Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 55 of 107 FirstFirst ... 54551525354555657585965105 ... LastLast
Results 1,621 to 1,650 of 3191
  1. #1621
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Ευχαριστώ για τον κόπο σου. Πολύ καλές πληροφορίες όλες. Λοιπόν:
    Σε ότι αφορά αυτό που λες για PEA και ημιζωή, αν δεν έχει μέσα ΜΑΟΙ, ούτε πειραγμένο τον πρώτο άνθρακα. Έχεις δοκιμάσει το craze; Τo ρωτάω γιατί παίρνω το craze, πάω γυμναστήριο σε 1 ώρα με full όρεξη, κάνω πλάτη και έχω διάθεση για άλλη μια προπόνηση (μιλάω για πρώτες μέρες χρήσης, σταδιακά πέφτει αυτό). Δηλαδή αν τελικά κατάφεραν να πάνε την ημιζωή του PEA από τα 5 λεπτά στη 1 ώρα (που το θεωρείς υποθέτω αυτό που λες "σημαντικό") , μάλλον το μυστικό είναι άλλου ή κάτι μας κρύβουν. Αν είχε MAOI θα εξηγούνταν η τόση ώρα επιρροής;
    Για το NMT το κράζει και ο Patrick Arnold σαν stimulant αλλά δε λέει κάτι για το αν έχει επιρροή στα ΜΑΟ. Αλλά αν έχει θα μπορούσε να είναι σημαντική;
    Betaine νομίζω πως έχω ξαναδεί σε συμπλήρωμα, κάνω λάθος; Κοίταξα σε καμιά 10αρια αλλά δεν είχαν, οπότε ίσως κάνω και λάθος.
    Θα μπορούσαν να δράσουν τα παραπάνω συνεργαστικά, δηλαδή δεσμοί, NMT, naringenin, TMG και να δώσουν ένα καλό half life ή η δράση του ενός θα περιόριζε του άλλου;

  2. #1622
    Unworthy
    Join Date
    12-12-11
    Posts
    97

    Default

    Καταρχήν Devil που χάθηκες? Δεύτερον έλεος με το σεντόνι. Και τρίτον άλλο λέω εγώ και άλλο λες εσύ αλλά από ότι κατάλαβα σε ενδιαφέρει πιο πολύ να λες άλλα παρά να καταλάβεις τι λένε τα άλλα ποστς.
    Δεν έχω τίποτα με τον Devil αλλά ο Devil αφού έκανε για αρκετές ώρες ένα google search μου μάζεψε και μου μετέφερε ότι έχει το google και ότι ισχυρίζεται ότι έχει η DS.
    Επίσης ο Devil μου έχει δείξει ότι δεν ξέρει διαβάσει καλά τα ποστ. Εγώ μίλησα για την Citramineτου Παυλίδη με την μοριακή δομή στο ποστ του που με παρουσίασε στο ποστ του και ο Devilμου μίλησε για το μανταρίνι. Και του είπα ότι δεν χρειάζεται η μοριακή δομή γιατί είναι γνωστό ότι είναι παράγωγο.
    Είναι εμφανές ότι ο Devil δεν έχει δοκιμάσει το craze και πιστεύει ότι όλο το effect που διαρκεί για ώρες το κάνει ένα μανταρίνι και μας κάνει μία ανάλυση με βάση τις πληροφορίες που έχει μαζέψει από τα διάφορα ξένα φόρουμ και χρήστες που εκπροσωπούν την DS.
    Αυτό που ισχυρίστηκα εγώ ήταν ότι το Craze έχει μέσα metabolites of Phenylethylamine / derivativesofDextroamphetamine και σου δίνει το όλο εφεκτ που το περιγράφουν κάποιοι με euphoria και ότι δεν μπορούν να κοιμηθούν και ότι νιώθουν εξυπνότεροι κτλ.
    Επίσης διευκρίνισα:
    DrivenSports έχουν βάλει δύο διεγερτικά Dendrobex , Citramine έκτον οποίον δεν υπάρχουν μελέτες ασφάλειας.

    DENDROBEX trademark by Driven Sports
    CITRAMINE trademark by Driven Sports
    ΙσχυρίζονταιότιτοDendrobexείναι metabolites of PEA, καιτο Citramine (NMT) είναικάτισαν N-methyltyramine (NMT) και naringenin. Φυσικά έχει και καφείνη μέσα. Κτλ. που έγραψε ο Devil.

    Αλλά εγώ δεν το πιστεύω αυτό γιατί είναι λίγο mild και underdosed όλα αυτά για να σου δώσουν τέτοιο effect και να την ακούσουν άτομα σαν τον Γιώργο.
    Κτλ.

    Εγώ προσωπικά πιστεύω από προσωπική εμπειρία ότι το craze κρύβει dextroamphetamine πίσω από trademarks. Γενικά όπου βλέπεις trademarksβρώμα η δουλειά.

    Βέβαια δεν μπορείς να ξέρεις για λόγους marketing αν οι πρώτες παρτίδες ήταν φορτωμένες για να κάνει μπαμ στην αγορά και στις υπόλοιπες μετά τις κάνουν πιο mild.

    Από την μία δεν θέλετε να σας μεταφέρουν ότι γράφουν τα άλλα ξένα φόρουμ και θέλετε μόνο προσωπικές εκτιμήσεις και εμπειρίες και από την άλλη ζητάτε και τα δύο.

  3. #1623
    Bodybuilding Newbie Devil.'s Avatar
    Join Date
    30-03-11
    Posts
    88

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Ευχαριστώ για τον κόπο σου. Πολύ καλές πληροφορίες όλες. Λοιπόν:
    Σε ότι αφορά αυτό που λες για PEA και ημιζωή, αν δεν έχει μέσα ΜΑΟΙ, ούτε πειραγμένο τον πρώτο άνθρακα. Έχεις δοκιμάσει το craze; Τo ρωτάω γιατί παίρνω το craze, πάω γυμναστήριο σε 1 ώρα με full όρεξη, κάνω πλάτη και έχω διάθεση για άλλη μια προπόνηση (μιλάω για πρώτες μέρες χρήσης, σταδιακά πέφτει αυτό). Δηλαδή αν τελικά κατάφεραν να πάνε την ημιζωή του PEA από τα 5 λεπτά στη 1 ώρα (που το θεωρείς υποθέτω αυτό που λες "σημαντικό") , μάλλον το μυστικό είναι άλλου ή κάτι μας κρύβουν. Αν είχε MAOI θα εξηγούνταν η τόση ώρα επιρροής;
    Για το NMT το κράζει και ο Patrick Arnold σαν stimulant αλλά δε λέει κάτι για το αν έχει επιρροή στα ΜΑΟ. Αλλά αν έχει θα μπορούσε να είναι σημαντική;
    Betaine νομίζω πως έχω ξαναδεί σε συμπλήρωμα, κάνω λάθος; Κοίταξα σε καμιά 10αρια αλλά δεν είχαν, οπότε ίσως κάνω και λάθος.
    Θα μπορούσαν να δράσουν τα παραπάνω συνεργαστικά, δηλαδή δεσμοί, NMT, naringenin, TMG και να δώσουν ένα καλό half life ή η δράση του ενός θα περιόριζε του άλλου;
    κοιτα και με τον δευτερο ανθρακα λογικα κατι γινετε....

    οχι craze δεν εχω δοκιμασει.... και μαλλον δεν το βλεπω να δοκιμαζω...

    ναι αν υπηρχε καποιο ΜΑΟΙ η' κανουν ''δουλεια'' τα methyl/ethyl στο Ν.... ναι θα εξηγουνταν αυτα τα εφε ευκολα και το time...

    καλα του κανει.... το ΝΜΤ ειναι @@κια κυριολεκτικα.... για αυτο που το πασαρουν δεν κανει... αν υπαρχει οντως αυτη η δραση σαν ΜΑΟΙ μαζι με το PEA ναι λογικα θα εκανε δουλεια....

    ναι δικιο εχεις γενικοτερα την χωνουν σε διαφορα prewo συμπληρωματα.... ειχε βγει καποιες μελετες που στηριζαν τη χρηση της.... κυριως για endurance και power....

    κοιτα δυσκολη ερωτηση.... βασικα μην ξεχνας οτι δεν εχουμε πολλες μελετες και γενικοτερα στοιχεια για 3 συστατικα.... πραγμα που κανει το πραγμα σχετικα δυσκολο να βγαλεις ακρη..... απο εκει και περα ναι θα μπορουσαν να δρασουν συνεργαστικα...

    τουλαχιστον απο αυτα που εχουμε στο χερι...ναι....

    NMT... a2 inhibition συν οτι αλλο μπορει να κανει σαν στιμ...
    ΡΕΑ και λοιπες methyl/ethyl αηδιες..... αν οντως δουλευουν release dopamine + epinephrine
    naringenin.... λιγο MAOI συν αυξηση ημιζωης στα κανα 2 αλλα συστατικα...
    TMG........ χαριζει μεθυλια....

    βαλε και την καφεινη μεσα σε ολα αυτα.... και γινετε δουλεια....

    το θεμα που με απασχολει ειναι ο ακριβης μηχανισμος που γινετε η δουλεια....

  4. #1624
    Bodybuilding Newbie Devil.'s Avatar
    Join Date
    30-03-11
    Posts
    88

    Default

    αστο ρε συ stivas... αστο καμαρι μου.... εκτηθεσε και ειναι @@κια....

    δεν εχω καμια ορεξη να κατσω να σου την πω για να μου την πεις και παει λεγοντας.....

    ποιο ποστ ρε φιλε του παυλιδη? εκει που εχεις απαντηση οτι δεν εχει σημασια η μοριακη δομη? που εχει βαλει το acridinone?

    το acridinone δεν εχει καμια σχεση με το μανταρινη....!!!!!!!!!

    απο φορουμ? εγω νομιζω σου εχω ποσταρει ερευνες....pubmed...

    metabolites of Phenylethylamine / derivatives of Dextroamphetamine........ κοιτα πραγματικα δεν νομιζω οτι σε παιρνει να μου την πεις τουλαχιστον οσο το πας προς φαρμακα την συζητηση....


    απο εκει και περα αμα θες να βοηθισεις να βγαλουμε ακρη ψαξου για καμια ερευνα σχετικα με τα ματζουνια που εχει μεσα αυτη η αηδια και ασε τις φαντασιωσεις περι d-amphetamine....

  5. #1625
    Unworthy
    Join Date
    12-12-11
    Posts
    97

    Default

    Devil its so sad γιατί είσαι σε σύγχυση και μπερδεμένος. Δεν έχω τίποτα μαζί σου και σε αγαπώ και ούτε θέλω να στην πω ούτε θέλω καμία κόντρα στα φάρμακα και στην χημεία. Αν και πιστεύω ότι στα μαθηματικά και την στατιστική είμαι καλύτερός.

    Εγώ θέλω να σε βοηθήσω. Αυτή οι επιτήδειοι θα σε κάψουν τον εγκέφαλο.
    Έχω δοκιμάσει στην Μεγάλη Βρετανία Dextroamphetamine και ξέρω τι είναι.
    Είναι πολύ εύκολο πίστεψε να φτιάξεις ένα παράγωγο DOM και να στο πουλήσω ως μανταρίνι και ότι άλλο φρούτο θες ΟΤC πίσω από δικιά μου πατεντα trademark.
    Το craze φίλε διαρκεί για πολλές ώρες και έχεις ακριβώς ίδια effects και sides.
    Ask Megageo
    Last edited by Stivas; 17-02-12 at 13:51.

  6. #1626
    Bodybuilding Newbie Devil.'s Avatar
    Join Date
    30-03-11
    Posts
    88

    Default

    Quote Originally Posted by Stivas View Post
    Devil its so sad γιατί είσαι σε σύγχυση και μπερδεμένος. Δεν έχω τίποτα μαζί σου και σε αγαπώ και ούτε θέλω να στην πω ούτε θέλω καμία κόντρα στα φάρμακα και στην χημεία. Αν και πιστεύω ότι στα μαθηματικά και την στατιστική είμαι καλύτερός.

    Εγώ θέλω να σε βοηθήσω. Αυτή οι επιτήδειοι θα σε κάψουν τον εγκέφαλο.
    Έχω δοκιμάσει στην Μεγάλη Βρετανία Dextroamphetamine και ξέρω τι είναι.
    Είναι πολύ εύκολο πίστεψε να φτιάξεις ένα παράγωγο DOM και να στο πουλήσω ως μανταρίνι και ότι άλλο φρούτο θες ΟΤC πίσω από δικιά μου πατεντα trademark.
    Το craze φίλε διαρκεί για πολλές ώρες και έχεις ακριβώς ίδια effects και sides.
    Ask Megageo
    μη λες τετοια θα μας περασουν για που@#$δες.... απο μαθηματικα/στατιστικη και εκθεση ειμαι γκασμας.... ετσι κι αλλιως δεν ειναι δουλεια μου εκει...

    κοιτα οτι μπορεις να το κανεις αυτο... ναι οκ γινετε.... αν βαλεις μαζι και τον slge πακετο..... οι πιθανοτητες αυξανοντε δραματικα....
    απο κει και περα δεν τον εχω για τοσο @@ρα να κανει κατι τετοιο.... θα τον ειχαν παρει πρεφα.... αν οχι η FDA γιατι κοιματε τουλαχιστον οι αλλες εταιριες σιγουρα... γιατι τα περνανε απο ενα κοσκινισμα.... και ειδικα με τον ντορο που εχει κανει το craze ειναι ευκολος στοχος...


    απο εκει και περα.... αν παρουμε τα στοιχεια που μας δινει το blend.... ακρη πολυ δεν βγαινει.... πιθανοτατα και να δουλευουν αυτα που εχει... αλλα χωρις μελετες στο χερι... δεν το λες με σιγουρια....

  7. #1627
    Junior Bodybuilder virbas's Avatar
    Join Date
    21-12-11
    Location
    ΔΡΑΜΑ
    Posts
    173

    Default

    Παιδες καλα ολα αυτα .....Και προσωπικα σας ευχαριστω για τισ πληροφοριες? αλλα βλεπω na λετε για 2 scoop χρηση...Δλδ ποσα γραμμαρια απο το σκευασμα ειναι τα 2 scoop? 40?80?100? ενας γυμναστης με ειπε αν παρω να παιρνω 5 γραμμαρια σε μερες καθησιου η ηρεμης γυμναστικης και 10 το πολυ σε δυσκολες μερες και απο οτι εχω δει το scoop τον pre ειναι 20 με 40 γρ μεγιστο...Δεν ξερω αν κανω λαθος πειτε μ

  8. #1628
    Unworthy
    Join Date
    12-12-11
    Posts
    97

    Default

    Το σκουπ έχει περίπου 5 γρ. και δεν το παίρνεις ποτέ σε μέρες που δεν γυμνάζεσαι για αυτό και λέγεται και pre workout.
    Λοιπόν άλλοι γίνονται τούρμπο με ένα σκουπ και άλλους δεν τους πιάνει ούτε τα δύο, εξαρτάται. Εγώ τις πρώτες μέρες ήμουν σούπερ στο 1 σκουπ και μετά το συνήθισα και δεν με έπιαναν ούτε τα δύο. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα πάρω και 3-4 σκουπ μέχρι να με πιάσει. Εκεί το σταματάς. Κάνε break και ή άστο και μην το ξαναπαίρνεις γιατί δεν έχει νόημα ή ξαναπάρε μετά από καιρό. Αλλά υπάρχει κόσμος που το πείρε για ένα μήνα στο ένα σκουπ χωρίς να το συνηθίσει καθόλου και χωρίς σχεδόν να κλείσει μάτι.

    Τέλος πάντων η συζήτηση όλη έγινε για να δείξουμε ότι τελικά οι περισσότεροι χρήστες που παίρνουν pre workout τα παίρνουν γιατί περιμένουν κάποια διέγερση από αυτά και ότι ένα pre workout κρίνετε επιτυχημένο ή όχι από το πόσο μας έπιασαν τα διεγερτικά που έχει μέσα. Στην ουσία αυτό δείχνει ότι η μερίδα του κόσμου που παίρνει pre workout δεν διαφέρει σε τίποτε από αυτούς που παίρνουν σκέτα διεγερτικά (είτε ΟΤC , είτε φάρμακα, αμφεταμίνες κτλ.) και έχουν τις ίδιες προσδοκίες από αυτά.


    Αυτό είναι ένα μήνυμα της αγοράς που έχει γίνει γνωστό στις εταιρίες συμπληρωμάτων και επειδή αυτή η αγορά είναι μία αγορά εκατομμυρίων και πολλών συμφερόντων οι εταιρίες κάνουν τα πάντα να κερδίσουν τον ανταγωνισμό και να έρθουν πιο κοντά στις προσδοκίες των πελατών τους. Τέλος γνωρίζουμε ότι μία εταιρεία συμπληρωμάτων έχει την δυνατότητα να κυκλοφορεί το ίδιο προϊόν σε όλο τον κόσμο και να έχει άμα θέλει διαφορετικό περιεχόμενο σύμφωνα με την χώρα και τους νόμους της εκάστοτε χώρας που το κυκλοφορεί. Δηλαδή το ίδιο προϊόν αλλά με πολύ λίγο διαφορετικό περιεχόμενο για τον Καναδά για παράδειγμα ή την Ευρώπη κτλ. γιατί κάτι που απαγορεύεται στην Αμερική μπορεί να επιτρέπετε στις παρτίδες του προϊόντος προς την Αγγλία για παράδειγμα.


    Στην ουσία αν ψάχνετε για αποτελεσματικό pre workout για να κάνετε προπόνηση δεν διαφέρετε σε τίποτα από αυτούς που ψάχνουν για σκέτα διεγερτικά. Όπως δεν διαφέρει σε τίποτα αυτός που παίρνει pro hormones με αυτόν που παίρνει ΑΑΣ. Οι προσδοκίες ως προς το αποτέλεσμα είναι ίδιες. Εκεί ήθελα να καταλήξω.

  9. #1629
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Ευχαριστώ Devil. Καλύφθηκα πλήρως.

  10. #1630
    Bodybuilding Newbie Devil.'s Avatar
    Join Date
    30-03-11
    Posts
    88

    Default

    Quote Originally Posted by Stivas View Post

    Τέλος πάντων η συζήτηση όλη έγινε για να δείξουμε ότι τελικά οι περισσότεροι χρήστες που παίρνουν pre workout τα παίρνουν γιατί περιμένουν κάποια διέγερση από αυτά και ότι ένα pre workout κρίνετε επιτυχημένο ή όχι από το πόσο μας έπιασαν τα διεγερτικά που έχει μέσα. Στην ουσία αυτό δείχνει ότι η μερίδα του κόσμου που παίρνει pre workout δεν διαφέρει σε τίποτε από αυτούς που παίρνουν σκέτα διεγερτικά (είτε ΟΤC , είτε φάρμακα, αμφεταμίνες κτλ.) και έχουν τις ίδιες προσδοκίες από αυτά.
    αυτο...

    ειναι μεγαλη @@ρια να κρινουμε ενα prewo απο τα διεγερτικα...

    δεν ξερω προσωπικα μου τη σπαει να βλεπω prewo οπως το jack3d και το craze να πουλανε σαν τρελα.... χωρις να προσφερουν τιποτα παραπανω απο διερτικα.... και το ακομα πιο τραγικο ειναι να κρυβοντε πισω απο τα blend....

    υπαρχουν απειροι συνδιασμοι απο αλλα συστατικα που μπορουν να προσφερουν κατι πιο ουσιαστικο αλλα παρολα αυτα τα αγνωουμε εντελως γιατι δεν μας προσφερουν ''τσιτες!''....

    ενα αλλο πραγμα που παρατειρω τελευταια στα ελληνικα φορουμ* τουλαχιστον στο κομματι τον συμπληρωματων ειναι οτι εχουμε αρχησει να μοιαζουμε με τα αμερικανικα σε καποιες φασεις.... και αυτο ειναι ασχημο.... το θετικο μεχρι στιγμης ειναι οτι εχουμε κρατησει τους reps εκτος.... (αν και εχουν κανει κατι προσπαθιες να μπουν...) και αυτο μας δινει ενα επιπεδο σε σχεση με αμερικα...

    * δεν παει στο bbers.gr αλλα γενικοτερα στα ελληνικα φορουμ....

  11. #1631
    Unworthy
    Join Date
    12-12-11
    Posts
    97

    Default

    Devil στείλε μου σε πμ ποια είναι όλα τα Ελληνικά φορουμς. Εγώ ξέρω μόνο δύο αυτό και ένα ακόμη ,το οποίο το άλλο, όσες φορές έπεσα πάνω του παρατήρησα ότι είναι για fitness πιο πολύ και πιο αρχάρια φάση και έχει περιορισμένη συζήτηση γύρω από τα βασικά όσο αναφορά τα συμπληρώματα.
    Τέλος πάντων εγώ έχω σταματήσει τα pre workout πλέον και αν νιώσω για οπουδήποτε λόγο ότι χρειάζομαι κάποια διέγερση προτιμώ να πάρω ένα σκέτο διεγερτικό. Ο μόνος λόγος θα ήταν αν είσαι σε κύκλο και νιώθεις λίγο ληθαργικότητα, διαφορετικά δεν έχω λόγο.

  12. #1632
    Junior Bodybuilder virbas's Avatar
    Join Date
    21-12-11
    Location
    ΔΡΑΜΑ
    Posts
    173

    Default

    Δηλαδη το scoop που θα εχει μεσα θα ειναι των 5 γρ? η μερικες μπορει να εχουν και τον 20 ολοκληρο

  13. #1633
    Unworthy
    Join Date
    12-12-11
    Posts
    97

    Default

    Το craze έχει τον 5.5gr νομίζω αλλά γράφουν πίσω στην ετικέτα όλα τα συμπληρώματα που έχουν σκουπ μέσα πόσα gr έχει το σκουπ σε παρένθεση στην ετικέτα. Διαφορετικά ζύγισε να ξέρεις περίπου πόσο.
    Last edited by Stivas; 18-02-12 at 14:23.

  14. #1634
    Junior Bodybuilder virbas's Avatar
    Join Date
    21-12-11
    Location
    ΔΡΑΜΑ
    Posts
    173

    Default

    ο φιλος μου που με προτεινε το performance matrix λεει οτι το scoop μεχρι την μεση ειναι 20 γρ και ολοκληρο 40 αλλα δεν μου γεμισε το ματι για τοσα

  15. #1635
    Unworthy
    Join Date
    12-12-11
    Posts
    97

    Default

    Έφερε η predator το AndroBulk 168 Softgels στα 184.08 ευρώ! Έλεος!

  16. #1636
    Junior Bodybuilder virbas's Avatar
    Join Date
    21-12-11
    Location
    ΔΡΑΜΑ
    Posts
    173

    Default

    Φαρμακο ειναι αυτο?

  17. #1637

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Quote Originally Posted by Stivas View Post
    Έφερε η predator το AndroBulk 168 Softgels στα 184.08 ευρώ! Έλεος!
    Καλα γενικα androseries οι τιμες ειναι αστειες. Virbas ναι ειναι στεροειδη

  18. #1638
    Unworthy
    Join Date
    12-12-11
    Posts
    97

    Default

    Το συγκεκριμένο ήθελα να το δοκιμάσω (Με έπεισε ο Eric) και είχα κάποια σχέδια για αυτό αλλά όχι και 184.08 ευρώ.

    θα μας τρελάνουν πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες.

  19. #1639

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Για μενα αυτα τα "συμπληρωματα" ειναι μονο για χωρες που εστω και η κατοχη για προσωπικη χρηση ΑΑΣ ειναι κακουργημα και σε βαζει μεσα. Προσωπικα αν εμενα στην Αμερικη για παραδειγμα, δεν θα το ρισκαρα, απλα καταστρεφεται η ζωη σου. Οποτε βολευεσαι με τετοια υποκαταστατα. Παντως δεν εχω διαβασει review για την καινουρια σειρα, μπορει οντως να ειναι καλυτερη απο την προηγουμενη

  20. #1640
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Το προηγούμενο Androlean πάντως...καραμελακια smarties!!!
    Απο τα πιο τσάμπα λεφτα που εχω πετάξει...
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  21. #1641
    Unworthy
    Join Date
    12-12-11
    Posts
    97

    Default

    Ένα ενδιαφέρον προστατευτικό συμπλήρωμα για τους λάτρεις του Arachidonic Acid έχει βγάλει η Life Extension ως OTC leukotrieneantagonist.
    Το arachidonicacidεμένα το μόνο sideπου μου έβγαλε ήταν ένα ελαφρύ άσμα που πέρασε αφού πείρα SINGULAIR (leukotrieneantagonist) για δέκα μέρες. Δεν είχα ποτέ προϊστορία με άσμα αλλά είναι μέσα στα πιθανά side και αυτό. Ολόγος:
    Leukotrienes are naturally produced eicosanoid lipid mediators. They are produced in the body from arachidonic acid by the enzyme 5-lipoxygenase. Their production usually accompanies the production of histamine.
    A leukotriene antagonist (sometimes referred to as a leukast) is a drug that inhibits leukotrienes, which are fatty compounds produced by the immune system that cause inflammation in asthma and bronchitis, and constrict airways.

    Life Extension, 5-Lox Inhibittor, with ApresFlex, 100mg, 60 Veggie Caps

    December 2011 - New Product at iHerb
    In Stock : Yes, Only 6 left

    In response to high levels of arachidonic acid, the body produces the 5-LOX enzyme.5-LOX breaks down arachidonic acid to pro-inflammatory compounds like leukotriene B4, a molecule that attacks joints, arterial walls, and other tissues. 5-LOX itself facilitates undesirable cell division changes. The good news is that extract of the Indian plant Boswellia serrata has been shown to neutralize 5-LOX. Used for centuries to help with inflammatory issues, boswellia acts a natural 5-LOX inhibitor, intervening at the cellular level to block its unwanted effects. Confirmatory data reveal that a compound contained in boswellia called AKBA (3-O-acetyl-11-keto-?-boswellic acid) is the key to its beneficial action. Most people need only one capsule a day.
    To inhibit the 5-lipoxygenase enzyme take one (1) capsule daily

    www . ncbi . nlm .nih.gov/pubmed/20021046

    ΥΓ: Προβλέπω το AKBA να βρίσκετε στο μέλλον μέσα σε όλα τα συμπληρώματα με arachidonicacid.
    Stivas speaking!



    ΥΓ2: Γιατί δεν μπορώ να ποστάρω λινκς ακόμα? Παρακαλώ κάποιος μοντερατορας να το διορθώσει αυτό γιατί δεν μπορούσα να ποστάρω την μελέτη ασφαλειας.
    Last edited by Stivas; 19-02-12 at 17:07.

  22. #1642
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Εγω επαιρνα boswellia στον κυκλο με ΑΑ με το φοβο να μειωνω τη δραση του, αλλα τελικα δε νομιζω οτι το εμποδισε.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  23. #1643
    Unworthy
    Join Date
    12-12-11
    Posts
    97

    Default

    Στο Acetyl-11-keto-beta-boswellic acid (AKBA) παίζει ρόλο και το extract.
    Υπόψη ότι η πατέντα 5-LOX έχει 5 φορές περισσότερο AKBA από ότι το extract του σκέτου Boswellia.
    Έτσι μεταξύ Boswellia serrata Extract και 5-Loxin AKBA Boswellia serrata Extract προτίμησε το δεύτερο.

    Δεν μειώνει την δράση όπως κάνουν τα αντιφλεγμονώδη και το Ω3 γιατί λειτουργεί συγκεκριμένα σαν inhibitor πάνω στο συγκεκριμένο ένζυμο χωρίς να επηρεάζει άλλα.

    Αλλά εγώ την γνώμη μου για το ARA την έχω πει, λειτουργεί καλύτερα πάνω σε αυτούς που έχουν έλλειψη ARA ή και φτωχή διατροφή με Ω6. Στους υπόλοιπους δεν κάνει και σπουδαία πράγματα και περισσότερο τους βγάζει sides.

  24. #1644
    Junior Bodybuilder virbas's Avatar
    Join Date
    21-12-11
    Location
    ΔΡΑΜΑ
    Posts
    173

    Default

    XAXA ειστε αλλο επιπεδο δεν καταλαβαινω τιποτα απο οτι λεγεται....

  25. #1645
    Pumping Iron venom1987's Avatar
    Join Date
    10-08-11
    Posts
    511

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Να πω λιγο για μια κατηγορια συμπληρωματων που δεν τα συμπαθω γενικα αλλα τωρα εχω να πω μονο καλα λογια. Πηρα ενα κουτι quest protein bars απο predator σε γευση apple pie. Ειναι οι μονες μπαρες που δεν εχουν sugar alcohols το οποιο σημαινει no bloating. Συγκεκριμενα τα στοιχεια ειναι:

    Protein Blend (Whey Protein Isolate, Milk Protein Isolate), Isomalto-Oligosaccharides* (100% Natural Prebiotic Fiber), Almonds, Water, Apples, Natural Flavors, Sea Salt, Cinnamon, Lo Han Guo, Sucralose.

    Γενικα τι παρατηρησα:

    - Καταπληκτικη γευση
    - Καθολου φουσκωμα ή οτιδηποτε στομαχικο
    - Μειωση ορεξης λογω φυτικων ινων

    Γενικα παρα πολυ καλη επιλογη, θα παρω κι αλλες γευσεις μολις φερουνε. Προτεινω ανεπιφυλακτα για οποιον ψαχνει κατι τετοιο.

    σε ελληνικα καταστηματα εχουμε τωρα ποια τπτ παρομοιο???

  26. #1646
    Junior Bodybuilder Billys's Avatar
    Join Date
    12-06-06
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    232

    Default

    Εχω ενα Reversitol V2 το πρωτο που ειχε βγει, απο παλια που μου ειχε μεινει στοκ.. Με τι αξιζει να το κανω stack? Triazole? Test force 2? Καποιο αλλο?

  27. #1647
    Pumping Iron venom1987's Avatar
    Join Date
    10-08-11
    Posts
    511

    Default

    κατι αλλο δεν υπαρχει ???γιατι αυτες δεν συμφερουν απο κει........

    γεια παραδειγμα εγω παιρνω xtr.gr/sokolates/1752/PERFECT_CRUNCH_BAR__50gr__NATURE?S_BEST.htm ???
    Last edited by venom1987; 23-02-12 at 17:35.

  28. #1648
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Ε αυτές που παίρνεις είναι 50 λεπτά φθηνότερες και πολύ κατώτερης ποιότητας (περισσότερα κορεσμένα λιπαρά, λιγότερα ακόρεστα, ελάχιστες ή και ανύπαρκτες φυτικές ίνες και το χειρότερο, πρωτεΐνη από σόγια). Βασικά δε καταλαβαίνω καν γιατί τις παίρνεις.

  29. #1649
    Pumping Iron venom1987's Avatar
    Join Date
    10-08-11
    Posts
    511

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Ε αυτές που παίρνεις είναι 50 λεπτά φθηνότερες και πολύ κατώτερης ποιότητας (περισσότερα κορεσμένα λιπαρά, λιγότερα ακόρεστα, ελάχιστες ή και ανύπαρκτες φυτικές ίνες και το χειρότερο, πρωτεΐνη από σόγια). Βασικά δε καταλαβαίνω καν γιατί τις παίρνεις.
    ε απο x-tream ή bb club τι να παρω???γιατι δεν υπαρχουν αλλα μαγαζια :( εχεις να ποροτεινει κατι???

  30. #1650
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Ή mutant pro ή oh yeah.


 
Page 55 of 107 FirstFirst ... 54551525354555657585965105 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής για Μυϊκή Ανάπτυξη
    By megageo in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 2
    Last Post: 01-10-12, 17:52
  2. Replies: 1775
    Last Post: 25-07-11, 21:33
  3. Replies: 778
    Last Post: 08-09-10, 15:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •