Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 51 of 51
  1. #31
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    την επομενη φορα θα προσπαθησω να παω μονος μου και θα τα αναλυσω ολα οπως κανω συνηθως στα σουπερ μαρκετ οποτε και θα ενημερωσω το τοπικ να ξερετε και εσεις τη γινετε με τιμες κλπ

  2. #32
    Bodybuilding Competitor
    Join Date
    28-03-10
    Posts
    595

    Default

    η καρτα στα μακρο ειναι οντως πλεον μπλε αλλα και γω μεχρι πριν 4-5 μερες ειχα την παλια κοκκινη (αχρησιμοποιητη απο 15ετιας) ωσπου αποφασισα να την χρησιμοποιησω. ισχυει κανονικα,απλα οταν πατε εκει,θα σας την αλλαξουν στην υποδοχη.εγω ψωνισα απο κει τη βδομαδα που μας περασε οποτε ετσι εχουν τα πραγματα.
    παντως και η βαρβακειος συμφαιρει παρα πολυ (ειδικα σε αυγα),αλλα δε με ελκυει το κεντρο να παω ως εκει...

  3. #33
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Ουτε εμενα με ελκυει το κεντρο καθολου, μηπως ειδες τιμες σε λαχανικα και φρουτα στο μακρο? γιατι πηγα χθες και πηρα μπροκολο απο σουπερ μαρκετ, 2 ευρω το κιλο.. δηλαδη 1 κιλο την ημερα, 60 ευρω το μηνα μονο για μπροκολο, πολυ κλεψιμο
    Last edited by stathis23; 14-08-11 at 14:41.

  4. #34
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post
    Την τεξας τη βρωμη οχι δεν την ειδα. τιμη για στηθος κοτοπουλο δν ειδα να σ πω την αληθεια, τη να το κανεις με κοκκαλα και πετσες.. να μου πεις ισως να συμφαιρει
    για μοσχαρισιο κρεας θα ψαξω την επομενη φορα αλλα δεν ειδα ουτε Νουα ουτε ποντικι ουτε φιλετο οποτε δν ηξερα τα αλλα ποσο αλιπα ηταν... τα 15 κιλα 1 μηνα περιπου θα με βγαλουν, τα εχω χωρισει σε σακουλακια πλαστικα και τα εχω βαλει στην καταψυξη.
    Ναι,για αυτο λεω για στηθος κοτοπουλο,για να ειναι φθηνοτερο.Χθες πηρα απο το Super Market αναγκαστικα ολοκληρο Ελληνικο κοτοπουλο,προσφορα στα 3 ευρω το κιλο.
    Ενταξει,οταν ξαναπας,μας λες φιλε μου.Πολυ σωστος με τα σακουλακια!15 κιλα στην γεμισαν την καταψυξη?

  5. #35
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by steven300 View Post
    Ωραιος ρε Σταθη,εδωσες μια καλη εναλλακτικη.
    @No Fear προφανως ηταν λιγο πιο παλια η καρτα σου,αλλα μην ανησυχεις
    και εγω που εχω μπλε πρεπει να την ανανεωσω συντομα καθως γινεται ανανεωση ανα
    τακτα χρονικα διαστηματα οποτε μια η αλλη παει.
    Παιδια,εγω δεν ειμαι εμπορος,απλα πρεπει να υπαρχει μια καρτα απο παλια.Εσεις,ψωνιζετε μονο με τιμολογιο απο το Μακρο?Επισης,οταν ψωνιζεται,πληρωνεται και το ΦΠΑ εκεινη την στιγμη?Ρωταω γιατι εχει ενας φιλος μου καρτα απο το Μετρο και θελω να ξερω τι θα χρειαστει οταν παω να ψωνισω.Θα δωσω τα στοιχεια του οταν την χρησιμοποιησω στο ταμειο,αλλα θα πληρωσω και το ΦΠΑ?Απο οτι ξερω,απο αλλες περιπτωσεις,οι εμποροι το πληρωνουν και μετα τους επιστρεφετε,ειναι οντως ετσι?

  6. #36
    Advanced Bodybuilder msdmn's Avatar
    Join Date
    08-07-06
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    1,019

    Default

    εγώ απόδειξη ζητάω, πληρώνω κανονικά και το φπα
    Gym Motivation: www.facebook.com/hardcoregymmotivation

  7. #37
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    εγω πηρα αποδειξη, οχι τιμολογιο, διαλεγεις εσυ τη θελεις, μονο την καρτα εδωσα, ουτε ταυτοτητες ουτε τπτ αλλα στοιχεια.. ολα τα προιωντα γραφουν τιμες με και χωρις Φπα αλλα τα αγοραζεις με το Φπα, αν παιρνεις πισω κατι δεν ξερω για να ειμαι ειλικρινης.

    βασικα κανουν μπαμ τα σακουλακια με το κοτοπουλο στην καταψυξη γιατι ειναι αρκετα αλλα ενταξει με τον χωρο τα βρηκα, η αληθεια ειναι οτι πολυ περισσοτερο χωρο πιανουν κρεατα και ψαρια που εχουν οι δικοι μου απο τον καιρο του νοε παρα το κοτοπουλο + οτι εχουμε και μεγαλο καταψυκτη εξω στο μπαλκονι

  8. #38
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    εγω ψωνιζα απο μετρο οταν ημουν γιαννενα. η ταμιας χρειαζεται μονο το αφμ . μπορει να σου βγαλει τιμολογιο ή αποδειξη, αναλογα με το τι θες εσυ.
    Μια Βδομαδα τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη

  9. #39
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Αρα χρειαζεσαι απλα μονο την καρτα,καλο αυτο!!!
    Σταθη φιλε μου,οποτε πας,γραψε σε παρακαλω τις τιμες με ΦΠΑ για να εχουμε μετρο συγκρισης,το ιδιο θα κανω και εγω για τις αγορες μου.
    Οι τιμες που μας εδωσες εως τωρα,ηταν με ΦΠΑ,σωστα?
    Ενταξει για την καταψυξη,εξαλλου πηρες φιλετο κοτοπουλο,οποτε γλυτωνεις και τον χωρο που θα επιανε αν ειχε και κοκκαλα το κρεας.
    Οι τιμες που εχω βρει εγω εως τωρα,ειναι απο τον προμηθευτη ενος φιλου μου που εχει ταβερνα,εξω απο την Καλαματα ειναι:
    Χοιρινη Μπριζολα 3,5 ευρω/κιλο ==> 3.955 με ΦΠΑ
    Κοτοπουλο φιλετο 5,5 ευρω/κιλο ==> 6.215 με ΦΠΑ
    Κοτοπουλο ολοκληρο 2,5 ευρω/κιλο ==> 2.825 με ΦΠΑ
    Μοσχαρισια μπριζολα 7,8 ευρω/κιλο ==> 8.814 με ΦΠΑ
    Το ΦΠΑ ειναι στο 13% και παει για 23% συντομα.
    Επισης χθες,οπως εγραψα και νωριτερα,αγορασα νωπο Ελληνικο κοτοπουλο με 2,99 ευρω/κιλο.
    Αυτα απο εμενα προς το παρον.
    @Nastya:Μετρο εχει στην Καλαματα,θα παω καποια στιγμη να δω τι τιμες παιζουν.Δεν χρειαζεται καρτα,ε?Ακομα καλυτερα,μην υποχρεωνομαστε κιολας!:-)

  10. #40
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    Να σου πω την αληθεια λεπτομερειες δεν ξερω, γιατι και εγω με γνωστο μου πηγαινα. το μονο σιγουρο ειναι πως πρεπει να εισαι εμπορας με καφετερεια κλπ για να εχεις λογαριασμο στα μετρο. στο ταμειο, ελεγε το αφμ του,δεν εβγαζε καποια καρτα.
    Μια Βδομαδα τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη

  11. #41
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by Nastya View Post
    Να σου πω την αληθεια λεπτομερειες δεν ξερω, γιατι και εγω με γνωστο μου πηγαινα. το μονο σιγουρο ειναι πως πρεπει να εισαι εμπορας με καφετερεια κλπ για να εχεις λογαριασμο στα μετρο. στο ταμειο, ελεγε το αφμ του,δεν εβγαζε καποια καρτα.
    Ενταξει,καρτα εχει αυτος ο φιλος μου.Απλα το Μετρο με βολευει,γιατι για το Μακρο,πρεπει να παω στην Αθηνα.Θα το ψαξουμε,επιβαλλεται εξαλλου με τα εξοδα που χρειαζεται να κανουμε.

  12. #42
    Pumping Iron santos br's Avatar
    Join Date
    01-12-10
    Location
    Vouliagmeni-Ano-Voula
    Posts
    491

    Default

    τεταρτη που θα κατεβω κεντρο θα φορτωσω καμμια 10αρια κιλα φιλετο κοτοπουλο γιατι εδω κατω στα νοτια το εχουν 8,90 το κιλο.και δεν συμφερει.

  13. #43
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by santos br View Post
    τεταρτη που θα κατεβω κεντρο θα φορτωσω καμμια 10αρια κιλα φιλετο κοτοπουλο γιατι εδω κατω στα νοτια το εχουν 8,90 το κιλο.και δεν συμφερει.
    Που εισαι τωρα και με εχεις μπερδεψει?:-)

  14. #44
    Pumping Iron santos br's Avatar
    Join Date
    01-12-10
    Location
    Vouliagmeni-Ano-Voula
    Posts
    491

    Default

    Quote Originally Posted by No Fear View Post
    Που εισαι τωρα και με εχεις μπερδεψει?:-)
    χαχα!ανω-βουλα μενω για την ωρα. 2 νοεμβριου αναχωρω για οκλαντ!

  15. #45
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by santos br View Post
    χαχα!ανω-βουλα μενω για την ωρα. 2 νοεμβριου αναχωρω για οκλαντ!
    Ενταξει,θα κανεις και τα μπανακια σου!!!

  16. #46
    Pumping Iron
    Join Date
    09-04-11
    Location
    Αθηνα -Χανια
    Posts
    288

    Default

    No Fear μονο την καρτα,οπως εγραψε και ο savage θα στην αλλαξουν στην εισοδο.Οσο για το τιμολογιο το ζητας εσυ
    αν θες να το περασεις στα βιβλια της εταιριας σου,αλλιως μια απλη αποδειξη και εισαι ετοιμος.Αυτο κανω και εγω και ουτε γατα
    ουτε ζημια.Στο Μετρο λογικα ελεγε το αφμ του για να του βγαλουν τιμολογιο.Αυτο γινεται σε οποιο σουπερμαρκετ και αν πας
    για τις επιχειρησεις(σε ορισμενα ταμεια των σουπερμαρκετ γραφει τιμολογιο απο πανω).Τυχαινει και το γνωριζω λογω παλιοτερης δουλειας.
    Καλο παντως θεμα καθως ολοι ειμαστε στο ψαξιμο αυτες τις μερες για καλυτερες τιμες.
    Last edited by steven300; 15-08-11 at 10:08.

  17. #47
    Bodybuilding Competitor
    Join Date
    28-03-10
    Posts
    595

    Default

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post
    Ουτε εμενα με ελκυει το κεντρο καθολου, μηπως ειδες τιμες σε λαχανικα και φρουτα στο μακρο? γιατι πηγα χθες και πηρα μπροκολο απο σουπερ μαρκετ, 2 ευρω το κιλο.. δηλαδη 1 κιλο την ημερα, 60 ευρω το μηνα μονο για μπροκολο, πολυ κλεψιμο
    1 κιλο μπροκολο?jesus
    οχι δεν ειδα τιμες σε φρουτα λαχανικα.ετσι κι αλλιως αυτα χαλανε γρηγορα οποτε δε μπορω να στακαρω ποσοτητες οπως με το κοτοπουλο που πηρα σχεδον 9 κιλα η με το σολωμο που πηρα γυρω στα 4 κιλα και τα εβαλα καταψυξη. υποθετω δε θα ειναι τραγικες οι διαφορες στις τιμες παντως.

  18. #48
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Να πω κι εγώ,πως αβγά αγοράζω από μαγαζί στην κεντρική αγορά. Επειδή η κατανάλωση που κάνει είναι μεγάλη, είναι φρεσκότατα (από τα πιο νόστιμα ασπράδια, σαν αφρός είναι) συν ότι ερχονται πιο οικονομικά.
    Παίρνω 2 καρτέλες και μου κρατάνε περίπου μια βδομάδα.

  19. #49
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by savage View Post
    1 κιλο μπροκολο?jesus
    οχι δεν ειδα τιμες σε φρουτα λαχανικα.ετσι κι αλλιως αυτα χαλανε γρηγορα οποτε δε μπορω να στακαρω ποσοτητες οπως με το κοτοπουλο που πηρα σχεδον 9 κιλα η με το σολωμο που πηρα γυρω στα 4 κιλα και τα εβαλα καταψυξη. υποθετω δε θα ειναι τραγικες οι διαφορες στις τιμες παντως.
    ναι οντως λογικα δεν θα εχει μεγαλη διαφορα, θα κοιταξω να παω στην λαχαναγορα καποια μερα να δω μηπως εκει εχει καλυτερες τιμες...

    εχω ξεκινησει διαιτα και αν και εχω θερμιδες αρκετα ψιλα δεν κρατιεται η πεινα αλλιως.. θαυματουργα τα λαχανικα στο να σε χωρταινουν :p

  20. #50
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by steven300 View Post
    No Fear μονο την καρτα,οπως εγραψε και ο savage θα στην αλλαξουν στην εισοδο.Οσο για το τιμολογιο το ζητας εσυ
    αν θες να το περασεις στα βιβλια της εταιριας σου,αλλιως μια απλη αποδειξη και εισαι ετοιμος.Αυτο κανω και εγω και ουτε γατα
    ουτε ζημια.Στο Μετρο λογικα ελεγε το αφμ του για να του βγαλουν τιμολογιο.Αυτο γινεται σε οποιο σουπερμαρκετ και αν πας
    για τις επιχειρησεις(σε ορισμενα ταμεια των σουπερμαρκετ γραφει τιμολογιο απο πανω).Τυχαινει και το γνωριζω λογω παλιοτερης δουλειας.
    Καλο παντως θεμα καθως ολοι ειμαστε στο ψαξιμο αυτες τις μερες για καλυτερες τιμες.
    Ενταξει,απλα ρωταω γιατι δεν ξερω αν κατσουν και ρωτανε για την καρτα,στοιχεια της εταιρειας κτλ.Αρα με την καρτα,βγαζεις αποδειξη και τελος.

  21. #51
    Advanced Bodybuilder patrinos2003's Avatar
    Join Date
    12-10-04
    Location
    Πάτραι
    Posts
    952

    Default

    σχετικά με την βρώμη, κοιτάξτε και στα μαγαζιά με μπαχαρικά κτλ, εδώ πχ έχει το κιλό 2 ευρώ, συμφέρει σε σχέση με την Texas...


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ιδεα !!!
    By john in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 28-09-04, 05:03
  2. Ακόμα μία Ιδέα!!!
    By john in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 27-09-04, 19:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •