Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 22 of 107 FirstFirst ... 121819202122232425263272 ... LastLast
Results 631 to 660 of 3191
  1. #631
    Junior Bodybuilder kamina's Avatar
    Join Date
    29-06-11
    Posts
    139

    Default

    την πρωτεινη μπορω να την χτυπησω με γαλα αντι για νερο???(συνηθως την βαζω στον "μουλτη")

  2. #632

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Οτι θες ρε συ, χυμο-γαλα-νερο κλπ

  3. #633
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Γιαυτο σκεφτομαι για το Glycobol Γιωργο, για μεσα στον κυκλο με φουλ φαι οι 4 ταμπλετες ειναι ενα γρ. και ετσι το ενα κουτι βγαζει ενα μηνα - με την προυποθεση οτι θα ειμαι οκ με το στομαχι. Αλλα και παλι για τον υπολοιπο καιρο, στις 3 ταμπλετες (750mg) τη μερα παλι συμφερει μια χαρα. Αρκει να μην υπαρχει θεμα με τα υπολοιπα συστατικα - ειδικα το μεταλλο - και το μπλεντ που δε ξερουμε τι ειναι τι και ποσο...
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  4. #634
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    και εγω θα επαιρνα R-ALA αντι για glycobol, παιδες αυτοι που το εχετε ψαξει, πιο Brand συμφαιρει απο Iherb για R-ALA? αν και σκεφτομουν μηπως ετρεχα 2-3 φορες μεγαλυτερη δοση ALA αντι για R-ALA για οικονομικους λογους αλλα δεν το εχω ψαξει και πολυ το θεμα

  5. #635

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Δοκιμασε το ρε Γιαννη, σου λεω για την δραστικοτητα δεν μπορω να πω κατι γιατι με χαλασε στομαχικα και το πεταξα. Σταθη εγω πηρα μερικα μπουκαλια doctor's best απο iherb αλλα δεν εχω ιδεα αν ειναι το πιο συμφερον απο αποψη τιμης. Αν τρεξεις απλο ALA κοιτα μηπως βρεις κανα bulk τοτε.

  6. #636
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    ΑST ειναι το καλυτερο, αλλα μην το παρεις, ολο out of stock ειναι . Μετα Primaforce και μετα Doctor`s best...
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  7. #637
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Δοκιμασε το ρε Γιαννη, σου λεω για την δραστικοτητα δεν μπορω να πω κατι γιατι με χαλασε στομαχικα και το πεταξα. Σταθη εγω πηρα μερικα μπουκαλια doctor's best απο iherb αλλα δεν εχω ιδεα αν ειναι το πιο συμφερον απο αποψη τιμης. Αν τρεξεις απλο ALA κοιτα μηπως βρεις κανα bulk τοτε.
    Ναι μα για bulk σκεφτομαι παλι απο MP.

    απλα σκεφτομαι τη δοση, ειπες ανα 30 γρ υδατανθρακα 100 γραμμαρια R-ALA.. που δηλαδη να ειμαι στο Peak του ογκου και να τρωω 400-500 .. αμα θελω 1.5 γραμμαριο R-ala Ποσο ALA θα θελω? κατα κουτι την μερα? :D

  8. #638
    New Bodybuilder
    Join Date
    06-10-11
    Posts
    1

    Default

    Καλησπερα παιδες να κανω μια ερωτηση...Ποια πρωτεινη ογκου προτεινεται και ποια αμινοξεα...επισης μου ειπαν οτι η reflex ειναι καλη σαν εταιρια εσεις που εχετε κανει και τις δοκιμες σας τι προτεινεται ανεξαρτητως μαρκας και κανα site εξωτερικου αν υπαρχει θα σας ημουν υποχρεως...
    Last edited by a_g_26; 06-10-11 at 04:14.

  9. #639
    Pumping Iron
    Join Date
    03-09-11
    Posts
    558

    Default

    Ενα πολυ καλο παντως gda συμπληρωμα που εχω χρησιμοποιησει ειναι το slin shot της purus labs,τωρα οσο αναφορα το glycobol εγω θα απεφευγα οποιο προιον εχει berberine,εχει αντιμικροβιακη δραση και μετα απο συνεχη χρηση διαταρασει την ισορροπια του γαστρεντερικου συστηματος,δηλ σε θεριζει..ετσι απεκτησε και το ονομα anabolic DUMP,το anabolic pump της USP

  10. #640

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    @stathis23 Ειπα πως οτι επαιρνες για R-ala, θελει τουλαχιστον Χ3 για ALA. Θα ελεγα οτι πανω απο 1.5-2gr ALA δεν χρειαζεται μεσα στην μερα οσους υδατανθρακες και να παιρνεις.

    @a_g_26 H reflex υποτιθεται οτι ειναι καλη εταιρεια, εγω δεν την προτιμω γιατι δεν βρισκω καποιο ενδιαφερον, αλλα δεν εχω να πω κατι αρνητικο. Τα συμπληρωματα που ζητας ειναι πολυ βασικα, κανε ενα διαβασμα στο φορουμ και για site υπαρχει ενα τοπικ 140+ σελιδων μονο για αυτο.

    @barbell Το slin shot δεν το εχω παρει, ισω στο μελλον. Εχω παρει το slin sane, καλο αλλα οχι οσο καλο ειναι το need 2 slin. Για τα υπολοιπα συμφωνω απολυτα.

  11. #641
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    ψαχνω το need 2 slin και δεν το βρισκω, πιας ετεριας ειναι? αν μποριτε βαλτε κανενα link
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  12. #642
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-07-11
    Location
    Αθήνα
    Posts
    138

    Default

    Γιώργο ποια η γνώμη σου για τα aminomax 8000 της gaspari για πριν ή/και μετά την προπόνηση;Με προβληματίζει που έχει πολύ ταυρίνη..ή καλύτερα;

  13. #643

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    @strafou http://www.predatornutrition.com/pd-...n-120-caps.cfm

    @vanzel Που το ξερεις οτι εχει πολυ ταυρινη; Εγω βλεπω απλα οτι εχει μεσα. Παντως κακο δεν θα σου κανει η ταυρινη. Εμενα το συγκεκριμενο συμπληρωμα δεν μου λεει πολλα, εχω πει αλλωστε οτι προτιμω bcaa σε σκονη αν ειναι για αμινοξεα.

  14. #644
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-07-11
    Location
    Αθήνα
    Posts
    138

    Default

    http://www.prosport.net/ItemDocument...8000_1110a.pdf
    Aπό αυτό τον πίνακα Γιώργο.Αν ισχύει έχει 2,5γρ ταυρίνη και 2,8γρ λευκίνη το κάθε servicing.

  15. #645

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Δεν εχεις προβλημα, εγω εχω παρει και 10γρ την μερα επι μηνες.

  16. #646
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-07-11
    Location
    Αθήνα
    Posts
    138

    Default

    Ο λόγος που σε ρώτησα για το παραπάνω συμπλήρωμα Γιώργο είναι αυτό το άρθρο που διάβασα.
    http://forum.bodybuilding.com/showth...=584191&page=2
    Στην ουσία λέει ότι τα bcaa χρησιμεύουν μόνο για πρόληψη του μυικού καταβολισμού και χάσιμο λίπους,ενώ αυτά που συμβάλλουν στην πρωτεινοσύνθεση είναι τα ΕΑΑ(που φυσικά συμπεριλαμβάνουν και τα BCAA).
    Να υποθέσω ότι δεν συμφωνείς;
    Κι εγώ δεν ξέρω αν ισχύει φυσικά,γι'αυτό ρωτάω.
    Επίσης άσχετο με συμπληρώματα,λέει το κουφό(για μένα με αυτά που ξέρω) απλό υδατάνθρακα πριν την προπόνηση.Αυτό δεν θα προκαλέσει κρασάρισμα στην προπόνηση όταν πέσει η ινσουλίνη;
    Μπορείς να μου πεις τη γνώμη σου;

  17. #647

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Γυρω απο την προπονηση εγω θα χρησιμοποιουσα BCAA. Οποιαδηποτε αλλη στιγμη θα χρησιμοποιουσα EAA ή απλα πρωτεινη. Το τελευταιο που λες για τον υδατανθρακα δεν συμβαινει σε 10 λεπτα οποτε δεν εχεις τετοιο φοβο εκτος αν το παρακανεις με την ποσοτητα.

  18. #648
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Γιώργο γνωρίζεις αν υπάρχει πρόβλημα ή κάποια αρνητικη αλληλεπίδραση μεταξύ ενεσιμης κορτιζονης και ph/ds?
    Ρωτάω γιατί ο ωμος μου δεν εχει βελτιωθεί καθόλου στους δυο μήνες αποχής και ο ορθοπαιδικος μου είχε πει ότι αν δεν υπάρξει βελτίωση με μια ένεση θα ήμουν οκ. Όλα αυτα εν οψι και του κύκλου που συζηταγαμε. Εννοείται ότι αν δε ξεμπερδεψω με τον ώμο δε κάνω τίποτα.
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  19. #649
    Advanced Bodybuilder msdmn's Avatar
    Join Date
    08-07-06
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    1,019

    Default

    σχετικά με τη κορτιζόνη ρίξε μια ματιά εδώ http://www.iatrioponou.gr/pdf/erwtiseis.pdf
    Gym Motivation: www.facebook.com/hardcoregymmotivation

  20. #650
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Μάλιστα...χάλια μαύρα δηλαδή. Ούτε με την κορτιζονη θα κάνω δουλεια!
    Τι θα κάνουμε μ'αυτους τους ώμους ρε παιδια?!?

    Ευχαριστω msdmn!
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  21. #651
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Quote Originally Posted by yanniz440 View Post
    Μάλιστα...χάλια μαύρα δηλαδή. Ούτε με την κορτιζονη θα κάνω δουλεια!
    Τι θα κάνουμε μ'αυτους τους ώμους ρε παιδια?!?

    Ευχαριστω msdmn!
    Γ@μησετα Γιαννη...υπομονη και συντηρητικη προπονηση (αν η ξεκουραση/αποχη ειναι κατι που δεν το συζητας καθολου)...τι αλλο μπορεις να κανεις;

    Προσπαθησε (αν μπορεις) να βρεις εκει ενα σημειο σε ασκησεις και κιλα που δεν πονας υπερβολικα και προχωρας σιγα σιγα.

    Ειναι λουκι οι τραυματισμενοι ωμοι μεγαλο.
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  22. #652
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Δημήτρη είμαι σε αποχή ενάμιση μήνα ήδη!!! Γιαυτο εχω λαλησει!
    Last edited by yanniz440; 07-10-11 at 23:15.
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  23. #653
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Quote Originally Posted by yanniz440 View Post
    Δημήτρη είμαι σε αποχή ενάμιση μήνα ήδη!!! Γιαυτο εχω λαλησει!
    Καταλαβαινω, Γιαννη συντηρητικη προπονηση μονο και με μεγαλη προσοχη μην γινουν χειροτερα τα πραγματα.

    Σου ευχομε ολα να πανε καλα, και γρηγορη αποκατασταση.
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  24. #654
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Γιαννη,πως τραυματισες τον ωμο αν επιτρεπεται?Μεγαλο βαρος,δεν ειχες ζεστανει αρκετα τον μυη,ατυχια στην επαναληψη ή κατι αλλο?
    Σε ρωταω πιο πολυ,για να εχω τον νου μου!

  25. #655
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Σορυ, double post.
    Last edited by yanniz440; 07-10-11 at 23:59.
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  26. #656
    Pumping Iron yanniz440's Avatar
    Join Date
    27-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    400

    Default

    Κάνω συστηματικά & σχολαστικα 10' διατασεις στους ώμους πριν απο οποιαδήποτε προπόνηση κορμού. Είναι θετικο κατάλοιπο απο τις προπονήσεις μπασκετ.
    Την πατησα σε εκτάσεις δελτοειδους στην τροχαλια όπου δοκίμασα να ξεκινήσω με μεγαλύτερο βάρος σε drop sets πέρσι τον Νοέμβριο και δεν εχω ηρεμήσει απο τότε.

    Δημητρη ευχαριστω για τις ευχες!
    Last edited by yanniz440; 08-10-11 at 01:28.
    Don't limit your challenges...Challenge your limits!!!

  27. #657
    New Bodybuilder
    Join Date
    08-10-11
    Posts
    3

    Default

    Megageo 3 ερωτησεις στο μπαμ.Επειδη ζοριζομαι με τον υπνο το Phenibut το θεωρεις ακομα top ή δοκιμασες τιποτα καλυτερο προσφατα?Εγραφες καλα πραγματα για το presurge unleashed θυμαμαι. και σκεφτομαι να το δοκιμασω εκτος αν εχεις τιποτα καλυτερο κατα νου.Ειναι και αναλογα με τον οργανισμο να μου πεις αλλα ας εχω τιποτα στα υποψην.Τελος λεω να αλλαξω πολυβιταμινες απο τις NOW που παιρνω μεχρι τωρα να δοκιμασω τις Anavite της Gaspari.Αυτα τα ολιγα προς το παρον.

  28. #658
    Pumping Iron denis-opc's Avatar
    Join Date
    12-10-09
    Posts
    546

    Default

    Επειδή τελευταία έχω αρχίσει και έχω (ξανά ) προβλήματα με τον ώμο μου( μάλλον ο υπερακάνθιος είναι ). Όσο και να τον ζεστάνω στα βαριά σετ και μετά την προπόνηση το aftermath είναι αρκετά ενοχλητικό και όσο πάει μεγαλώνει. Υπάρχει κάτι γενικά για τις αρθρώσεις να τις προστατέψω όσο μπορώ ? Επίσης κάτι είχα διαβάσει για την C ότι σε μεγαλες δόσεις μπορεί να βοηθήσει επί του θέματος.

  29. #659

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    @Asteliotos 1) Οχι ακομα το θεωρω το καλυτερο pre-bed συμπληρωμα 2)Ειναι πολυ καλο το unleashed. Τελευταια το αγαπημενο μου ειναι το C4 3)Δεν θα δεις καμια διαφορα με αλλαγη στις πολυβιταμινες. Διαλεξε μια που να εχει τα βασικα και τελος.

    @ denis-opc Ε τωρα εκτος απο τα κλασσικα glucosamine/msm/cissus/flax δεν μπορω να σκεφτω κατι καλυτερο. Προσωπικα ειμαι σε 3γρ την μερα VitC εδω και χρονια και δεν εχω δει καμια "προστασια" στις αρθρωσεις.

  30. #660
    Pumping Iron denis-opc's Avatar
    Join Date
    12-10-09
    Posts
    546

    Default

    Μάλιστα, Γιώργο από τα παραπάνω ξέρεις κάποιο συγκεκριμένο που έχεις δοκιμάσει και βοηθάει ?Γιατί βλέπω γενικά υπάρχει μεγάλη γκάμα προιόντων..


 
Page 22 of 107 FirstFirst ... 121819202122232425263272 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής για Μυϊκή Ανάπτυξη
    By megageo in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 2
    Last Post: 01-10-12, 17:52
  2. Replies: 1775
    Last Post: 25-07-11, 21:33
  3. Replies: 778
    Last Post: 08-09-10, 15:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •