Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 121 to 140 of 140
  1. #121
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by denis-power View Post
    310-190-325 +125 κατ.
    strong...
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  2. #122
    New Member
    Join Date
    26-07-13
    Location
    Ναυπλιο
    Posts
    62

    Default

    barya kathgoria
    Last edited by THISEAS; 27-07-13 at 02:24.

  3. #123
    New Member
    Join Date
    26-07-13
    Location
    Ναυπλιο
    Posts
    62

    Default

    συγνωμη αν αργω να απαντω η στελνω δυο φορες μνμτ δεν εχω μεγαλη εξοικιωση με τα μπλοκς

  4. #124
    New Member atlas90's Avatar
    Join Date
    30-09-13
    Location
    ηράκλειο
    Posts
    16

    Default

    γεια σου διονυση!συνχαρητηρια για τις επιδωσεις σου,πολυ καλα κιλα!θα ηθελα να σε ρωτησω κατι..ποσα πιστευεις πρεπει να ειναι τα λειτουργικα σετ σε προπονηση με αρσεις?εγω αν δουλεψω πανω απο 3 ανα προπονηση,χρειαζομαι ολοκληρη εβδομαδα για να ξαναειμαι σε θεση να ξανα κανω dl.στα καθισματα και στν παγκο δεν εχω τετοιο θεμα...

  5. #125

    Default

    Quote Originally Posted by atlas90 View Post
    γεια σου διονυση!συνχαρητηρια για τις επιδωσεις σου,πολυ καλα κιλα!θα ηθελα να σε ρωτησω κατι..ποσα πιστευεις πρεπει να ειναι τα λειτουργικα σετ σε προπονηση με αρσεις?εγω αν δουλεψω πανω απο 3 ανα προπονηση,χρειαζομαι ολοκληρη εβδομαδα για να ξαναειμαι σε θεση να ξανα κανω dl.στα καθισματα και στν παγκο δεν εχω τετοιο θεμα...
    Για σου!Ευχαριστω πολυ!)Τα λειτουργικα σετ σε αρσεις θανατου(μαλλον αυτην εννοεις) πρεπει να ειναι απο 3 εως 10.Το οτι χρειαζεσαι μετα απο 3 σετς 1 εβδομαδα ξερουρασης-ειναι κανονικο!Γιατι σε αυτην την ασκηση δουλευουν πολλοι μυες!Σχεδον ολο το σωμα και αυτο προκαλει μεγαλο στρες για το νευρικο και μυικο συστημα.

  6. #126
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    εχω μια απορια.. γιατι χρησιμοποιουν αλλη τεχνικη στις πιεσεις παγκου οι powerlifters απο του bodybuilders? ενας σε ενα βιντεο ελεγε κατι οτι διαφοροποιουντε οι θηλες και κατι τετοιο.. αν ξερει καποιος κατι

  7. #127
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Στο Powerlifting γυμνάζεις κινήσεις, ώστε να σηκώσεις τα μέγιστα κιλά για 1 επανάληψη. Στο bodybuilding, γυμνάζεις μύες. Οπότε οι πιέσεις πάγκου στο Powerlifting χρησιμοποιούν όσο το δυνατόν περισσότερες βοηθητικές ομάδες ώστε να μεγιστοποιήσεις τον αριθμό των κιλών που θα σηκώσεις.
    Αντιθέτως, στο bodybuilding θέλεις να περιορίσεις τη χρήση των βοηθητικών μυικών ομάδων, ώστε να δώσεις όλο το ερέθισμα-βάρος (ή τουλάχιστον όσο περισσότερο μπορείς), στους θωρακικούς μύες.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  8. #128
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    Quote Originally Posted by cuban View Post
    Στο Powerlifting γυμνάζεις κινήσεις, ώστε να σηκώσεις τα μέγιστα κιλά για 1 επανάληψη. Στο bodybuilding, γυμνάζεις μύες. Οπότε οι πιέσεις πάγκου στο Powerlifting χρησιμοποιούν όσο το δυνατόν περισσότερες βοηθητικές ομάδες ώστε να μεγιστοποιήσεις τον αριθμό των κιλών που θα σηκώσεις.
    Αντιθέτως, στο bodybuilding θέλεις να περιορίσεις τη χρήση των βοηθητικών μυικών ομάδων, ώστε να δώσεις όλο το ερέθισμα-βάρος (ή τουλάχιστον όσο περισσότερο μπορείς), στους θωρακικούς μύες.
    ευχαριστω ...

  9. #129
    New Member
    Join Date
    26-07-13
    Location
    Ναυπλιο
    Posts
    62

    Default

    Εγω παιδια θα θελα να ρωτησω για τις εναλλαγες στα προγραμματα στο πλ
    .Για να γινω πιο σαφης στο γυμναστηριο μου εχουν πει παιδια που γυμνναζονται χρονια οχι πλ φυσικα οτι αφου ακολουθησεις ενα προγραμμα δυναμης για δυο μηνες μετα αναλογα και την εποχη πρεπει να κανεις ενα κατεβασμα αν οχι σε προπονηση ογκου με αρκετες επαναληψεις.Στο πλ ο αθλητης αφου ακολουθησει ενα προγραμμα δυναμης κατεβαζουν κιλα και προσπαθουν να κερδισουν σταδιακα δυναμη μεσω επαναληψεων η ακολουθουν αλλο προγραμμα δυναμης για παραδειγαμα ακολουθεις για δυο μηνες ας πουμε το 5-3-1.μετα ακολουθεις ενα ας πουμε 3χ3 η κατεβαζεις και παιζεις ενα 3χ15.

  10. #130

    Default

    Καλησπερα.Θα μπω κατευθειαν στο θεμα.Θελω να κατεβω σε καποιον αγωνα Powerlifting.Ειμαι 26 χρονων 90 kg και τα max Μου εναι 200 dl και 155 squat.Βεβαια squat κανω high bar και ποιο κατω απο οσο χρειαζεται για να θεωρηθει εγκυρο,και dl conventional,ενω λογω σωματοτυπου πιστευω πως με sumo θα ανεβαζα κιλα.Πιεσεις λογω τραυματισμου δεν κανω,αλλα το Max μου πριν 9 μηνες ηταν 125 κιλα.Το θεμα ειναι πως δεν ξερω τι παιζει στη κατηγορια μου.Αν με αυτους τους αριθμους που ειπα μπορω να παω και να ειμαι τουλαχιστον ανταγωνιστικος.Δεν ειπα προφανως να βγω πρωτος.Αλλα να νιωσω οτι εκανα κατι.Επισης γνωριζει κανεις αν παιζει καμια διοργανωση τωρα κοντα?Ευχαριστω..

  11. #131
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by johnyFl View Post
    Καλησπερα.Θα μπω κατευθειαν στο θεμα.Θελω να κατεβω σε καποιον αγωνα Powerlifting.Ειμαι 26 χρονων 90 kg και τα max Μου εναι 200 dl και 155 squat.Βεβαια squat κανω high bar και ποιο κατω απο οσο χρειαζεται για να θεωρηθει εγκυρο,και dl conventional,ενω λογω σωματοτυπου πιστευω πως με sumo θα ανεβαζα κιλα.Πιεσεις λογω τραυματισμου δεν κανω,αλλα το Max μου πριν 9 μηνες ηταν 125 κιλα.Το θεμα ειναι πως δεν ξερω τι παιζει στη κατηγορια μου.Αν με αυτους τους αριθμους που ειπα μπορω να παω και να ειμαι τουλαχιστον ανταγωνιστικος.Δεν ειπα προφανως να βγω πρωτος.Αλλα να νιωσω οτι εκανα κατι.Επισης γνωριζει κανεις αν παιζει καμια διοργανωση τωρα κοντα?Ευχαριστω..
    Καλά κιλά είναι. Προφανώς δεν πας για πρωτιά αλλά οι αγώνες είναι χρήσιμη εμπειρία, να πας. Ούτε εγώ ξέρω τι παίζει απο ανταγωνισμό διοργανώσεις κλπ. Όταν το δουν Vass17, Mariosko κλπ θα σου πουν.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  12. #132
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Καλημέρα.

    Όντως δεν πας για πρωτιά, αλλά είσαι σε επίπεδο να κάνεις μια αξιοπρεπέστατη εμφάνιση.
    Ναι, μπορείς να πας και να είσαι ανταγωνιστικός.
    Αν μπορείς να χάσει 5-6 κιλά, χωρίς να πέσεις σε δύναμη, θα ήσουν ακόμα πιο ανταγωνιστικός, καθώς στις κατηγορίες κάτω των 90kg, υπάρχουν πολύ λιγότερα "θηρία" που κάνουν άρρωστα κιλά.

    Σε 2 εβδομάδες διεξάγεται η Πανελλήνια λίγκα, στην Αθήνα. Μπορείς αν θέλεις να δηλώσεις συμμετοχή εδώ:
    http://esdt.gr/
    Μέχρι τις 18 του μήνα μπορείς να δηλώσεις.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  13. #133

    Default

    Βασικα ειδα πως παει 82.5 με 90 και πανω απο 90 με 100..Εγω ειμαι 90.200 περιπου..Αμα πεσω σε δυο βδομαδες κατω απο 90 θα παω στη πρωτη.Αν ειμαι 90 ακριβως που θα παω;Ειναι απολυτοι με το βαρος,η πχ και 90.100 να ειμαι θα με πανε στη μεγαλη?

  14. #134
    Pumping Iron Mariosko's Avatar
    Join Date
    11-01-15
    Posts
    392

    Default

    Πρέπει να είσαι κάτω από 90 άμα είσαι 90,200 μόνο το νερό να κόψεις 12 ώρες πριν την ζύγιση θα είσαι 1 κιλό κάτω

  15. #135

    Default

    οκ ευχαριστω πολυ..Αν και χθες με επιασαν οι απογοητευσεις μου γιατι εφαγα ακυρο στα 205 και αρχισα να λεω δε παω αλλα σημερα ειμαι καλυτερα!

  16. #136
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Παλικάρια μια βοήθεια.
    Πείτε καμιά πρόταση για φτηνά παπούτσια για deadlifts.
    Ξέρω ότι τα καλά είναι φωτιά και λαύρα και κυρίως από internet τα βρίσκεις.
    Αλλά δυστυχώς οικονομικά δεν.....οπότε καμιά οικονομική λύση που να είναι και δεκτή σε αγώνες, έχουμε?

  17. #137
    Advanced Bodybuilder jesueah's Avatar
    Join Date
    09-05-14
    Location
    Αθήνα
    Posts
    734

    Default

    Outlet(πειραιως ή mcarthur) γυρω στο 60αρι εχω δει τα adidas.Και απο ο,τι καταλαβα απλα το σχεδιο ηταν παλαιοτερης χρονολογιας και ηταν μιση τιμη σχεδον απο το αντιστοιχο του 2017.Βασικα αυτα που λεω ειναι για squats και εσυ ενδιαφερεσαι για deadlifts . Για deadlifts δεν το εχω ψαξει πολυ,αλλα all star(τετοια χρησιμοποιω κι εγω),πιστευω ειναι ιδανικα.(ειδικα αυτα με τη λεπτη σολα).
    Being negative and lazy is a disease that leads to pain,hardship,depression,poor health and failure.
    Be proactive and give a damn to achieve success!

    P.H.


    Some days it's not about health or good looking... It's just therapy!!

  18. #138
    Pumping Iron Mariosko's Avatar
    Join Date
    11-01-15
    Posts
    392

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Παλικάρια μια βοήθεια.
    Πείτε καμιά πρόταση για φτηνά παπούτσια για deadlifts.
    Ξέρω ότι τα καλά είναι φωτιά και λαύρα και κυρίως από internet τα βρίσκεις.
    Αλλά δυστυχώς οικονομικά δεν.....οπότε καμιά οικονομική λύση που να είναι και δεκτή σε αγώνες, έχουμε?
    https://www.skroutz.gr/c/1636/Conver...&order_dir=asc

    https://www.skroutz.gr/c/516/martial...BB%CE%B7%CF%82
    Εγω φοράω all star που είναι λίγο πιο old school τα παπούτσια πάλης νομίζω είναι ότι πιο χαμηλό μπορείς να βρεις ξεκινάνε από 20 ευρό

  19. #139
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    και εγω all star φοραω παντως παιδια..

  20. #140
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Mariosko View Post
    https://www.skroutz.gr/c/1636/Conver...&order_dir=asc

    https://www.skroutz.gr/c/516/martial...BB%CE%B7%CF%82
    Εγω φοράω all star που είναι λίγο πιο old school τα παπούτσια πάλης νομίζω είναι ότι πιο χαμηλό μπορείς να βρεις ξεκινάνε από 20 ευρό
    All star......με πήγατε πολύ πίσω, τέτοια φορούσα στα 80's αλλά αρπάζανε μυρωδιά εύκολα χαχαχαχαχα

    Θα πάω μια βόλτα να δοκιμάσω να δω γιατί με αυτά που κάνω τώρα στα πολλά κιλά νοιώθω πόνο στην καμάρα του δεξιού ποδιού μετά. Ευχαριστώ παίδες


 
Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ερωτήσεις - Απορίες
    By StavroZ in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 21
    Last Post: 24-01-10, 03:48
  2. ZMA "ON" vs ZMA HP "EAS" (ερωτησεις-αποριες)
    By zarras in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 7
    Last Post: 23-12-09, 01:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •