Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 34 1234511 ... LastLast
Results 1 to 30 of 1001
  1. #1

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default Οδηγός Συμπληρωμάτων Bodybuilding Διατροφής Για Γράμμωση - Μέρος 3ο


  2. #2
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Redline Ultra Hardcore mini Review
    Διαρκεια : 5 εβδομαδες
    διατροφη υποθερμιδικη
    Απωλεια : 6 κιλα

    Καλη συνεχεια! Και στο topic και σε σενα.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  3. #3

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Thx ρε θηριο, 6 κιλα; Πολυ καλος...εγω παλι ειμαι στα κατω μου, ουτε προπονηση σοβαρη κανω, ουτε διατροφη σοβαρη. Γμτ PCT μου, μου φαινεται δεν θα ξανακανω (PCT εννοω χαχα)

  4. #4
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Mε τις ζεστες και με τη διαιτα εχω χασει και γω το spirit. Ειχα και κατι ατασθαλειες με ενα πιτογυρο, ενα..μπριζολοπιτο και ενα chocolate spree.. Κανω αμαν και πως να πιασουν τα κρυα παλι
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  5. #5
    Junior Bodybuilder panagos's Avatar
    Join Date
    16-09-08
    Location
    Muscle City, California, USA.
    Posts
    160

    Default

    Ενα review απο το lean xtreme..

    Για 1 μηνα, 3 καψουλες τη μερα.
    + εμφανης μειωση λιπους (περιφερεια μεσης πιο πολυ), λιγοτερο αγχος (Γιωργο μπορει να εχει τετοια επιδραση ή απλη συμπτωση?)
    - καποιοι πονοκεφαλοι τις πρωτες 3-4 μερες, μια ατονια ή αδυναμια θα το χαρακτηριζα καθ'ολη τη διαρκεια, πονοι σε αρθρωσεις τις τελευταιες 7-8 μερες

    Γενικα θα το χαρακτηριζα αρκετα καλο συμπληρωμα που δουλευει, και ολα αυτα χωρις καθολου αεροβια αλλα χωρις σαβουρα.
    Dont set your goals higher than you can reach

  6. #6

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Λιγοτερο αγχος...δεν το εχω ξανακουσει η αληθεια ειναι. Παντως τα effects και τα side effects εκτος απο αυτο ειναι πολυ τυπικα με αυτο το συμπληρωμα.

  7. #7
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-07-11
    Location
    Αθήνα
    Posts
    138

    Default

    Alpha Lipoic Acid (ALA): To ALA είναι ένα ισχυρότατο αντιοξειδωτικό που παίζει και ρόλο ρυθμιστή της ινσουλίνης στο αίμα. Με άλλα λόγια όταν καταναλώνεται μαζί με υδατάνθρακες περιορίζει την έκκριση της ινσουλίνης και βοηθάει το γλυκογόνο να αποθηκευτεί στους μυς και όχι να αποθηκευτεί σαν λίπος. Προσοχή γιατί υπάρχουν ποιότητες. Οι πιο ενεργές μορφές είναι η R-ALA και η Ν-R-ALA. Από δοσολογία, 100mg Ν-R-ALA με κάθε 30γρ. υδατάνθρακα είναι αρκετά.

    megageo δηλαδή προτείνεις στη φάση γράμμωσης στα γεύματα μας που περιέχουν υδατάνθρακα να παίρνουμε και 100mg N-R-LA για καλύτερο μεταβολισμό του υδατάνθρακα;Επίσης δεν έχω βρει σκεύασμα Ν-R-ALA σε μορφή σκόνης.αν μπορείς πρότεινε μου κάποιο-α συγκεκριμένο.
    Ευχαριστώ.

  8. #8

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Σκονη δεν εχω ιδεα ρε συ που να βρεις, αλλα και να βρεις αντε να υπολογιζεις 100mg. Παρε απο iherb R-ALA εχει πολλα και θα σου βγει και φτηνα σχετικα. Φοβερο συμπληρωμα για μενα.

  9. #9
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Πιστευεις ταιριαζει καλυτερα σε recomp; Και ποσο διαστημα ειναι ευλογο για να παρουμε καποια αποτελεσματα αν υπολογισουμε και το οικονομικο;
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  10. #10

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Παιδια αποτελεσματα αμεσα δεν ξερω αν θα εχετε. Ειναι health supplement, βελτιωνει την ινσουλινοευαισθησια, επιτρεπει περισσοτερο γλυκογονο να αποθηκευεται στους μυς και αρα καλυτερα πρηξιματα, πολυ ισχυρο αντιοξειδωτικο, βοηθαει στην λειτουργια και προστασια του συκωτιου και αλλα πολλα. Σε recomp σιγουρα ιδανικο αλλα προσωπικα αν δεν με ενοιαζε το κοστος θα το ετρεχα year around μαζι με vit C. Απο τους πιο δυνατους αντιοξειδωτικους συνδυασμους.

  11. #11
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Παιδια αποτελεσματα αμεσα δεν ξερω αν θα εχετε. Ειναι health supplement, βελτιωνει την ινσουλινοευαισθησια, επιτρεπει περισσοτερο γλυκογονο να αποθηκευεται στους μυς και αρα καλυτερα πρηξιματα, πολυ ισχυρο αντιοξειδωτικο, βοηθαει στην λειτουργια και προστασια του συκωτιου και αλλα πολλα. Σε recomp σιγουρα ιδανικο αλλα προσωπικα αν δεν με ενοιαζε το κοστος θα το ετρεχα year around μαζι με vit C. Απο τους πιο δυνατους αντιοξειδωτικους συνδυασμους.
    για τη δοση μιλαμε την ημερα?

  12. #12

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Θα ελεγα για προστατευτικους λογους και αντιοξειδωτικη προστασια 200-300mg R-ALA την μερα ειναι αρκετα σε χωρισμενες δοσεις. Για να υπαρχει recompt effect και αισθητα αποτελεσματα θα ελεγα 500-600mg+ την μερα R-ALA οποτε εκει το κοστος ξεφευγει λιγο. Προσοχη αυτες οι μεγαλες δοσεις δεν ειναι για low carb διαιτες γιατι σε μερικους λογω υπογλυκαιμιας μπορει να προκαλεσει ληθαργικοτητα και ζαλαδες. Επισης μιλαω για R-ALA και οχι απλο ALA, εκει οι δοσεις θα πρεπει ειναι ειναι Χ3

  13. #13
    Pumping Iron ukbulldog3's Avatar
    Join Date
    24-05-11
    Posts
    401

    Default

    Παιδια μια ερωτηση θελω να κανω.Γνωρίζετε site που να πουλάει το lean xtreme σε καλή τιμή?Ευχαριστώ

  14. #14
    Pumping Iron ukbulldog3's Avatar
    Join Date
    24-05-11
    Posts
    401

    Default

    Ευχαριστώ megageo!

  15. #15
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-07-11
    Location
    Αθήνα
    Posts
    138

    Default

    Mια ερώτηση για συμπλήρωμα ασβεστίου σε περίοδο γράμμωσης.
    Πέρα από τα οφέλη και το πόσο απαραίτητο είναι για κάποιες λειτουργίες το ασβέστιο,κατά πόσο μπορεί να συμβάλει στο μεταβολισμό των λιπών;Γιατί συχνά ακούγεται ότι το ασβέστιο βοηθάει στη λιπόλυση.....Ισχύει;

  16. #16

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by vanzel View Post
    Mια ερώτηση για συμπλήρωμα ασβεστίου σε περίοδο γράμμωσης.
    Πέρα από τα οφέλη και το πόσο απαραίτητο είναι για κάποιες λειτουργίες το ασβέστιο,κατά πόσο μπορεί να συμβάλει στο μεταβολισμό των λιπών;Γιατί συχνά ακούγεται ότι το ασβέστιο βοηθάει στη λιπόλυση.....Ισχύει;
    Iσχυει σαν θεωρια ,τωρα κατα ποσο βοηθαει απο μονο του...κατα την γνωμη μου,ελαχιστα.

  17. #17

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ρε παιδια για ποιο λογο να παρετε συμπληρωμα ασβεστιου; Η διατροφη σας δεν ειναι πληρης; Το ασβεστιο να το παιρνεις σαν συμπληρωμα δεν ειναι ασφαλες. Το εχω πει 500 φορες και οποιος ψαξει στο δικτυο θα βρει ενα σωρο αναφορες. Το πρωτο side με αλογιστη χρηση συμπληρωματων ασβεστιου ειναι οι πετρες στα νεφρα. Εγω δεν ειχα ποτε, αλλα ρωτηστε κανεναν που ειχε να σας πει ποσο ωραια εμπειρια ειναι. Γυμναζομαι πολλα χρονια, εχω κανει και εντονες διαιτες, εχω περασει και μηνες χωρις γαλακτομικα. Δεν εχω παρει ποτε συμπληρωμα ασβεστιου και ουτε το χρειαστηκα ποτε, παντα οι εξετασεις μου ειναι οκ. Αν η διατροφη σας ειναι πληρης δεν χρειαζεσται τετοιο συμπληρωμα, αφηστε το για τις γυναικες με παρακολουθηση γιατρου με τον φοβο της οστεοπορωσης μετα τα 40-45.

  18. #18
    Pumping Iron ukbulldog3's Avatar
    Join Date
    24-05-11
    Posts
    401

    Default

    Kαλησπερα παιδια!
    Αυτη την εβδομαδα,τελειώνω ένα κουτί STACK 2 της mdouble you.Ακόμα και σε συνδυασμο με διατροφή και πολύ αερόβια δεν είδα καλά αποτελέσματα.
    Αν και το STACK 2 το θεωρώ καλύτερο από το COMPLETE DIET BOOST της ON που πήρα το Μάιο.
    Γενικά αυτά έχω δοκιμάσει από thermo.
    Από βδομάδα θα ξεκινήσω το lean xtreme. Ελπίζω να μείνω ευχαριστημένος!
    Last edited by ukbulldog3; 20-09-11 at 23:04.

  19. #19

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Τα θερμο που εχεις παρει ειναι της πλακας ρε συ. Υπαρχουν πολυ καλυτερα στην αγορα, εχουμε αναφερθει. Παρολα αυτα πιστευω οτι λογος που δεν ειδες αποτελεσματα ειναι μαλλον αλλου.

  20. #20
    Pumping Iron ukbulldog3's Avatar
    Join Date
    24-05-11
    Posts
    401

    Default

    MEGAGEO εξηγησέ μου, τι εννοείς μάλλον αλλού?

  21. #21

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Εννοω προφανως οτι οταν καποιος δεν βλεπει αποτελεσματα απο μια προσπαθεια σημαινει οτι η προσπαθεια απλα δεν ηταν αρκετη εκει που επρεπε.

  22. #22
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by ukbulldog3 View Post
    MEGAGEO εξηγησέ μου, τι εννοείς μάλλον αλλού?
    οταν ειναι για διαιτα, το κυριοτερο ειναι η διατροφη, εκτος και αν περιμενες λογω του λιποδιαλυτη να πας απο 16 % σε 6 % σε 2 μηνες, τοτε παω πασο

  23. #23
    Pumping Iron ukbulldog3's Avatar
    Join Date
    24-05-11
    Posts
    401

    Default

    OK megageo, καταλαβαίνω τι εννοείς!

  24. #24
    New Member
    Join Date
    14-04-09
    Location
    .
    Posts
    80

    Default

    Έχετε άποψη για την ALRI σαν εταιρεία και για το Τri-lean συγκεκριμένα;
    Διαβάζω διφορούμενες απόψης με ένα πρώτο γκουγκλάρισμα.

  25. #25

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Δεν εχω καμια αμφιβολια οτι καποια συμπληρωματα ειναι "υποπτα" , αλλωστε εχει προιστορια. Το chaind out και το humapro ειναι εξαιρετικα συμπληρωματα και τα χρησιμοποιω συνεχεια.

  26. #26
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Χρονισμός δόσεων για lean xtreme (3 κάψουλες)? . Όντως βγάζει πονοκεφάλους

  27. #27
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by GeorgeS View Post
    Χρονισμός δόσεων για lean xtreme (3 κάψουλες)? . Όντως βγάζει πονοκεφάλους
    Εγω οταν το ειχα παρει δεν ειχα πονοκεφαλους.. ειναι αναλογα πως το αντεχει ο καθε οργανισμος..

  28. #28

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Αυτο που προτεινει η εταιρεια ειναι σωστο. Ενα το πρωι, ενα 4 ωρες μετα και ενα μετα την προπονηση ή πριν τον υπνο. Πονοκεφαλους δεν ειχα ποτε, ουτε καν στις 5 καψουλες

  29. #29
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Λες να 'ταν placebo side effect?

  30. #30
    Advanced Bodybuilder DimitrisK's Avatar
    Join Date
    01-02-06
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by GeorgeS View Post
    Λες να 'ταν placebo side effect?
    Μπα και εγώ είχα πονοκέφαλο τις πρώτες ημέρες αλλά δεν είχα και κανένα άλλο εμφανές αποτέλεσμα.


 
Page 1 of 34 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 1775
    Last Post: 25-07-11, 21:33
  2. Οδηγός Συμπληρωμάτων Bodybuilding Διατροφής Για Γράμμωση - Μέρος 2ο
    By megageo in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 594
    Last Post: 25-07-11, 21:31
  3. Replies: 778
    Last Post: 08-09-10, 15:44
  4. Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής Bodybuilding για Γράμμωση - Μέρος 1ο
    By megageo in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 506
    Last Post: 08-09-10, 15:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •