Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-04-11
    Posts
    41

    Default Βοήθεια Με Το Γυμναστήριο Και Προετοιμασία Για Ποδόσφαιρο

    Λοιπον παιδια εχω ενα προβλημα ... τωρα π αρχιζω προετοιμασια να ανεβασω θερμιδες η να μεινω στις ιδιες και να ανεβασω στον ογκο οταν μπω? αν μπορειτε δωστε καποια συμβουλη σαν ποιο εμπειροι

  2. #2
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    φίλε εγώ είμαι σε υπερθερμικη διατροφή συνέχεια...σε περίοδο προετοιμασίας αυξάνω θερμίδες ακόμα περισσότερο! αφού τα συνεχόμενα 10λεπτα, ταχύτητες και τα διάφορα της προετοιμασίας καταπονούν κατά πολύ τον οργανισμό μου! πρόσεχε οι θερμίδες που τρως να είναι από σωστή διατροφή και όχι από ότι ναναι γιατί θα έχεις αντίθετα αποτελέσματα και σε θέματα φυσικής κατάστασης...φρόντισε επίσης αν ασχολησε και με βάρη παράλληλα να μην γυμνάζεις πόδια με βάρη και την επόμενη να έχεις παιχνίδι η δύσκολη προπόνηση γιατί έτσι θα είσαι πιο επιρρεπείς σε τραυματισμούς...πίνε άφθονα υγρά κατά τη διάρκεια της μέρας(3-4 λίτρα νερό) και ηλεκτρολύτες πριν, κατά τη διάρκεια και μετά το τέλος της προπόνησης σου?και πάντα κάθε μέρα μετά την προπόνηση κάνε καλή αποθεραπεία για να χαλαρώνουν οι μυς σου και αυτό θα σε βοηθά πολύ στην αποφυγή μυικων τραυματισμών που σε περιοδο προετοιμασίας είναι πολύ συχνό φαινόμενο..
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-04-11
    Posts
    41

    Default

    ευχαριστω φιλε μ θα βαλω + ενα γευμα μετα την προπονηση αμα ειναι και θα ειμαι καλα

  4. #4
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    να βάλεις???φιλε το πιο σημαντικο γευμα για μενα ειναι μετα την προπονηση...!αμεσως μετα την προπονηση χρειαζεσε πρωτεινη και υδατανθρακα και μετα απο 1 - 1,5 ωρα το ιδιο!δες στο forum θεματα για διατροφες και θα καταλαβεις!!!αλλα κυριως μετα την προπονηση το γευμα ειναι μεγιστης σημασιας...
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-04-11
    Posts
    41

    Default

    ξερω φιλε μ οτι το μεταπροπονητικο ειναι το κυριοτερο αλλα δν ξερω τι να προσθεσω θα ψαξω στο φορουμ και ισως βρω κατι

  6. #6
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    είμαι σίγουρος ότι θα βρεις πολλές απαντήσεις!!!! καλή επιτυχία στους στόχους σ
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  7. #7
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-04-11
    Posts
    41

    Default

    το ελπιζω φιλε μ γτ αλλιως παλι θα κατεβω κιλα...

  8. #8
    Alejandro's Avatar
    Join Date
    02-06-10
    Location
    Paradise City
    Posts
    383

    Default

    μην παθουμε κ ψυχωση.. δν νομιζω το παιδι να εχει προβλημα αμα παιρνει της θερμιδες π χρειαζεται στο τελος της ημερας, ειτε φαει το μεταπροπ γευμα ειτε οχι, ειτε φαει 3 γευματα ειτε 6 σιγα...μην τρελενεσαι panoc αμα δεις οτι πεφτεις σε κιλα ανεβαζεις θερμιδες
    What Drives U to Train?
    Cause sometimes you feel tired,
    feel weak, and when you feel weak, you feel like you wanna just give up.
    But you gotta search within you, you gotta find that inner strength
    and just pull that shit out of you and get that motivation to not give up
    and not be a quitter, no matter how bad you wanna just fall flat on your face and collapse.

  9. #9
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-04-11
    Posts
    41

    Default

    οκ φιλε μ ευχαριστω παντος για την γνωμη σ ..


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Mini προετοιμασια...
    By Giorgosal in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 7
    Last Post: 28-07-10, 10:24
  2. Βοήθεια με γυμναστήριο & ανάπτυξη
    By DPU in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 5
    Last Post: 03-10-08, 00:14
  3. Προετοιμασία
    By Carpe_Diem_Rj in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 16-08-06, 00:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •