Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 21 of 107 FirstFirst ... 111718192021222324253171 ... LastLast
Results 601 to 630 of 3191
  1. #601

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ναι ειναι τα ιδια απ'οσο γνωριζω, απλα διαφορετικες versions του ιδιου πραγματος. Εγω παιρνω του predator αυτη την εποχη.

  2. #602
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Απλα προσπαθω να αποφυγω το Predator οσο το δυνατον γινεται γιατι μου τα εχουν κανει μανταρα ρε γμτ. 3-4 παραγγελιες ολες λαθος και απο εξυπηρετηση πελατων...πολυ χαλια!
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  3. #603
    Pumping Iron
    Join Date
    03-09-11
    Posts
    558

    Default

    Ευχαριστω παιδια,οντως ερχεται μια πολυ δυσκολη εποχη αλλα απαραιτητη!

  4. #604
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Quote Originally Posted by yanniz440 View Post
    Απλα προσπαθω να αποφυγω το Predator οσο το δυνατον γινεται γιατι μου τα εχουν κανει μανταρα ρε γμτ. 3-4 παραγγελιες ολες λαθος και απο εξυπηρετηση πελατων...πολυ χαλια!
    ***Of topic***

    Θα ηθελες λιγο αν εξηγησεις η εδω η στο topic με τις παραγγελειες απο το εξωτερικο τι "λαθος" παραγγελειες εγιναν απο Predator;

    Sorry 4 the off topic..
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  5. #605
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-07-11
    Location
    Αθήνα
    Posts
    138

    Default

    Η γνώμη σας για την κρεατίνη της optimum;

  6. #606
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Να ρωτησω κατι οσον αφορα το Xtend..
    Ειναι καλυτερα να το πινω μες στην προπονηση η αμεσως μετα τα βαρη..?
    Meτα τα βαρη κανω αεροβια για κανα 25λεπτο καποιες φορες, εχει καμια σημασια αν συνεχισω ν πινω το xtend κ κατα τη διαρκεια της αεροβιας..?

    Τις οφφ μερες δεν ειναι απαραιτητο ετσι..?

    thnx

  7. #607
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Quote Originally Posted by vanzel View Post
    Η γνώμη σας για την κρεατίνη της optimum;
    Μια κρεατινη ειναι ρε @vanzel, τι ακριβως θες να δεις; Η optimum ειναι μια απο τις καλες φιρμες στο χωρο, απο εκει και περα η κρεατινη (Creapure) ειναι μια απλη κρεατινη that's it...

    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  8. #608

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Quote Originally Posted by juniorjack View Post
    Να ρωτησω κατι οσον αφορα το Xtend..
    Ειναι καλυτερα να το πινω μες στην προπονηση η αμεσως μετα τα βαρη..?
    Meτα τα βαρη κανω αεροβια για κανα 25λεπτο καποιες φορες, εχει καμια σημασια αν συνεχισω ν πινω το xtend κ κατα τη διαρκεια της αεροβιας..?

    Τις οφφ μερες δεν ειναι απαραιτητο ετσι..?

    thnx
    Εγω θα ελεγα μεσα στην προπονηση και μπορεις και στην αεροβια αν και ισως τα bcaa προκαλεσουν και καποιο insulin response και δεν το θες αυτο προφανως. Τις off δεν ειναι απαραιτητο.

  9. #609
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-07-11
    Location
    Αθήνα
    Posts
    138

    Default

    Quote Originally Posted by Slack `N Track View Post
    Μια κρεατινη ειναι ρε @vanzel, τι ακριβως θες να δεις; Η optimum ειναι μια απο τις καλες φιρμες στο χωρο, απο εκει και περα η κρεατινη (Creapure) ειναι μια απλη κρεατινη that's it...

    Ναι ρε συ οκ!Απλά ρωτάω αν είναι μονοϋδρική κρεατίνη ή άλλης μορφής.Αλλά από ότι είδα είναι.Σωστά;Δεν έχω ξαναπάρει κρεατίνη γι'άυτο η ερώτηση.

  10. #610
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-07-11
    Location
    Αθήνα
    Posts
    138

    Default

    Megageo αυτό εδώ με Ν-R-ALA πώς το βλέπεις;Έχει και κάποια άλλα συστατικά που δεν καταλαβαίνω;;;Ή είναι απλά Ν-R-ALA; http://www.powerbody.co.uk/product-a...caps,2310.html

    Βασικά το ALA από Ευρώπη σε μορφές R-ALA, Ν-R-ALA βγάινει πανάκριβο ρε γμτ...Μήπως συμφέρει να παίρνω το απλό ALA της NOW και να βάζω 750mg τη μέρα;3 caps δηλαδή;Θα κάνει δουλειά;

    Επίσης σε απλό υπάρχει και αυτό http://www.powerbody.co.uk/product-d...aps_,3070.html .Αλλά πολύ δεν είναι 600μγ σε κάθε δόση;
    Last edited by vanzel; 04-10-11 at 22:41.

  11. #611

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Δες στο iherb που παιρνουν πολλοι (κι εγω μαζι). Εχει R-ALA με βιοτινη που ειναι οτι πρεπει.

  12. #612
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    @megageo χρειαζομε τα φωτα σου, οποτε μπορεις φυσικα...
    Θα ηθελα αν δεν σου κανει κοπο μια γνωμη για τα εξης:

    1. http://www.predatornutrition.com/pd-...0-capsules.cfm
    2. http://www.predatornutrition.com/pd-...0-capsules.cfm
    3. http://www.mass-fx.com/ (αν και αυτο καποτε το ειχες χαρακτηρισει ως "εκπληκτικο συμπληρωμα" απλα ρωταω αν ισχυει ακομα η ιδια αποψη σου)

    Η δευτερη ερωτηση εχει να κανει με το ποσο χρειαζοντε τα ανω (εαν ειναι ολα καλα) για εναν κυκλο, ποσο θελουν να δουλεψουν;
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  13. #613
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Εγω θα ελεγα μεσα στην προπονηση και μπορεις και στην αεροβια αν και ισως τα bcaa προκαλεσουν και καποιο insulin response και δεν το θες αυτο προφανως. Τις off δεν ειναι απαραιτητο.
    thnx george..

    Το κατα την αεροβια το εβαλα γτ ουτως η αλλως δεν μπορω χωρις νερο (αντι8ετα μ'αυτα π λεει ο Κιαμος ) στην αεροβια, κ αφου 8α εχει κ τα αμινος μεσα..

  14. #614

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Quote Originally Posted by Slack `N Track View Post
    @megageo χρειαζομε τα φωτα σου, οποτε μπορεις φυσικα...
    Θα ηθελα αν δεν σου κανει κοπο μια γνωμη για τα εξης:

    1. http://www.predatornutrition.com/pd-...0-capsules.cfm
    2. http://www.predatornutrition.com/pd-...0-capsules.cfm
    3. http://www.mass-fx.com/ (αν και αυτο καποτε το ειχες χαρακτηρισει ως "εκπληκτικο συμπληρωμα" απλα ρωταω αν ισχυει ακομα η ιδια αποψη σου)

    Η δευτερη ερωτηση εχει να κανει με το ποσο χρειαζοντε τα ανω (εαν ειναι ολα καλα) για εναν κυκλο, ποσο θελουν να δουλεψουν;
    Τα 2 πρωτα θεωρουνται καλα συμπληρωματα, οχι κατι το εξαιρετικο, στον μεσο ορο. Το τριτο πραγματι το ειχα πει εντυπωσιακο , τωρα εχει αλλαξει η φορμουλα πλεον, το νεο δεν το εχω δοκιμασει να πω την αληθεια. Γενικα συμπληρωματα του ειδους θα ελεγα θες 8 βδομαδες γιατι αν δεις κατι θα ειναι μετα την 4η βδομαδα.

  15. #615
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Τα 2 πρωτα θεωρουνται καλα συμπληρωματα, οχι κατι το εξαιρετικο, στον μεσο ορο. Το τριτο πραγματι το ειχα πει εντυπωσιακο , τωρα εχει αλλαξει η φορμουλα πλεον, το νεο δεν το εχω δοκιμασει να πω την αληθεια. Γενικα συμπληρωματα του ειδους θα ελεγα θες 8 βδομαδες γιατι αν δεις κατι θα ειναι μετα την 4η βδομαδα.
    Ευχαριστω και παλι :)
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  16. #616
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Εχω την εντυπωση οτι εχω αυξηση Libido Με τη yohimbine αλλα δεν ειμαι και απολυτα σιγουρος, ξερω οτι ειναι ενα απο τα 'side effect' αλλα θα δω πως θα ειναι και τις επομενες μερες.
    οντως να πω παιδες οτι το συμπληρωμα θελει την προσοχη του,δεν ειναι για ολους, 1η-2η δοση ειδικα.. πρωτη δοση εφαγα υδατανθρακα μιση ωρα μετα ακριβως πριν πιασω δουλεια και με το που ξεκιναω εβραζα.. Φοραω και κουστουμι και ζεσταινομαι γενικα... μιλαμε για υδρωτα χωρις λογω αν και γενικα το εχω αυτο αλλα εκεινη την ημερα ηταν το αποκορυφωμα

  17. #617
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Quote Originally Posted by Slack `N Track View Post
    ***Of topic***

    Θα ηθελες λιγο αν εξηγησεις η εδω η στο topic με τις παραγγελειες απο το εξωτερικο τι "λαθος" παραγγελειες εγιναν απο Predator;

    Sorry 4 the off topic..
    Δε ξερω κατα ποσο θα ηταν κουραστικο ή θα αξιζε τον κοπο για καποιον να διαβασει 2 σελιδες περιγραφης της μλκιας που τους δερνει και γιαυτο και δεν εχω αναφερθει στο θεμα παλιοτερα. Εγω επειδη η δουλεια μου βασιζεται σε αγοραπωλησιες μεσω ιντερνετ απο εξωτερικο τα τελευταια 15 χρονια θεωρω και εχω μαθει οτι υπαρχουν καποιες βασικες αρχες customer service οπου οι τυποι της predator μαλλον δεν εχουν καν ακουστα.
    Ενδεικτικα μονο θα αναφερω (ασφαλως δεν ηταν αυτο το προβλημα) οτι εκτος του οτι τα μπερδεψανε, στην πρωτη μου παραγγελια ως νεος τους πελατης, αξιας £700 δε βαλανε μεσα ουτε ενα διαφημηστικο δειγματακι!!!
    Εμ πασι περιπτωσι επειδη τα περισσοτερα παιδια εδω που ψωνιζουν απο'κει "πινουν νερο" στο ονομα του εν λογω καταστηματος και επειδη πιστευω οτι ηδη εχω δημιουργησει την εντυπωση του περιεργου δεν ηθελα να δωσω αλλη μια αφορμη για κατι αναλογο...
    Αν οντως θελεις να μαθεις τι παιχτηκε μπορω να στα στειλω σε pm. Τελος στο off topic και σορυ για την παρενθεση.


    Quote Originally Posted by megageo View Post
    ...και μπορεις και στην αεροβια αν και ισως τα bcaa προκαλεσουν και καποιο insulin response και δεν το θες αυτο προφανως.
    Γιωργο θα ηθελες να εξηγησεις το παραπανω λιγο καλυτερα? Δεν γνωριζα (μεταξυ πολλων αλλων αλλωστε ) οτι τα bcaa μπορει να εχουν καποια αρνητικη επιδραση κατα τη διαρκεια αεροβιας, αν καταλαβα σωστα.

    Και οσον αφορα το Glycobol, ειναι καλη πηγη για ημερησια μακροχρονια ληψη Na R Ala με ολα τα υπολοιπα που εχει μεσα?
    Επαιρνα της SAN αλλα μου βγαινει γυρω στα 3 κουτια το μηνα και σκεφτομουν να παρω το Glycobol που για την ιδια ποσοτητα το ενα κουτι αρκει. Τι λες?
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  18. #618

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Νομιζω εχω αναφερθει και στο παρελθον. Οταν το γλυκογονο εχει εξαντληθει προφανως ο οργανισμος ψαχνει πηγες για ενεργεια. Εκεινη την ωρα του δινεις bcaa ή whey ή οτιδηποτε. Ενδεχεται ο οργανισμος να διασπασει τα μορια της πρωτεινης ωστε να δημιουργησει ενεργεια, αρα να γινει γλυκογενεση και αρα να εχεις insulin response. Εδω ερχεται και η σημασια των ajipure αμινοξεων οπως αυτα του chaind out που προστατευουν απο μια τετοια διασπαση λογω του malic acid.

    To glycobol εγω δεν μπορω να το προτεινω, με ειχε θερισει στο στομαχι και ειχα πεταξει το μισο μπουκαλι. Αν θες insulin mimicker παρε need 2 slin

  19. #619
    New Member
    Join Date
    21-05-09
    Location
    .
    Posts
    51

    Default

    Quote Originally Posted by vanzel View Post
    Η γνώμη σας για την κρεατίνη της optimum;
    την ειχα παρει ανοιξη και με εφερνε πολυ κατουριμα .. τωρα μπορει να ηταν και απο τα πολλα νερα που επινα δεν ξερω δεν δοκιμασα αλλη για συγκριση παρτην και δες

  20. #620
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    To glycobol εγω δεν μπορω να το προτεινω, με ειχε θερισει στο στομαχι και ειχα πεταξει το μισο μπουκαλι. Αν θες insulin mimicker παρε need 2 sli(n[/QUOTE]

    (megageo) Με ενδιαφερει αυτο για πεσμας reviw, δοσολογια ,και αποτελεσματα.Εαν ειναι και φτινο να το ενταξω στο stock μου, ολο και καπου θα μπει.
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  21. #621
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Απ'οσο κοιταξα το βρηκα μονο στο Predator και ειναι αρκετα τσουχτερο το need 2 slin, σχεδον £60 το μπουκαλι
    Το ιδιο μου βγαινουν τα 3 κουτια/μηνα για το Na R Ala της SAN.
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  22. #622
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    το glycobol βγενει στα 38ε μαζι με μεταφορα απο το netrition.com το predator το εχει σχετικα πολυ ακριβο 44ε χωρις μεταφορα.Το διλιμα τωρα ειναι glycobol η need to slin η σκετο R-ALA?
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  23. #623
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    To Glycobol ειναι στις £33 στο Powerbody αν σ'ενδιαφερει.
    Εγω σκεφτομαι να παρω ενα κουτι να το δοκιμασω παντως.
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  24. #624
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    Πολα ειναι 42ε χωρις μεταφορα καλια απο το netrition.com.Αλα αν το παρω και με πηραζει στο στομαχι που λεει και ο Γιωργος ειναι πεταμενα λεφτα
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  25. #625
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Αυτο για το στομαχι διατιθεμαι να το δοκιμασω, οχι βεβαια επειδη δε μετραω τη γνωμη του Γιωργου, αλλα επειδη οπως με ολα τα συμπληρωματα καποιους μπορει να τους πειραζει περισσοτερο, καποιους λιγοτερο και καποιους καθολου.
    Το Glycobol παντως προσφερει την καλυτερη αναλογια τιμης προς περιεκτικοτητα Na R Ala στις 120 ταμπλετες των 250mg.
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  26. #626
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    Η γνωμη του Γιωργου παντα μετραει, και οσες φορες εχει μιλισει μιλαει σοφα.Τωρα για το glycobol μαλον θα το δοκιμασω, αν δεν δοκιμασεις δε μαθενεις τι μπορει να σου κανει
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  27. #627
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Quote Originally Posted by strafou View Post
    Η γνωμη του Γιωργου παντα μετραει, και οσες φορες εχει μιλισει μιλαει σοφα.Τωρα για το glycobol μαλον θα το δοκιμασω, αν δεν δοκιμασεις δε μαθενεις τι μπορει να σου κανει
    +100 σε ολο το σχολιο!!!
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  28. #628

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Παιδια εγω δεν ειπα οτι το glycobol δεν ειναι καλο, απλα εμενα με θερισε στο στομαχι, απο τα λιγα που με εχουν πειραξει με αποτελεσμα να μην μπορω να το συνεχισω. Επισης προειδοποιω οτι "χρωματιζει" τα κοπρανα πρασινα λογω μιας ουσιας που εχει οποτε μην τρομαξετε. Γενικα το need 2 slin ειναι πανακριβο, αν καποιος δεν εχει παρει ποτε r-ala και θελει να το δοκιμασει ή να το παρει για μεγαλη διαρκεια μαλλον το σκετο r-ala ειναι καλυτερη επιλογη. Το need 2 slin θα το προτεινα σε περιοδους που καποιος τρωει πολλους υδατανθρακες.

  29. #629
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Χαχαχαχαχα κανονικα πυρηνικα αποβλητα λοιπον!!!
    Για συνεχη χρηση Na R Ala τι ημερησια δοσολογια προτεινεις Γιωργο, 400-500mg μεσα στη μερα συνολικα?
    Και σε περιοδο φορτωματος ΥΑ αυξανεται η δοσολογια?
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  30. #630

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Κοιτα ανα 30gr υδατανθρακα μπορεις να βαζεις 100mg R-ALA.Τωρα θα μου πεις οτι αν τρως 300γρ τοτε θα πρεπει να πας στο 1γρ; Οικονομικα θα ηταν εξαντλητικο κατι τετοιο το καταλαβαινω. Παντως ειναι ασφαλεις ακομα και τετοιες δοσεις, οποτε θεμα τοξικοτητας δεν τιθεται. Τωρα αν θελεις να εχεις και το effect στην προπονηση απο τα πρηξιματα στο προ-προπονητικο σου βαλε 60-80γρ υδατανθρακα, 20γρ πρωτεινη και παρε και 300mg R-ala κανα μισαωρο πριν το γευμα. Θα εχεις καλα πρηξιματα. Αν το θες για λογους υγειας (ισχυροτατο αντιοξειδωτικο) τοτε 100mg , 2-3 φορες την μερα 20-30 λεπτα πριν τα γευματα ειναι μια χαρα.


 
Page 21 of 107 FirstFirst ... 111718192021222324253171 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής για Μυϊκή Ανάπτυξη
    By megageo in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 2
    Last Post: 01-10-12, 18:52
  2. Replies: 1775
    Last Post: 25-07-11, 22:33
  3. Replies: 778
    Last Post: 08-09-10, 16:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •