Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 51
  1. #1
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default Κρεαταγορά και Αγορές - Καλή Ιδέα;

    σκεφτομουν να παω σημερα να στοκαρω μια 20ρια κιλα κοτοπουλο στηθος γιατι καπου διαβασα οτι εχει 5 ευρω το κιλο και δν υπαρχει λογος να δινω σχεδον τα 2πλασια..

    αγοραζει κανενας? εχω ακουσει για βαρβακειο οτι εχει καλες τιμες κλπ αλλα δν εχω παει να δω τη γινετε.. πρεπει να τις ριξω μια ματια αν και το μακρο εχει και αυτο καλες τιμες και εχει τα παντα
    Last edited by stathis23; 10-08-11 at 12:18.

  2. #2
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Και πολυ καλα θα κανεις.Δεν μπορω να σε βοηθησω δυστυχως γιατι δεν μενω στην Αθηνα,αλλα αν πας,γραψε εδω ποσα κιλα πηρες και σε ποια τιμη,το ψαχνω και εγω και με ενδιαφερει παρα πολυ,ωστε οποτε πηγαινει καποιος δικος μου στην Αθηνα,να τον στελνω να μου ψωνιζει,ειτε Βαρβακειο,ειτε στο Μακρο,αρκει να βρω καρτα για το τελευταιο.

  3. #3
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by No Fear View Post
    Και πολυ καλα θα κανεις.Δεν μπορω να σε βοηθησω δυστυχως γιατι δεν μενω στην Αθηνα,αλλα αν πας,γραψε εδω ποσα κιλα πηρες και σε ποια τιμη,το ψαχνω και εγω και με ενδιαφερει παρα πολυ,ωστε οποτε πηγαινει καποιος δικος μου στην Αθηνα,να τον στελνω να μου ψωνιζει,ειτε Βαρβακειο,ειτε στο Μακρο,αρκει να βρω καρτα για το τελευταιο.
    στο μακρο ειχε παλαιοτερα με 5.5 το κιλο, θα παω αυριο το πρωι επειδη θελω να στοκαρω και αλλα πραγματα, κουακερ/αυγα κλπ και θα ενημερωσω για το τη παιζει γενικα με τις τιμες, βαρβακειο θα παω καποια στιγμη που θα εχω ορεξη και δν θα εχει τοση ζεστη, γιατι βαριεμαι να παιρνω μετρο και ιστοριες μεσα στη ζεστη.

    αφου πιασαμε τιμες να πω οτι πηρα ενα φυστικοβουτυρο 250 γρ 3.5 ευρω και ενα αναλογω βαζο αμυγδαλοβουτυρο ειχε 12.5 ευρω... 50 ευρω το κιλο δηλαδη, δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι τοσο ακριβο γαμω το μπελα μου

  4. #4
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Φυστικοβούτυρο από το myprotein ρε συ. 1 κιλό 4,5 λίρες.

  5. #5
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Φυστικοβούτυρο από το myprotein ρε συ. 1 κιλό 4,5 λίρες.
    ναι το ξερω αλλα το ειδα αργα και εχω παρει 7.5 κιλα πρωτεινη, σε λιγο καιρο που θα ξανα παρω θα παρω αρκετα κιλα αλλα μονο για φυστικοβυτυρο με 20 λιρες μεταφορικα δεν συμφαιρει

  6. #6
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Ενταξει Σταθη,γραψε οποτε μπορεσεις φιλε μου,πιστευω πως θα ενδιαφερει πολλους.
    Καλη ιδεα θα ηταν,εσεις που μενετε στην Αθηνα,να κανονιζατε αρκετα ατομα να πηγαινατε να ψωνιζατε ολοι μαζι,σαν ομαδικη παραγγελια ας πουμε,πιστευω πως θα σας εκαναν πολυ καλες τιμες.

  7. #7
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by No Fear View Post
    Ενταξει Σταθη,γραψε οποτε μπορεσεις φιλε μου,πιστευω πως θα ενδιαφερει πολλους.
    Καλη ιδεα θα ηταν,εσεις που μενετε στην Αθηνα,να κανονιζατε αρκετα ατομα να πηγαινατε να ψωνιζατε ολοι μαζι,σαν ομαδικη παραγγελια ας πουμε,πιστευω πως θα σας εκαναν πολυ καλες τιμες.
    στην κρεαταγορα κυριως θα ισχυει αυτο που λες, αλλα μια δεν θα μπορει ο ενας , μια ο αλλος, δεν ειναι τοσο ευκολα να βρεθουν πολλα ατομα μαζι. λιγο καφριλα και ολας.
    αυριο πρωι πρωι θα παω μακρο και οταν γυρισω θα σας ενημερωσω

  8. #8
    Pumping Iron
    Join Date
    07-07-11
    Posts
    292

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Φυστικοβούτυρο από το myprotein ρε συ. 1 κιλό 4,5 λίρες.
    καλα μιλαμε εχουν και γ@μω τις τιμες τωρα που ειδα...οταν ερθει η ωρα της πιστωτικης θα κλαει το internet...χαχαχαχα

    εσυ που δοκιμασες τα προιοντα τους λεει ο φυστικοβουτυρος η το αλλο με τα αμυγδαλα?

  9. #9
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by neos_cy View Post
    καλα μιλαμε εχουν και γ@μω τις τιμες τωρα που ειδα...οταν ερθει η ωρα της πιστωτικης θα κλαει το internet...χαχαχαχα

    εσυ που δοκιμασες τα προιοντα τους λεει ο φυστικοβουτυρος η το αλλο με τα αμυγδαλα?
    Ο κυριος φυστικοβουτυρος, χαχα ε καλο θα ειναι, εφοσον δεν εχει ζαχαρες και ιστοριες τα περισσοτερα εχουν ιδια γευση..
    αν εισαι απο αθηνα, ψησου τον αλλο μηνα να παρουμε μαζι να μοιραστουμε τα μεταφορικα.

  10. #10
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post
    στην κρεαταγορα κυριως θα ισχυει αυτο που λες, αλλα μια δεν θα μπορει ο ενας , μια ο αλλος, δεν ειναι τοσο ευκολα να βρεθουν πολλα ατομα μαζι. λιγο καφριλα και ολας.
    αυριο πρωι πρωι θα παω μακρο και οταν γυρισω θα σας ενημερωσω
    Για το θεμα της συννενοησης,ειπα να μην το γραψω.Υποτιθεται πως θα πας με καποιον που εχεις ανταλλαξει και 5 σοβαρες κουβεντες και εχετε κανονισει απο κοινου τι θα αγορασετε.Αν τελοσπαντων γινοταν αυτο,θα ηταν πολυ καλα!
    Εγινε Σταθη,θα περιμενουμε φιλε μου,καλα ψωνια!Αληθεια,το Μακρο,που ειναι στην Αθηνα?Πρεπει να παιζει μια καρτα,δεν ξερω αν εχει ληξει βεβαια...

  11. #11
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    εγω εχω μια καρτα που δεν νομιζω να ληγει, της μητερας μου ειναι , στην παλληνη ειναι, ξερω να παω,δεν ξερω ομως ονομασιες κλπ απο δρομους

  12. #12
    Pumping Iron
    Join Date
    09-04-11
    Location
    Αθηνα -Χανια
    Posts
    288

    Default

    Εχει και στον κηφισο για οσους ειναι πιο κεντρο,συμφερει πολυ για στοκαρισμα γενικα.Σταθη περιμενουμε νεα για τιμες.

  13. #13
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Στον Κηφισο,ειναι κοντα στο ΙΚΕΑ?Θα δω μπας και το βρω στο ιντερνετ.

  14. #14
    Pumping Iron
    Join Date
    09-04-11
    Location
    Αθηνα -Χανια
    Posts
    288

    Default

    Κοντα στο αλλου ειναι.Μολις βγεις απο κηφισο στην πετρου ραλλη(εισαι στον κηφισο στο ρευμα καθοδου προς πειραια) κανεις επιτοπου δεξια,
    και βγαινεις φατσα.Τσεκαρε το και στους χαρτες για πιο σιγουρα.

  15. #15
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Εγινε,θα το εχω κατα νου,οποτε ειμαι στην Αθηνα.
    Η καρτα,εκεινη η κοκκινη ειναι ακομα?Την εχει ενας γνωστος μου πολλα χρονια,αλλα δεν την χρησιμοποιει,για να ξερω αν ισχυει ακομα.

  16. #16
    Pumping Iron lazaross's Avatar
    Join Date
    09-02-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    675

    Default

    Ξερετε καποιο καλο κρεοπωλειο κοντα στον Βυρωνα; Παω στην Υπεραγορα "ΑΓΝΟ" που εχει μεγαλη ποικιλια σε κρεατα και καλες τιμες. Στην αννδριανουπολεως. Ξερετε κατι καλυτερο;

    Το φιλετο μοσχαρι ποσο παει το κιλο περιπου; Γιατι σε αυτο το μαγαζι το εχουν στα 22.2 ευρω! Και μια ημερα ειχα παρει 1,3 κιλα χωρις να ρωτησω ποσο παει το κιλο!

  17. #17
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Για κρεωπολειο δεν θυμαμαι κανενα.Οταν εμενα Αθηνα,ψωνιζα στο ΑΒ,στην Καραολη και Δημητριου.
    Γιατι δεν πας στην Βαρβακειο να ψωνισεις καλυτερα?Δεν ειναι και τοσο μακρια απο τον Βυρωνα.

  18. #18
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    αααααχ Βυρωνας η παλια μου γειτονια!!!
    Ολα τα ψαρια κ τα κοτοπουλα για τις προετοιμασιες μου τα επαιρνα απο τον ¨Σταματη" στην αγορα του κοπανά.Μοσχαρι στον "νοντα" κοντα στην βουτζα...
    Απο τιμες δεν με ενοιαζε,μονο ποιοτητα κοιτουσα.

  19. #19
    Pumping Iron gli's Avatar
    Join Date
    22-08-09
    Location
    .Thessaloniki
    Posts
    521

    Default

    Η ποιοτητα στα ιδια φαγητα στην Ταυλανδη πως ειναι Σταυρο;;

  20. #20

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Quote Originally Posted by bigsteve View Post
    αααααχ Βυρωνας η παλια μου γειτονια!!!
    Ολα τα ψαρια κ τα κοτοπουλα για τις προετοιμασιες μου τα επαιρνα απο τον ¨Σταματη" στην αγορα του κοπανά.Μοσχαρι στον "νοντα" κοντα στην βουτζα...
    Απο τιμες δεν με ενοιαζε,μονο ποιοτητα κοιτουσα.
    Γυρνα στην γειτονια ρε Σταυρο που πηγες και ξενιτευτηκες! Βυρωνας forever

  21. #21
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    Γιωργο ο Βυρωνας δεν συγκρινεται με τιποτα,αλλα καλα ειναι κ εδω εχει οπως κ καθε τοπος τα καλα κ τα ασχημα :-)

    φιλε gli η διαφορες ειναι οι παρακατω.

    Μοσχαρι-Εδω το μοσχαρι δεν ειναι καθολου καλο ποιοτικα κ γενικα ειναι σχετικα δυσευρετο αφου οι ανθρωποι εδω δεν το βαζουν συχνα στην διατροφη τους.Μονο σε ενα Λιβανεζικο εστιατοριο που παω τρωω καλο μοσχαρι κ εχει η μεριδα (μαζι με ρυζι)4,76ευρω .Σχετικα ακριβα αν υποθεσεις οτι με αυτα τα χρηματα σε μια ταβερνα εδω τρωνε κ 5 ατομα!

    Κοτοπουλο στηθος φιλετο-Αυτο ποιοτικα ειναι παρα πολυ καλο κ εχει σε καλα μαγαζια 2,38ευρω το κιλο.Στις λαϊκες αγορες το βρισκεις ακομα πιο φθηνο αλλα οι συνθηκες συντηρησης κ υγιεινής ειναι ανυπαρκτες οποτε δνε το συζηταμε για 1 ευρω το κιλο να παθουμε "μαλάρια" :-)

    Ψαρι-πχ συναγριδα που τρωω συχνα ειναι με 2 ευρω το κιλο.Εχει κ αλλα ψαρια μεγαλα με 0,50ευρω/ψαρι γυρω στα 800γρ το κομματι .Δεν ξερω τα ονοματα τους.Απο γευση ειναι τρομερα κ απο συνθηκες συνθηκες συντηρησης ,τα περισσοτερα τα εχουν ζωντανα σε ενυδρεία κ στα βγαζουν τα καθαριζουν κ στα δινουν την ωρ απου θα τα διαλεξεις.Αν εισαι σε λαϊκες αγορες στο πεταει κ στο καρβουνο κ σου χρεωνει αλλα 0,10ευρω στο συνολο.Λενε για τα ψαρια εδω πως επειδη οι θαλασσες δεν εχουν τοσο αλατι σαν τις δικες μας στην Ελλαδα,οτι δεν ειναι τοσο νοστιμα.Πραγματικα δεν εχω καταλαβει την διαφορα μεχρι τωρα.Γενικα εδω οτιδηποτε ειναι απο θαλασσα ,απο θαλασσα μεχρι" ζωντανες χοληστερινες"αστακους,γαριδες,καραβιδες,οστρακα,καβουρια κτλ ειναι παμφθηνα.Ποιο πολυ συμφερει να τρως ψαρια παρα κ εγω δεν ξερω τι. σολωμο επειδη δεν εχει εδω λογο πολυ ζεστων νερων της θαλασσας,κοστιζει 7,15ευρω /κιλο.

    γαλακτοκομικα-ακριβα πολυ για εδω.Σε τιμες λιγο μα ελαχιστα πιο φθηνα απο Ελλαδα κ ποιοτητα καμια σχεση(πολυ κατωτερη απο Ελλαδα)

    σημειωση:Οπου ειναι τουριστικο το μερος κ εχει δυτικου τυπου φαγητο(μιλω απο σουπερ μαρκετ με εισαγωμενα προιοντα μεχρι εστιατορια Ιταλικης-μεσογειακης κουζινας) οι τιμες δεν ειναι τοσο χαμηλες!
    Last edited by bigsteve; 12-08-11 at 06:07.

  22. #22
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-07-11
    Location
    Αθήνα
    Posts
    138

    Default

    Ίσως λίγο άσχετο αλλά το μοσχάρι πώς το μαγειρεύεται για να μην έχει πολύ λίπος;;Στο ταψί με λάδι δεν είναι too much;

    Κανένας άλλος τρόπος;Δεν μιλάω για τη μοσχαρίσια μπριζόλα που γίνεται στη σχάρα αλλά μοσχάρι τύπου νουά κτλ....

  23. #23
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    καλα εσυ το πηδηξες το τοπικ ;p

    οσο για το μακρο, 5.4 ευρω το κιλο το φιλετο κοτοπουλο συσκευασμενο το 5 κιλο, εχει και συσκευασια 2, κατι κιλα λιγο πιο ακριβο.
    και λιγο πιο φθηνο να ειναι στη βαρβακειο απο το να το παρω απο βιτρινα λες και ειναι πουκαμισο το παιρνω απο το μακρο που εχουν κρεατα/γαλατα/τυρια σε κατι ψυγεια τα οποια μπενεις και τον δαγκωνεις αγρια και θελει φουτερ.
    αυγα εκανα την μεγαλη λαλακια και ενω ειδα τιμη για τα μεγαλα , πηρα κατα λαθος μικρα, ειχαν 3, κατι.. τα 30.. δεν θυμαμαι ακριβως γιατι βιαζομουν και μπερδευεσαι μερικες φορες γιατι γραφει τιμες με και χωρις φπα.
    τονος σε νερο, μεγαλη συσκευασια 1.300 γρ στραγγισμενο 8.5-9 ευρω, να δω αποδειξη μετα να τσεκαρω σιγουρα.

    φυστικοβουτυρο 95% μιση τιμη σε σχεση με οπουδηποτε αλλου, μην πω και λιγοτερο.
    κουακερ ειδα ειχε 2.05-2.10 η κατι τετοιο, δν εδωσα σημασια γιατι παιρνω Texas απο τον βασιλοπουλο το οποιο εχει 1.5
    ειχε την γαλοπουλα αυτη π αγοραζουμε σ φετες σε μεγαλη σφαιλα με 5.5 ευρω το κιλο μια μαρκα την οποια δν ξερω οπως και τις γνωστες αλλα και παλι επειδη δν ηθελα να παρω δν το εψαξα και πολυ

    γενικως θα πηγαινω καθε μηνα κυριως για κοτοπουλο/τονο/αυγα/γαλοπουλα.. την επομενη φορα θα παω πιο χαλαρος γιατι τωρα ειχα παει με τη μητερα μ και το αδερφακη μου και επειδη δν μπαινουν παιδια κατω απο 12 επρεπε να κανω γρηγορα και δν μπορεσα να κοιταξω καλα τα παντα.

    Εγω παντως πηρα μια 15αρα κιλα φιλετο κοτοπουλο και την επομενη φορα θα τα κοιταξω ολα σιγα σιγα, φιλετο χοιρινο ειχε με 8, κατι το κιλο.. για μοσχαρι δεν ειδα γιατι δεν ξερω καλα τις ονομασιες και εκανε και κρυο
    Last edited by stathis23; 12-08-11 at 23:29.

  24. #24
    Pumping Iron
    Join Date
    09-04-11
    Location
    Αθηνα -Χανια
    Posts
    288

    Default

    Quote Originally Posted by No Fear View Post
    Εγινε,θα το εχω κατα νου,οποτε ειμαι στην Αθηνα.
    Η καρτα,εκεινη η κοκκινη ειναι ακομα?Την εχει ενας γνωστος μου πολλα χρονια,αλλα δεν την χρησιμοποιει,για να ξερω αν ισχυει ακομα.
    Παρτους ενα τηλεφωνο και ρωτα τους αν η καρτα με τον αριθμο ταδε ισχυει γιατι εχω καιρο να πατησω
    στο καταστημα σας,εμενα παντως ειναι σε μπλε χρωμα η καρτα,αν και αυτο ισως δεν εχει σημασια.

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post
    καλα εσυ το πηδηξες το τοπικ ;p

    οσο για το μακρο, 5.4 ευρω το κιλο το φιλετο κοτοπουλο συσκευασμενο το 5 κιλο, εχει και συσκευασια 2, κατι κιλα λιγο πιο ακριβο.
    και λιγο πιο φθηνο να ειναι στη βαρβακειο απο το να το παρω απο βιτρινα λες και ειναι πουκαμισο το παιρνω απο το μακρο που εχουν κρεατα/γαλατα/τυρια σε κατι ψυγεια τα οποια μπενεις και τον δαγκωνεις αγρια και θελει φουτερ.
    αυγα εκανα την μεγαλη λαλακια και ενω ειδα τιμη για τα μεγαλα , πηρα κατα λαθος μικρα, ειχαν 3, κατι.. τα 30.. δεν θυμαμαι ακριβως γιατι βιαζομουν και μπερδευεσαι μερικες φορες γιατι γραφει τιμες με και χωρις φπα.
    τονος σε νερο, μεγαλη συσκευασια 1.300 γρ στραγγισμενο 8.5-9 ευρω, να δω αποδειξη μετα να τσεκαρω σιγουρα.

    φυστικοβουτυρο 95% μιση τιμη σε σχεση με οπουδηποτε αλλου, μην πω και λιγοτερο.
    κουακερ ειδα ειχε 2.05-2.10 η κατι τετοιο, δν εδωσα σημασια γιατι παιρνω Texas απο τον βασιλοπουλο το οποιο εχει 1.5
    ειχε την γαλοπουλα αυτη π αγοραζουμε σ φετες σε μεγαλη σφαιλα με 5.5 ευρω το κιλο μια μαρκα την οποια δν ξερω οπως και τις γνωστες αλλα και παλι επειδη δν ηθελα να παρω δν το εψαξα και πολυ

    γενικως θα πηγαινω καθε μηνα κυριως για κοτοπουλο/τονο/αυγα/γαλοπουλα.. την επομενη φορα θα παω πιο χαλαρος γιατι τωρα ειχα παει με τη μητερα μ και το αδερφακη μου και επειδη δν μπαινουν παιδια κατω απο 12 επρεπε να κανω γρηγορα και δν μπορεσα να κοιταξω καλα τα παντα.

    Εγω παντως πηρα μια 15αρα κιλα φιλετο κοτοπουλο και την επομενη φορα θα τα κοιταξω ολα σιγα σιγα, φιλετο χοιρινο ειχε με 8, κατι το κιλο.. για μοσχαρι δεν ειδα γιατι δεν ξερω καλα τις ονομασιες και εκανε και κρυο

    Ναι εχει πολυ κρυο στα ψυγεια τους,εχει μεγαλη ποικιλια σε πολλα πραγματα.Το τεξας τι ειναι φιλε μου?Για στειλε ενα λινκ οποτε μπορεσεις.
    Last edited by steven300; 13-08-11 at 08:58.

  25. #25
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    παιδια κ'αρτα πως γίνεται να βγάλουμε κ οι υπόλοιποι;;

    είχα ακούσει από τον αδερφό μου, ότι στην Πάτρα οι φοιτητές έμπαιναν χωρίς κάρτα, ισχύει εδώ κάτι τέτοιο; γνωρίζει κανείς;

  26. #26
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by sergoun View Post
    παιδια κ'αρτα πως γίνεται να βγάλουμε κ οι υπόλοιποι;;

    είχα ακούσει από τον αδερφό μου, ότι στην Πάτρα οι φοιτητές έμπαιναν χωρίς κάρτα, ισχύει εδώ κάτι τέτοιο; γνωρίζει κανείς;
    πρεπει να εχεις επιχειρηση, εμενα ειχε παλαιοτερα η μητερα μου και την ειχε την καρτα οποτε και μπαινω και εγω, το θεμα της καρτας να σου πω δεν ξερω, ισως μπορεις να μπεις, αλλα θα σου τη ζητησουν στο ταμειο ( το ξερω σιγουρα γιατι μου τη ζητησαν προχθες ) .. εγω αμα δεν ειχα καρτα θα πηγαινα ετσι και θα ζηταγα χαρη απο καποιον να μου τα περασει με την καρτα του.
    τωρα αν δεν βρεις ακρη αν θελεις κανονιζουμε να παμε μαζι και τα παιρναμε ολα στην καρτα μου

  27. #27
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by steven300 View Post
    .Το τεξας τι ειναι φιλε μου?Για στειλε ενα λινκ οποτε μπορεσεις.
    ειναι νιφαδες βρωμης παλι, απλα αλλης εταιρειας πιο φθηνο, 1.49 το πακετο, το εχει σιγουρα στο βασιλοπουλο, στον μαρινοπουλο πλεον δεν το εχει, δεν θυμαμαι για σκλαβενιτη/βεροπουλο, αμα δεν βρω αυτο επειδη πχ παω μαρινοπουλο παιρνω μαρκα Fytro που και αυτο εχει 1.99.. για πιο λογο να δινω παραπανω για την Κουακερ σαν εταιρεια..
    αν και οταν ξανα παω μακρο ισως παρω κουακερ καμια 10ρια σακουλες για να μου κρατησουν για αρκετο καιρο
    Last edited by stathis23; 13-08-11 at 11:13.

  28. #28
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    @vanzel:Και εγω μαγειρευω σε γκριλετα της Izzy.Εχει σε καθε πλευρα της 2 διαφορετικες επιφανειες,επιπεδη και με ραβδωσεις και στραγγιζει το λιπος σε ενα δοχειο απο κατω.Οτι δεν βγει στο ψησιμο,το βγαζω οταν ειναι να φαω.
    @stathis23:Νασαι καλα φιλε μου,που μας ενημερωσες.Και εγω το ψαχνω για τιμες αυτες τις ημερες,οτι γλυτωσουμε καλα θα ειναι.
    Εγω εχω βρει απο χασαπη,μεσω ενος γνωστου που εχει ταβερνα 5,5 ευρω το φιλετο κοτοπουλο,περιμενω να μου δωσει τιμη για στηθος κοτοπουλο και κιμα μοσχαρι.
    15 κιλα ποσο καιρο θα σε βγαλουν?Μηπως κοιταξες τιμη για στηθος κοτοπουλο?Στο ταμειο ζητας τιμολογιο ή μπας και μπορεις να ζητησεις και αποδειξη?
    Ειχε και την βρωμη που παιρνουμε στο Μακρο?
    @steven300:Κοιταξα χθες στο ιντερνετ και ειδα πως η καρτα ειναι μπλε πλεον.Δεν εχω δικη μου επιχειρηση,οποτε θα χρειαστει να βρω καρτα για να μπω μεσα.
    Την βρωμη Texas παιρνω και εγω εδω που μενω.Ειναι η φθηνοτερη απο ολες.Και εγω 1.49 ευρω το μισοκιλο την αγοραζω,χθες τις πηρα ολες για να φερουν ξανα:-)
    Last edited by No Fear; 13-08-11 at 14:45.

  29. #29
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Την τεξας τη βρωμη οχι δεν την ειδα. τιμη για στηθος κοτοπουλο δν ειδα να σ πω την αληθεια, τη να το κανεις με κοκκαλα και πετσες.. να μου πεις ισως να συμφαιρει
    για μοσχαρισιο κρεας θα ψαξω την επομενη φορα αλλα δεν ειδα ουτε Νουα ουτε ποντικι ουτε φιλετο οποτε δν ηξερα τα αλλα ποσο αλιπα ηταν... τα 15 κιλα 1 μηνα περιπου θα με βγαλουν, τα εχω χωρισει σε σακουλακια πλαστικα και τα εχω βαλει στην καταψυξη.
    Last edited by stathis23; 13-08-11 at 20:18.

  30. #30
    Pumping Iron
    Join Date
    09-04-11
    Location
    Αθηνα -Χανια
    Posts
    288

    Default

    Ωραιος ρε Σταθη,εδωσες μια καλη εναλλακτικη.
    @No Fear προφανως ηταν λιγο πιο παλια η καρτα σου,αλλα μην ανησυχεις
    και εγω που εχω μπλε πρεπει να την ανανεωσω συντομα καθως γινεται ανανεωση ανα
    τακτα χρονικα διαστηματα οποτε μια η αλλη παει.


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ιδεα !!!
    By john in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 28-09-04, 05:03
  2. Ακόμα μία Ιδέα!!!
    By john in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 27-09-04, 19:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •