex
    - Cissus 2γρ. 15' προ πρωινου + 2γρ. 15' προ βραδυνου
    - Ω3 5-6γρ./day
    - Πολυβιταμινη Now Adam
    - Olimp Kolagen Activ Plus 4+4 caps/day
    - Chain'd Out 3 scoops στην προπονηση


    Κυκλος (εβδομαδα 2 εως 7)
    - εβδομαδα 2 εως 7 11-ΟΧΟ: 0/450/450/450/675/675/675
    - εβδομαδα 3 εως 7 Havoc: 0/0/30/30/40/40/40 (ή 50 για την τελευταια βδομαδα)
    - εβδομαδα 3 εως 7 Triazole ή 6-Bromo για AE δραση προαιρετικα (ποιο θεωρεις καλυτερο?)
    - εβδομαδα 2 εως 7 Ταυρινη 3γρ. προ και 3γρ. μετα προπονησης


    PCT (εβδομαδα 8 εως 11)
    - Nolvadex: 0/0/0/0/0/0/0/20/20/20/20
    - Chlomid: 0/0/0/0/0/0/0/50/50/50/50 ή 0/0/0/0/0/0/0/100/50/50/25
    - Primordial Endoamp Max
    - Erase ή Lean Xtreme (ποιο θεωρεις καλυτερο?)
    - C Bol + C4

    Αποριες - Διευκρινισεις
    1) Κατ'αρχην για αυτο που θελω πως το βλεπεις το στακ και τις δοσολογιες? Θα προτεινες κατι αλλο?
    2) Θεωρεις εχει νοημα το ανεβασμα του Epi στα 50mg την 5η βδομαδα, με προυποθεση βεβαια οτι ολα εχουν τρεξει απροβληματιστα μεχρι τοτε ή θα ηταν καλυτερα και μια 6η εβδομαδα στα 40mg λαμβανοντας βεβαια υποψη οτι ειναι ο πρωτος μου κυκλος με ph/ds?
    3) Ειναι σωστο το βαθμιδοτο ανεβασμα στο 11-ΟΧΟ ή πιστευεις οτι μια φλατ δοση ειναι πιο αποτελεσματικη?
    Εννοειται οτι και στα δυο θα ξεκινησω με χαμηλοτερη δοσολογια τις πρωτες 2-3 μερες!
    4) Λογικα δε θα υπαρχει θεμα προλακτινης με τον συγκεκριμενο κυκλο αρα P5P - Vitex δε χρειαζονται, ετσι?
    5) Χρειαζεται CoQ10 στο PCT?
    6) Λογω ηλικιας (39) αλλα με φυσικη κατασταση πιο κοντα στα 30 (καθολου αλκοολ-καπνισμα) θα πρεπει να επιμηκηνω το PCT σε 6 εβδομαδες ή 4 ειναι αρκετες?
    7) ΑΙ τυπου Novedex ή αλλο ATD χρειαζεται ή λογικα ειμαι καλυμενος με τα SERMS?
    8) Οσον αφορα τη διατροφη μεσα στον κυκλο σκεφτομαι να τηρησω το 40/40/20 που προτεινεις. Επειδη ειμαι σχετικα ψηλα σε λιπος (16-17%) θα ηταν καλυτερο να διατηρησω ισοθερμιδικη διατροφη με την προοπτικη να αποφυγω αποκτηση περιτου λιπους? Με ισοθερμιδικη πλουσια σε υα διατροφη (40%) θα εχω αξιολογα μυικα κερδη ή θα ηταν καλυτερα να ειμαι λιγο υπερθερμιδικος για να εχω καλυτερα κερδη?
    9) Στο PCT, 40/30/30 ισοθερμιδικη θα ηταν πιο καταλληλη για συντηρηση?

    Και τελος πες μου οτιδηποτε αλλο νομιζεις οτι εχω παραληψει, λιγοτερο ή περισσοτερο σημαντικο.

    Σορυ Γιωργο ειναι πολλα το ξερω αλλα ειναι πρωτη φορα και θελω να τα καλυψω ολα πρωτου ξεκινησω...

    Περιμενω τις απαντησεις σου για τα δικα μου πρωτα και μετα θα σε ρωτησω σχετικα και για τον φιλο μου για να μη στα φορτωσω ολα με τη μια...
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  2. #542

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ελα Γιαννη καλημερα,

    Λοιπον παμε λιγο σιγα σιγα να δουμε το προγραμμα σου.

    Δικες μου παρατηρησεις:

    1) Μην το κανεις πολυπλοκο, 6 βδομαδες havoc straight και παραλληλα 6 βδομαδες 11-OXO. Δοσολογια 30/30/40/40/40(ή50)/40(ή50) και 675 ολες τις βδομαδες για 11-ΟΧΟ. Εναλλακτικα απο το 11-ΟΧΟ μπορεις να παιξεις με androlean ή androhard (απο την καινουρια σειρα της primordial).
    2)Δεν χρειαζεσαι ΑΙ μεσα στον κυκλο, υπερβολη μου κανει, αν θες σωνει και καλα, triazole, formestane ή κατι αναλογο ειναι οκ.
    3)liv52 4-6 caps την μερα ειναι αρκετα
    4)Erase ειναι μια χαρα
    5)pct με σταθερες δοσεις οπως το εχεις, συντηρητικα ειναι μια χαρα, δεν χρειαζεσαι παραπανω

    Παρατηρησεις σου:

    1)Σου ειπα παραπανω
    2)Μια χαρα ειναι οι δοσεις, βλεποντας και κανοντας ειναι
    3)Φλατ δοση
    4)Οχι δεν χρειαζεσαι
    5)"χρειαζεται" ειναι μεγαλη κουβεντα, εγω παιρνω coq10 ολο το χρονο
    6)4 βδομαδες ειναι αρκετες αλλα εγω θα το συνοδευα με test booster και θα συνεχιζα τα test booster και 4-6 βδομαδες μετα το pct.
    7)Οχι δεν χρειαζεσαι
    8)Μην κανεις τσιγκουνιες στην διατροφη, αν κρατηθεις πισω, θα κρατηθουν πισω και τα κερδη σου
    9)σωστα

    Οτι δεν ειναι ξεκαθαρο επανερχομαστε

  3. #543
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Καλημερα και σε σενα φιλε Γιωργο.

    1) Επομενως ξεκιναω 2 εβδομαδες προστασια και μετα μπαινω straight 6 εβδομαδες Havoc 30/30/40/40/50/50 και 11-ΟΧΟ 675mg φλατ παραλληλα, σωστα?
    2) Οκ τα αφηνω τα ΑΙ εντος κυκλου, απλα ειχα διαβασει που το προτεινες προαιρετικα καπου, γιαυτο και εγω το εβαλα.
    3) Το Erase στη δοση του κατασκευαστη, ετσι?
    4) Απο test boosters εχω στοκ 2xActivate Xtreme, 2xPrometheus, 1xTestalensis και 1xIcariin. Ποιο προτεινεις να τρεξω στο PCT? Σκεφτομουν να βαλω το Icariin επικουρικα με καποιο αλλο απο τα test boosters μαζι.
    Για τις 6 μετα PCT βδομαδες σκεφτομουν να δοκιμασω το P6 της Cellucor.
    5) Στη διατροφη να ανεβω 400-500 θερμιδες εντος κυκλου?
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  4. #544

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    1)Οκ σωστο προγραμμα
    2)Ειναι προεραιτικα, αν σε κανουν να νιωθεις πιο ασφαλης βαλτα, δεν θα κανουν κακο
    3)Σωστα
    4)Φτανουν, τρεξε το prometheus που εχει το DAA στο PCT και συνεχισε με τα υπολοιπα μετα. Το p6 κι αυτο μπορεις να το βαλεις μετα.
    5)Θα προτεινα ναι, ειδικα υδατανθρακες αν θες να ευχαριστιεσαι και τις προπονησεις σου

  5. #545
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Γιωργο σ'ευχαριστω πολυ για αλλη μια φορα για τις αμμεσες και σαφης απαντησεις σου.
    Επανερχομαι σε λιγο και με τον κυκλο του φιλου μου...
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  6. #546
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Λοιπον τωρα για τον φιλο μου, ειναι 35 ετων, 1.80, 92 κιλα και ειναι και αυτος γυρω στο 16-17% bf αλλα αυτος ειναι καλυτερος μυικα με πιο εντονο ομως προβλημα στην κοιλια. Αυτος θελει περισσοτερο να χασει ενδοκοιλιακο λιπος και να διατηρησει τη μυικη του μαζα. Φυσικα αν μπορεσει να εχει παραλληλα οποιαδηποτε κερδη σε σκληραδα, μυικοτητα ειναι καλοδεχουμενα

    Υπαρχουν οι εξης δυο ιδιαιτεροτητες με τον φιλο:
    1ον εχει ενα μικρο θεμα με τον θυροειδη και παιρνει Τ4 απο την προεφηβικη ηλικια και θα παιρνει εφ ορου ζωης. Το καλο ειναι οτι η κατασταση του θυροειδη του εχει σταθεροποιηθει εδω και 8-10 χρονια τουλαχιστον με σταθερη δοσολογια Τ4 χωρις σκαμπανεβασματα,
    και 2ον εχει σχετικα ψηλη αρτηριακη πιεση. Βεβαια τον τελευταιο 1-1,5 χρονο εχει παρει αρκετα δυνατα νιτρικα και τους τελευταιους 3-4 μηνες παιρνει C Bol χωρις να εχει παρουσιασει καποιο προβλημα.

    Με την προυποθεση οτι και οι δυο θα κανουμε τις απαραιτητες εξετασεις πριν ξεκινησουμε και λαμβανοντας υπ'οψιν τα παραπανω προβληματα αλλα και τον στοχο του φιλου μου καταληξαμε στην παρακατω σκεψη:

    Συνδυασμο 11-ΟΧΟ και Furuza για 6 εβδομαδες, δυο ουσιες που δεν ειναι τοξικες και επιβαρυνουν πολυ λιγοτερο τον οργανισμο. Ειδα οτι το προτεινεις το συγκεκριμενο στακ και για χασιμο λιπους αλλα και με το furuza να υποστηριζει καπως σε δυναμη και ισως καποια μυικα κερδη.
    Eχουμε και λεμε λοιπον:

    Aρχη μεχρι και τελος PCT (12 εβδομαδες)
    - CEL Cycle Assist 4+4 caps/day
    - Liv52 4-6 caps/day
    - Βιταμινη C 2-3γρ./day
    - Animal Flex
    - Cissus 2γρ. 15' προ πρωινου + 2γρ. 15' προ βραδυνου
    - Ω3 5-6γρ./day
    - Πολυβιταμινη

    Κυκλος (εβδομαδα 3 εως 8)
    - εβδομαδα 3 εως 8 11-ΟΧΟ: 0/0/450/450/450/450/450/450
    - εβδομαδα 3 εως 8 furuza: 0/0/200/200/200/200/200/200
    - εβδομαδα 3 εως 8 Ταυρινη 3γρ. προ και 3γρ. μετα προπονησης

    PCT (εβδομαδα 9 εως 12)
    - Activate Xtreme 2 ή Activate Xtreme & Triazole (ποιο θεωρεις πιο καταλληλο?)
    - DAA (αν χρειαζεται?)
    - Erase ή Lean Xtreme (ποιο θεωρεις πιο καταλληλο?)
    - C Bol
    - προαιρετικα καποιο νιτρικο

    Υπαρχουν δυο παραγοντες που πρεπει να λαβουμε υπ οψιν:
    1ον οι ιδιαιτεροτητες στο θεμα υγειας και 2ον το οικονομικο.
    1) Θεωρεις Γιωργο οτι ειναι safe o κυκλος υπο αυτες τις προυποθεσεις? Και ειναι καταλληλος για τον στοχο του φιλου ή θα προτεινες κατι αλλο?

    2)Μηπως θα χρειαζοταν και εξτρα Hawthorn Berry για τον ελεγχο της αρτηριακης πιεσης ή πιστευεις οτι αρκει αυτο που εχει ηδη το Cycle Assist?

    3)Aν και εφοσον ειναι οκ να προχωρησει (αφου δουμε και τις εξετασεις) μηπως το Liv52 ειναι too much και αρκει το liver support του Cycle Assist?

    4)To ξερω οτι προτεινεις μεγαλυτερη δοσολογια και για τα 2 συμπληρωματα αλλα για να τρεξουν ετσι σημαινει οτι μονο αυτα θα ξεπερασουν τα 300 ευρω. Χωρις σε καμμια περιπτωση να διαπραγματευτει η προστασια και η αποθεραπεια του κυκλου ποιες θα ηταν οι μινιμουμ δοσεις για να δωσουν καποια αξιολογα αποτελεσματα?

    5)Μηπως το 11-ΟΧΟ μονο του στις 9 καψουλες θα δουλευε καλυτερα? Χωρις το furuza βεβαια δεν θα υπηρχε η εξτρα δυναμη που σιγουρα θα χρειαστει ο φιλος μιας και υποθετω οτι για να χασει λιπος θα πρεπει να ειναι αν οχι υποθερμιδικος, τουλαχιστον ισοθερμιδικος και με χαμηλους υα. Και αυτο συνεπαγεται οτι δεν θα εχει ιδιαιτερη ενεργεια + τη ληθαργικοτητα του 11-ΟΧΟ. Το επιπλεον προβλημα ειναι οτι η δουλεια του ειναι χειρονακτικη, 10-12 ωρες τη μερα και δεν τον παιρνει να σερνεται μες στη μερα...

    6)Μηπως το Androhard μονο του θα εκανε την ιδια δουλεια με το παραπανω στακ κι εβγαινε και οικονομικοτερα? Με την προυποθεση βεβαια οτι θα δουλευε στις 4 καψουλες τη μερα.

    7)Το DCP ως no stims λιποτροπικο θα βοηθουσε επι μερους μεσα στον κυκλο για την απωλεια λιπους και υπαρχει κατι που θα μπορουσε να παρει κατα τη διαρκεια του κυκλου που θα βοηθουσε στην ενεργεια εκτος προπονησης?

    8)Μηπως αντι των test boosters & AE θα αρκουσε ενα προιον τυπου Anabolic Xtreme Advanced PCT ή CEL PCT Assist μιας και ειναι πολυ ηπιοτερες οι ουσιες του κυκλου?
    Last edited by yanniz440; 30-09-11 at 13:22.
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  7. #547

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Γιαννη,

    Τωρα εδω παμε αλλου. Καταρχην αν εχει εντονο προβλημα στην κοιλια πολυ αμφιβαλλω για 16-17%, αυτοι που ειναι τοσο δεν εχουν κοιλια, 2-3 ποντους περιφερεια. Τελοσπαντων το προσπερνω αυτο καθως πιστευω οτι μπορεις να κρινεις αν ειναι ετοιμος σωματικα.

    Επισης το Τ4 οκ δεν ειναι απαγορευτικο για να παρει κατι αλλα θα πρεπει να κανει εξετασεις για να βλεπει αν καποια ουσια επηρεαζει την λειτουργια του θυροειδη ωστε να διαμορφωσει την δοση αναλογα. Τωρα για την πιεση ειναι αλλο θεμα, σιγουρα ολα τα ανδρογονα θα την επηρεασουν. Εδω παλι δεν μπορω να πω κατι γιατι αναφερεις σχετικα υψηλη που δεν ξερω τι σημαινει αυτο.

    Τωρα στον κυκλο, ειναι πολυ light ρε συ, απλα το λεω. Επειδη βλεπω οτι το οικονομικο ειναι θεμα, αμφιβαλλω αν θα δει καλυτερα αποτελεσματα απο ενα κυκλο test booster με καποιο δυνατο θερμογενετικο. Ειναι πολυ χαμηλες οι δοσεις σε πολυ αδυναμα ανδρογονα. Δηλαδη αν προτεινα τις δοσεις που θελει για να δει σοβαρο αποτελεσμα θα ξεφευγε οικονομικα τελειως.Εξαρταται βεβαια και απο το επιπεδο του, αν ειναι προχωρημενος παντως και γυμναζεται πολλα χρονια δυσκολα θα δει και που θα τον ικανοποιησει με αυτο το κυκλο.
    Τωρα αν τελικα προχωρησει με αυτον, το pct του μπορει να ειναι AX2/DAA/Erase. Μαλλον δεν θα χρειαστει κατι αλλο.

    Για τις ερωτησεις σου:

    1) Ναι ειναι safe, αλλο δεν μπορω να προτεινω γιατι δεν ξερω την ακριβη κατασταση της υγειας και τι ρισκο θελει να παρει. Note: Παντα υπαρχει ρισκο
    2) Παλι δεν ξερω τι πιεση εχει, αν το φυσικο του ειναι πανω απο 13 για παραδειγμα τοτε ναι χρειαζεται παραπανω
    3)Ναι αρκει το assist
    4)675mg 11-OXO και furuza 400mg. Το ξερω ειναι μεγαλες οι δοσεις αλλα με ρωτησες για ορατα αποτελεσματα
    5)Το furuza στα 200mg ειναι πολυ λιγο, μαλλον καλυτερα να παει το 11-ΟΧΟ στα 675 και να το τρεξει για 2 μηνες. Ετσι θα μπορεσει να αξιολογησει και τι του εκανε το συγκεκριμενο.
    6)Το Androhard το παλιο δεν μου ειπε τπτ. Για το καινουριο ειναι σκετο ανδρογονο, δεν νομιζω οτι εχει αναβολικη δραση. Οποτε καποια σκληραδα και καποια απωλεια λιπους ισως υπαρξει. Απλα επειδη δεν το εχω παρει δεν μπορω να σου πω δοσολογια που δουλευει. Αμφιβαλλω παντως οτι στις δοσεις που προτεινει ο κατασκευαστης θα κανει κατι ιδιαιτερο
    7)Το DCP ειναι καλο παντα, εκτος ή εντος κυκλου, δεν παιζει ρολο. Στην ενεργεια δυσκολα να βοηθησει παντως.
    8)Ναι θα μπορουσε να το κανει κι ετσι. Απλα εγω τουλαχιστον ενα DAA θα το εβαζα παντα.

  8. #548
    New Member Tolkyr's Avatar
    Join Date
    10-01-08
    Location
    .
    Posts
    28

    Default

    Κοντολογίς για να μην σας κουράζω, είμαι 26, γύρω στα 5-6 χρόνια στα βάρη, μεσαίο επίπεδο γνώσεων και σωματοδομής.Διατηρώ τα τελευταία χρόνια τα κιλά μου στα 78 στο 1.78 ύψος με λίπος γύρω στο 12%.Πριν 2 χρόνια είχα δοκιμάσει κι έναν από τους "απαγορευμένους" κύκλους.Ενδιαφέρουσα εμπειρία.

    Επι του παρόντος, την συγκεκριμένη χρονική περίοδο έχω όσο χρόνο χρειάζομαι για να γυμνάζομαι σωστά και να προετοιμάζω εγώ ο ίδιος την διατροφή μου όπως ακριβώς την χρειάζομαι.Θέλω όμως ένα καλό boostαρισμα και η πείρα μου μου έχει δείξει ότι τα 'συμβατικά' συμπληρώματα δεν με καλύπτουν.

    Δεν έχω δοκιμάσει ποτε PH και μάλλον ήρθε η ώρα.Είμαι ανάμεσα σε h-drol και epistane.Μάλιστα στο predator έχει ένα stack του epistane με cycle support που φαίνεται ενδιαφέρον.Megageo θα ήθελα την γνώμη σου σε παρακαλώ και με την ευκαιρία να σε ευχαριστήσω κι εγώ για την προσπάθεια σου, μιας και πιστεύω πως αν δεν υπήρχε αυτό το topic και άλλα παρόμοια, ουκ ολίγοι από μας θα τρέχαμε στα βιοχημικά εργαστήρια...

  9. #549

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ελα καλησπερα φιλε, και τα δυο που αναφερεις ειναι καλα. Προσωπικα μου αρεσει το hdrol περισσοτερο, θεωρω ειναι πιο ασφαλες. Παρολα αυτα και το epi θα σου δωσει το παραπανω kick που θελεις. Αν εχεις ορεξη φτιαξε ενα κυκλο και μπορουμε να συζητησουμε επ'αυτου

  10. #550
    New Member Tolkyr's Avatar
    Join Date
    10-01-08
    Location
    .
    Posts
    28

    Default

    Ακόμα δεν έχω κάτι συγκεκριμένο κατά νου καθώς είμαι στο ψάξιμο.Ανάλογα ποιο από τα 2 θα επιλέξω, θα σχεδιάσω και τον κυκλο.Επίσης διάβασα ότι to h-drol μετά το πέρας του κύκλου δεν σε αφήνει να κρατήσεις πολλά gains...

    Έπειτα, κατά τη διάρκεια σκεφτομαι να τρέξω κάτι σε cycle support.Ωστόσο δεν ξέρω για PCT τι θα χρειαστώ κι εδώ θα ήθελα τα φώτα σου.

  11. #551
    New Member Tolkyr's Avatar
    Join Date
    10-01-08
    Location
    .
    Posts
    28

    Default

    Βρήκα σχετικό topic και νομίζω πως απαντήθηκε το ερώτημα μου.Που βρίσκεις nolva στο Λονδίνο όμως... :D

    Πέρα από nolva, τι ενναλλακτικές υπάρχουν για PCT?Επίσης σε κύκλο 4 εβδομάδων στα 50mg θα δουλέψει το hdrol ή θέλει πιο πολύ άπλωμα?
    Last edited by Tolkyr; 30-09-11 at 20:18.

  12. #552
    Pumping Iron
    Join Date
    03-09-11
    Posts
    558

    Default

    Μegageo ποια ειναι η γνωμη σου για το ultradrol(methyl-sten?)Eχω κανει αρκετο search κυριως για την τοξικοτητα αλλα δεν εχω βγαλει συμερασμα,παντως φαινεται καλο και σκεφτομουν να το κανω στακ με dienolone σε επερχομενο blast

  13. #553

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Φαινεται καλο πρεπει να ομολογησω κι απο τι ειδα μολις το εφερε το predator και σκεφτομαι να παρω 1-2 μπουκαλια για μελλοντικη χρηση. Κατι logs που βλεπω καλα σχολια εχουν και επισης και εξετασεις που ποσταρανε μερικοι βλεπω καλα αποτελεσματα τηρουμενων των αναλογιων.

  14. #554
    Pumping Iron gli's Avatar
    Join Date
    22-08-09
    Location
    .Thessaloniki
    Posts
    521

    Default

    Γιωργο το ultradrol οσο αναφορα τη δραστικοτητα του μαζι σε ποιες κατηγοριες phs/ds θα το συγκρινες;;

  15. #555
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Γιωργο λεγοντας εξετασεις εννοεις για TSH, T3, T4 εντος κυκλου ανα τακτα χρονικα διαστηματα? Αν ναι καθε ποτε?
    Απο πιεση παιζει στο 14, αυτο ειναι το νορμαλ του στη μεγαλη. Δεν εχει καποιο αλλο θεμα υγειας ομως, μονο αυτα.
    Με βαση λοιπον αυτο και το θεμα του θυροειδη που οπως λες σε τετοια φαση δεν ειναι ανασταλτικο τι θα προτεινες εσυ εναλλακτικα απο τον κυκλο που ειπαμε παραπανω?
    Εστω και σε κατι πιο δυνατο, θα μπορουσε να γινει καποιο αλλο στακ που θα εξυπηρετουσε τον ιδιο σκοπο?
    Προφανως εδω ανεβαινει πολυ το κοστος γιατι και τα δυο συμπληρωματα θελουν πολυ μεγαλες ποσοτητες για να φερουν αποτελεσμα. Ισως κατι αλλο μονο του ή καποιο αλλο στακ που να δωσει αναλογα αποτελεσματα?

    Εγω σκεφτηκα οτι τα 11-ΟΧΟ + furuza θα ηταν καταλληλα λογω των ιδιαιτεροτητων της υγειας αλλα απ'οτι καταλαβαινω το θεμα τοξικοτητας δεν διαφοροποει/επηρεαζει τα πραγματα για τον φιλο μου.

    Οσον αφορα κατασταση, εμπειρια κτλ, γυμναζεται 5-6 χρονια και ειναι αρκετα συνειδητοποιημενος για τα ρισκα, περισσοτερο απο εμενα αρχικα αφου αυτος με επεισε να το ψαξω κι εγω περαιτερω!

    Να πω εδω οτι εννοειται οτι ζηταμε τη γνωμη σου και την καθοδηγηση σου για να αποφυγουμε τα χειροτερα και να εξαλειψουμε οσο το δυνατον περισσοτερους κινδυνους εκ των προτερων και οχι για να σε καταστησουμε υπευθυνο για οποιαδηποτε "συνταγη" που και καλα μας εσπρωξες. Αυτη τη διευκρινιση δε την κανω ουτε για μενα αλλα ουτε και για σενα βεβαια, αλλα για καποιους που μπορει πιο ελαφρια και επιπολαια να αντιλαμβανονται διαφορετικα το ολο θεμα.
    Στο κατω κατω κι εγω και ο φιλος μου ειμαστε 35-40 χρονων μαντραχαλοι και ειμαστε απολυτα συνειδητοποιημενοι και υπευθυνοι για οτι κανουμε.
    Οπως πολυ σωστα ειπε και ο φιλος Tolkyr παραπανω χωρις τις γνωσεις σου και την καθοδηγηση σου θα τρεχαμε στα βιοχημικα εργαστηρια στην καλυτερη!!!

    Και παλι σε υπερευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια!!!
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  16. #556
    New Bodybuilder
    Join Date
    19-09-11
    Posts
    1

    Default

    Megageo αρχικά συγχαρητήρια για το χρόνο που ξοδεύεις στο forum και με τις εύστοχες παρατηρήσεις σου, βοηθάς προς την σωστή κατεύθυνση αρκετό κόσμο που δεν γνωρίζει όσα πρέπει. Το θέμα μου είναι: Θέλω να πάρω 5-6 καθαρά μυικά κιλά. Είμαι 20, 1.85, 71 κιλά. Ήμουν όμως πιο αδύνατος, 64 κιλά. Πήρα τη Hydrowhey της Optimum 795 γραμμάρια ( υδροδιαλυμένη ) και κατάφερα με full διατροφή και πραγματικά σκληρή προπόνηση να φτάσω τα 71 κιλά. Καταλαβαίνω ότι δεν ήταν και η πιο σωστή η επιλογή της πρωτεΐνης για κάποιον που θέλει να μπει σε φάση loading. Τώρα λέω να πάρω ή την gold standar whey ή την pro complex μαζί με αμινοξέα amino2222, είναι όλα προϊόντα της Optimum. Εσύ τι λες, ποια είναι η γνώμη σου ; Θα άλλαζες κάτι απ όλα αυτά ; Και κάτι για τα αμινοξέα: υγρά ή ταμπλέτες ; Έχω ακούσει ότι τα υγρά (τα λένε και προχωνευμένα νομίζω ) κατά την παρασκευή, χάνουν κάποια σημαντικά συστατικά τους, ξέρεις αν ισχύει ;
    Last edited by Bodymission; 01-10-11 at 04:05.

  17. #557

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    @gli Δεν γνωριζω ρε συ, τωρα να λεω στην τυχη; Σιγουρα φαινεται οτι ειναι αρκετα δυνατο, δεν θεωρω οτι θα ειναι το ιδιο δυνατο με το superdrol αλλα οι εξετασεις που δειχνουν και οι χρηστες ειναι πολυ καλυτερες αναλογικα.

    @yanniz440 Θα ελεγα καθε μηνα σιγουρα για τις εξετασεις.14 ειναι μεγαλη. αυτο σημαινει οτι ειναι πρωτο σταδιο υπερτασικος ρε συ. Δηλαδη αν με ανδρογονα παει στο 15+ εχουμε προβλημα, ειναι μεγαλη η επιβαρυνση στα νεφρα.
    Πιο ελαφρυς κυκλος απο τον παραπανω δεν υπαρχει, αλλα και να υπηρχε δεν μπορω να προτεινω κατι σε ανθρωπο που εχει ηδη ενα θεμα. Δηλαδη θα επρεπε μαλλον να ρυθμισει αυτο πρωτα και μετα να σκεφτεται κυκλους. Ειναι ανευθυνο εκ μερους μου να λεω κυκλους σε τετοιες περιπτωσεις. Το ξερω οτι δεν με θεωρεις υπευθυνο για κατι αλλα εγω δεν νιωθω καλα στο να δινω "ετοιμες" πατεντες. Προτιμω να τα βρειτε μονοι σας και μετα εγω απλα να πω την γνωμη μου. Εχει δοκιμασει τα συμπληρωματα για να ελεγξει την πιεση του; Δηλαδη αν με ενα bp stabil την εριχνε στο 12 τοτε γιατι οχι να δοκιμαζε κατι αναλογο με το δικο σου.

  18. #558

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Quote Originally Posted by Bodymission View Post
    Megageo αρχικά συγχαρητήρια για το χρόνο που ξοδεύεις στο forum και με τις εύστοχες παρατηρήσεις σου, βοηθάς προς την σωστή κατεύθυνση αρκετό κόσμο που δεν γνωρίζει όσα πρέπει. Το θέμα μου είναι: Θέλω να πάρω 5-6 καθαρά μυικά κιλά. Είμαι 20, 1.85, 71 κιλά. Ήμουν όμως πιο αδύνατος, 64 κιλά. Πήρα τη Hydrowhey της Optimum 795 γραμμάρια ( υδροδιαλυμένη ) και κατάφερα με full διατροφή και πραγματικά σκληρή προπόνηση να φτάσω τα 71 κιλά. Καταλαβαίνω ότι δεν ήταν και η πιο σωστή επιλογή για κάποιον που θέλει να μπει σε φάση loading. Τώρα λέω να πάρω ή την gold standar whey ή την pro complex μαζί με αμινοξέα amino2222, είναι όλα προϊόντα της Optimum. Εσύ τι λες, ποια είναι η γνώμη σου ; Θα άλλαζες κάτι απ όλα αυτά ; Και κάτι για τα αμινοξέα: υγρά ή ταμπλέτες ; Έχω ακούσει ότι τα υγρά (τα λένε και προχωνευμένα νομίζω ) κατά την παρασκευή, χάνουν κάποια σημαντικά συστατικά τους, ξέρεις αν ισχύει ;
    Oι πρωτεινες και τα αμινοξεα που θες να παρεις καταλαβαινεις οτι θα παιξουν απλα δευτερευοντα ρολο στην συνολικη σου προσπαθεια. Το να βαλεις 5-6 καθαρα κιλα που λες ειναι προσπαθεια 1-2 ετων και οχι 2 μηνων. Αυτο εφοσον μιλαμε για καθαρα μυικα κιλα οπως λες. Τωρα απο αποψη επιλογων συμπληρωματων ολες οι πρωτειες που λες ειναι μια χαρα, δεν παιζει ρολο πραγματικα, αλλη εχει πιο γρηγορη απορροφησιμοτητα αλλη πιο αργη κλπ. Για αμινοξεα δεν μπορω να πω οτι τα εχω σε εκτιμηση στην μορφη που λες. Αν θες να παρεις αμινοξεα, ψαξε BCAA σε σκονη ή χαπια και παιρνε γυρω απο την προπονηση ή ενδοιαμεσα απο γευματα.

  19. #559
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    George καταλαβαινω τη θεση σου και πιστευω οτι μεσα απο τα απειρα ποστς σου που εχω διαβασει καταννοω τον τροπο που σκεφτεσαι και λειτουργεις και αυτος ειναι απολυτα σεβαστος και αξιοθαυμαστος χωρις κολακειες! Απλα χωρις να θελω να "πιεσω" περισσοτερο θα ηταν πολυ μεγαλη βοηθεια το να ειχαμε μια κατευθυντηρια γραμμη απο'σενα αν ειχαμε τη δικη σου προσεγγιση αν ησουν εσυ στη θεση του "ασθενη".
    Πιστεψε με τις τελευταιες 2 εβδομαδες το εχουμε ψαξει παρα πολυ το θεμα αλλα επειδη ειναι συγκεκριμενη η περιπτωση απαιτει βαθος γνωσεων που δεν αποκτιεται εν μια νυκτι και ουτε εχουμε πετυχει καποιο log καποιου σε παρομοια κατασταση για να παιρναμε μια γραμμη.

    Σχετικα με το BP Stabil που αναφερες θα μπορουσε να το τρεξει πχ. 2 βδομαδες προ κυκλου και κατα τη διαρκεια μαζι με την προστασια ή θα απαιτουσε μια περιοδο θεραπειας με αυτο για καποιο διαστημα ετσι ωστε να κατεβαινε η πιεση πρωτα και μετα να ξεκινουσε οτιδηποτε?


    Υ.Γ. Ουτε εσυ κοιμασαι ποτε ρε φιλε? Και μετα κανεις κυρηγμα σε μενα για τον υπνο και την ξεκουραση!!!
    Last edited by yanniz440; 01-10-11 at 16:51.
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  20. #560

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Καλα ο υπνος...ειναι μεγαλη ιστορια. Το οτι δεν μπορω να κοιμηθω εγω δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να λεω οτι ειναι σημαντικο.

    Το κλειδι για τον φιλο σου ειναι η παρακολουθηση ρε συ. Δηλαδη πιεσομετρο στο χερι και να μετραει σε ασχετα διαστηματα μεσα στην μερα. Οσο αφορα τον κυκλο σου ειπα, το παραπανω ειναι κατι light, μαλλον δεν θα τον επηρεασει καθολου αλλα τα αποτελεσματα θα ειναι διακριτικα στην καλυτερη. Αν θελει κατι πιο ισχυρο μπορει να κανει κατι σαν το δικο σου που τα αποτελεσματα θα ειναι πιο εμφανη απλα και το ρισκο ειναι μεγαλυτερο. Εγω να προτεινω αλλο κυκλο τον οποιο θα κατεβασω απο το κεφαλι μου ξεχασε το, δεν το εχω κανει ποτε και δεν σκοπευω να αρχισω να το κανω τωρα. Το πιο ευκολο για μενα ειναι να σας πω 100 κυκλους τους οποιους μπορω να βγαλω, αλλα θεωρω ανευθυνο κατι τετοιο. Τουλαχιστον οποτε μπορω να κοιμαμαι, ας κοιμαμαι ησυχος. lol

  21. #561
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Χαχαχα οκ, οκ πάσο.
    Κάτι πρέπει να κάνουμε με τον ύπνο πάντως...Δε βγαίνει έτσι με τίποτα!

    Για το ΒP Stabil δε μου είπες.

    Όσο για τον κύκλο μήπως θα ήταν καλυτερα τελικά να τρέξει το 11-ΟΧΟ φουλ μόνο του μεμονομενα για το ενδοκοιλιακο λίπος; Σε αυτο θα έβλεπε διάφορα, έτσι;

    Το θέμα είναι η ληθαργικοτητα όπως σου είπα και πριν βεβαια.
    Τι συμπλήρωμα θα βοηθούσε στο να του δώσει κάποια έξτρα ενέργεια για το υπόλοιπο της ημέρας;
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  22. #562

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Το bp stabil θα δουλεψει ειτε παραλληλα ειτε πριν ειτε μετα οποτε διαλεγεις και παιρνεις. Γενικως καποια απο τα βοτανα θελουν 1-2 βδομαδες για να αρχισουν να δουλευουν αλλα και παλι δεν ειναι υποχρεωτικο να το ξεκινησεις απο πριν. Τωρα το 11-ΟΧΟ ειπα ειναι light, το λιπος οκ σιγουρα θα βοηθησει αλλα δεν θα περιμενα εντυπωσιακα αποτελεσματα. Η ληθαργικοτητα ειναι παντα πιθανη παρενεργεια και για μενα η μονη λυση ειναι η διεγερση με αναλογα συμπληρωματα αλλα παλι εκει στον δικο σου πεφτουμε στο θεμα της πιεσης καθως δεν εχει νοημα να τον πλακωνεις με βοτανα για να την ριξεις και μετα να του δινεις διεγερτικα για να τον ξυπνησεις.

  23. #563
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Tolkyr αν πας με το hdrol τελικα θα χρειαστεις 2 μπουκαλια για 6 βδομαδα σιγουρα θα δεις αποτελεσματα και στα 50 mg αλλα εγω θα σου ελεγα να το πας καπως ετσι 50/50/75/75/75/100.
    Μη περιμενεις το Hdrol να σου δωσει τα τρελα gains παντος σιγουρα θα σε δυναμωσει και σιγουρα θα αποκτησεις μυικοτητα αλλα σε λογικα πλαισια και παντα αν η διατροφη σου ειναι on the spot
    Τωρα αν κρατησεις καποια απο τα κερδη του κυκλου ειναι παλυ καθαρα με τη διατροφη σου και την προπονιση σου κατα τη διαρκεια του PCT σου
    Αν πας με συμπληρωματα για PCT θα χρειαστεις 2χ Reversitol, 2 χ Τestforce 2, 2 x cycle assist + 1 x lean extreme + τα κλασσικα omega 3,vit C,multivitamin που ουτος συ αλλως θα τα περνεις απο την αρχη
    Αυτα απο μενα αν κανω καποιο λαθος η εχω ξεχασει ας γραψει και ο Megageo την γνωμη του,καλη επιτυχια παντως :)
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  24. #564
    New Member Tolkyr's Avatar
    Join Date
    10-01-08
    Location
    .
    Posts
    28

    Default

    Ευχαριστώ Ψηλέ, κατατοπιστικότατος!Κάπως έτσι το σκέφτηκα κι εγώ το PCT αν δεν βρω nolva.

    Ωστόσο, η αλήθεια είναι ότι δεν έχω καταλήξει αν θα το πάω με hdrol ή epistane.To epistane φαίνεται να έχει πιο δυνατό effect και ίσως κρατάει πιο πολλά gains. Θα το ψάξω λίγο ακόμα για να καταλήξω ανάμεσα σε αυτά τα 2 και αν κάποιος έχει δοκιμάσει και τα 2, ας πει την γνώμη του σαν σύγκριση.

  25. #565
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Γιωργο κατι τετοιο θα βοηθουσε στην ενεργεια χωρις stim effect - επιδραση στην πιεση http://www.powerbody.co.uk/product-n...kets,1352.html ?

    Σε περιπτωση που ο φιλος θα ετρεχε havoc μονο, ενας κυκλος 30/30/40/40 θα ηταν πιο αποτελεσματικο απο το στακ 11-ΟΧΟ + furuza για χασιμο λιπους ή θα χρειαζοταν και το 11-ΟΧΟ μαζι?

    Και στις δυο περιπτωσεις παντως το οικονομικο βελτιωνεται δραματικα! Ακομα και αν χρειαζοταν να τρεξει το havoc 6 βδομαδες μονο του (30/30/40/40/40/40), δηλ. στα 2 κουτια. Αλλα δε ξερω κατα ποσο και πως μπορει να εστιασει στο χασιμο λιπους με αυτη την προσεγγιση.

    Ισως Havoc + DCP?
    Last edited by yanniz440; 01-10-11 at 18:45.
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  26. #566

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Εγω απλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι μιλαμε για στεροειδη και ανδρογονα εφοσον στοχος ειναι η απωλεια λιπους. Δεν μου εχεις αναφερει την μυικη μαζα σαν στοχο και αυτο ειναι που κανουν κυριως αυτα τα "συμπληρωματα". Νομιζω εχετε μπερδευτει λιγο, κανενα απο αυτα τα σκευασματα δεν θα καψει λιπος και θεωρω οτι μαλλον ψαχνουμε σε λαθος κατευθυνση. Ας παει να κανει τιποτα εξετασεις συνολικες να δουμε που βρισκονται οι ορμονες του και μετα μπορειτε να αποφασισετε με πιο καθαρο μυαλο. Τωρα εχετε εγκλωβιστει μεταξυ 2-3 σκευασματων και ζητατε απο μενα να σας πω τι θα δει απο το καθενα και τι αλλο να βαλει κλπ. Δεν δουλευει ετσι η ιστορια και αν στοχος ειναι η απωλεια λιπους να κοιταξει αλλου, αλλιως θα απογοητευτει.

  27. #567
    Pumping Iron gli's Avatar
    Join Date
    22-08-09
    Location
    .Thessaloniki
    Posts
    521

    Default

    [QUOTE=yanniz440;960061]Γιωργο κατι τετοιο θα βοηθουσε στην ενεργεια χωρις stim effect - επιδραση στην πιεση http://www.powerbody.co.uk/product-n...kets,1352.html ?

    Σε περιπτωση που ο φιλος θα ετρεχε havoc μονο, ενας κυκλος 30/30/40/40 θα ηταν πιο αποτελεσματικο απο το στακ 11-ΟΧΟ + fur


    To καλοκαιρι ετρεξα 11-oxo,furuza-a,h-drol.
    Μαλιστα τα δυο πρωτα σε πολυ μεγαλες δοσεις!!
    Οικονομικα δε συμφερει και να σου πω.....μονο το h -drol εκανε δουλεια τα αλλα δυο τθποτα το ιδιαιτερο,οποτε h-drol ή epistane,δε το συζητω!!

  28. #568
    New Bodybuilder
    Join Date
    01-10-11
    Posts
    1

    Default

    Φίλε Γιάννη διάβασα σήμερα το πρωί τις απορίες σου και είπα να παρέμβω τώρα που έχω χρόνο.

    Πρώτον το 11ΟΧΟ μετά από πολλές δοκιμές κατέληξαν αρκετοί χρήστες ότι είναι καλύτερα να το τρέξεις μόνο του ή σαν bridge πάρα σε συνδυασμό με άλλα DS/PH και πάντα με κατάλληλη δίαιτα σε περιόδους cutting για να δεις αποτέλεσμα.
    O Patrick Arnold άλλα και ο Henry V (E Pharm Rep) το έχουν γράψει πάρα πολλές φορές ότι μειώνει τα επίπεδα κορτιζόλης και ότι λειτουργεί καλύτερα μόνο του και είναι καλύτερα να το τρέξεις μόνο του ή σαν bridge. Αν πάλι ο χρήστης επιμένει να το τρέξει με κάτι άλλο θα ήταν καλύτερο να το τρέξει με DS/PH που δημιουργούν κατακράτηση νερού ή αρωματίζουν π.χ. m drol κτλ παρά με το Havoc. Τι θέλω να πω με αυτό ? Ότι δεν ταιριάζει με το Havoc.

    Δεύτερον το h drol και το havoc κάνουν συνήθως 2-3 βδομάδες να κικάρουν και αν δεν βρουν και τα απαραίτητα ένζυμα στο σώμα σου μπορεί να αργήσουν και άλλο ή να μην κικάρουν καθόλου (έχει συμβεί και αυτό) . Όποτε μιλάμε για 3 βδομάδες αποδοτικό κύκλο στην ουσία στην καλύτερη. Πολύ φασαρία για το τίποτε. Και τα δύο είναι για μυϊκή ανάπτυξη. Τώρα για μείωση του λίπος να περιμένεις κάποια μικρή διαφορά μόνο με το havoc και όχι με το hdrol αλλά πάντα κάτω από αυστηρή δίαιτα. Τι θέλω να πω με όλα αυτά? Αν βάλεις σε μία ζυγαριά τα συν και πλην θα δεις ότι τα DS/PH είναι πεταμένα λεφτά και δεν μπορούν με τίποτα να φτάσουν την αποτελεσματικότητα των ΑΑΣ.

    Τρίτον δεν παίρνουμε ΑΑΣ και DS/PH για να αδυνατίσουμε. Απλά μειώνουμε τις θερμίδες για να αδυνατήσουμε.


    Τέταρτον επειδή βλέπω είσαι μεγάλος σε ηλικία δεν ξέρω αν έχεις φτάσει σε απελπισία αλλά σε διαβεβαιώνω ότι τα DS/PH δεν θα αλλάξουν δραματικά την εμφάνιση σου αλλά θα βλάψουν περισσότερο την υγεία σου. Περισσότερο από τα ΑΑΣ.


    Καληνύχτα.

  29. #569
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    @ megageo
    Γιωργο οk θεωρησα οτι ηταν αυτονοητο αλλα ισως εγω να το διατυπωσα λαθος. Οταν αναφερθηκα στον σκοπο του κυκλου του φιλου ειπα οτι ο βασικος στοχος ειναι το χασιμο λιπους αλλα και οποια μυικα κερδη ερθουν απο τον κυκλο καλοδεχουμενα.
    Σιγουρα ο φιλος δε θελει να παρει ανδρογονα για να καψει λιπος, απλα γνωριζοντας και εχoντας δει απο παμπολλα reviews οτι η αυξηση μυικοτητας μοιραια θα βελτιωσει τον τροπο και την αναλογια που ο οργανισμος θα μπορεσει να χασει λιπος θελει να κανει εναν κυκλο οχι για αυξηση ογκου αυτου καθε αυτου αλλα για κερδος λιγων στεγνων μυικων κιλων και ταυτοχρονα να εκμεταλευτει οσο μπορει το αναβολικο περιβαλλον που θα δημιουργηθει για να χασει και καποιο λιπος. Θεωρησα ρε Γιωργο οτι δε χρειαζοταν να σου διευκρινισω πως μπορει να οφελησει το οποιο ανδρογονο στο χασιμο λιπους αλλα ισως δεν ημουν εγω σαφης οπως το εθεσα.
    Ειναι τοσα πολλα τα reviews που αναφερουν για ατομα που ακομα και ξεκινωντας κυκλους epi για μυικα κιλα ακομα και με υπερθερμιδικη διατροφη παρατηρησουν αξιοσημειωτο χασιμο λιπους χωρις καν να το επιδιωξουν. Κι εσυ ειχες αναφερθει (οπως και αλλα ατομα σε φορουμς του εξωτερικου) για το πως δουλευει το 11-ΟΧΟ προς αυτη την κατευθυνση και ετσι και καταληξαμε στο να το δοκιμαζε για να επωφεληθει οσο το δυνατον περισσοτερο. Σορρυ και παλι αν δεν ημουν αρκετα σαφης και αφησα να εννοηθει οτι "ζητειται" ανδρογονο για καψιμο λιπους? Το γνωριζουμε και οι δυο οτι δεν υπαρχει κατι τετοιο και οτι δε δουλευουν αυτες οι ουσιες με αυτον τον τροπο.

    @ gli
    Φιλε gli με προλαβες. Ηθελα να σου στειλω pm να σε ρωτησω σχετικα γιατι θυμομουν απο τις τοσες φορες που διαβασα και ξαναδιαβασα τα threads οτι καπου ειχε παρει το ματι μου οτι ειχες τρεξει το συγκεκριμενο στακ και ηθελα να μαθω ποιες ηταν οι εντυπωσεις σου.
    Οπως δειχνουν τα πραματα αν οι εξετασεις του φιλου ειναι καθαρες και αφου παρει και το BP Stabil τον βλεπω να καταληγει σε epi αλλα ισως σε πιο mild δοσολογια απο του δικου μου κυκλου.
    Ευχαριστω για τις πληροφοριες!

    Και βεβαια θα κανουμε εξετασεις πριν ξεκινησουμε και οι δυο. Εγω αν και εκανα πριν κανα μηνα θα ξανακανω για να ξερω ακριβως σε τι κατασταση ειμαι προ κυκλου αλλα και για να εχω βαση και μετρο συγκρισης για τις μετα κυκλου εξετασεις.
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  30. #570
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Quote Originally Posted by Gianis View Post
    Φίλε Γιάννη διάβασα σήμερα το πρωί τις απορίες σου και είπα να παρέμβω τώρα που έχω χρόνο.

    Πρώτον το 11ΟΧΟ μετά από πολλές δοκιμές κατέληξαν αρκετοί χρήστες ότι είναι καλύτερα να το τρέξεις μόνο του ή σαν bridge πάρα σε συνδυασμό με άλλα DS/PH και πάντα με κατάλληλη δίαιτα σε περιόδους cutting για να δεις αποτέλεσμα.
    O Patrick Arnold άλλα και ο Henry V (E Pharm Rep) το έχουν γράψει πάρα πολλές φορές ότι μειώνει τα επίπεδα κορτιζόλης και ότι λειτουργεί καλύτερα μόνο του και είναι καλύτερα να το τρέξεις μόνο του ή σαν bridge. Αν πάλι ο χρήστης επιμένει να το τρέξει με κάτι άλλο θα ήταν καλύτερο να το τρέξει με DS/PH που δημιουργούν κατακράτηση νερού ή αρωματίζουν π.χ. m drol κτλ παρά με το Havoc. Τι θέλω να πω με αυτό ? Ότι δεν ταιριάζει με το Havoc.

    Δεύτερον το h drol και το havoc κάνουν συνήθως 2-3 βδομάδες να κικάρουν και αν δεν βρουν και τα απαραίτητα ένζυμα στο σώμα σου μπορεί να αργήσουν και άλλο ή να μην κικάρουν καθόλου (έχει συμβεί και αυτό) . Όποτε μιλάμε για 3 βδομάδες αποδοτικό κύκλο στην ουσία στην καλύτερη. Πολύ φασαρία για το τίποτε. Και τα δύο είναι για μυϊκή ανάπτυξη. Τώρα για μείωση του λίπος να περιμένεις κάποια μικρή διαφορά μόνο με το havoc και όχι με το hdrol αλλά πάντα κάτω από αυστηρή δίαιτα. Τι θέλω να πω με όλα αυτά? Αν βάλεις σε μία ζυγαριά τα συν και πλην θα δεις ότι τα DS/PH είναι πεταμένα λεφτά και δεν μπορούν με τίποτα να φτάσουν την αποτελεσματικότητα των ΑΑΣ.

    Τρίτον δεν παίρνουμε ΑΑΣ και DS/PH για να αδυνατίσουμε. Απλά μειώνουμε τις θερμίδες για να αδυνατήσουμε.


    Τέταρτον επειδή βλέπω είσαι μεγάλος σε ηλικία δεν ξέρω αν έχεις φτάσει σε απελπισία αλλά σε διαβεβαιώνω ότι τα DS/PH δεν θα αλλάξουν δραματικά την εμφάνιση σου αλλά θα βλάψουν περισσότερο την υγεία σου. Περισσότερο από τα ΑΑΣ.


    Καληνύχτα.
    Φιλε συνονοματε καταρχην ευχαριστω για το ενδιαφερον και μπορω να πω οτι με τιμαει το γεγονος οτι μπηκες στον κοπο να εγγραφεις και να κανεις το πρωτο σου μολις ποστ για να μπορεσεις να με κατατοπισεις!

    1) Εχω διαβασει τα αρθρα-reviews των δυο που αναφερεις οπως και αλλων ειδημονων του χωρου που αναφερονται στο πως λειτουργουν αυτες οι ουσιες. Σε καμια περιπτωση δε συστηνουν σε καποιον που θα κανει τον πρωτο του κυκλο να ξεκινησει οχι με στακ αλλα ουτε καν μεμονομενα με κατι δυνατο σαν το m-drol και που οπως αναφερεις κι εσυ αρωματιζει!

    2) Αυτο δεν ειναι μυστικο και πιστευω οτι διαβαζοντας 2-3 logs και μονο ειναι αρκετο για να το "ανακαλυψει" οποιοσδηποτε θελει να μαθει για τις βασικες αρχες λειτουργιας αυτων των ουσιων.
    Θα μου επιτρεψεις να αγνοησω εντελως το σχολιο σου σχετικα με το τι προτεινεις εσυ πιο αποτελεσματικο!

    3) Το γνωριζω.

    4) Αυτο παλι απο που ηρθε? Ειναι τοσοι πολλοι οι χρηστες ph/ds 30-40 ετων που θα ελεγα ποσοστιαια υπερτερουν απο τους 20-30 (αν εξεραισουμε τον αριθμο των Αμερικανων ανεγκεφαλων εφηβων).

    Δε γνωριζω πως με το πρωτο σου κιολας ποστ στο φορουμ μπαινεις σε ενα thread και προτεινεις, διευκρινιζεις, ακυρωνεις και προσπαθεις να βαλεις τον οποιοδηποτε στη "θεση του" με τετοιο επικριτικο υφος αλλα θα ηταν τουλαχιστον ευλογο να ειχε προηγηθει μια σχετικη πορεια σου μεσα στο φορουμ που να αναδεικνυει την οποια γνωση και εμπειρια σου πρωτου λαβεις τετοια θεση.
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!


 
Page 19 of 107 FirstFirst ... 91516171819202122232969 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής για Μυϊκή Ανάπτυξη
    By megageo in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 2
    Last Post: 01-10-12, 17:52
  2. Replies: 1775
    Last Post: 25-07-11, 21:33
  3. Replies: 778
    Last Post: 08-09-10, 15:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •