Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 69 of 107 FirstFirst ... 195965666768697071727379 ... LastLast
Results 2,041 to 2,070 of 3191
  1. #2041
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    09-11-11
    Posts
    239

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Aν και εγω ειμαι κατα του φαρμακου γενικα, ειναι τραγικο να μην εχει ο αλλος 8-10 χρονια προπονησης στην πλατη του, να φτασει τα 90 κιλα φυσικος - και φυσικα γινεται, υπαρχουν φοτος φυσικων πολυ καλυτερων απο πολλων παιδιων που ποσταρουν εδω "πριν και μετα" τον κυκλο με 3-4 φαρμακα-. Και να η τραγικη ελλειψη γυμναστηριων-σχολειων που μαθαινουν προπονηση και μετα διασκεδαση. Φερουν πολυ μεγαλυτερη ευθυνη τα γυμναστηρια για την κατασταση τους, παρα οι πλασιε και εμποροι, που στην τελικη δε σε αναγκαζουν να παρεις.
    Όντως φίλε μου έχεις απολύτο δίκιο! Αυτό είναι και το χειρότερο.. Να βλέπεις τον άλλον 19 χρονών να έρχεται Μάρτιο να μπαίνει στο φάρμακο και μετά Ιούνιο να σταματάει τα πάντα. Και μετά τον βλέπεις σε ένα χρόνο...

  2. #2042

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Aν και εγω ειμαι κατα του φαρμακου γενικα, ειναι τραγικο να μην εχει ο αλλος 8-10 χρονια προπονησης στην πλατη του, να φτασει τα 90 κιλα φυσικος - και φυσικα γινεται, υπαρχουν φοτος φυσικων πολυ καλυτερων απο πολλων παιδιων που ποσταρουν εδω "πριν και μετα" τον κυκλο με 3-4 φαρμακα-. Και να η τραγικη ελλειψη γυμναστηριων-σχολειων που μαθαινουν προπονηση και μετα διασκεδαση. Φερουν πολυ μεγαλυτερη ευθυνη τα γυμναστηρια για την κατασταση τους, παρα οι πλασιε και εμποροι, που στην τελικη δε σε αναγκαζουν να παρεις.
    Κατα βαση συμφωνω μαζι σου, αλλα σκεψου ποση πειθαρχια και υπομονη πρεπει να εχει καποιος για να περιμενει 10 χρονια. Δλδ εισαι 22, ειναι Ιουνιος, οι φιλοι σου ολοι παιρνουν, τους βλεπουν οι γκομενες και τους κανουν κοπλιμεντα κι εσυ παλευεις φυσικος, μπορει και χρονια για να δεις ουσιαστικη διαφορα. Κακα τα ψεμματα απο ενα σημειο και μετα οι διαφορες που θα βλεπεις φυσικος θα ειναι μηδαμινες, ουσιαστικα θα παλευεις για να συντηρεισαι. Για μενα οι πλασιε-εμποροι ευθυνονται οταν δινουν σε ανηλικους, γιαυτο και το ολο κακο για μενα ξεκιναει απο τον "πρωταθλητισμο". Ειμαι σιγουρος οτι ολοι ξερετε καποιον που να ασχολειται με στιβο, αρση βαρων ή κατι τετοιο στα σοβαρα. Ρωτηστε τον να σας πει τι γινεται...απο τα 15 τους χρονια... αυτοι ειναι για φυλακη.

    Ολα αυτα ειναι off topic, αλλα για μενα προσφερουν παραπανω απο τον να λεμε μια κρεατινη ειναι καλυτερη απο μια αλλη.

  3. #2043
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    09-11-11
    Posts
    239

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Κατα βαση συμφωνω μαζι σου, αλλα σκεψου ποση πειθαρχια και υπομονη πρεπει να εχει καποιος για να περιμενει 10 χρονια. Δλδ εισαι 22, ειναι Ιουνιος, οι φιλοι σου ολοι παιρνουν, τους βλεπουν οι γκομενες και τους κανουν κοπλιμεντα κι εσυ παλευεις φυσικος, μπορει και χρονια για να δεις ουσιαστικη διαφορα. Κακα τα ψεμματα απο ενα σημειο και μετα οι διαφορες που θα βλεπεις φυσικος θα ειναι μηδαμινες, ουσιαστικα θα παλευεις για να συντηρεισαι. Για μενα οι πλασιε-εμποροι ευθυνονται οταν δινουν σε ανηλικους, γιαυτο και το ολο κακο για μενα ξεκιναει απο τον "πρωταθλητισμο". Ειμαι σιγουρος οτι ολοι ξερετε καποιον που να ασχολειται με στιβο, αρση βαρων ή κατι τετοιο στα σοβαρα. Ρωτηστε τον να σας πει τι γινεται...απο τα 15 τους χρονια... αυτοι ειναι για φυλακη.

    Ολα αυτα ειναι off topic, αλλα για μενα προσφερουν παραπανω απο τον να λεμε μια κρεατινη ειναι καλυτερη απο μια αλλη.
    Πέστα ρε Γιώργο... Από το Λύκειο τους λένε να κάνουν εξετάσεις για να μπουν σε κύκλο... Δηλαδή τι να πεις για αυτά τα άτομα... και μιλάω από πείρα κοντινού μου ανθρώπου..

  4. #2044
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Ναι αυτο ειναι το μεγαλο κεφαλαιο του πρωταθλητισμου. Γι'αυτο δεν επρεπε να υπαρχει επαγγελματικος αθλητισμος, καθε ομαδα και καθε πρωταθλημα επρεπε να ηταν ερασιτεχικο και ο στοχος του αθλητισμου να ειναι η αναπτυξη της προσωπικοτητας, οπως ηταν καπου καποτε....
    Απο κει ξεκιναει ολη η ιστορια του φαρμακου.
    Και οπως εχω ακουσει αμετρητες φορες απο ολες τις περιπτωσεις παιδιων.. "ενα χαπι ειναι, ετσι, για την ψυχολογια..." ολοι αυτο λενε.
    Και φυσικα αυτο που θελω να πω ειναι οτι αν κανεις 8 χρονακια σκληρα και μαθεις να βαζεις τα κιλα με αιμα και ιδρωτα..μετα ειναι μαλλον πιο δυσκολο να πηδηξεις στη dark side, γιατι εχεις μπει σε τελειως αλλη νοοτροπια. Ασχετα με καθε πιθανο κινδυνο, το πιο δυσκολο παιχνιδι ειναι στο μυαλο.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  5. #2045
    Pumping Iron apostolos3's Avatar
    Join Date
    27-01-10
    Location
    London, UK
    Posts
    250

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Αν θελεις την δικη μου προσωπικη αποψη, αν ξεκιναγα απο την αρχη δεν θα αγγιζα ποτε τπτ, ουτε καν το πιο απλο συμπληρωμα. Οχι δεν επαθα κατι (ακομα) αλλα ολοι ξεκιναμε ετσι φοβισμενοι και λεμε πρωτα απολα η υγεια κλπ, τα δεδομενα αλλαζουν πολυ γρηγορα και καποια στιγμη απο την ματαιοδοξια και την απληστια ξεχνας τις προτεραιοτητες σου.
    Απλά συμφωνώ

  6. #2046
    Advanced Bodybuilder DimitrisK's Avatar
    Join Date
    01-02-06
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Αν θελεις την δικη μου προσωπικη αποψη, αν ξεκιναγα απο την αρχη δεν θα αγγιζα ποτε τπτ, ουτε καν το πιο απλο συμπληρωμα. Οχι δεν επαθα κατι (ακομα) αλλα ολοι ξεκιναμε ετσι φοβισμενοι και λεμε πρωτα απολα η υγεια κλπ, τα δεδομενα αλλαζουν πολυ γρηγορα και καποια στιγμη απο την ματαιοδοξια και την απληστια ξεχνας τις προτεραιοτητες σου.
    Ειδικά σε ένα τόσο ματαιόδοξο σπορ όσο το BBing. Θέλω να σε δω στα 40 σου να τη βγάζεις μόνο με αμινοξέα Πέραν της πλάκας θα είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις.

    Aν και εγω ειμαι κατα του φαρμακου γενικα, ειναι τραγικο να μην εχει ο αλλος 8-10 χρονια προπονησης στην πλατη του, να φτασει τα 90 κιλα φυσικος
    Εξαρτάται το ύψος, το ποσοστό λίπους, τα νερά ακόμη και την κατανομή των μαζών. Τα κιλά δε λένε τίποτε από μόνα τους.

  7. #2047
    Pumping Iron apostolos3's Avatar
    Join Date
    27-01-10
    Location
    London, UK
    Posts
    250

    Default

    να πω και εγω τον πονο μου.
    αυτην την στιγμη εχω
    1 whey της on
    2 πολυβιταμινες
    3 κρεατινη
    4 jacked

    και σκεφτομαι να κανω αυτην την παραγγελια..
    Caffeine 450 mg 100 tabs 5.99
    Tribulus 625 100caps 10.99
    MyoFusion Hydro 2lbs (906g) 23.99
    Glutamine Powder 300g 16.99

    να την κανω ή ειναι κατι που δεν αξιζει τον κόπο?
    Last edited by apostolos3; 09-07-12 at 14:13.

  8. #2048

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Για μενα το tribulus ειναι για πεταμα. Γλουταμινη δεν χρησιμοποιω , ποτε δεν την πιστεψα. Καφεινη και πρωτεινη δεν βλεπω λογο να μην παρεις.

  9. #2049
    Pumping Iron apostolos3's Avatar
    Join Date
    27-01-10
    Location
    London, UK
    Posts
    250

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Για μενα το tribulus ειναι για πεταμα. Γλουταμινη δεν χρησιμοποιω , ποτε δεν την πιστεψα. Καφεινη και πρωτεινη δεν βλεπω λογο να μην παρεις.
    κατ αρχην ευχαριστω για την αμεση απαντηση, tribulus απλα ηθελα να δοκιμασω μιας και δεν ειναι πολυ ακριβο.
    γλουταμινη ναι...αλλοι λενε δεν κανει τιποτα, αλλοι λενε οτι χρειαζεται και επισης δεν εχω ξανα παρει το συμπληρωμα αυτο.

    αν δεν επαιρνα γλουταμινη θα επαιρνα bcaa σε σκονη , γαιτι δεν ξερω αν ειναι αρκετα τα bcaa που εχει η whey της ON (5.5gr per scoop)
    παντως γιωργο παντα ειχα απορια τι συμπληρωματα παιρνεις εσυ.....και ποια πιστευεις οτι θα ηταν χρησιμα για εμενα....37χρ, 189, 91κ (απο να νορμαλ)

  10. #2050

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ρε συ εχω γραψει τι παιρνω και τι οχι, πολλες φορες, δεν εχω μυστικα. Αυτη την εποχη, παιρνω μονο VITC, R-ALA, Craze, M5 Xtreme 2in1, Vital-Plus, digestive enzymes. Μεχρι πριν απο κανα μηνα επαιρνα anabeta elite/intimidate/erase pro/APE. Ενα σωρο λεφτα, τπτ ιδιαιτερο απο αποτελεσματα, απλα συντηρηση την οποια μαλλον θα μπορουσα να πετυχω και χωρις αυτα. Γενικα εγω εχω καλη καταννοηση τι μπορουν και τι δεν μπορουν να κανουν τα συμπληρωματα, απλα τα χρησιμοποιω για ψυχολογικους λογους περισσοτερο και για να μην μπαινω συνεχεια σε διαδικασια σκεψης για κυκλους κλπ

  11. #2051
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Ρε συ εχω γραψει τι παιρνω και τι οχι, πολλες φορες, δεν εχω μυστικα. Αυτη την εποχη, παιρνω μονο VITC, R-ALA, Craze, M5 Xtreme 2in1, Vital-Plus, digestive enzymes. Μεχρι πριν απο κανα μηνα επαιρνα anabeta elite/intimidate/erase pro/APE. Ενα σωρο λεφτα, τπτ ιδιαιτερο απο αποτελεσματα, απλα συντηρηση την οποια μαλλον θα μπορουσα να πετυχω και χωρις αυτα. Γενικα εγω εχω καλη καταννοηση τι μπορουν και τι δεν μπορουν να κανουν τα συμπληρωματα, απλα τα χρησιμοποιω για ψυχολογικους λογους περισσοτερο και για να μην μπαινω συνεχεια σε διαδικασια σκεψης για κυκλους κλπ
    +1000
    Aπλα ψυχοεγκεφαλικο το παιχνιδι ....
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  12. #2052
    Pumping Iron apostolos3's Avatar
    Join Date
    27-01-10
    Location
    London, UK
    Posts
    250

    Default

    thanks thanks thanks

  13. #2053
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    09-11-11
    Posts
    239

    Default

    Γιώργο καθαρά για προληπτικό λόγο τον Αύγουστο που θα κάνω κανά μήνα οφ από όλα τα συμπλητώματα τι μου προτείνεις για συκώτι/νεφρά;

  14. #2054

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Αν θελεις μπορεις να παρεις ενα detoxifier/cleanser. Νομιζω εχει η NOW σιγουρα, μπορεις να δεις το Liver juice της Primordial που εχει milk thistle, μπορεις να παρεις liv52 και παει λεγοντας.

  15. #2055
    New Member
    Join Date
    24-06-12
    Posts
    48

    Default

    megageo εχω φτιαξει ενα πλανο π θελω να ακολουθησω απο οκτωβριο και θελω να μ πεις την γνωμη σου...εχω σκοπο να ξεκινησω ενα κυκλο με p mag (οπως σου εχω πει και στα προηγουμενα post) διαρκειας 6 εβδομαδων,επειτα θα ξεκινησει κατευθειαν αποθεραπεια διαρκειας 4 εβδομαδων που θα περιλαμβανει νιτρικη κρεατινη+DAA+nolva,με το που τελειωσει η αποθεραπεια λεω να συνεχισω με black cats πριν την προπονηση και bcaa chaind out μεσα στην προπονηση και ολα αυτα για ενα μηνα.στην συνεχεια και για ενα τριμηνο λεω να κανω ενα stack με testbooster και antie-estrogen που θα περιλαμβανει triazole kai testforce2 για 6 εβδομαδες και bioforge με 1gf για 6 βδομαδες επισης,στην συνεχεια θα κανω διακοπη απο τετοιου ειδους συμπληρωματα και για ενα μηνα θα εχω μονο μια νιτρικη κρεατινη για πριν το gym η το craze της DS.Σην συνεχεια λεω να ξεκινησω ενα κυκλο hdrol διαρκειας 6 εβδομαδων με αποθεραπεια 4 βδομαδες που θα περιλαμβανει(triazole,lean xtreme,nolvadex),και εχουμε φτασει σχεδον μεσα ιουνιου....ετσι γενικα πως σ φαινεται για πλανο?ειναι κατι υπερβολικο πιστευεις?και κατι αλλο μετα απο χρηση testbooster μπορει καποιος να μπει κατευθειαν σε κυκλο η οι ορμονολογικες εξετασεις π.χ.τεστοστερονη θα ναι στα υψη??ευχαριστω προκαταβολικα...

  16. #2056

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Για ποιο λογο εχεις κανει τοσο μακροπροθεσμο προγραμμα; Θες να τα αγορασεις ολα απο τωρα; Το πλανο σου ειμαι μια χαρα στην θεωρια, εγω απλα θελω να σου ζητησω να κανεις εξετασεις πριν και μετα απο καθε κυκλο και να μην μπεις σε επομενο κυκλο αν δεν εχεις επανελθει 100% σε σχεση με την βαση σου πριν τον πρωτο κυκλο. Τελος ελπιζω να εχεις καποια χρονια προπονησης στην πλατη σου.

  17. #2057
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Αλλαγη σκυταλης και παντοκρατορια phil heath σηματοδοτει η αλλαγη αβαταρ ???

    sorry για το off
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  18. #2058

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Χαχα ολοι για αυτο με ρωτατε, απλα μου φανηκαν πολυ εντυπωσιακες οι μπαλες που φαινονται πανω απο την XXXXL μπλουζα. Ronnie για μενα παραμενει αξεπεραστος, οποτε ησυχαστε ολοι

  19. #2059
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    12-06-05
    Location
    Patra, Greece.
    Posts
    144

    Default

    πηρα απο netrition 300gr DAA της AI SPORTS Nutrition κ το PES ERASE (θα τους κανω ενα review στο τελος). η χρηση που προτεινεται ειναι τις 2 πρωτες εδβομαδες DAA μονο κ μετα κ το ERASE παραλληλα με το DAA μεχρι να φτασω τις 8?υπαρχει καποιος λογος για πανω απο 3γρ DAA τις πρωτες μερες?

  20. #2060

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Εγω το DAA το επαιρνα παντα στα 6 γρ για 20-30 μερες και μετα συντηρηση στα 3 για αλλες 20-30. Δεν μπορω να σου αποδειξω οτι τα 6 δουλευουν καλυτερα απο τα 3.

  21. #2061
    Advanced Bodybuilder Traianus's Avatar
    Join Date
    16-05-10
    Location
    Ρόδος
    Posts
    911

    Default

    Τον Ιούνιο τελείωσα κύκλο ErasePro+Anabeta για 1 μήνα. Πολύ πετυχημένος κύκλος γενικά.
    Τον άρχισα σαν pct μετά από κύκλο Methdrol+4-AD, ο οποίος ήταν και ο τελευταίος κύκλος μου με ορμονικά. Είχα κάνει άλλους 2 (ήμουν 100% φυσικός για 10 χρόνια). Καλή φάση, δε λέω, αλλά οι προτεραιότητές μου αλλάζουν. Του χρόνου παντρεύομαι και οι εποχές είναι δύσκολες.
    Επί της ουσίας, το ErasePro είναι ο καλύτερος από τους ελάχιστους ΑΙ που έχω δοκιμάσει. Καλύτερο από το Erase. Το σύστημα επανήλθε γρήγορα και γενικά όλες οι ενδείξεις επαναφοράς της τεστο ήταν εμφανείς. Με το Erase είχα ενοχλήσεις στις αρθρώσεις μετά την 1η εβδομάδα. Με το ErasePro όχι.
    Το Αναμπέτα την 1η εβδομάδα που έφερε πολλή δίψα, πείνα και διούρηση. Σταδιακά όλα αυτά ελλαττώθηκαν.
    Όσον αφορά στη σύνθεση του σώματος, κράτησα όλα τα κέρδη του κύκλου καθώς και τη δύναμή μου, η οποία συνέχισε να αυξάνεται ελαφρά και κατά τη διάρκεια του pct. To highlight ήταν η μεγάλη ανάπτυξη των ώμων και των τραπεζίων, όσοι με έβλεπαν στο γυμν. μου έλεγαν ότι ακόμα είναι on. Eπίσης ένιωθα τους μυς πιο γεμάτους και μετά από κάθε γεύμα ένιωθα ελαφρά πρηξίματα.
    Το νερά και το λίπος αυξήθηκαν, αλλά αυτά συμβαίνουν μετά από κύκλο.
    Αν είχα τα φράγκα θα το ξανάκανα.
    Αστράφτει η υποκρισία και αποκαλύπτεται γυμνή, στραβή και ξεδοντιάρα.

  22. #2062

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ωραιο review φιλε ευχαριστουμε, πολυ καλα ακουγουνται ολα. Για την αποφαση σου να σταματησεις τους κυκλους, απολυτα λογικη πιστευω, απλα να ξερεις οτι δυστυχως το μικροβιο δεν φευγει. Καλη συνεχεια.

  23. #2063
    Unworthy
    Join Date
    13-07-12
    Posts
    196

    Default

    Γεια σου Γιώργο και συγχαρητήρια για τις συμβουλές που δίνεις. Θα ήθελα να σχολιάσεις σε παρακαλώ πολύ την διατροφή μου και τα συμπληρώματα που παίρνω.

    Είμαι 1,80 και 81κιλά (χαμηλό ποσοστό λίπους) και 4 χρόνια γεμάτα σοβαρής προπόνησης και κάνω περίπου 2 φορές τον χρόνο κύκλο με hdrol+ SERM (δεν έχω χρησιμοποιήσει κάτι άλλο γιατί είμαι ικανοποιημένος με το hdrol)
    Στόχος είναι να διατηρώ χαμηλά το ποσοστό λίπος και να παίρνω λίγα και καθαρά κιλά
    Προπόνηση βάρη + 20λεπτα αερόβιο
    Πρωινό: 100gr κουακερ με γάλα + 1 μπανάνα + Ω3 1 γρ. + 1γρ Καρνιτίνη
    1 ώρα μετά ένας χυμός πορτοκαλάδα με γκρέιπφρουτ+ 1 πολύβιταμίνα
    1 ώρα μετά 2 ολόκληρα αυγά+ 2 ασπράδια + 1 ½ φέτα μαυρο ψωμί με ένα μικρό κομμάτι τυρί φέτα
    3 ώρες μετά γεύμα με ψάρι/κρέας/κοτόπουλο + σαλάτα
    Αμινοξέα και μπανάνα μετά το γυμναστήριο
    1 ώρα μετά Φρούτα ή τόνος με σαλάτα
    Πριν τον ύπνο κεφιρ ή αριάνι με στραγγιστό γιαούρτι και αμύγδαλα
    Καμιά φορά παίρνω και καμία whey πρωτεΐνη isolate.

  24. #2064
    Junior Bodybuilder GeorgeV77's Avatar
    Join Date
    16-06-08
    Location
    ATHENS, Greece.
    Posts
    180

    Default

    Γιωργο καλησπερα.Αφου διαβασα εξονυχιστικα θα ελεγα τα παντα απο τα 3 μερη του τοπικ,θα ηθελα τη βοηθεια σου στον πρωτο μου κυκλο.θα τον αρχισω τελη σεπτεμβριου-αρχες οκτωβριου προκειμενου να ειμαι προετοιμασμενος και σωματικα(λογω θερινων διακοπων)αλλα και με την γκαμα των προιοντων που σκεφτομαι να παρω.
    STATS
    35 ΧΡΟΝΩΝ
    1,75
    85 ΚΙΛΑ
    16,5 ΧΡΟΝΙΑ GYM ΧΩΡΙΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ(ΜΟΝΟ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΝΙΟΤΕ)-Χρηση whey-BCAA-γλουταμινη-κρεατινη σε περιοδο ογκου-καζεινη και λιποδιαλυτες στην γραμμωση.
    Απο διατροφη ,το σωμα μου αντεχε χωρις να βαλω λιπος αρκετο στον ογκο περιπου 2500 θερμιδες.
    λιπος 16-17%

    ΤΟ ΠΛΑΝΟ ΜΟΥ

    ΕΒΔ.1-2
    CYCLE ASSIST (1 ΠΡΩΙ/1ΒΡΑΔΥ)

    ΕΒΔ.3-4
    CYCLE ASSIST (1 ΠΡΩΙ/1 ΒΡΑΔΥ,ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟ P-MAG)
    P-MAG (25mg πρωι/25mg απογευμα preworkout)

    ΕΒΔ.5-8
    CYCLE ASSIST(τα ιδια με εβδ. 3-4)
    P-MAG (50mg πρωι/25mg απογευμα preworkout)

    ΕΒΔ.9-10
    CYCLE ASSIST (τα ιδια)
    NOLVADEX (40mg)
    ACTIVATE XTREME (2 caps πρωι/2 caps preworkout)
    LEAN XTREME (1 caps πρωι/1 caps απογευμα/1 caps βραδυ)

    ΕΒΔ.11-12
    CYCLE ASSIST (τα ιδια)
    NOLVADEX (20 mg)
    ACTIVATE XTREME (τα ιδια)
    LEAN XTREME (τα ιδια)

    ΣΤΟΧΟΣ

    ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΚΑΘΑΡΗΣ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΜΥΙΚΗΣ ΜΑΖΑΣ.

    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

    ΤΟ LEAN EXTREME ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΛΙΓΟ ΤΟ STRESS ΛΟΓΩ ΚΟΡΤΙΖΟΛΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΛΙΠΟΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΑΦΟΥ ΘΑ ΕΛΑΤΤΩΣΩ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΟΓΚΟ ΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ(ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΕΛΑΤΤΩΣΕΙ ΠΟΤΕ).
    ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΑ ΤΟ CYCLE ASSIST ΣΕ PCT ASSIST ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΩΝ ΣΥΣΤΑΤΙΚΩΝ ΠΟΥ ΤΟ CYCLE ΠΕΡΙΕΧΕΙ.
    Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΘΑ ΚΥΜΑΝΘΕΙ ΜΕΤΑΞΥ 2500-2800 ΘΕΡΜΙΔΩΝ(ΑΝΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΜΟΥ)
    ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ 350-380γρ/ΠΡΩΤΕΙΝΗ 220-240γρ/ΛΙΠΟΣ 60-80γρ)

    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΥΠΟΜΟΝΕΤΙΚΑ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΣΟΥ.

  25. #2065

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    @johnnycash Καλως ηρθες φιλε. Λοιπον καταλαβαινω οτι λες πως εχεις χαμηλο λιπος, αλλα η διατροφη σου δεν ειναι λιγο χαμηλη σε πρωτεινη ειδικα στα 2 πρωτα γευματα; Επισης γιατι τρως καθε μια ωρα το πρωι; Πιστευω αν ειχε μια καλη πηγη πρωτεινης θα σε κρατουσε περισσοτερο. Λοιπον τι θα εκανα εγω στην θεση σου θα πω απλα. Πρωτο γευμα κουακερ με γαλα, 6 ασπραδια, 1 γκρειπφρουτ και 3γρ Ω3. Δευτερο γευμα κανα 3ωρο μετά φρουτο+γιαουρτι (ή πρωτεινη σκονη), 3ο γευμα 2 ωρες μετά κρεας με πατατα βραστη ή ρυζι (είναι το προ-προπονητικο σου , γιατι δεν τρως υδατανθρακα;). Μετα την προπονηση μπανανα και πρωτεινη/αμινοξεα, 1 ωρα μετα κρεας με πατατα/ρυζι και πριν τον υπνο ενα γιαουρτι με λιγα αμυγδαλα. Για συμπληρωματα, δεν παιρνεις και τπτ, Ω3 θελεις 3-5γρ την μερα, καρνιτινη δεν κανει τπτ, και πολυβιταμινη συνεχισε κανονικα αλλα η διατροφη σου ειναι πληρης οποτε δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητη.

    @GEORGEAAA Καλησπερα, το πλανο σου μου φαινεται πολυ καλο, δεν εχω καποια παρατηρηση ουσιαστικη παρα μονο για το PCT σου, γενικα τα test booster θελουν 6-8 βδομαδες, προσωπικα θα τα επαιρνα για βδομαδες 9-16, μπορείς είτε να ειναι ολο activate xtreme ειτε να βαλεις κανα DAA που γενικα δουλευει σε αρκετους. Τo cycle assist ειναι μια χαρα για αυτο που θελεις, για κατι πιο οικονομικο μπορεις να δεις τα liv52. Προσωπικα χρησιμοποιω τα livercare και heartcare της healthcare και ειμαι ευχαριστημενος. Το μονο που θα ελεγα να προσεξεις ειναι η πιεση, προτεινω να την μετρας απο την πρωτη βδομαδα και να βλεπεις πως αντιδρας. Περα απο αυτο, διαβασμενος προφανως, καλο επιπεδο φαινεται να εχεις, δεν βλεπω καποιο αρνητικο στην ολη ιστορια.

  26. #2066
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    εγω θα έλεγα να τρέξεις το p mag 6 εβδομάδες γτ ειναι ηπατοτοξικο και ο στοχος σου να ειναι το recomp..(θέλεις δεν θέλεις το p mag δινει στεχνά κέρδη) ΟΠΟΤΕ πρόσεχε την διατροφη σου να κόψεις και μην ανησυχείς θα σου δώσει καλά κέρδη.

    στην αποθεραπεία σου δεν νομίζω οτι ειναι απαραιτητο τα 40mg νολβα , αρχισε με 20mg για 2-3 εβδομάδες και μετα τρέξτο αλλες 2-3 εβδομάδες στα 10mg.

    ΟΣΟ για προστασια θεώρω καλύτερο το cycle support.

    sorry γιώργο που επεμβαίνω,αν έχεις κάτι να σχολιάσεις πες μου.

  27. #2067

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Τι επεμβαινεις ρε συ....ο καθενας λεει την γνωμη του, δεν διαφωνω σε οτι ειπες παρεπιπτοντως, ειναι μια αλλη σωστη κατα την γνωμη μου προσεγγιση. Παντως το pmag νομιζω 6 βδομαδες ειναι να το τρεξει ετσι κι αλλιως
    Last edited by megageo; 13-07-12 at 23:17.

  28. #2068
    Junior Bodybuilder GeorgeV77's Avatar
    Join Date
    16-06-08
    Location
    ATHENS, Greece.
    Posts
    180

    Default

    σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.το μονο που με παραξενευει ειναι η συμβουλη σου για την πιεση.το λες απο πλευρας ηλικιας,γενικα για να προσεχω(ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα με την πιεση μου,κανενα προβλημα υγειας και κανω ανα τριετια τεστ αιματος,ουρων και καρδιολογικο) η'θα προτεινες κατι διαφορετικο με βαση τα stats μου και τον στοχο;
    ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΚΙΟΛΑΣ.ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΟΥ ΚΥΚΛΟΣ EVER.
    Last edited by GeorgeV77; 13-07-12 at 23:22.

  29. #2069

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Για την ηλικια το ειπα, δεν σημαινει τπτ. Απλα ειναι σημαντικο να το ελεγχουμε, αυτο ηταν το νοημα αυτου που ειπα.

  30. #2070
    Junior Bodybuilder GeorgeV77's Avatar
    Join Date
    16-06-08
    Location
    ATHENS, Greece.
    Posts
    180

    Default

    ΟΚ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


 
Page 69 of 107 FirstFirst ... 195965666768697071727379 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής για Μυϊκή Ανάπτυξη
    By megageo in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 2
    Last Post: 01-10-12, 18:52
  2. Replies: 1775
    Last Post: 25-07-11, 22:33
  3. Replies: 778
    Last Post: 08-09-10, 16:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •