Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 20 of 107 FirstFirst ... 101617181920212223243070 ... LastLast
Results 571 to 600 of 3191
  1. #571

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    @yanniz440 Καταρχην το υφος μου το ξερεις, ειμαι λιγο αποτομος μερικες φορες αλλα δεν ειναι απο νευρα, αλλωστε συζητηση κανουμε. Το λεω για να μην υπαρχει παρεξηγηση. Εγω προσπαθω να κρατησω τον στοχο ως ρεαλιστικο γιατι αμα μπειτε σε ενα κυκλο με στοχο τα παντα το αποτελεσμα μαλλον θα σας απογοητευσει. Να σε διορθωσω σε κατι, ο στοχος δεν πρεπει να ειναι η απωλεια λιπους και καλοδεχουμενη η μυικη μαζα αλλα η μυικη μαζα και καλοδεχουμενη η απωλεια λιπους. Σορρυ αλλα αυτο ειναι πιο ρεαλιστικο. Εν ολιγοις, βοηθουν τα ανδρογονα στην απωλεια λιπους; Οχι αμεσα, ναι εμμεσα. Δηλαδη η σκληραδα που βλεπεις μεσα στον κυκλο απο τα ανδρογονα μπορει να δινουν την αισθηση της μειωσης του λιπους αλλα δεν εχει σχεση, ειναι απλα ενα προσωρινο look. Η απωλεια λιπους ειναι μια διαδικασια ανεξαρτητη που προφανως οφειλεται στο θερμιδικο ισοζυγιο. Τωρα η εμμεση βοηθεια των ανδρογονων αφορα το αναβολικο περιβαλλον που επιτρεπει την σκληρη διαιτα που σε νορμαλ συνθηκες θα σε ειχε ισοπεδωσει ενεργειακα καθως και θα ειχε καταστροφικα αποτελεσματα στην αλιπη μαζα σου.Τελοσπαντων νομιζω ειμαστε σε μια κοινη καταννοηση, απλα εγω ηθελα να σιγουρευτω οτι οι απαιτησεις ειναι ρεαλιστικες και οτι στο τελος δεν θα επιβαρυνετε την υγεια σας για κατι το οποιο στην ουσια δεν σας βοηθησε να κανετε αυτο που θελετε.

  2. #572
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Καλημερα Γιωργο, κατανοητος και καμμια παρεξήγηση για το ύφος σου, τα'παμε!
    Είναι προφανές ότι εγω εξ αρχης είμαι πιο ξεκάθαρος για τους στόχους μου πιστεύω. Προσμενω αυτο που ακριβώς περιεγραψες και πιστεύω το ανάφερα απο το πρώτο πόστ που σε ρώτησα για τον κύκλο. Άρα δε τίθεται θέμα μη ρεαλιστικών απαιτήσεων απο πλευράς μου.
    Ο φίλος μου διαφοροποιείται κάπως στο ότι επειδή είναι ανώτερος απο μένα μυικα δεν ήθελε να παει σε κάτι δυνατό σαν το epi και προτίμησε το 11-ΟΧΟ που είναι πολυ πιο δραστικό στον περιορισμό της κορτιζολης παρα ανδρογονο. Γιαυτο και τειναμε στη χαμηλότερη δοσολογια όπου με αυστηρή διατροφή πάντα θα κυνηγαγε περισσότερο το χάσιμο λίπους. Τώρα εσυ μας "μπριζωσες" με το ανέβασμα της δόσης όπου εκει και το 11-ΟΧΟ εχει ανδρογονα δράση και το βλέπει κι αυτός πλέον περισσότερο για να βάλει κάποια κιλά αλλα όσο το ΔΥΝΑΤΟΝ πιο στέγνα γίνεται.

    Όπως είπα και στον gli πιο πάνω αν οι εξετάσεις βγούνε καθαρές τον βλέπω για straight havoc σε χαμηλότερη δοση ή 11-ΟΧΟ full με υποθερμιδικη καθαρή διατροφη και στις δυο περιπτώσεις.

    Εκείνο το Β12 της Now που σε ρώτησα πιο πάνω Γιώργο κάνει τελικά για ενέργεια χωρίς να ανεβάσει την πίεση;

    Και σχετικά με το PCT μου, είδα ότι εχω ένα lean xtreme στην άκρη. Κάνει αντί του Erase μιας και το εχω που το εχω ή όχι;
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  3. #573

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Tωρα για το Β12 τι να σου πω... θεωρητικα μπορουσε να βοηθησει, εχω δοκιμασει το ενεσιμο Β12 και μου ειχε απλα ανοιξει την ορεξη αν θυμαμαι, τωρα για ενεργεια τι να σου πω. Παντως οκ μπορει να το δοκιμασει. Γενικα παντως για την ληθαργικοτητα, ας προσπαθησει μεσω της διατροφης περισσοτερο. Για το pct σου ναι, αρκει το LX δεν χρειαζεται το erase.

  4. #574
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Οκ George, ευχαριστω!
    Τώρα με τη διατροφη ο φίλος θα τα βρει μπαστουνια...και χάσιμο λίπους και ενέργεια...! Δύσκολα τα πράματα!
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  5. #575
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Review από primordial performance turinabol: Λοιπόν το πήγα 5,5 -6 βδομάδες 60,60,75,75,90,90. Στη ζυγαριά 2,5-3 κιλά πάνω (ανάλογα την ώρα και τη μέρα), πολύ καλή ανάρρωση. Στο θέμα της δύναμης περίμενα περισσότερα και έφτασα στο ίδιο επίπεδο που ήμουν με c-bol + testforce + triazole, recomp καλό (λίγο καλύτερο από τον παραπάνω συνδυασμό). Είχα και κάποια sides κάποιες ζαλάδες αλλά μάλλον ήταν αντίδραση του οργανισμού στην "ουσία". Να αναφέρω επίσης ότι είχα αρκετούς υδατάνθρακες στην διατροφή αν αυτό σημαίνει κάτι. Γενικά περίμενα περισσότερα ως προς τη δύναμη κυρίως και τη μυικότητα αλλά δεν έκατσε.

  6. #576
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Καλα να ειμαστε συνονοματε να κανουμε ολο και νεα review...........
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  7. #577
    Pumping Iron
    Join Date
    03-09-11
    Posts
    558

    Default

    megageo εγω παντως παραγγειλα 2 κουτακια ultradrol,αλλα λογικα θα τα βαλω μετα απο κανα διμηνο καθως ειμαι ηδη σε κυκλο με epi.A και κατι αλλο ποια ειναι η γνωμη σου για την dragon nutrition?

  8. #578

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    @GeorgeS Οι 2 βδομαδες οι αρχικες μαλλον το καθυστερησαν λιγο, 60mg ειναι πολυ μικρη δοση. Αν το ξανατρεξεις θα πρεπει να πας παραπανω.

    @barbell Καλα εκανες, φαινεται καλη περιπτωση, καλα εγω μονο του δεν παιρνω τιποτα. Αν παρω θα ειναι για kick in κυκλου. Για την dragon δεν εχω ιδεα, Αγγλικη δεν ειναι ; Την εχει παρει το ματι μου στο muscletalk

  9. #579
    Pumping Iron
    Join Date
    03-09-11
    Posts
    558

    Default

    Bασικα και γω εχω παντα base...Ναι Αγγλικη ειναι εχει στο powermyself μεγαλη γκαμα και καλες τιμες,η ποιοτητα ομως?Σε ρωταω γιατι εχει στην ιδια τιμη περιπου estra της chaparral labs 90caps/30mg και της dragon 100caps/50mg,μεγαλη διαφορα..και σκεφτομαι να στοκαρω καθως το καλοκαιρι με τους Ολυμπιακους βλεπω τα UKstores να κανουν μαζικες αποσυρσεις

  10. #580

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Δεν εχω ιδεα ρε συ, ψαξε κανα review. Δεν αποκλειεται να ειναι καλη και απλα οι τιμες να ειναι χαμηλες για να αποκτησουν φημη απο την χρηση απο πολλους. Αλλωστε αν ειναι καινουρια εταιρεια 3-4 κακα review για μουφα συμπληρωματα μπορει να την "διαλυσει". Τα φορουμς βγαζουν το 80% των πωλησεων για αυτες.

  11. #581
    Pumping Iron finalgates's Avatar
    Join Date
    23-05-09
    Posts
    437

    Default

    γεια σου megageo.εχεις ενα συμπληρωμα να προτεινεις για τενοντιτιδα στον ωμο?απο κρεμα τι να βαζω αντιφλεγμονοδες?να παω και σε φυσιοθεραπευτη λες?ο ωμος ποναει στον μπροστινο σημειο.και οταν το επαθα σαν να βγηκε και μπηκε μονος τοθ ενιωσα.και δεν περναει εδο και ενα μηνα ασε που κανει και θορυβους.

  12. #582

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Δυστυχως αν ηξερα να σου απαντησω, θα ειχα φτιαξει και τον δικο μου ωμο. Αυτο που εχω κανει εγω και φαινεται να "δουλευει" ειναι να ριξω υπερβολικα τα κιλα μου σε πιεσεις ωμων και σε πιεσεις στηθους επικλινη που ειναι οι 2 ασκησεις που με ενοχλουσαν. Δοκιμασα και συμπληρωματα και ολα αλλα δεν δουλεψε τιποτα. Τωρα με αυτο που κανω φαινεται οτι μεγεθος/σχημα διατηρειται μια χαρα ενω δεν ποναω που ειναι βασικο γιατι πριν πονουσα και μεσα στην προπονηση και βασικα μετα το βραδυ στο σπιτι. Εντωμεταξυ που ξερεις οτι ειναι τενοντιτιδα; Αυτο μπορει να στο πει μονο γιατρος μετα απο εξεταση. Τοπικο αντιφλεγμονωδες μπορεις να βαζεις, μαλλον εναλλαγη ζεστου-κρυου θα εκανε καλο, παγο μετα την προπονηση κλπ.

  13. #583
    Pumping Iron finalgates's Avatar
    Join Date
    23-05-09
    Posts
    437

    Default

    o γιατρος μου το ειπε.τις προπονησεις τις εκοψα τελειως.αλοιφες μπορω να βαζω συνεχεια?εσενα ο ωμος ειναι στην ιδια κατασταση δλδ?ποπο την πατησαμε γμτ

  14. #584
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    η ερωτηση μου δεν εχει σχεση με μυικη αναπτυξη αλλα τεσπα, Γλουκοσαμινη σε τη δοσεις παιζετε?.. θυμαμαι πριν κανα χρονο ποναγε της γιαγιας μου το γονατο και τις ειχε γραψει ο γιατρος γλουκοσαμινη, θα δω μηπως την στειλω να τις γραψει παλι και να μου τα δωσει

  15. #585

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    2-3gr glucosamine sulfate νομιζω ειναι καλη δοση και ασφαλης μακροχρονια

  16. #586
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    2-3gr glucosamine sulfate νομιζω ειναι καλη δοση και ασφαλης μακροχρονια
    Μου φαινετε οτι απο τον επομενο μηνα θα παρω να το εχω ολο το χρονο μεσα.
    Πιστευω ALA, βιταμινη C , Γλουκοσαμινη ειναι καλες επιλογες για μεσα ολο το χρονο εκτος απο τον χαμηλο υδατανθρακα το ALA
    Last edited by stathis23; 02-10-11 at 19:09.

  17. #587

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Πολυβιταμινη, Vit C και ALA χρησιμοποιω πολλα χρονια χωρις διακοπη. Γλουκοσαμινη δεν θα επαιρνα συνεχεια -> http://www.sciencedaily.com/releases...1027111349.htm

  18. #588
    Pumping Iron
    Join Date
    03-09-11
    Posts
    558

    Default

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post
    Μου φαινετε οτι απο τον επομενο μηνα θα παρω να το εχω ολο το χρονο μεσα.
    Πιστευω ALA, βιταμινη C , Γλουκοσαμινη ειναι καλες επιλογες για μεσα ολο το χρονο εκτος απο τον χαμηλο υδατανθρακα το ALA
    Εγω ALA χρησιμοποιω ακομα και σε κετοση για την αντιοξειδωτικη δραση και κυριως για το συκωτι,δεν εχω νοιωσει ποτε μου υπογλυκαιμια παντως

  19. #589
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Πολυβιταμινη, Vit C και ALA χρησιμοποιω πολλα χρονια χωρις διακοπη. Γλουκοσαμινη δεν θα επαιρνα συνεχεια -> http://www.sciencedaily.com/releases...1027111349.htm
    οποτε για ποσο καιρο ειναι safe?.. 4μηνα με 30 μερες off ειναι καλο πλανο?.. και Off τελειως στη γραμμωση αν ειναι ετσι

  20. #590

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Καπως ετσι, 3-4 μηνες, διακοπη και μετα παλι.

  21. #591
    Pumping Iron
    Join Date
    03-09-11
    Posts
    558

    Default

    Megageo μετα απο πολυ καιρο ετοιμαζομαι για pct,περα απο τα βασικα για αυξηση των ενδογενων ανδρογονων πως σου φαινεται σαν ιδεα συνδιασμος xfactor/anabolic protein για να διατηρησω οσα περισσοτερα κερδη μπορω?

  22. #592

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Δεν βρισκω λογο να μην σε βοηθησουν αυτα που λες.

  23. #593
    Pumping Iron
    Join Date
    03-09-11
    Posts
    558

    Default

    Σε ρωταω απλα και μονο επειδη ειναι αρκετα ακριβα και το α.ο εχει αμφισβητηθει αρκετα,ομως εχεις πρακτικη εμπειρια και πραγματικα εμπιστευομαι τη γνωμη σου.Αντε και μετα ultradrol να δουμε τι λεει κι αυτο!

  24. #594

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Μα δεν ειναι μονο δικη μου εμπειρια. Το AA εχει δοκιμαστει απο παρα πολλους ανα τον κοσμο και παιδια απο δω μεσα επισης , δεν μπορει σε ολους να ειναι placebo.

  25. #595
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Γιώργο δλδ μπαίνει και το ΑΑ σε PCT? Ρωτάω γιατί εχω το Test Stak. Θα το προτεινες να το έτρεχα με το Prometheus στο PCT μου; Θα βοηθαγε περισσότερο στο να συγκρατησω τα οποία κέρδη;
    Last edited by yanniz440; 03-10-11 at 01:35.
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  26. #596

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Οτι θες μπαινει στο PCT αλλα δεν ειναι απαραιτητο συμπληρωμα σιγουρα. Το ΑΑ μπορεις να το τρεξεις οποτε θελεις. Δεν θα βοηθησει ορμονικα οποτε δεν το θεωρω απαραιτητο σε PCT, αν θα βοηθησει γενικα, ναι οκ αλλα το ιδιο θα βοηθουσε σε οποιαδηποτε χρονικη στιγμη. Εσυ τωρα δεν ειναι αναγκη να φορτωσεις κι αλλα συμπληρωματα, παρε τα προγραμματισμενα και βλεπεις.

  27. #597
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Το ρωτησα με βαση το σκεπτικο του barbell παραπανω, αν δηλαδη θα βοηθουσε/σιγουρευε στη συντηρηση των κερδων του κυκλου.
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  28. #598
    Pumping Iron
    Join Date
    03-09-11
    Posts
    558

    Default

    Quote Originally Posted by yanniz440 View Post
    Το ρωτησα με βαση το σκεπτικο του barbell παραπανω, αν δηλαδη θα βοηθουσε/σιγουρευε στη συντηρηση των κερδων του κυκλου.
    Σιγουρα πρωτευοντα ρολλο παιζουν αλλα πραγματα στην ''αποκατασταση'' με βασικο να επανελθει ο υποθαλαμος,απο κει και περα δεδομενου του κυκλου και των κερδων ο,τιδηποτε θα μπορουσε να βοηθησει εστω και ''λιγο'' στην διατηρηση των κερδων ειναι ευπροσδεκτο..Εγω να καταλαβεις θα βγω απο 8μηνο cruise & blast,θα εχω δηλ μια πολυ δυσκολη "εποχη'' γι'αυτο ψαχνω και την παραμικρη λεπτομερεια

  29. #599

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Γιαννη τιποτα δεν μπορει να "σιγουρεψει" αυτο που λες. Ορμονικα δεν σε βοηθαει και αυτο ειναι που ειναι και το σημαντικο σε εκεινη την περιοδο. Παρολα αυτα επειδη ενα αναβολικο/αντι-καταβολικο περιβαλλον θα το προσφερει μπορει θεωρητικα να βοηθησει.

    @barbell 8 μηνες blast & cruise; καλη τυχη τωρα θα ειναι σιγουρα δυσκολη περιοδος. Σε εσενα μπορει να παρει μηνες ολοκληρους να επανελθεις.

  30. #600
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Οκ, κατανοητος.

    Γιωργο αυτο http://www.pharmshop.gr/gr/ProductVi...Id=2940&cat=89 με αυτο http://www.predatornutrition.com/pd-...-vcapsules.cfm ειναι τα ιδια?

    barbell καλη τυχη κι απο μενα, ακουγεται πολυ βαρυ το προγραμμα σου!
    Last edited by yanniz440; 03-10-11 at 15:10.
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!


 
Page 20 of 107 FirstFirst ... 101617181920212223243070 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής για Μυϊκή Ανάπτυξη
    By megageo in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 2
    Last Post: 01-10-12, 18:52
  2. Replies: 1775
    Last Post: 25-07-11, 22:33
  3. Replies: 778
    Last Post: 08-09-10, 16:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •