Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 50 of 50
  1. #31
    New Bodybuilder
    Join Date
    20-01-12
    Posts
    1

    Default

    Μια σχετικη με το θεμα ερωτηση. Ειμαι κ εγω σε ηλικια 32, ξερω οτι δελτιο βγαινει μεχρι 24 στην Ελλαδα. Εκανα πυγμαχια σαν φοιτητης στο εξωτερικο. Τωρα ξαναασχολουμαι κ τα πηγαινω σχετικα καλα. Η απορια μου ειναι, δηλαδη δεν θα μπορεσω ποτε να παιξω εναν αγωνα οποιυδηποτε τυπου? Και πως στο διαολο θα μαθω να χρησιμοποιω τις ικανοτητες μου, μονο με σπαρινγκ? Εξω σε διασυλλογικο παιζει οποιος να'ναι μετα απο λιγο καιρο προπονηση, σα να παιζεις μπαλα κ να μην παιξεις ποτε αγωνα, ειναι δυνατον? Παρακαλω τα φωτα σας αν εχει ιδεα κανεις για το θεμα αυτο, για να δω τι θα κανω. ΕΠισης δεν με ενδιαφερει το κικ, τουλαχιστον οχι για τωρα..

  2. #32
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    10-10-10
    Posts
    180

    Default

    cntrlgm κανα νεο απο την σχολη του ιωαννιδη η τον πανελληνιο κ τι προπονηση κανουν?η συνεχιζεις ακομα στον ΜΑΛΛΙΟ?

  3. #33
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-01-12
    Posts
    12

    Default

    καλησπέρα!
    λοιπόν, έχω νέα από Πανελλήνιο -από Ιωαννιδη όχι ακομα.
    στον Πανελλήνιο πολλά πράγματα έχουν αλλάξει σε σχέση με 2 χρόνια που είχα γραφτεί τελευταία φορά. Καταρχάς ο μήνας όπως γράφτηκε πιο πριν, ειναι 40 ευρώ, και 20 η εγγραφή την οποία πληρώνεις άπαξ και ισχύει για όλα τα χρόνια. Οι προπονητές έχουν αλλάξει, τώρα κάνει ένας μόνο προπόνηση, οι ώρες έχουν αλλάξει επίσης, αντί 1 ώρας οι προπονήσεις είναι 1:30 ή και παραπάνω. τα 2 τμήματα είναι 6:00-7:30, και 7:30-9:00. Γενικά τα άτομα δεν είναι πολλά, το μάθημα είναι πολύ άνετο. λιγότεροι πηγαίνουν στο πρώτο τμήμα. Υπάρχουν πολλοί ανήλικοι, αλλά ο προπονητής χωρίζει το γκρουπ ώστε όταν οι μαθητές κάνουν σάκο, οι ενήλικοι να κάνουν τεχνική με το δάσκαλο και το αντίστροφο. απ'τη στιγμή λοιπόν που στο μάθημα της τεχνικής τα ζευγάρια είναι 3 με 4, ο προπονητής ασχολείται με όλους. Το μάθημα ξεκινάει με 10 λεπτά τρέξιμο στο μεγάλο ταρτάν του Πανελληνίου, μετά αρκετές ασκήσεις ζέσταμα μέσα.

    Το αρνητικό είναι ότι πρόσφατα σχεδόν καταστάφηκε η αίθουσα πυγμαχίας από πυρκαγιά, και μέχρι να ανακατασκευαστεί, το μισό μάθημα γίνεται στην αίθουσα της ελληνορωμαικής (η οποία είναι επίσης γιαπί) και το άλλο μισό στην καμμένη αίθουσα πυγμαχίας όπου ευτυχώς οι στόχοι και οι σάκοι διασώθηκαν.

  4. #34
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    10-10-10
    Posts
    180

    Default

    Σευχαριστω πολυ για τα ινφο!Τα τμηματα πως χωριζονται?σε βαζει ο προπονητης αναλογα με το επιπεδο εμπειριας που εχεις η διαλεγεις σε ποιο τμημα θες να πας αναλογα με ποιο σε βολευει?απο σπαρινγκ εχετε καθε μερα ?

  5. #35
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-01-12
    Posts
    12

    Default

    και τα 2 τμηματα το ιδιο ειναι. και στα δυο υπαρχουν απο παιδια, αρχαριους και προχωρημενους. ελευθερο σπαρινγκ απ' οσο εχω δει κανουν οι προχωρημενοι. για τους υπολοιπους ο προπονητης επιμενει πολυ στην τεχνικη.

  6. #36
    Pumping Iron muaythaispirit's Avatar
    Join Date
    02-02-07
    Location
    athens
    Posts
    522

    Default

    Quote Originally Posted by kostis1981 View Post
    ξερεις σχολη? για το ηρακλειο λεω!
    στην οδό σεληνης ειναι ενα μεγαλο γυμναστηριο και στο υπογειο ειναι ο συλλογος του αρτουρ (σελληνης 50 κατι ειναι..).
    1 χιλιομετρο απο τον ηλεκτρικο του νεου ηρακλειου.
    Last edited by muaythaispirit; 05-02-12 at 16:28.

  7. #37
    Pumping Iron muaythaispirit's Avatar
    Join Date
    02-02-07
    Location
    athens
    Posts
    522

    Default

    Quote Originally Posted by cntrlgm View Post
    καλησπέρα!
    λοιπόν, έχω νέα από Πανελλήνιο -από Ιωαννιδη όχι ακομα.
    στον Πανελλήνιο πολλά πράγματα έχουν αλλάξει σε σχέση με 2 χρόνια που είχα γραφτεί τελευταία φορά. Καταρχάς ο μήνας όπως γράφτηκε πιο πριν, ειναι 40 ευρώ, και 20 η εγγραφή την οποία πληρώνεις άπαξ και ισχύει για όλα τα χρόνια. Οι προπονητές έχουν αλλάξει, τώρα κάνει ένας μόνο προπόνηση, οι ώρες έχουν αλλάξει επίσης, αντί 1 ώρας οι προπονήσεις είναι 1:30 ή και παραπάνω. τα 2 τμήματα είναι 6:00-7:30, και 7:30-9:00. Γενικά τα άτομα δεν είναι πολλά, το μάθημα είναι πολύ άνετο. λιγότεροι πηγαίνουν στο πρώτο τμήμα. Υπάρχουν πολλοί ανήλικοι, αλλά ο προπονητής χωρίζει το γκρουπ ώστε όταν οι μαθητές κάνουν σάκο, οι ενήλικοι να κάνουν τεχνική με το δάσκαλο και το αντίστροφο. απ'τη στιγμή λοιπόν που στο μάθημα της τεχνικής τα ζευγάρια είναι 3 με 4, ο προπονητής ασχολείται με όλους. Το μάθημα ξεκινάει με 10 λεπτά τρέξιμο στο μεγάλο ταρτάν του Πανελληνίου, μετά αρκετές ασκήσεις ζέσταμα μέσα.

    Το αρνητικό είναι ότι πρόσφατα σχεδόν καταστάφηκε η αίθουσα πυγμαχίας από πυρκαγιά, και μέχρι να ανακατασκευαστεί, το μισό μάθημα γίνεται στην αίθουσα της ελληνορωμαικής (η οποία είναι επίσης γιαπί) και το άλλο μισό στην καμμένη αίθουσα πυγμαχίας όπου ευτυχώς οι στόχοι και οι σάκοι διασώθηκαν.
    το αρνητικο ομως ειναι οτι εχουν προπόνηση μονο 3 φορες την εβδομαδα..
    η πυργαγια ποτε εγινε??

  8. #38
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-01-12
    Posts
    12

    Default

    Quote Originally Posted by muaythaispirit View Post
    το αρνητικο ομως ειναι οτι εχουν προπόνηση μονο 3 φορες την εβδομαδα..
    η πυργαγια ποτε εγινε??
    απ'ότι κατάλαβα πρόσφατα, άκουσα να λέγεται ότι κάποιοι μεταναστες είχαν παραβιάσει το εν λόγω κτίριο νύχτα για να μεινουν μέσα λόγω κρύου, και βάζοντας φωτιά για να ζεσταθούν άρπαξε όλο.

  9. #39
    Pumping Iron muaythaispirit's Avatar
    Join Date
    02-02-07
    Location
    athens
    Posts
    522

    Default

    Πρεπει να ειναι πολυ προσφατο εγω εχω να παω γυρω στον 1.5 μηνα απο εκει...
    κριμα γιατι ηταν ωραιο γυμναστηριο μεσα

  10. #40
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    10-10-10
    Posts
    180

    Default

    απο οτι ξερω ο κυριακου γιοκ απο τον πανελληνιο κ τα αλλα τμηματα εχουν προβληματα .Να δουμε πως θα επισκευαστει κ απο που θα μπουν τα χρηματα

  11. #41
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-01-12
    Posts
    12

    Default

    κι εγω απ' ότι κατάλαβα δεν παίζουν λεφτά και χλωμό να επισκευαστεί. κρίμα γιατί όντως ήταν πολύ ωραία αίθουσα, και σχετικά πλήρης.
    γενικά ο Πανελλήνιος τώρα που ξαναπήγα μου έδωσε μια εικόνα εγκατάλειψης. και το κτίριο της ελληνορωμαϊκής που γίνεται τώρα το μαθημα της πυγμαχίας, σα γιαπί είναι μέσα. και απ' ότι είδα στο πρόγραμμα, τα αθλήματα που προσφέρει τώρα είναι λιγότερα απ' ότι στο παρελθόν.

  12. #42
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    10-10-10
    Posts
    180

    Default

    περασα σημερα κατα τις 6 να δω στον πανελληνιο ανεβηκα στην αιθουσα πανω κ ειδα τα αποκαιδια πανω στο ρινγκ.Τραγικη εικονα πραγματικα τουλαχιστον αν τα συμαζευαν λιγο να βελτωνοταν η κατασταση.Τον προπονητη κ πυγμαχους δεν ειδα αλλα οταν κατεβηκα κ περασα απο την αιθουσα της ελληνορωμαικης καποιον να κανει σκοινακι κ εναν να βαζει τα μπανταζ του οποτε μαλλον εκει ειταν η ομαδα της πυγμαχιας αλλα δεν ρωτησα καν κ αποχωρησα.Για ιωαννιδη απλα μου ειπε στο τηλ οτι εχει μονο κενη θεση για το μαθημα στων 7 κ οτι δεν εχει τμημα αρχαριων κ κανουν ολοι μαζι.Για τα αλλα γυμναστηρια που αναφερθηκαν πανω δεν εχω καποιο νεο μεχρι στιγμης

  13. #43
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    10-10-10
    Posts
    180

    Default

    παιδια κανα νεο απο πανελληνι κ πυγμαχια ειχε κανεις?

    εφτιαξαν την αιθουσα της πυγμαχιας?

    επισης αν εχει κανεις ινφος για καμια αλλη σχολη μποξ η συλλογο στο κεντρο


    ειδα μια διαφημιση για το γκολντεν κορνερ του γιδακου στην καλλιθεα αν εχει καποιος αποψη

  14. #44
    New Bodybuilder
    Join Date
    22-08-12
    Posts
    3

    Default

    μεχρι 27 μπορεις να βγαλεις δελτιο και μεχρι 34 να παιζεις αγωνες μετα σταματας ι γινεσαι επαγγελματιας

  15. #45
    New Member
    Join Date
    31-01-11
    Posts
    44

    Default

    καλησπερα παιδια, ειμαι κ εγω 29 μου αρεσε απο παλια η πυγμαχια! κ σκεφτομαι να ασχοληθω 1) επειδη μου αρεσει κ 2) θελω να βρω κατι να ασχολουμαι να κινουμε δλδ διοτι ειμαι παχυσαρκος θα με βοηθησει; μπορω;

  16. #46
    New Bodybuilder
    Join Date
    24-02-14
    Posts
    1

    Default

    Καλημερα παιδιά&nbsp;<br>Να ενημέρωσω όσους ενδιαφέρονται να μάθουν πυγμαχία σε μεγάλη ηλικία αλλά και να παίξουν αγώνες. Είμαι 42 χρονων , άρχισα πυγμαχία στα 39 στον Μπαλιο (στο γυμναστήριο στο Νεο Ηράκλειο που είπε κάποιος φίλος οτι προπονεί ο Αρτούρ Μικαελιάν). Το Σάββατο που μας πέρασε επαιξα τον πρωτο μου αγώνα. Σε μια πρωτοβουλία του γυμναστηρίου. Προκειμενου να μπορέσουμε να παίξουμε κι εμείς που ειμαστε πολύ μεγάλοι για να βγάλουμε δελτίο, μαζεύτηκαν 4 σύλλογοι και οργάνωσαν αγώνες. Οι περισσοτεροι ημασταν απο 30 και πανω ενω ο μεγαλυτερος ηταν 48. Ειπαν οτι αν υπάρξει συμμετοχη κάθε 2-3 μηνες θα οργανώνουν αντίστοιχους αγώνες. Να αναφέρω &nbsp;επίσης οτι στον Μπαλιο 3 χρονια τώρα παρα το οτι είμαι "παππούς" με πρόσεξαν το ίδιο όσο και τους πιτσιρικαδες, και οτι εχει τμήματα και πρωι και μεσημέρι και βράδυ καθημερινά. (Δεν έχω κανένα οικονομικό &nbsp;συμφέρον , τη διαφήμιση την κάνω επειδή πραγματικα έχω περάσει καλά μέσα στο γυμναστήριο) το site του γυμναστηρίου θα το βρείτε αν βαλετε στο google balios ειναι στην οδο σελήνης στο νεο Ηράκλειο κοντα στον σταθμό του ηλεκτρικου (κάπου δεξια στα νέα θα δείτε και την ανακοίνωση των αγώνων :-))
    Last edited by Priniotis; 25-02-14 at 06:59.

  17. #47

    Default

    Πάει κανείς πυγμαχία Πανελλήνιο; Έχει τμήματα ενηλίκων; Οι αρχάριοι κάνουν sparring;

  18. #48
    New Member
    Join Date
    03-06-15
    Location
    chania
    Posts
    7

    Default

    να σου προτεινω ενα jiu jitsu η judo?Σε συνδιασμο με βαρη θα φτιαξεις ενα καταπληκτικο σωμα

  19. #49

    Default

    Quote Originally Posted by kratosgr View Post
    να σου προτεινω ενα jiu jitsu η judo?Σε συνδιασμο με βαρη θα φτιαξεις ενα καταπληκτικο σωμα
    Φυσικά, πρότεινε ό,τι νομίζεις αλλά θα ήθελα να μάθω και για τον Πανελλήνιο αν πηγαίνει κανείς.

  20. #50
    New Member Lugozzi's Avatar
    Join Date
    14-12-07
    Location
    .
    Posts
    23

    Default

    Καλησπέρα παιδιά!

    Είμαι στα 39 και λέω να ξεκινήσω πυγμαχία.
    Πάντα μου άρεσε σαν άθλημα, αλλά μέχρι τώρα δεν είχα ασχοληθεί.

    Τι θέμα είναι πως πριν 1,5 χρόνο έσπασα το μετακάρπιο.
    Νομίζω πως έχει δέσει καλά το κόκκαλο, επειδή δεν με έχει δημιουργήσει από τότε πρόβλημα.

    Αλλά, όσο να 'ναι δεν το έχω ζορίζει ποτέ.

    Το ερώτημα είναι αν θα μπορέσω να αντεπεξέλθω στην προπόνηση.


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Όταν Σχολάμε Αργά Από Το Gym, Τι Τρώμε?
    By LeVeL1 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 53
    Last Post: 07-12-07, 01:27
  2. καλημερα ψηλος και αδυνατος (πολυ)παρα πολυ
    By kataigidas in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 20
    Last Post: 04-07-07, 06:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •