Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-01-11
    Posts
    122

    Default Γενικές Εξετάσεις & Συμπληρώματα Bodybuilding

    Καλημερα σας παιδια. Δεν ηξερα σε ποια κατηγορια να το βαλω το συγκελριμενω αν ειναι λαθως να το αλαξετε.
    Λοιπον θελω να κανω εξετασεις γενικες ,θυρωειδη,ορμονολογικες και ουρων.
    Τα συμπληρωματα που περνω ειναι προτεινη βιταμηνες και καλα λιπαρα.
    πρεπει να σταματισω τη χριση τους για να μην επιρεαστουν οι εξετασεις? αν ναι ποσο καιρο περιπου πριν?

  2. #2
    Junior Bodybuilder Fitnesspower's Avatar
    Join Date
    09-06-11
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by Bilias2 View Post
    Καλημερα σας παιδια. Δεν ηξερα σε ποια κατηγορια να το βαλω το συγκελριμενω αν ειναι λαθως να το αλαξετε.
    Λοιπον θελω να κανω εξετασεις γενικες ,θυρωειδη,ορμονολογικες και ουρων.
    Τα συμπληρωματα που περνω ειναι προτεινη βιταμηνες και καλα λιπαρα.
    πρεπει να σταματισω τη χριση τους για να μην επιρεαστουν οι εξετασεις? αν ναι ποσο καιρο περιπου πριν?
    οχι..τα συμπληρωματα που ανεφερεσ δεν θα επηρεασουν τισ εξετασεισ σου

  3. #3
    Bodybuilding Newbie antoniss2k's Avatar
    Join Date
    31-05-11
    Posts
    20

    Default

    Καλημέρα και εσένα. Φίλε μου εγώ έκανα πριν μερικές ημέρες και είχε ανέβη η τρανσαμινάση στο συκώτι και το ουρικό με μια συγκεκριμένη πρωτεΐνη και πήρα άλλη και ξαναέκανα μετά από ένα μήνα και ήταν φυσιολογικά τα παραπάνω αλλά ήταν πεσμένη η ΗDL χοληστερίνη. Κατά την ταπεινή μου γνώμη πήγαινε και κάνε χωρίς να σταματήσεις ούτος ώστε να δεις που βρίσκετε ο οργανισμός σου με τα συμπληρώματα και μετά από αυτό δες πως θα τα ρυθμίσεις γιατί ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Τώρα για την ερώτηση πόσες μέρες χρειάζονται, εμένα μου είχε πει να ξανακάνω μετά από 15-20 μέρες χωρίς συμπλήρωμα πρωτεΐνης και παίρνω μόνο αυτό, για να δούμε αν με επηρεάζει. Παντός κοίταξε το για να είσαι σίγουρος γιατί είπαμε ότι ο κάθε οργανισμός αντιδράει διαφορετικά. Φιλικά πάντα. :)

  4. #4
    Junior Bodybuilder Fitnesspower's Avatar
    Join Date
    09-06-11
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by antoniss2k View Post
    Καλημέρα και εσένα. Φίλε μου εγώ έκανα πριν μερικές ημέρες και είχε ανέβη η τρανσαμινάση στο συκώτι και το ουρικό με μια συγκεκριμένη πρωτεΐνη και πήρα άλλη και ξαναέκανα μετά από ένα μήνα και ήταν φυσιολογικά τα παραπάνω αλλά ήταν πεσμένη η ΗDL χοληστερίνη. Κατά την ταπεινή μου γνώμη πήγαινε και κάνε χωρίς να σταματήσεις ούτος ώστε να δεις που βρίσκετε ο οργανισμός σου με τα συμπληρώματα και μετά από αυτό δες πως θα τα ρυθμίσεις γιατί ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Τώρα για την ερώτηση πόσες μέρες χρειάζονται, εμένα μου είχε πει να ξανακάνω μετά από 15-20 μέρες χωρίς συμπλήρωμα πρωτεΐνης και παίρνω μόνο αυτό, για να δούμε αν με επηρεάζει. Παντός κοίταξε το για να είσαι σίγουρος γιατί είπαμε ότι ο κάθε οργανισμός αντιδράει διαφορετικά. Φιλικά πάντα. :)
    οι τρανσαμινασες σιγουρα δεν ηταν απο την πρωτεινη,μαλλον τις πορηγουμενες μερες 8α ειχες κανει βαρια προπονηση και για αυτο ηταν λιγο ανεβασμενες..το ουρικο οξυ ενταξει θα ηταν απο τη μεγαλη λυψη πρωτεινων(οχι απαραιτητα σκονης,αλλα απο την συνολικη διατροδη σου)

  5. #5
    Bodybuilding Newbie antoniss2k's Avatar
    Join Date
    31-05-11
    Posts
    20

    Default

    Η πρωτεΐνη που έπαιρνα είχε 1gr κρεατίνης μέσα και μαλών με επηρέαζε αυτό. Θα είμαι σίγουρος τον άλλο μήνα που θα ξανακάνω εξετάσεις. Η διατροφή μου είναι αρκετά προσεγμένη και από σαβούρες δεν τρώω τίποτα απολύτως. Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. :)


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμπληρώματα Bodybuilding και Εξετάσεις Αίματος
    By jim_soultaker in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 1
    Last Post: 11-04-11, 01:35
  2. Replies: 2
    Last Post: 28-05-09, 06:41
  3. Εξετάσεις? Must για όσους παίρνουν συμπληρώματα?
    By Αδωνις in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 19-04-08, 07:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •