Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 23 of 107 FirstFirst ... 131920212223242526273373 ... LastLast
Results 661 to 690 of 3191
  1. #661

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ε κοιτα τα Animal Flex και Cissus απο την USP ειναι τα πιο κλασσικα και παιρνουν και τις καλυτερες κριτικες. Προσωπικα την πρωτη φορα που τα ειχα παρει ειχαν κανει δουλεια, αλλα τωρα τελευταια που εχω το προβλημα με τον ωμο, πηρα 4 κουτια flex και 5 κουτια cissus και δεν ειδα τιποτα, καμια βελτιωση, αρα οπως εχουμε ξαναπει αυτα ειναι προληπτικα συμπληρωματα και δεν κανουν για σοβαρους τραυματισμους.

  2. #662
    Pumping Iron denis-opc's Avatar
    Join Date
    12-10-09
    Posts
    546

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Ε κοιτα τα Animal Flex και Cissus απο την USP ειναι τα πιο κλασσικα και παιρνουν και τις καλυτερες κριτικες. Προσωπικα την πρωτη φορα που τα ειχα παρει ειχαν κανει δουλεια, αλλα τωρα τελευταια που εχω το προβλημα με τον ωμο, πηρα 4 κουτια flex και 5 κουτια cissus και δεν ειδα τιποτα, καμια βελτιωση, αρα οπως εχουμε ξαναπει αυτα ειναι προληπτικα συμπληρωματα και δεν κανουν για σοβαρους τραυματισμους.
    Moυ φαίνεται την αθροσκόπηση δεν θα την γλιτώσουμε.. Αλλά θα δοκιμάσω σίγουρα ή το flex η το cissus..

  3. #663
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    Πρωτα θα κοιταξεις με φυσικοθεραπειες αν καλυτερευει και στο τελος θα πας για αρθροσκοπηση.
    Επισης για αρθρωσεις ειναι πολυ καλο της SOLGAR to chondroitin/glucosamin/MSM extra strength. Επισης τα Ω3 κανουν πολυ καλο. Και βεβαια ο συνδιασμος αυτων των δυο ειναι ακομα καλυτερος. Επισης αυτα πρεπει να τα περνεις τουλαχιστον 3 μηνες για να αρχισεις να βλεπεις καλυτερευση αλλα και αυτη δεν θα τη δεις σε ολες τις περιπτωσεις.
    Εσυ νομιζω χρειαζεσαι φυσικοθεραπεια.

    Ερωτηση, τους περιστροφεις τους γυμναζεις καθολου;
    Get big or die trying!

  4. #664
    Pumping Iron denis-opc's Avatar
    Join Date
    12-10-09
    Posts
    546

    Default

    Εχω περάσει από τα στάδια που λες αρκετά χρόνια πρινκαι η κατάσταση καλυτέρεψε κάπως. Πάντα όμως , πάντα όταν τον κουράζω πολύ ο πόνος επανέρχεται απλά κάποιες φορές είναι σε μεγάλο βάθμο όπως τώρα. Η τενοντίτιδα που έχω είναι χρόνια και μάλλον η εγχείρηση είναι η μόνη λύση για πλήρη αποκατάσταση. Προφανώς και εγώ δεν θέλω να κάνω γιατί όλη η ταλαιπωρία είναι βάσανο αλλά οκ. Επίσης τους περιστροφείς τους γυμνάζω ναι και τους ζεσταίνω , σε κάθε προπόνηση.Όσο αυτό της solgar θα του ρίξω μία ματια..

  5. #665
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Μιας και το θεμα ειναι στη μυικη αναπτυξη, νομιζω εχουν αμεση σχεση οι αρθρωσεις. Εγω εχω δοκιμασει καποια πραγματα και ειμαι σε σταδιο που δοκιμαζω καποια αλλα ενω άλλα εχω βαλει σε σειρα. Τα συμπληρωματα αυτου του τυπου, νομιζω οτι δεν ειναι ουτε για προσληψη ουτε για θεραπεια σε κατι βαρυ. Πρωτον, δε βρισκω σωστο να παιρνεις κατι αν δεν εχεις προβλημα, ουτε εχει αποδειχτει ποτε οτι η γλυκοζαμινη μπορει να δρασει προληπτικα. Δευτερον, σε κατι σοβαρο αυτα ειναι ημιμετρα. Το σημαντικοτερο απολα ειναι να δενεις τις αρθρωσεις. Ιμαντες σε γονατα, σε καρπους και αγκωνες και μονο κατα τη μικρη διαρκεια της εκτελεσης των σετ.
    Απο συμπληρωματα εχω βρει οτι δουλευει η γλυκοζαμινη/χονδροϊτινη (3 μηνες) καθως και η L-Προλινη. Το cissus εχει αμφιβολα αποτελεσματα και στις δοσεις που πρεπει ειναι τρελα ασυμφορο. Βιταμινη C και Ωμεγα λιπαρα, αν και παιρνω ανεκαθεν και σε μεγαλες δοσεις δε νομιζω οτι ξεπερνανε ενα μικρο βασικο επιπεδο, δλδ οχι κατι σημαντικο. Αυτη την περιοδο δοκιμαζω ενζυμα, που υποτιθεται με αδειο στομαχι περνανε χωρις να διασπασουν καποια τροφη και πανε σε αρθρωσεις και γενικα όπου υπαρχει φλεγμονη και βοηθανε και σε ευλιγισια. Μεχρι στιγμης δεν εχω δει κατι να δικαιολογει τα λεφτα του (Wobenzym N). Θα δοκιμασω ομως bromelain σε μεγαλυτερη δοση, που εχει χρησιμοποιηθει στις ερευνες και ειναι και πιο φτηνη. Υαλουρονικο οξυ επισης δε μου`κανε τιποτα. Ερευνες δειχνουν οτι δεν κανει κατι ουτε ενεσιμο, ποσο μαλλον ποσιμο. Για κολλαγονο ποσιμο ουτε λογος. ΕΠισης, κατι αλοιφες με ΜΣΜ, λιποσωματα, boswelia και διαφορα τετοια δεν εχω δει βοηθεια. Καλα λογια ακουσα προσφατα για Boswelia και επικειται δοκιμη. Τελευταιο που θα βαλω ειναι Devil`s claw (Harpagophytum procumbens), επισης με πολυ εμθαρρυντικη ερευνα και σε ανυπαρκτη τιμη.
    Με δυο λεξεις ANIMAL FLEX (που τα`χει ολα μεσα) + Προλινη ( και οποιος εχει λεφτα προλινη+λυσινη+C). Αυτα για μικρα προβληματα και μακροχρονη (συνεπη) θεραπεια..
    Last edited by PowerBuilderi; 08-10-11 at 23:48.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  6. #666
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Power συμφωνώ απόλυτα, κανενα συμπλήρωμα σε καμμια ποσότητα δε μπορει ούτε να προλάβει ούτε να θεραπευσει.
    Τον ρημαδη τον ώμο πως να τον δεσεις...?
    Εγω απ'οσο το εχω ψάξει ούτε η αρθροσκοπηση πάντως είναι εγγυημένη λύση, ασε που μπορει σε κάποιες περιπτώσεις να επιδεινώσει την κατάσταση.
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  7. #667
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Ο ωμος ναι, δε δενεται. Εγω μετα απο ενα σοβαρο τραυματισμο πριν χρονια και μια ενοχληση περσι, που τωρα εχουν χαθει εξολοκληρου εχω βρει οτι ειδικα οι ωμοι θελουν ενα καλο προγραμμα ζεσταματος πριν απο ωμους και ενα πιο light πριν απο στηθος.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  8. #668
    Pumping Iron denis-opc's Avatar
    Join Date
    12-10-09
    Posts
    546

    Default

    Εγώ πάντως πστεύω πως ο ώμος αν μία φορά τον τραυματίσεις σοβαρά π.χ καμιά τενοντίτιδα μετά δεν επανέρχεται στο 100%. Όταν θέλεις να πιέσεις στο όριο πάντα θα σε τραβάει. Τουλάχιστον εγώ αυτήντην εμπειρία έχω, άρα αναγκαστικά πας πίσω..

  9. #669
    New Member
    Join Date
    21-05-09
    Location
    .
    Posts
    51

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Μιας και το θεμα ειναι στη μυικη αναπτυξη, νομιζω εχουν αμεση σχεση οι αρθρωσεις. Εγω εχω δοκιμασει καποια πραγματα και ειμαι σε σταδιο που δοκιμαζω καποια αλλα ενω άλλα εχω βαλει σε σειρα. Τα συμπληρωματα αυτου του τυπου, νομιζω οτι δεν ειναι ουτε για προσληψη ουτε για θεραπεια σε κατι βαρυ. Πρωτον, δε βρισκω σωστο να παιρνεις κατι αν δεν εχεις προβλημα, ουτε εχει αποδειχτει ποτε οτι η γλυκοζαμινη μπορει να δρασει προληπτικα. Δευτερον, σε κατι σοβαρο αυτα ειναι ημιμετρα. Το σημαντικοτερο απολα ειναι να δενεις τις αρθρωσεις. Ιμαντες σε γονατα, σε καρπους και αγκωνες και μονο κατα τη μικρη διαρκεια της εκτελεσης των σετ.
    Απο συμπληρωματα εχω βρει οτι δουλευει η γλυκοζαμινη/χονδροϊτινη (3 μηνες) καθως και η L-Προλινη. Το cissus εχει αμφιβολα αποτελεσματα και στις δοσεις που πρεπει ειναι τρελα ασυμφορο. Βιταμινη C και Ωμεγα λιπαρα, αν και παιρνω ανεκαθεν και σε μεγαλες δοσεις δε νομιζω οτι ξεπερνανε ενα μικρο βασικο επιπεδο, δλδ οχι κατι σημαντικο. Αυτη την περιοδο δοκιμαζω ενζυμα, που υποτιθεται με αδειο στομαχι περνανε χωρις να διασπασουν καποια τροφη και πανε σε αρθρωσεις και γενικα όπου υπαρχει φλεγμονη και βοηθανε και σε ευλιγισια. Μεχρι στιγμης δεν εχω δει κατι να δικαιολογει τα λεφτα του (Wobenzym N). Θα δοκιμασω ομως bromelain σε μεγαλυτερη δοση, που εχει χρησιμοποιηθει στις ερευνες και ειναι και πιο φτηνη. Υαλουρονικο οξυ επισης δε μου`κανε τιποτα. Ερευνες δειχνουν οτι δεν κανει κατι ουτε ενεσιμο, ποσο μαλλον ποσιμο. Για κολλαγονο ποσιμο ουτε λογος. ΕΠισης, κατι αλοιφες με ΜΣΜ, λιποσωματα, boswelia και διαφορα τετοια δεν εχω δει βοηθεια. Καλα λογια ακουσα προσφατα για Boswelia και επικειται δοκιμη. Τελευταιο που θα βαλω ειναι Devil`s claw (Harpagophytum procumbens), επισης με πολυ εμθαρρυντικη ερευνα και σε ανυπαρκτη τιμη.
    Με δυο λεξεις ANIMAL FLEX (που τα`χει ολα μεσα) + Προλινη ( και οποιος εχει λεφτα προλινη+λυσινη+C). Αυτα για μικρα προβληματα και μακροχρονη (συνεπη) θεραπεια..
    τους ιμαντες αυτους που βαζεις στις αρθρωσεις για προστασια τους πουλανε στο εμποριο η ειναι πατεντα;

  10. #670
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  11. #671
    Pumping Iron gli's Avatar
    Join Date
    22-08-09
    Location
    .Thessaloniki
    Posts
    521

    Default

    Μegageo, τι γνωμη εχεις για τα προιοντα της Anabolic xtreme,Mass FX,Hard FX;

  12. #672

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Πρωτα απόλα δεν υπαρχει πλεον η Anabolic , εχουν ονομαστει σε Athletic Xtreme. Αυτα που λες ειναι η παλια σειρα προιοντων, εχουν βγαλει και καινουρια σειρα την οποια δεν εχω δοκιμασει. Παντως μετα απο αυτο που ειχε γινει με το slim xtreme δεν την εμπιστευονται, εγω δεν θα ειχα προβλημα να δοκιμασω κατι απο αυτους παντως.

  13. #673

    Default

    καλησπερα γιωργο εχςω ξεκινισει εδω κ μια βδομαδα το mass fx θα μπορουσα να το κανω stack με καποιο αλλο testo booster με αραχιδονικο η ασπαρτικο ,θα εχω μεγαλυτερα κερδη ετσι .

  14. #674
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    ερνεστο κανε ενα λογκακι ρε συ αν μπορεις γτ το ψηνω αγρια και εγω να το τσιμπησω ;)
    βλεπω πολυ καλα reviews εδω και χρονια :p

  15. #675
    New Member Tolkyr's Avatar
    Join Date
    10-01-08
    Location
    .
    Posts
    28

    Default

    Παίδες, έχετε να προτείνετε κάποιο διαφορετικό pattern λήψης του xfactor καθώς σε πολλά reviews αναφέρονται πολυ καλά αποτελέσματα από την συνολική λήψη(και τα 4) πριν την προπόνηση ή 1 το πρωι, ένα το μεσημέρι και 2 πριν την προπόνηση.Τι λέτε?

  16. #676
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Όλα πριν την προπόνηση απ' ότι έχω δει σε πολλά logs. Το παλιό έχεις; Αν ναι από που το πήρες;

  17. #677
    New Member Tolkyr's Avatar
    Join Date
    10-01-08
    Location
    .
    Posts
    28

    Default

    Tο καινούριο έχω φίλε μου.

  18. #678
    Junior Bodybuilder jk_79's Avatar
    Join Date
    28-12-04
    Location
    Marko_polo, Attica, Greece.
    Posts
    209

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Πρωτα απόλα δεν υπαρχει πλεον η Anabolic , εχουν ονομαστει σε Athletic Xtreme. Αυτα που λες ειναι η παλια σειρα προιοντων, εχουν βγαλει και καινουρια σειρα την οποια δεν εχω δοκιμασει. Παντως μετα απο αυτο που ειχε γινει με το slim xtreme δεν την εμπιστευονται, εγω δεν θα ειχα προβλημα να δοκιμασω κατι απο αυτους παντως.
    Δεν άντεξα...

    sorry για το off
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe - Albert Einstein

  19. #679

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Χαχα δεν πιστευω να περιμενες κατι καλυτερο απο μενα ;

  20. #680
    Junior Bodybuilder jk_79's Avatar
    Join Date
    28-12-04
    Location
    Marko_polo, Attica, Greece.
    Posts
    209

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Χαχα δεν πιστευω να περιμενες κατι καλυτερο απο μενα ;

    Eίσαι σταθερή ποιότητα!!!
    Χαχαχα
    Last edited by jk_79; 13-10-11 at 18:09.
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe - Albert Einstein

  21. #681

    Default

    Συντομα τελειωνω 2μηνο κυκλο , κρεατινη-activate xtreme και θελω να συνεχισω με κατι με στοχο τον ογκο μεχρι τα χριστουγενα και ισως λιγο καιρο ακομα ! Μεχρι τωρα με αυτα ειδα καλο αποτελεσμα και περιπου 4-5κιλα μεσα σε 3 μηνες ! Τι μου προτεινεται?

  22. #682
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Mega final review από anabeta?

  23. #683

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    @kikler1988 X-factor και DAA

    @GeorgeS τπτ ιδιαιτερο για να ειμαι ειλικρινης. Καλα για μυικα κιλα κλπ δεν το συζητω, δεν περιμενα κιολας κατι ιδιαιτερο. Το τελευταιο καιρο επειδη μπηκα και σε κυκλο τα επαιρνα 9 την μερα για να τελειωνουν τα κουτια. Απο παρενεργειες τπτ εννοειται, καποια σκληραδα και η διουρηση που ειχαμε πει πολλες φορες. Θεωρω οτι περισσοτερη δουλεια κανει σε recomp/fat loss παρα για αυξηση ογκου/δυναμης. Ενταξει δεν ηταν κακο συμπληρωμα, σε αλλους μπορει να δουλεψει καλυτερα αλλα σε εμενα συμπληρωμα για να δουλεψει πρεπει να εχει κατι απαγορευμενο μεσα. Εκει εχω καταληξει

  24. #684
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Μαλλον σε ολους Γιωργο.. Απλα οταν εχεις παρει και εχεις παρει, εχεις χασει το placebo πια
    Test booster απο δω και περα μονο DAA που ειναι φτηνο.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  25. #685
    Pumping Iron
    Join Date
    03-09-11
    Posts
    558

    Default

    Megageo για καποιον που ακολουθει κετογενικη διαιτα και εχει ηδη αρκετο αραχιδονικο οξυ στη διατροφη του(κοκκινο κρεας,ολοκληρα αυγα)πιστευεις πως το x-factor θα ηταν χρησιμο ως συμπληρωμα η' overkill?

  26. #686

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    @power Πραγματικα αν καποιος το τηρουσε αυτο το πραγμα θα ηταν οτι καλυτερο για την τσεπη του να τελειωνει. Αντε ισως κανενα preworkout για πλακα αλλα και παλι εκει αν εχεις ορεξη φτιαχνεις το δικο σου. Τωρα που ειπα για pre βεβαια εβγαλα απο ντουλαπι τα neurocore, ripped freak, creatine RT, betacret και hemavol powder (ηδη το εχω δοκιμασει αυτο και μου αρεσε - 2ο κουτι). Θα τα παιρνω εναλλαξ, θα δω βασικα, σιγουρα δοσεις Χ2 οποιο παιρνω και θα γραψω αν μου αρεσει κανενα ιδιαιτερα.

    @barbell Δεν βλεπω νοημα να πω την αληθεια, ειναι σαν να λεμε καποιος που τρωει ενα κιλο κρεας την μερα να παραπονιεται γιατι δεν βλεπει κατι απο την κρεατινη. Στην κετο ελαχιστα συμπληρωματα θα σε βοηθησουν, εγω θα επαιρνα βασικα τα health supplements και γενικα αντιοξειδωτικα-βιταμινες και ισως καποια διεγερτικα για την προπονηση. Περαν αυτων, δεν βλεπω κατι να μπορει να βοηθησει. Ισως αυτο το ursobolic του Patrick Arnold που βγηκε τωρα, αλλα επειδη δεν το εχω μελετησει ακομα καλα δεν μπορω να το προτεινω.

  27. #687

    Default

    2 κουτακια το X-factor ? & Το DAA ποιο να προτιμισω http://www.predatornutrition.com/sea...earch_Term=daa ?

  28. #688
    Pumping Iron
    Join Date
    03-09-11
    Posts
    558

    Default

    Η αληθεια megageo ειναι πως και μενα μου εχει κινησει το ενδιαφερον το συγκεκριμενο συμπληρωμα,ελπιζω να το χει φερει το predator μεχρι να ξεκινησω την αποθεραπεια μου να το τεσταρω..αν και δεν ενθουσιαζομαι με φυτικα σκευασματα και ουτε περιμενω κατι τρομερο αλλα Patrick ειναι αυτος..δε με χει απογοητευσει ποτε

  29. #689

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    @Kikler1988 2 κουτια x-factor αν παρεις το advanced. Το DAA παρε οποιο θελεις πραγματικα, αν θες ενα δοκιμασμενο ειναι το Test Force 2 αλλα αυτο δεν σημαινει οτι τα αλλα δεν θα δουλεψουν.

    @barbell Σωστος, βεβαια προβληματιζομαι λιγο με την δοση επειδη ο ιδιος δινει μεγαλο παραθυρο του τυπου 300-1500mg την μερα το οποιο ειναι και λιγο εκ του πονηρου γιατι καθε φορα μπορεις να παιρνεις μια ποσοτητα και αυτος να σου λεει οτι ηθελε λιγο παραπανω. Σκεφτομουν να παω κατευθειαν στην τοπ δοση αλλα εκει θα χρειαστω 8-10 μπουκαλια για 40-50 μερες lol. Αμαν αυτη η αρρωστια που εχουμε

  30. #690
    Pumping Iron
    Join Date
    03-09-11
    Posts
    558

    Default

    Παντα full dose!!!Αχ megageo τι λεφτα εχουμε ''πεταξει'' και μυαλο δε βαζουμε!


 
Page 23 of 107 FirstFirst ... 131920212223242526273373 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής για Μυϊκή Ανάπτυξη
    By megageo in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 2
    Last Post: 01-10-12, 17:52
  2. Replies: 1775
    Last Post: 25-07-11, 21:33
  3. Replies: 778
    Last Post: 08-09-10, 15:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •