Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 5 of 107 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast
Results 121 to 150 of 3191
  1. #121
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    ναι βασικα γυρω στα ιδια ερχονται, οταν ερθει η στιγμη θα σκεφτω ποιο απο τα 2 να παρω, αν και σκεφτομουν κατι σε BULK λυση απο Myprotein αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα πινετε μεσα στην προπονηση.

    και τωρα σας αφηνω, παω να τρεξω και βαριεεεεμαι... αλλα τη να κανεις που μεχρι και το γυμναστηριο παει διακοπες και εμεις εδω σταθερες αξιες στην αθηνα

  2. #122
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    2 scoop 150-250 lbs οποτε με 2 scoop εισαι καλημενος αν το παρεις παρε γευση berrybanana απιστευτη γευση θα ξετρελαθεις
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  3. #123
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    παλιο καινουριο x-factor τα ιδια λεφτα βγενει θα παρω το παλιο 180softgel για 6,5 εβδομαδες αλα σκεφτικα και το αλο μηπος αντι για το jacked να βαλω kre-alkalain πριν την προπονηση?εσεις τι λετε?
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  4. #124

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ε αναλογα ρε συ, το δυνατο σημειο του jacked δεν ειναι η κρεατινη του, αλλα τα διεγερτικα του. Απο την αλλη η kre-alkalyn ειναι σκετη κρεατινη. Απο σενα εξαρταται αν θελεις διεγερτικα πριν την προπονηση.

  5. #125
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    θα την βαλω γο και την kre-alkalayn αφου την εχω αλλα στον δευτερο κικλο που δεν εχο σκεφτει ακομα
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  6. #126
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Παλικαρια,απο συμπληρωματα πριν την προπονηση,ποιο πιστευετε πως ειναι το καλυτερο?NO-Xplode,Jack3d,White Flood?Αυτα τα 3 απο οτι εχω καταλαβει ειναι τα καλυτερα,αν και παιζει ρολο τον οργανισμο του καθενος βεβαια.

  7. #127
    LOLO30's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Posts
    99

    Default

    O Γιώργος μου πρότεινε πριν καιρό το C4. Στην αρχή ήμουν δισταχτικός αλλά μετά τον είδα να επιμένει & είπα ας το δοκιμάσω. Πολύ καλό.

  8. #128

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Απο αυτα που γραφεις, το white flood μου αρεσει περισσοτερο, μετα το jacked και τελος το no-xplode αν και δεν εχω δοκιμασει την νεα φορμουλα. Απο κει και περα υπαρχουν πολλα αλλα που ειναι καλα για preworkouts. Βασικα οτιδηποτε με νιτρικη κρεατινη αυτη την εποχη πιστευω οτι στην κορυφη των επιλογων.

  9. #129
    Pumping Iron gli's Avatar
    Join Date
    23-08-09
    Location
    .Thessaloniki
    Posts
    521

    Default

    Εχω δοκιμασει κατα καιρους και τα 3.
    Το Jack3d με επιασε καπως αλλα σε μεγαλη δοση(4 scoops!!)
    Τα αλλα δυο κινηθηκαν στη μετριοτητα.

  10. #130
    Pumping Iron gli's Avatar
    Join Date
    23-08-09
    Location
    .Thessaloniki
    Posts
    521

    Default

    Γιωργο εχεις υποψη σου το Surge Recovery απο την Bio Test?

  11. #131
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    εχω δοκιμαση το no-xplode μαζι με celmass ενταχει καλο μου φανηκε δεν ξερω για το καινουριο τι λεει τωρα για το jacked θα το δοκιμασω τωρα,για το white flood δεν ξερω τιποτα
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  12. #132

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Γιατι βρισκεις κανενα ενδιαφερον στο συγκεκριμενο; Αν δεν κανω λαθος ειναι μειγμα γλυκοζης-μαλτο με λιγη πρωτεινη isolate. Ειναι κατι που μπορεις να φτιαξεις νομιζω και μονος σου απλα με μια isolate και υδατανθρακες.

  13. #133
    Pumping Iron gli's Avatar
    Join Date
    23-08-09
    Location
    .Thessaloniki
    Posts
    521

    Default

    Ακριβως γιαυτο το μειγμα γλυκοζης-μαλτοδεξ δεν ημουν σιγουρος!

  14. #134
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Εγω παντος παιδια δε θα σας συνηστουσα με τιποτα για τη κατηγορια που αναφερετε να παρετε το presurge unleashed μενα δε με επιασε ουτε στο ελαχιστο το ειχα παρει στη προτεινομενη δοσολογια και ειχα ωαλει και παραπανω μπας και δω τιποτα αλλα πραμα...Θυμαμε ηταν μια περιοδος που το διαφημιζαν αρκετα και ξαφνικα σταματησαν να ασχολουντε μαζι του γιατι αραγε????
    Επισης ως αναφορα το jacked ειναι μεν αρκετα καλο το ειχα φτασει και 9 γρ πριν προπονιση απλα απο οτι καταλαβα ειναι ευκολοσυνηθιστο στον οργανισμο και 1 μηνας συνεχομενης χρησης δε θα το προτεινα...
    white flood δεν εχω δοκιμασει καποια στιγμη σιγουρα θα ηθελα οπως επισης θυμαμε εχα δοκιμασει ενα δειγμα του gaspari δε θυμαμε καλα πιο ηταν αλλα ηταν για pre work out superpump θαρω ηταν και μου εκανε αρκετα καλη εντυπωση ειδα πριξηματαα στα χερια πολλα δεν ξερω αν συνηθιζετε γρηγορα κι αυτο αλλα οι πρωτες εντυπωσεις αρκετα καλες.Αν θυμαμε καλα ειχε και ζαχαρη αλλα ποιος νοιαζετε και ακομα αν ειδα καλα μετα το βγαλανε και χωρις ζαχαρη....
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  15. #135
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post
    αν και σκεφτομουν κατι σε BULK λυση απο Myprotein αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα πινετε μεσα στην προπονηση.
    Πικρά αρκετά, παίρνεις και χώρια τη λευκίνη να βάλεις παραπάνω αν θες. Άλλα όπως και να το κάνεις, άλλη χαρά να πίνεις xtend που έχει και ωραία γεύση. Εγώ παίρνω xtend και βάζω λευκίνη από myp έξτρα.

  16. #136
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Πικρά αρκετά, παίρνεις και χώρια τη λευκίνη να βάλεις παραπάνω αν θες. Άλλα όπως και να το κάνεις, άλλη χαρά να πίνεις xtend που έχει και ωραία γεύση. Εγώ παίρνω xtend και βάζω λευκίνη από myp έξτρα.
    εχει μικρη ποσοτητα λευκινης το Xtend? και βασικα δεν του χαλαει τη γευση καθολου φανταζομαι?

  17. #137
    Pumping Iron boutsk's Avatar
    Join Date
    28-05-10
    Posts
    464

    Default

    Πρέπει να κυκλοφόρησε Αμερική και το neurocore της muscletech. Καλή τιμή έχει και από τα συστατικά φαίνεται μπαρούτι....

  18. #138
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    προσωπικα δεν υπαρχει περιπτωση να παρω Muscletech, εκτος αν ειναι τσαμπα

  19. #139
    Pumping Iron boutsk's Avatar
    Join Date
    28-05-10
    Posts
    464

    Default

    Tα μόνα αρνητικά σχόλια που διαβάζω είναι για την γεύση. Πάντως ίσως να ξανατιμήσω την εταιρεία μετά από πολλά χρόνια

  20. #140
    Bodybuilding Newbie juzni_front's Avatar
    Join Date
    08-04-11
    Posts
    44

    Default

    megageo συγχαρητηρια φιλος για το αρθρο σου και τις πολυπειρες απαντησεις που δινεις στα παιδια.θα ηθελα να σε ρωτησω για μεταπροπονητικο ειναι καλος συνδυασμος κρεατινη + ALA+waxy maize ?εφοσον χρησιμοποιει καποιος waxy maize εχει νοημα να χρησιμοποιει δεξτροζη η δεξτρο-μαλτο (ας πουμε σε συνδυασμο 50-50) η το waxy maize αποκαθιστα πληρως την δραση αυτων ?με το waxy maize υπαρχουν αναλογες ινσουλινικες εκκρισεις με δεξτο-μαλτο 50-50 ?

    η γνωμη σου για τη cell mass της bsn ? οι κρεατινες που περιεχει αληθευει οτι απορροφουνται χωρις την αναγκη καταναλωσης δεξτρο?
    σε περιπτωση που καταναλωσει καποιος τη cell mass με συνδυασμο δεξτρο-μαλτο θα γινει ταχυτερη και καλυτερα η απορροφηση της κρεατινης;


    αναφερεις να μην καταναλωνεται γενικα η κρεατινη πρέπει να λαμβάνεται σε μη-όξινο περιβάλλον δηλαδή όχι με χυμούς λεμονιού, grapefruit .. ποιος ο λογος που πολλες εταιρειες βγαζουνε κρεατινες με γευσεις κυριως τετοιου στυλ δλδ οξινες?

    συγχωρα με για τις πολλες ερωτησεις και εαν σε ζαλισα..
    Last edited by juzni_front; 16-08-11 at 00:40.

  21. #141
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Πικρά αρκετά, παίρνεις και χώρια τη λευκίνη να βάλεις παραπάνω αν θες. Άλλα όπως και να το κάνεις, άλλη χαρά να πίνεις xtend που έχει και ωραία γεύση. Εγώ παίρνω xtend και βάζω λευκίνη από myp έξτρα.
    Aκριβώς το ίδιο κάνω και γω σε xtend και chaind out

  22. #142

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    @juzni_front Thanks για το σχολιο. Θα ελεγα οπως το σκεφτηκες κρεατινη-ALA-waxy και βεβαια μια πηγη πρωτεινης ειναι εξαιρετικος συνδυασμος, δεν εχεις καμια αναγκη για δεξτροζη ή μαλτοδεξτρινη. Το waxy ειναι ακομα καλυτερο για το σκοπο που το θες και κυριως δεν προκαλει αυτο το φουσκωμα που προκαλει κυριως η δεξτροζη σε μερικους. Η εκκριση ινσουλινης εξαρταται προφανως απο το γλυκαιμικο φορτιο. Το γλυκαιμικο φορτιο εξαρταται απο τρια πραγματα, πρωτον τον γλυκαιμικο δεικτη, δευτερο την ποσοτητα του υδατανθρακα και τριτον το αν βαζεις κατι αλλο μαζι το οποιο θα μπορουσε να επηρεασει το συνολικο γλυκαιμικο φορτιο. Λοιπον οπως εχω ξαναπει, η γνωμη μου ειναι οτι η κρεατινη θελει καποια ποσοτητα υδατανθρακα για καλυτερη απορροφηση. Προσωπικα χρησιμοποιω κρεατινη μονο πριν την προπονηση και αποφευγω τον υδατανθρακα γενικα γιατι δεν θελω εκκριση ινσουλινης εκεινη την ωρα. Ομως αν εβαζα μετα την προπονηση, σιγουρα θα προτιμουσα καποια ποσοτητα υδατανθρακα μαζι παρα να την παρω σκετη. Τωρα υπαρχουν καποιες μορφες που υποσχονται απορροφηση και χωρις υδατανθρακα...αλλα ποιος ξερει; Η νιτρικη κρεατινη και η kre-alkalyn παντως ειναι δυο μορφες που φαινεται να μην εχουν τοσο αναγκη τον υδατανθρακα. Αυτα που ειπα παραπανω αφορουν περισσοτερο την μονουδρικη. Τωρα για την cell mass δεν μου λεει κατι να πω την αληθεια, εχει υδατανθρακα αν δεν κανω λαθος, μαλτοδεξτρινη. Η κρεατινη δεν χρειαζεται καμια δεξτροζη για να απορροφηθει, αυτο που αναζητας ουσιαστικα ειναι η εκκριση ινσουλινης, αυτο μπορει να ερθει και με μια μπανανα, ενα χυμο φρουτων κλπ. Απλα γενικα η φρουκτοζη δεν προσφερει και ιδιαιτερη στην αναπληρωση του γλυκογονου των μυων, γιαυτο και δεν προτιμαται. Προσωπικα θεωρω καλυτερο το μειγμα να το φτιαχνεις εσυ ωστε να ξερεις ακριβως ποσο παιρνεις απο το καθενα και μαλλον θα ειναι και πιο οικονομικο. Η γευση που βαζουν οι εταιρειες ειναι τεχνητη, δεν ειναι φυσικη. Οταν μια κρεατινη εχει γευση λεμονι δεν σημαινει οτι εχει μεσα ξυσμα ή χυμο λεμονιου.

    @GeorgeS Κακως βαζεις λευκινη σε Ajinomoto αμινοξεα, περιοριζεις την απορροφηση

    Προσωπικα το neurocore θα το δοκιμασω καθως και την αλλη την μλκια την κρεατινη που εβγαλε η Athletic Edge με το ειδικο βοτανο κλπ
    Last edited by megageo; 16-08-11 at 00:57.

  23. #143
    Bodybuilding Newbie juzni_front's Avatar
    Join Date
    08-04-11
    Posts
    44

    Default

    Ευχαριστω πολυ megageo για την αμεση απαντηση.Δλδ μια waxy + cell mass ισως να μην ηταν και ο καλυτερος συνδυασμος συγκριτικα με μια καθαρη μονουδρικη με ala+ waxy?καποιο waxy προιον που να αξιζει ? δεν εχω ιδεα απο το τι ειδους προιον ειναι..

  24. #144
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    @GeorgeS Κακως βαζεις λευκινη σε Ajinomoto αμινοξεα, περιοριζεις την απορροφηση
    Λες για το chained out ε; Βασικά τα Ajinomoto τόσο μεγάλη διαφορά έχουν στην απορρόφηση σε σχέση με τα απλά;

  25. #145

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    @juzni_front waxy+cell mass οκ θα δουλεψει κι αυτο, αλλα ποιος ο λογος; Για waxy υπαρχουν πολλα προιοντα ακομα κι απο bulk μπορεις να παρεις. Της ALRI το chaind reaction εχει κι αυτο το ενδιαφερον του στην κατηγορια http://www.predatornutrition.com/pd-...8-servings.cfm


    @GeorgeS Κοιτα κανεις δεν ξερει αλλα για μενα το chaind out ειναι καλυτερο απο απλα BCAA. Δεν εχει νοημα να παιρνεις ενα πιο ακριβο προιον και να το σαμποταρεις βαζοντας αλλα αμινοξεα μεσα, εγω ετσι το βλεπω.

  26. #146
    Bodybuilding Newbie juzni_front's Avatar
    Join Date
    08-04-11
    Posts
    44

    Default

    τι εννοεις βασικα φιλε ποιος ο λογος;επειδη εχει η cell και μαλτο; καλυτερα στην εκκριση της ινσουλινης δεν ειναι το waxy?για αυτο το ειπα..ευχαριστω για το ενδιαφερον

  27. #147
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια!
    @megageo:Γιωργο,καλα νιτρικα δηλαδη θεωρουνται αυτα που εχουν νιτρικη κρεατινη αν καταλαβα καλα?Το ψαχνω γενικοτερα αυτο τον καιρο για νιτρικα και για αυτο οι ερωτησεις.Εχω παραγγειλει ηδη μονουδρικη κρεατινη της Now Foods και περιμενω να ερθει να την βαλω για τον ογκο το φθινοπωρο.Οποτε εχει νοημα να παρω ενα τετοιο preworkout μιας και θα παιρνω ηδη κρεατινη?Ειχα καπου διαβασει παλιοτερα πως ειναι προτιμοτερο να παιρνεις σκετη μονουδρικη παρα να παρεις μια φορμουλα κρεατινης,ισχυει αυτο?
    Εψαξα μηπως και βρω ενα δειγμα του NO-Xplode αλλα δεν τα καταφερα.

  28. #148
    Pumping Iron gli's Avatar
    Join Date
    23-08-09
    Location
    .Thessaloniki
    Posts
    521

    Default

    Γιωργο πιστευεις οτι μετά τη προπονηση μαζι με την προτεινη ενα συμπληρωμα οπως το Reaction θα ηταν αρκετο για την αναπληρωση ιδανικης ποσοτητας υδατανθρακων μεχρι τη στιγμη του κανονικου γευματος;

  29. #149

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    @juzni_front Μην επανερχομαστε συνεχεια στο ιδιο θεμα για την cell-mass και τους υδατανθρακες,νομιζω ημουν ξεκαθαρος και εχω απαντησει στις ερωτησεις σου. Μπορεις να το ψαξεις και μονος σου απλα βλεποντας τις ετικετες του συμπληρωματος με το τι εχει μεσα.

    @Νο Fear Οχι ρε συ δεν ειπα οτι καλα νιτρικα ειναι μονο αυτα που εχουν νιτρικη κρεατινη. Απλα λεω πως φαινεται οτι αυτα που εχουν νιτρικη κρεατινη δουλευουν στους περισσοτερους και σε μενα. Γενικα υπαρχουν καλα σχολια για αυτα τα προιοντα. Ανεξαρτητα που θα παρεις μονουδρικη, θα μπορουσες να παρεις και νιτρικη. Αν το εκανες ετσι εγω θα επαιρνα την νιτρικη τις μερες προπονησης και μονουδρικη τις off. Ή αν θες μπορεις να βαζεις την νιτρικη πριν την προπονηση, την μονουδρικη μετα. Αυτο με την φορμουλα, οκ το εχουμε πει κι εμεις εδω, οτι απο το να παιρνεις ενα κουβα σκονη που υποτιθεται οτι στα 3 scoop εχει 5γρ κρεατινη, καλυτερα να παρεις μια σκετη κρεατινη και να βαζεις οτι αλλο θελεις ωστε να ξερεις ποσο ακριβως παιρνεις.

    @gli Ναι ρε συ το reaction θα ηταν αρκετο. Ιδανικη ποσοτητα υδατανθρακων ομως ειναι δυσκολα να σου πω γιατι εξαρταται απο πολλους παραγοντες. Γενικα εγω ειμαι υπερ της σταδιακης αναπληρωσης, δηλαδη δεν εχει νοημα να παρεις μετα την προπονηση 150γρ υδατανθρακα σε ενα γευμα. Θα προτιμουσα 3 γευματα απο 50γρ για παραδειγμα. Τωρα θα μου πεις αν κανεις προπονηση το βραδυ... τελοσπαντων για αυτο ενα συμπληρωμα σαν το reaction θα ηταν καλο αμεσως μετα την προπονηση και μετα απο καμια ωρα ενα γευμα παλι με μια ποσοτητα υδατανθρακων. Μην ξεχνας οτι η αναπληρωση γλυκογονου μετα την προπονηση μπορει να κρατησει και 24 ωρες μετα την προπονηση οποτε δεν υπαρχει λογος για βιασυνη απλα σιγουρα ο ογκος των υδατανθρακων μπορει να ειναι μεγαλυτερος γυρω απο την προπονηση.

  30. #150
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    @Νο Fear Οχι ρε συ δεν ειπα οτι καλα νιτρικα ειναι μονο αυτα που εχουν νιτρικη κρεατινη. Απλα λεω πως φαινεται οτι αυτα που εχουν νιτρικη κρεατινη δουλευουν στους περισσοτερους και σε μενα. Γενικα υπαρχουν καλα σχολια για αυτα τα προιοντα. Ανεξαρτητα που θα παρεις μονουδρικη, θα μπορουσες να παρεις και νιτρικη. Αν το εκανες ετσι εγω θα επαιρνα την νιτρικη τις μερες προπονησης και μονουδρικη τις off. Ή αν θες μπορεις να βαζεις την νιτρικη πριν την προπονηση, την μονουδρικη μετα. Αυτο με την φορμουλα, οκ το εχουμε πει κι εμεις εδω, οτι απο το να παιρνεις ενα κουβα σκονη που υποτιθεται οτι στα 3 scoop εχει 5γρ κρεατινη, καλυτερα να παρεις μια σκετη κρεατινη και να βαζεις οτι αλλο θελεις ωστε να ξερεις ποσο ακριβως παιρνεις.
    Ναι,εδω το ειχα διαβασει Γιωργο.Καταλαβα,θα το ψαξω παραπανω για νιτρικο να ξερω τι γινεται.Περα απο αυτα για τα οποια ρωτησα,εχεις να προτεινεις καποια αλλα με σειρα την οποια ειδες να αποδιδουν σε εσενα ή που αποδιδουν σε περισσοτερο κοσμο?


 
Page 5 of 107 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής για Μυϊκή Ανάπτυξη
    By megageo in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 2
    Last Post: 01-10-12, 18:52
  2. Replies: 1775
    Last Post: 25-07-11, 22:33
  3. Replies: 778
    Last Post: 08-09-10, 16:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •