Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 32 of 107 FirstFirst ... 222829303132333435364282 ... LastLast
Results 931 to 960 of 3191
  1. #931
    Pumping Iron boutsk's Avatar
    Join Date
    28-05-10
    Posts
    464

    Default

    Λοιπόν ,λίγη βοήθεια κ για μένα. Σκέφτομαι για το επόμενο 2μηνο να χρησιμοποιήσω είτε το νέο prework της driven sports ''craze'' του οποίου οι αρχικές κριτικές είναι πολύ καλές, είτε να κάνω ένα stack,με jack3d το οποίο μπορώ να πώ ότι με πιάνει πολύ καλά και για έξτρα πρήξιμο να προσθέσω ένα υπογλώσσιο enoxide της musclemeds του οποίου οι κριτικές είναι ή του ύψους ή του βάθους. Για το τελευταίο λέγεται ότι είναι ''έτοιμο'' νιτρικό και όχι κάποια ουσία που κάνει τον οργανισμό να παράγει νιτρικό. Γιώργο???

  2. #932
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Γιωργο παιρνω το Gut Health της Genomyx και η συνιστομενη δοσολογια απο τον κατασκευαστη ειναι μια καψουλα τη μερα με ενα γευμα.
    Ειναι οκ ή θα ηταν καλυτερο να επαιρνα και με καποιο αλλο γευμα μεσα στην ημερα? Επισης για την ιδια δουλεια ποιο θεωρεις καλυτερο μεταξυ του παραπανω και αυτων http://www.powerbody.co.uk/product-d...aps_,3071.html , http://www.powerbody.co.uk/product-n...lets,2964.html ?

    Επισης το Liv52 το παιρνω 2 καψουλες πριν το πρωινο και 3 πριν απο ενα μεγαλο γευμα αργοτερα. Ειναι οκ ή θα ηταν καλυτερο να τις εσπαγα σε 5 δοσεις δηλ. μια καψουλα πριν απο καθε γευμα (συμπεριλαμβανομενων και των υγρων μιας και κανω 3 κανονικα γευματα στην ημερα και 2-3 υγρα)?
    Last edited by yanniz440; 03-12-11 at 20:33.
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  3. #933

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ναι απλα δεν μου γραφεις τι ακριβως θελεις να κανεις αυτο το διμηνο. Αν θελεις απλα να εχεις ενεργεια για να πηγαινεις στο γυμναστηριο τοτε μια χαρα ειναι το craze ή οποιο απο τα pre-workouts που εχουν καλες κριτικες. Το enoxide πρεπει να ειναι τρελη μουφα παρεπιπτοντως. Τωρα αν θελεις συμπληρωματα αυξησης μυικης μαζας , test boosters κλπ, προφανως πρεπει να κοιταξεις αλλου. Ολα ειναι θεμα του τι θες να κανεις.


    @yanniz440 Κι εγω παιρνω gut health, 2 την μερα, με πρωινο και βραδυνο,καλο συμπληρωμα. Απο τα digestive που μου δειχνεις και τα 2 ειναι εξαιρετικα απο τα καλυτερα της αγορας, παρε οποιο θες. Για το liv52 εγω παιρνω 6 την μερα. Γενικως τα support μου μεσα στον κυκλο ειναι:

    6 liv52
    6 BP stabil
    6 Lipid stabil
    6 liver stabil

    Ολα αυτα για 20 βδομαδες, κοστος εκτοξευμενο σιγουρα αλλα better safe than sorry
    Last edited by megageo; 03-12-11 at 20:36.

  4. #934
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Κι εγω παιρνω gut health, 2 την μερα, με πρωινο και βραδυνο,καλο συμπληρωμα. Απο τα digestive που μου δειχνεις και τα 2 ειναι εξαιρετικα απο τα καλυτερα της αγορας, παρε οποιο θες. Για το liv52 εγω παιρνω 6 την μερα. Γενικως τα support μου μεσα στον κυκλο ειναι:

    6 liv52
    6 BP stabil
    6 Lipid stabil
    6 liver stabil

    Ολα αυτα για 20 βδομαδες, κοστος εκτοξευμενο σιγουρα αλλα better safe than sorry
    Γιωργο αν θυμαμαι καλα ειχες πει οτι παιρνεις το Gut Health της RPN ή οχι? Ρωταω για να καταλαβω αν εχει διαφορα δοσολογιας το ενα προιον απο το αλλο.

    Οσο για το liv52 δε μου πες τελικα, σαν δοσολογια να το σπασω σε 5 δοσεις, μια καψουλα τη φορα ή ειναι οκ οπως το παιρνω τωρα (2 καψουλες τη μια και 3 την αλλη μεσα στην ημερα)?

    Τωρα σχετικα με την υπερφορτωση του assist και το πολυ υψηλο κοστος ολα αυτα δεν ειναι σχετικα και με το τι κυκλους κανει κανεις (δραστικοτητα ουσιων, συνδυασμοι, διαρκεια κτλ.)? Αν εκει ειναι πολυ αυξημενες και τσιταρισμενες οι καταστασεις, η λογικη λεει "καλιο γαιδουροδενε παρα γαιδουρογυρευε" οσο ειναι δυνατον να επιτευχθει αυτο βεβαια!!! Ετσι δεν ειναι?

    Με το liver stabil βεβαια εχω την απορια: το liv52 δε σε καλυπτει σε αυτη τη δοσολογια?

    Υ.Γ.: Μολις συνειδητοποιησα οτι με το "καλιο γαιδουροδενε..." απλα ξαναειπα ελληνιστι το "better safe than sorry" που ειπες ηδη παραπανω
    Last edited by yanniz440; 03-12-11 at 21:21.
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  5. #935

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Που να το βρω της RPN ρε συ, της genomyx παιρνω. Τωρα για το liv52 το υπεραναλυεις χωρις λογο, δεν εχει σημασια. Βεβαιως το θεμα support εξαρταται απο το κυκλο, την διαρκεια, τις ουσιες κλπ. Απλα ηθελα να πω οτι ποτε δεν τσιγκουνευτηκα σε αυτου του ειδους συμπληρωματα και μεχρι τωρα με τις εξετασεις που κανω εχω δικαιωθει.

    Το liver stabil εχει διαφορετικες ουσιες απο το liv52 οποτε για μενα αυτα τα 2 μαζι και με το ALA που παιρνω συνεχεια ειναι εξαιρετικη βοηθεια για το συκωτι.

  6. #936
    Pumping Iron boutsk's Avatar
    Join Date
    28-05-10
    Posts
    464

    Default

    Κάτι για ενέργεια ψάχνω, οπότε ή jack3d ή θα κάνω μια δοκιμή το craze. Εχει πάντως λίγο διαφορετικό χαρμάνι από τα υπόλοιπα της κατηγορίας

  7. #937
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Γιώργο παίρνω κι εγω R-Ala 500-600mg τη μέρα και μάλιστα εδω κι ένα μήνα περίπου που αλλαξα απο SAN (N R-Ala) στο R-Ala της AST το βλέπω να με πιάνει καλυτερα. Δηλ. αν πάρω 200mg πριν απο γεύμα με 40-45γρ Υ/Α (<60γρ) αισθάνομαι μια ψιλο-υπογλυκαιμια όπου πριν με το N R-Ala στις ίδιες ποσότητες πάλι δε καταλάβαινα τίποτα απολύτως!

    Εντός κύκλου να το αντικαθιστουσα με need2slin ή να το άφηνα για το pct? Που θα δούλευε καλυτερα λες;
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  8. #938

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Το need2slin ειναι αλα ενα πιο ακριβο R-ala με καποια εξτρα πραγματα. Καλο συμπληρωμα οπωσδηποτε αλλα δεν ειναι κατι που θα κανει την διαφορα οποτε δεν βλεπω λογο να το κρατας για το pct κλπ. Το ala ειναι κατι που θελεις να το παιρνεις συνεχεια, ειναι ισχυροτατο αντιοξειδωτικο οποτε και μεσα στον κυκλο εχει σιγουρα θεση.

  9. #939
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Καλημερα Γιωργο!
    Οποτε το need2slin μπορω να το παρω εντος κυκλου μονο του αντι για R-Ala, ετσι?
    Ή θα συνιστουσες και καποια δοση R-Ala σκετο?
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  10. #940
    New Bodybuilder
    Join Date
    05-12-11
    Posts
    1

    Default

    καλησπέρα σας είμαι καινούργιος στο χωρο του bodybuilding ειμαι 70 κιλα και 1.70 υπσος..και καποιος φίλος με σύστησε την πρωτεΐνη (victory progressive protein) μπόρι καπιος να μου πει αν είναι αξιόπιστη σε θέματα ουσιών και αποτελεσμάτων! eyxaristo

  11. #941

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Quote Originally Posted by yanniz440 View Post
    Καλημερα Γιωργο!
    Οποτε το need2slin μπορω να το παρω εντος κυκλου μονο του αντι για R-Ala, ετσι?
    Ή θα συνιστουσες και καποια δοση R-Ala σκετο?
    Καλημερα, ρε συ οτι σε βολευει. Το nee2slin ειναι πολυ καλο συμπληρωμα, εγω θα το επαιρνα σε περιοδους με high carbs ενω το r-ala θα το επαιρνα συνεχεια και λογω του αντιοξειδωτικου χαρακτηρα. Βαλε ενα στοχο για ποσο r-ala θες την μερα και μετα δες αν θα το φτασεις με το nee2slin ή με r-ala ή με συνδυασμο αυτων.

    @makisblack Φιλε μου αν εισαι καινουριος, για ποιο λογο ψαχνεσαι με συμπληρωματα; Την πρωτεινη που λες ουτε την ξερω αλλα δεν θα επρεπε να σε απασχολει σε αυτο το σημειο. Πηγαινε στα κομματι διατροφης και προπονησης του φορουμ και γραψε τι κανεις να σε βοηθησουν τα παιδια να βελτιωσεις τα βασικα πρωτα. Μετα απο αρκετο καιρο και αν δεις οτι η διατροφη δεν σου φτανει για να συμπληρωσεις την πρωτεινη που χρειαζεσαι μπορουμε να συζητησουμε για καποιο συμπληρωμα.

  12. #942
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Γιαυτο κι εγω σκεφτομουν να το παρω μεσ'τον κυκλο, γιατι θα φτασω 450-480γρ Υ/Α που για μενα ειναι στρατοσφαιρα!!!

    Ετσι οπως το λες, αν χρειαστω θα συμπληρωνω σκετο R-Ala.
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  13. #943
    New Bodybuilder
    Join Date
    08-12-11
    Posts
    2

    Default

    Megageo:Καλημερα-καλημερα!<br>Ειναι η πρωτη φορα που μπαινω στο σιτε.<br>Κατ' αρχην,ζητω συγγνωμη που σε ενοχλω,<br>και,ο λογος του μηνυματος μου ειναι οτι<br>θα 'θελα τη βοηθεια σου-τις γνωσεις σου....<br>Και,σ' ευχαριστω εκ των προτερων,ανεξαρτητως<br>απαντησης.<br>Ψαχνω να βρω κατι να με βοηθησει σε ογκο.<br>Γυμναζομαι εδω και 3 χρονια εντατικα,αλλα,δεν<br>εχω δει καποιο σοβαρο αποτελεσμα.<br>Καποια βοηθηματα τυπου mega mass κλπ που εχω<br>δοκιμασει δε βοηθησαν και πολυ.....<br>Προσεξα καποιες συζητησεις για superdrol-methradol,<br>γενικως,τετοιου τυpου σκευασματα που αποτελουν<br>κατι που θα μ' ενδιεφερε,αλλα,με καποια μικρη ερευνα μου<br>διαπιστωσα πως τιποτα απ' αυτα δεν υπαρχει στην αγορα.<br>Μηπως ξερεις κατι αλλο που να υπαρχει αυτη τη στιγμη στην αγορα,<br>και,που να αξιζει για 'σενα?<br>Φιλε μου,σ' ευχαριστω και παλι για τον χρονο σου!<br>Δημητρης

  14. #944
    New Bodybuilder
    Join Date
    08-12-11
    Posts
    2

    Default Ευχαριστω!

    Ευχαριστώ για τη μεταφορά σ' όποιον κι αν την έκανε!

  15. #945
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by Dimitrispol View Post
    Ευχαριστώ για τη μεταφορά σ' όποιον κι αν την έκανε!
    Παρακαλώ!

    Καλώς όρισες στο φόρουμ!

  16. #946

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Δημητρη δεν με ενοχλεις ομως αυτα που λες ειναι στεροειδη και απο το mega mass μεχρι το superdrol ειναι το χαος. Καταρχην τα "συμπληρωματα" αυτα υπαρχουν μονο σε καταστηματα εξωτερικου αλλα δεν τα προτεινω σε σενα μιας και που ακομα δεν φαινεται να εχεις τις γνωσεις για να παρεις κατι τετοιο. Αν θελεις καποιο συμπληρωμα τοτε μπορεις να παρεις κρεατινη, x-factor , daa και γενικα πραγματα που δουλευουν στους περισσοτερους. Επισης μπορεις να δοκιμασεις τα μερη του φορουμ για διατροφη-προπονηση που σιγουρα μπορεις να βοηθηθεις περαιτερω.

  17. #947
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    πωπω Παιδια Αυτο το ALA σε σκονη ειναι θανατος.. δεν ξερω πως ακριβως θα κατεβαζω 1.5 γρ την ημερα.. πολυ καψιμο στο λαιμο...

  18. #948
    Pumping Iron makris's Avatar
    Join Date
    17-11-06
    Location
    all over, Greece.
    Posts
    259

    Default

    Μετα απο επιτυχημενη παραγγελια απο το αμερικα αρχιζω ΄΄κυκλο΄΄ με x factor, activate xtreme ,triazole και c -bol για δυο μηνες περιπου στοχος ειναι να τσιμπησω 1-2 κιλακια να φτασω 110
    Winning is a mind game!

  19. #949
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Γιωργο η δοσολογια μεσα στη μερα για havoc, 11-oxo πως πρεπει να ειναι;
    Για το havoc εχω την εντύπωση ότι έχεις πει με άδειο στομάχι. Σωστά; Και αν ναι το μοίρασμα των δόσεων πως πρέπει να είναι; 10mg τη φορα x 3,4,5 φορές αντίστοιχα όσο ανεβαίνει η δόση απο βδομάδα σε βδομάδα ή παιζει και παραπάνω απο 1 καψουλα τη φορα;

    Και για το 11-oxo στο κουτι λέει 3 φορές τη μέρα με φαγητο, άρα απο 3 καψουλες τη φορα για το σύνολο των 675mg?
    Και αν όντως το 11-oxo παει με το φαγητο, υπάρχει θέμα με το cycle assist που είναι 2 φορές τη μέρα με το φαγητο επισης; Το cycle assist δε πρέπει να εχει απόσταση 1 ώρα απο ph ή αυτο δεν ισχύει για το 11-oxo?

    Επισης ταυρινη ξεκιναω και παίρνω ούτως ή άλλως ή όταν/αμα αισθανθω ενοχλήσεις στη μέση και τις γαμπες;

    Και τέλος το DCP μεχρι τωρα εκτός κυκλου το παίρνω νηστικος μισή-μια ώρα πριν το φαγητό 3 φορές τη μέρα όπως λέει στο κουτι.
    Το συνεχίζω έτσι και εντός κύκλου;

    Ξέρω, σε έπηξα στην ερώτηση πάλι, σορρυ...
    Last edited by yanniz440; 10-12-11 at 08:41.
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  20. #950

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    - havoc με αδειο στομαχι και τουλαχιστον 1-1.5 ωρα απο cycle support συμπληρωματα. Απο δοσεις θα φροντιζα 3 την ημερα. Οταν εισαι >30mg τοτε καποια δοση αρχικα στην ημερα θα την εκανα 20mg προφανως.
    - 11-ΟΧΟ παλι 3 φορες την μερα αλλα με φαγητο και δεν εχει σημασια αν ειναι μαζι με cycle support. Τις δοσεις 11-ΟΧΟ θα φροντιζα να εχω 15γρ λιπαρα σε καθε γευμα που λαμβανω.
    - Ταυρινη ειναι παντα καλο να υπαρχει αλλα μπορεις να την κρατησεις μονο αν εχεις προβλημα, δικη σου επιλογη.
    - DCP οπως το επαιρνες και πριν.


    ps: Σημερα δοκιμαζω το craze πρωτη φορα, παρελαβα χτες. Ξεκιναω απο max dose-> 2 scoops και βλεπουμε. Μαζι θα παρω και κατι αλλο , απλα δεν ξερω τι ακομα χαχα

  21. #951
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Καλημερα Γιώργο. Χαίρομαι καταρχήν που απ'οτι καταλαβαίνω έπαιξε ψιλο-νορμαλ ύπνος! Εγω τώρα το παλεβω...

    - Στα 50mg havoc που μοιραία θα γίνουν 2 οι διπλές δόσεις ποια προτείνεις εκτός της πρωινής; Να υπόθεσω ότι θα είναι ισομοιρασμενες ανα 8 ώρες προφανώς, σωστά; Εχει σημασία να είναι κάποια προ ή μετα προπόνησης; Αν θυμάμαι καλα έχεις πει ότι δεν παιζει ρόλο.

    - Ταυρινη αφου είναι καλο να υπάρχει θα την πάρω τότε, αφου την εχω που την εχω.


    Άντε να δούμε κι αυτο το craze τι λέει.
    Εγω πάντως την προηγούμενη εβδομάδα έφτασα 3 scoops Juggernaut, 3 scoops C4 & 2gr beta alanine και...χαλαρά τα πράματα...

    Παραγγειλα κι εγω το mesomorph της APS για να το τσεκαρω αργότερα.

    Α και κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω: τις τελευταίες 10 μέρες περίπου με το που ξεκιναω να τρώω, και ειδικότερα απο το μεταπρόπονητικο γεύμα και μετα εχω τρελο ρεσιτάλ στο στομάχι, πολλή φασαρία, γουργουρητο και υγρους θορυβους αλλα όχι άλλες ιδιαίτερες ενοχλήσεις εκτός απο κανά δυο φορές που εξελίχθηκε σε διάρροια.

    Τα μόνα έξτρα που εχω πάρει τις τελευταίες 2 εβδομάδες είναι τα cycle assist και liv52. Παιζει να έχουν να κάνουν αυτα κάτι;
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  22. #952

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    - Στα 50mg δεν εχει σημασια ρε συ ποιες 2 θα ειναι διπλες, ρυθμισε το εσυ
    - Στα preworkout μου φαινεται τρελη υπερβολη ρε συ τι να πω. Εγω στα 3 scoop neurocore παντως που μοιαζει με C4 ειμαι up and running και το καταλαβαινω πολυ δυνατα.
    - Ναι τα cycle assist και liv52 κι εμενα μεχρι να συνηθισει το στομαχι μου, δημιουργουν τετοια θεματα. Λογικα θα "ηρεμησεις". Παντως κρινοντας απο τα preworkout παιζει να παιρνεις και πανω απο 1γρ καφεινη την μερα, σιγουρα κι αυτο δεν βοηθαει στην ομαλη λειτουργια του στομαχου

  23. #953

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Update: Μολις γυρισα απο προπονηση, πρωτη με το Craze. 2 scoop + 6 C-bol. Τιποτα αλλο... παιδες επαθα πλακα. Τρελη καθαρη ενεργεια, χωρις να εισαι στην τσιτα λες και εχεις πιει κοκα-κολα. Παρα πολυ καλο μου φανηκε, τρελα πρηξιματα, καλη δυναμη και αντοχη. Βεβαια πριν παρεξηγηθω ειμαι και σε αλλα πραγματα που σιγουρα αλλαζουν τα δεδομενα αλλα επειδη δοκιμαζω συνεχεια pre-workouts με αυτο ειδα διαφορα. Ειχα να εντυπωσιαστω απο συμπληρωμα απο τον καιρο του C4 και απο τοτε εχω δοκιμασει καμια 10αρια αλλα. Θα ενημερωσω και στις επομενες προπονησεις αλλα απο την πρωτη ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Γευση και λοιπα δεν αναφερομαι καθως δεν παιζουν ρολο για μενα, παντως πινεται.

  24. #954
    Pumping Iron
    Join Date
    03-09-11
    Posts
    558

    Default

    Nα παραθεσω και γω την αποψη για ενα σχετικο καινουργιο συμπληρωμα,το ursobolic.To τρεχω 1μηνα τωρα περιπου στα 15caps και παρολο που ειμαι παντα δυσπιστος για φυτικα σκευασματα μπορω να πω πως το ursobolic ειναι ιδιαιτερα αποτελεσματικο στο μπλοκαρισμα της λιπογενεσης.Εχω βαλει αρκετα κιλα τον τελευταιο καιρο με υπερθερμιδικη διατροφη και αρκετη σαββουρα παρολα αυτα κρατιεμαι παραδοξως αρκετα καθαρος σε σχεση με αλλες φορες που ξεφευγω διατροφικα.Περα απο μια πολυβαταμινη και καποια health support συμπληρωματα δε χρησιμοποιω κατι αλλο οποτε μπορω να πω με σιγουρια πως αυτο οφειλεται στο ursobolic

  25. #955

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ωραια φαινετα λοιπον να κανει κατι. Παντως ρε γμτ ακομα δεν εχω πειστει γιατι τα reviews που βλεπω ειναι μοιρασμενα... παντως συμπληρωμα που θελεις 15 καψουλες την μερα για να καταλαβεις κατι σημαινει οτι ειναι τουλαχιστον λαθος σαν δοση ανα καψουλα. Προσωπικα θα περιμενω λιγο ακομα και αν πειστω θα το παρω στις 18-20 καψουλες την μερα για κανα 2 μηνο.


    Ενα note για το craze. Ειναι 19:50 και το πηρα στις 15:00 και ακομα νιωθω νευρικοτητα και ενεργεια ενω δεν ειναι φυσιολογικο μετα απο 1+ ωρα εξαντλητικης προπονησης. Συνηθως ειμαι ενα με τον καναπε... Αυτο το λεω γιατι μαλλον πρεπει να ξεκινησετε με πιο μικρη δοση οποιος το παρει και επισης δεν νομιζω οτι ειναι καταλληλο για αυτους που γυμναζονται αργα το βραδυ. Εγω καθημερινες παω 10 το βραδυ οποτε αν το ειχα παρει στις 9:30 θα ειχα ξενυχτι κατι που δεν το θελω με τιποτα γιατι το πρωι ξυπναω νωρις.

  26. #956
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    George εχεις δοκιμασει κανενα νιτρικο υπογλωσσια; Θα αξιζε τον κοπο για οταν εχεις γεματο στομαχι ή για να μην το επιβαρυνεις;
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  27. #957
    Pumping Iron
    Join Date
    03-09-11
    Posts
    558

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    George εχεις δοκιμασει κανενα νιτρικο υπογλωσσια; Θα αξιζε τον κοπο για οταν εχεις γεματο στομαχι ή για να μην το επιβαρυνεις;
    To κανουν καποιοι φιλοι μου(αν εννοεις φαρμακευτικο),πρηζονται καπως παραπανω αλλα δεν πιστευω πως αυτο συμβαλλει στην μυικη αναπτυξη,δεν νομιζω πως αξιζει τον κοπο αφου μιλαμε για φαρμακο και οι οι παρενεργειες ειναι δεδομενες αν συνυπολογισεις πως δεν προσφερει κατι ουσιαστικο.

  28. #958

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Μισο λεπτο , ο power δεν καταλαβα να εννοει για φαρμακο, εννοει μαλλον για σκονη απο αντι να την διαλυσεις σε υγρο , να την βαλεις υπογλωσσια ωστε να διαλυθει με το σαλιο ουσιαστικα. Προσωπικα δεν το εχω κανει και ουτε θεωρω οτι θα κανει καποια διαφορα. Γενικα παιδια εγω με γεματο στομαχι δεν κανω ποτε προπονηση, φροντιζω αν ειναι στερεο γευμα να ειμαι 3-4 ωρες μετα και αν ειναι υγρο 2-3 ωρες μετα. Ποτε δε παιρνω pre-workout ειδικα με διεγερτικα με γεματο στομαχι γιατι θεωρω οτι δεν εχει ιδιαιτερο νοημα.

  29. #959
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Ναι φυσικα δεν αναφερομαι σε φαρμακο, δεν ανεφερα και κανενα... Αυτο που ειπε ο Γιωργος, να αφησεις το διαλυμα κατω απο τη γλωσσα. Διεγερτικα φυσικα θα πανε χαμενα με γεματο στομαχι, αλλα για μενα που η ιδανικη ωρα για προπο μετα το γευμα ειναι 1,5 ωρα, ειναι στο οριο για το αν θα απορροφηθουν τα διεγερτικα/αλανινες κλπ. Αλλωστε με 3,4 ωρες κενο+ την προπονηση, τοτε θα βγαινουνε 3 γευματα περιπου, αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα. Απλα σημερα που ετυχε να πρεπει να παω για προπονηση 1 ωρα μετα το γευμα, θυμηθηκα αυτο που ειχα διαβασει καπου και ειπα να του δωσω μια ευκαιρια. Κρατησα τη γουλια στο στομα, δεν εβλεπα ομως να απορροφιεται, με τα πολλα το καταπια. Το αποτελεσμα ομως ηταν επιτυχημενο, με επιασε για τα καλα. Βεβαια μπορει να επιασαν τα πεπτικα ενζυμα που ειχα παρει, αλλα και παλι μια ωρα ειναι λιγο.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  30. #960

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Που ειναι το κακο στο να βγαινουνε 3 γευματα; Εκτος αν υπαρχουν προβληματα πεψης. Γιατι εγω κανω 3 τις περισσοτερες μερες, αρκετα μεγαλα ομως και δεν βλεπω καμια διαφορα απο τοτε που εκανα 6 μικροτερα.


 
Page 32 of 107 FirstFirst ... 222829303132333435364282 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής για Μυϊκή Ανάπτυξη
    By megageo in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 2
    Last Post: 01-10-12, 17:52
  2. Replies: 1775
    Last Post: 25-07-11, 21:33
  3. Replies: 778
    Last Post: 08-09-10, 15:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •