Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Bodybuilder kamina's Avatar
    Join Date
    29-06-11
    Posts
    139

    Default Kellogs All Bran Αντί Για Κουάκερ

    επειδη ο αδερφος μου δεν μπορει με τιποτα τα κουακερ.....
    πηρε και δοκιμασε τα all brun !(κατι μακροστενα απο σιταρι) ειναι καλα σαν δημητριακα???

  2. #2
    Advanced Bodybuilder razor023's Avatar
    Join Date
    17-04-09
    Location
    .
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by kamina View Post
    επειδη ο αδερφος μου δεν μπορει με τιποτα τα κουακερ.....
    πηρε και δοκιμασε τα all brun !(κατι μακροστενα απο σιταρι) ειναι καλα σαν δημητριακα???
    δεν μπορω...δεν υπαχει δεν μπορω στο bbing.υπαρχει δεν θελω.ολοι το περασαμε αυτο το σταδιο με τα κουακερ.και τα all bran καλα ειναι αλλα πιστευω ειναι λιγο επεξεργασμενα.γεγονος αρνητικο.εγω στο πρωινο εχω ενα φλυτζανι βρωμη,μισο φλυτζανι all bran,μισο φλυτζανι weetabix.μπορει να δοκιμασει κι αυτα.

  3. #3
    Pumping Iron
    Join Date
    07-07-11
    Posts
    292

    Default

    ρε φιλε και γω που ημουν λιγο μικροτερος τα ετρωγα, αλλα εχουν μεσα ζαχαρη αρκετη, πραμα περιττο...συν εκεινα τα οξεα και τους σταθεροποιητες που βαζουν για να συντηρουν, οτιδηποτε συσκευασμενο...εγω τα εχω κοψει εδω και καιρο και εχω καταλαβει οτι με σαμποταραν αντι να με βοηθησουν...παντως για φυτικες ινες καλα ειναι.

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by kamina View Post
    επειδη ο αδερφος μου δεν μπορει με τιποτα τα κουακερ.....
    πηρε και δοκιμασε τα all brun !(κατι μακροστενα απο σιταρι) ειναι καλα σαν δημητριακα???
    "Kαμουφλάρισε" το κουάκερ και είμαι σίγουρη πως θα του αρέσει. Δεν ξέρω πως το τρώει,αλλά μπορεί να το κάνει πολύ νόστιμο.
    Λίγες σταφίδες, κανέλα, μισό μήλο κομμένο κομματάκια (όλα αυτά ανάλογα βέβαια τους στόχους του και τις θερμίδες του) θα δώσουν πολύ ωραία γεύση!

  5. #5
    Junior Bodybuilder kamina's Avatar
    Join Date
    29-06-11
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    "Kαμουφλάρισε" το κουάκερ και είμαι σίγουρη πως θα του αρέσει. Δεν ξέρω πως το τρώει,αλλά μπορεί να το κάνει πολύ νόστιμο.
    Λίγες σταφίδες, κανέλα, μισό μήλο κομμένο κομματάκια (όλα αυτά ανάλογα βέβαια τους στόχους του και τις θερμίδες του) θα δώσουν πολύ ωραία γεύση!
    ναι του το εχω πει...δεν μπορει την βρωμη λεει:) τουλαχιστον τα all brun ειναι καλυτερα απο τα φιτνες που ετρωγε? η υπαρχουν καποια που μπορει να τα βαλουμε σαν αξια μετα τα κουακερ?

  6. #6
    Senior Bodybuilder alexgi's Avatar
    Join Date
    02-06-10
    Location
    Πάτρα,Κόρινθος
    Posts
    1,888

    Default

    παντως εγω ριχνω την προτεινη μεσα...με λιγη κανελιτσα...και ειναι σουπερ....
    Know your limits, never accept them.

  7. #7
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by kamina View Post
    ναι του το εχω πει...δεν μπορει την βρωμη λεει:) τουλαχιστον τα all brun ειναι καλυτερα απο τα φιτνες που ετρωγε? η υπαρχουν καποια που μπορει να τα βαλουμε σαν αξια μετα τα κουακερ?
    Κοίτα, η βρώμη με τη μορφή που την αγοράζουμε εμείς και την τρώμε, είναι από τις πιο φυσικές μορφές, δηλ. δεν έχει προσθήκες. Αλίμονο δεν είναι η σούπερ ντούπερ τροφή και έτσι και δεν φάμε θα γίνει κάτι, αλλά έχει όλο το "πακέτο" (= φυτικές ίνες, καλά λιπαρά, αργής απορρόφησης υδατάνθρακες) που χρειαζόμαστε για το πρωινό.

    Βάλε τον αδερφό σου να συγκρίνει τα συστατικά και του all bran και της βρώμης και ας κάνει την επιλογή του.
    Τρόποι να τη νοστιμίσει υπάρχουν, ο Άλεξ έγραψε πως βάζει πρωτείνη..
    Ας κάνει την επιλογή του.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ρυζάλευρο Αντί Κουάκερ
    By left24 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 36
    Last Post: 02-10-16, 19:30
  2. Πρωινό All Bran + Κουάκερ + Muesli
    By sok in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 10
    Last Post: 04-12-08, 23:04
  3. Βρωμη+φλοιο σταριου (oats+bran)
    By whiz in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 23-10-05, 08:10

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •