Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Bodybuilder toubano19's Avatar
    Join Date
    28-07-09
    Location
    Greece.
    Posts
    173

    Default Αναζήτηση αμινοξέων

    Καλημέρα παιδιά.

    Θα ήθελα να πάρω αμινοξέα για να συμπληρώσω την Μyofusion που παίρνω μετά την προπόνηση.
    Προσπαθώ να βάλω κιλά πάνω μου αλλά δεν με βλέπω. Λόγο και της δουλειάς, πολλες ώρες μακριά από το σπίτι, αντί να παίρνω κιλά χάνω.

  2. #2
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    και ποιος ειπε οτι τα αμινοξεα δινουν μαγικα κιλα?... φτιαξε τη διατροφη σου και μετα τα συμπληρωματα... δεν γινετε καποιος να θελει να παρει κιλα και να μην μπορει, αμα δεν τρως πολυ δεν παιρνεις κιλα, δουλεια ολοι εχουμε , δεν μας διατηρει κανενας

  3. #3
    Junior Bodybuilder toubano19's Avatar
    Join Date
    28-07-09
    Location
    Greece.
    Posts
    173

    Default

    Το δουλειά όλοι έχουμε, δεν μας διατηρεί κανένας το παραβλέπω. Δεν είπα ότι κάθεστε όλοι και εγώ δουλεύω. Απλά λείπω πολλές ώρες (12) από το σπίτι και δεν είναι εύκολο να κουβαλάω φαί μαζί μου κάθε μέρα. Όχι οτι δεν τρώω στη δουλειά απλά τα τα τοστ με γαλοπουλα και τυρί σε λίγο θα τα βλέπω και θα τρέχω.

    Το ξέρω ότι τα αμινοξέα δεν δίνουν κιλά έτσι μαγικά. Προσπάθω να τρώω καλά. Απλά θέλω να πάρω και αμινοξέα. Έχεις να προτείνεις κάτι;
    Last edited by toubano19; 16-08-11 at 11:55.

  4. #4
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by toubano19 View Post
    Το δουλειά όλοι έχουμε, δεν μας διατηρεί κανένας το παραβλέπω. Δεν είπα ότι κάθεστε όλοι και εγώ δουλεύω. Απλά λείπω πολλές ώρες (12) από το σπίτι και δεν είναι εύκολο να κουβαλάω φαί μαζί μου κάθε μέρα.

    Το ξέρω ότι τα αμινοξέα δεν δίνουν κιλά έτσι μαγικά. Προσπάθω να τρώω καλά. Απλά θέλω να πάρω και αμινοξέα. Έχεις να προτείνεις κάτι;
    Τσεκαρε λιγο το Thread τον συμπληρωματων για μυικη αναπτυξη, χθες ρωταγα εγω το ιδιο.. μπορεις να παρεις Bulk BCAA απο Myprotein ας πουμε η μπορεις να παρεις και καποιας μαρκας, Xtend, Intrabolic, chain'd Out

    οσο για το φαγητο, προσπαθησε να παιρνεις 2 καλα γευματα μαζι σου + ενα καλο πρωινο που θα τρως... μπορεις να φτιαξεις ροφηματα στο μπλεντερ με πολλες θερμιδες που κατεβαινει ευκολα, 150 γραμαρια κουακερ, 500 μλ γαλα, 2 σκουπ Πρωτεινη, 50 γραμμαρια φυστικοβουτυρο, 1 μπανανα.. 2 τετοια και 3 καλα γευματα και δεν παιζει να μην παιρνεις γραμμαριο, βασικα παιζει να ειναι και πολλες θερμιδες, απλα σου εδωσα παραδειγμα

  5. #5
    Pumping Iron beefmeup's Avatar
    Join Date
    22-03-11
    Location
    Ghost Box
    Posts
    439

    Default

    Quote Originally Posted by toubano19 View Post
    Καλημέρα παιδιά.

    Θα ήθελα να πάρω αμινοξέα για να συμπληρώσω την Μyofusion που παίρνω μετά την προπόνηση.
    Προσπαθώ να βάλω κιλά πάνω μου αλλά δεν με βλέπω. Λόγο και της δουλειάς, πολλες ώρες μακριά από το σπίτι, αντί να παίρνω κιλά χάνω.
    αν τα θες για ογκο,απετυχες..μονο κιλα δεν θα δεις με τα επιπλεον αμινο..
    καλυτερα παρε στοκ απο φυστικοβουτυρα..
    ειδικα αν τα θες για ιντρα,κ εισαι σε υπερθερμδικη εκει κ αν πανε στον κουβα..

    μολαταυτα η καλυτερη χρηση των αμινο ειναι ιντρα σε υποθερδμιδικη σαν buffer,η στο μεταπροπονητικο σε οτι φαση κ αν εισαι..
    αυτο σε περιπτωση σκονης παντα.

    σε περιπτωση ταμπλετα/χαπι ας το καλυτερα πεταμενα λεφτα λογω μικρων δοσεων..
    για υγρα να ξερεις οτι ολα ειναι απο πρωτεινη κολαγονου,κ τα περισοτερα απο δαυτα ειναι κ τιγκα στην ζαχαρη οποτε...

    για μενα το καλυτερο σε διακλαδισμενης ειναι το recoverpro,κ τα modern bcaa..
    κ μιας κ το αναφερω δεν διευκρινιζεις τι αμινο θες..ολο το φασμα η μονο bcaa?
    Last edited by beefmeup; 17-08-11 at 13:31.
    :satisfaction is the death of desire:

  6. #6
    Junior Bodybuilder toubano19's Avatar
    Join Date
    28-07-09
    Location
    Greece.
    Posts
    173

    Default

    Quote Originally Posted by beefmeup View Post
    αν τα θες για ογκο,απετυχες..μονο κιλα δεν θα δεις με τα επιπλεον αμινο..
    καλυτερα παρε στοκ απο φυστικοβουτυρα..
    ειδικα αν τα θες για ιντρα,κ εισαι σε υπερθερμδικη εκει κ αν πανε στον κουβα..

    μολαταυτα η καλυτερη χρηση των αμινο ειναι ιντρα σε υποθερδμιδικη σαν buffer,η στο μεταπροπονητικο σε οτι φαση κ αν εισαι..
    αυτο σε περιπτωση σκονης παντα.

    σε περιπτωση ταμπλετα/χαπι ας το καλυτερα πεταμενα λεφτα λογω μικρων δοσεων..
    για υγρα να ξερεις οτι ολα ειναι απο πρωτεινη κολαγονου,κ τα περισοτερα απο δαυτα ειναι κ τιγκα στην ζαχαρη οποτε...

    για μενα το καλυτερο σε διακλαδισμενης ειναι το recoverpro,κ τα modern bcaa..
    κ μιας κ το αναφερω δεν διευκρινιζεις τι αμινο θες..ολο το φασμα η μονο bcaa?

    Δλδ λες ότι δεν θα δω διαφορά; Να μείνω με την myofusion;

  7. #7
    Pumping Iron beefmeup's Avatar
    Join Date
    22-03-11
    Location
    Ghost Box
    Posts
    439

    Default

    Quote Originally Posted by toubano19 View Post

    Δλδ λες ότι δεν θα δω διαφορά; Να μείνω με την myofusion;

    μπα,εκτος αν θες να συμπληρωνεις αμινο στα γευματα σου,αλλα εκτιμω οτι αυτο μπορεις να το κανεις κ με μισο σκουπ πρωτεινης οπου σου χρειαζεται.
    γιατι να δωσεις λεφτα για κατι εξτρα που κατα 99% δεν θα σου κανει διαφορα,αλλα κ δεν ειναι κ ο,τι καλυτερο στον χωρο..
    κ με τραγικη τιμη..
    :satisfaction is the death of desire:

  8. #8
    Junior Bodybuilder toubano19's Avatar
    Join Date
    28-07-09
    Location
    Greece.
    Posts
    173

    Default

    Οκ, οπότε θα ρίξώ τα λεφτά σε καμιά καθαρότερη πρωτείνη.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Επιλογή Αμινοξέων
    By razor023 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 25-07-11, 09:32
  2. Ποιός ο ρόλος των αμινοξέων;
    By panoc in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 30-05-11, 00:18
  3. Ώρα Λήψης Αμινοξέων Και Πρωτείνης
    By jhonka in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 12-06-10, 09:36
  4. Yπολογισμος πρωτεινης αμινοξεων(?)
    By Nowitzki in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 03-05-07, 23:15

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •