Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 60 of 145
  1. #31
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    ευχαριστω πολυ παιδες, θα τα κοιταξω ολα...

    @ Savage : θελεις να παρακολουθω τον πελατη σου? :P ιδιες ωρες πηγαινουμε περιπου... εναν ψηλο με κατι μουσια και ενα αμανικο τον θυμασαι? οταν εφευγες ημουν στο Rack και ειπα ν σου μιλησω αλλα λεω αστον να τον ρωτησω αμα ηταν αυτος στο Forum μη γινω ρεζηλι

  2. #32
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-07-11
    Location
    Αθήνα
    Posts
    138

    Default

    Ενημερωτικά πήγα στη Βαρβάκειο σήμερα και πήρα φιλέτο κοτόπουλο τελείως καθαρό από λίπος και κόκκαλο 4,5ε το κιλό!Και μοσχάρι νουά 8,50ε το κιλό!
    Φούλαρα και από τα 2!Αξίζει τελικά!

  3. #33

    Join Date
    02-06-11
    Posts
    5,351

    Default

    ο πατερας μου πηγε χθες
    κ πηρε φιλετο στηθος κοτοπουλο χωρις κοκκαλο-λιπος 4,20ε
    κ κιμα μοσχαρισιο απαχο 7,30ε

  4. #34

    Join Date
    02-06-11
    Posts
    5,351

    Default

    Quote Originally Posted by vanzel View Post
    Ενημερωτικά πήγα στη Βαρβάκειο σήμερα και πήρα φιλέτο κοτόπουλο τελείως καθαρό από λίπος και κόκκαλο 4,5ε το κιλό!Και μοσχάρι νουά 8,50ε το κιλό!
    Φούλαρα και από τα 2!Αξίζει τελικά!
    χαιρομαι!!!! :))

  5. #35
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Γτ μας το κανετε αυτο τωρα..!!

  6. #36
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by konstantina81 View Post
    ο πατερας μου πηγε χθες
    κ πηρε φιλετο στηθος κοτοπουλο χωρις κοκκαλο-λιπος 4,20ε
    κ κιμα μοσχαρισιο απαχο 7,30ε
    Οταν λες απαχο, τη κομματι ενοεις να ξερουμε και εμεις?..

    εγω πριν 1 βδομαδα ξανα πηγα μακρο γιατι βαριομουν να κατεβω κεντρο, εκανα και λιγο τραπεζοειδης στο γυρισμο, 1 χιλιομετρο με 25 κιλα σε σακουλες is no fun

  7. #37

    Join Date
    02-06-11
    Posts
    5,351

    Default

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post
    Οταν λες απαχο, τη κομματι ενοεις να ξερουμε και εμεις?..

    εγω πριν 1 βδομαδα ξανα πηγα μακρο γιατι βαριομουν να κατεβω κεντρο, εκανα και λιγο τραπεζοειδης στο γυρισμο, 1 χιλιομετρο με 25 κιλα σε σακουλες is no fun
    εχεις δικιο
    δεν το ανεφερα
    σπαλα εννοουσα!
    :))

  8. #38

    Join Date
    02-06-11
    Posts
    5,351

    Default

    Quote Originally Posted by juniorjack View Post
    Γτ μας το κανετε αυτο τωρα..!!
    Λαμπρο γιατι χτυπιεσαι?
    επειδη δεν εισαι Αθηνα να πας Βαρβακειο να ψωνισεις?

  9. #39
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Εσυ γτ λες, για ν γυμνασω τους μυς του λαιμου..?? :p

    χαχαχα

  10. #40
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Θα παω και εγω καμια βολτα να παρω κανα μοσχαρι γιατι εχω πηξει 2 μηνες τωρα κοτοπουλο και κοτοπουλο, κικι ρικου θα κανω σε λιγο

  11. #41

    Join Date
    02-06-11
    Posts
    5,351

    Default

    Quote Originally Posted by juniorjack View Post
    Εσυ γτ λες, για ν γυμνασω τους μυς του λαιμου..?? :p

    χαχαχα
    xaxaxxaxaxa!!!!

  12. #42
    Pumping Iron xaris110's Avatar
    Join Date
    23-05-08
    Location
    athens, dafni, Greece.
    Posts
    390

    Default

    σημερα

    4 κιλά φιλέτο κοτόπουλο στηθος ---> 15 ευρω
    3 κιλά μοσχάρι σπάλα ---> 16 ευρώ
    1 1/2 κιλό σολωμός ---> 9 ευρώ
    _______
    ΣΥΝΟΛΟ 40 ευρω

    Κωνσταντίνα μας έσωσες

    σε ευχαριστούμε παρα πολύ

  13. #43
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by xaris110 View Post
    σημερα

    4 κιλά φιλέτο κοτόπουλο στηθος ---> 15 ευρω
    3 κιλά μοσχάρι σπάλα ---> 16 ευρώ
    1 1/2 κιλό σολωμός ---> 9 ευρώ
    _______
    ΣΥΝΟΛΟ 40 ευρω

    Κωνσταντίνα μας έσωσες

    σε ευχαριστούμε παρα πολύ
    τη ειπες τωρα ρε φιλε, με σκοτωσες... 16 ευρω τα 3 κιλα σπαλα?και εγω το μοσχαρακι το εχω παρατησει εδω και καιρο..
    μηπως μπορεις να πεις ονομα να ψαξω να τον βρω οταν παω?.. αλλα ισως να ηταν και η μερα γιατι αυριο ειναι κλειστα και ισως να θελουν να τα δωσουν

  14. #44
    Pumping Iron xaris110's Avatar
    Join Date
    23-05-08
    Location
    athens, dafni, Greece.
    Posts
    390

    Default

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post
    τη ειπες τωρα ρε φιλε, με σκοτωσες... 16 ευρω τα 3 κιλα σπαλα?και εγω το μοσχαρακι το εχω παρατησει εδω και καιρο..
    μηπως μπορεις να πεις ονομα να ψαξω να τον βρω οταν παω?.. αλλα ισως να ηταν και η μερα γιατι αυριο ειναι κλειστα και ισως να θελουν να τα δωσουν
    φιλε οι περισσότεροι πάνω κάτω στις ίδιες τιμές παίζουν.. Το θέμα είναι να προσέξεις στην ποιότητα... Ειδικά ο σολομός μου έκανε εντύπωση το πόσο φρέσκος ήταν...

  15. #45
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by xaris110 View Post
    φιλε οι περισσότεροι πάνω κάτω στις ίδιες τιμές παίζουν.. Το θέμα είναι να προσέξεις στην ποιότητα... Ειδικά ο σολομός μου έκανε εντύπωση το πόσο φρέσκος ήταν...
    τον σολομο τον αφηνω στην ακρη προσ το παρων, μεχρι τουλαχιστον να βαλεις καμια συνταγη για να τον μαγειρεψω καλα γιατι δεν ξερω.

    ποιοτητα προσωπικα δεν ξερω για κοτοπουλο και μοσχαρι τη να κοιταξω, μυρωδια αρχικα και χρωμα στο κοκκινο κρεας
    Last edited by stathis23; 24-09-11 at 12:13.

  16. #46
    Pumping Iron xaris110's Avatar
    Join Date
    23-05-08
    Location
    athens, dafni, Greece.
    Posts
    390

    Default

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post
    τον σολομο τον αφηνω στην ακρη προσ το παρων, μεχρι τουλαχιστον να βαλεις καμια συνταγη για να τον μαγειρεψω καλα γιατι δεν ξερω.

    ποιοτητα προσωπικα δεν ξερω για κοτοπουλο και μοσχαρι τη να κοιταξω, μυρωδια αρχικα και χρωμα στο κοκκινο κρεας
    για τον σολομο δεν θες κατι ιδιαιτερο

    1 κ γλ λαδι, 1 σκελιδα σκορδο, δεντρολιβανο κ αλατοπιπερο

    οσον αφορα την φρεσκαδα των κρεατων ειναι αυτα που ειπες συν την αλλοιωση οπτικα (το κρεας πρεπει να ειναι σφιχτο και "γεματο". μυς ειναι)

  17. #47
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Έκανα κι εγώ τις προμήθειές μου. Ένα καρότσι κοτόπουλο, ψάρι, αβγά, αμύγδαλα Να ναι καλά και η κάρτα απεριορίστων για το μετρό, οπότε έρχονται ακόμα φθηνότερα. Άντε καλές μας μάσες!

  18. #48
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Πωπωωωω ελεος ρε παιδια, τι τιμες ειναι αυτες??
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  19. #49
    Pumping Iron wolfpi's Avatar
    Join Date
    27-06-08
    Location
    Greece.
    Posts
    669

    Default

    ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣς!!!!!!!!!!!!

    στα γιαννενα σταζει αιμα το κρεας....!!!(για να το αγορασεις εννοω....)

  20. #50
    Pumping Iron billcl's Avatar
    Join Date
    26-11-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    379

    Default

    Quote Originally Posted by wolfpi View Post
    ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣς!!!!!!!!!!!!

    στα γιαννενα σταζει αιμα το κρεας....!!!(για να το αγορασεις εννοω....)
    Με πόνεσε πολύ αυτό που είπες!!!! Ανεβαίνω Γιάννενα τον άλλο μήνα...

  21. #51
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-09-11
    Posts
    26

    Default

    ageloskorg!!!! padou iparxoun kales kai ftines agores kai gia kreas kai gia psari arki na to psa3is to 8ema sigoura kai sthn poli sou iparxoun kales kai ftines aggores

  22. #52
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Να ναι καλά και η κάρτα απεριορίστων για το μετρό, οπότε έρχονται ακόμα φθηνότερα.
    τη ενοεις?, τη καρτα ειναι αυτη

  23. #53
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post
    τη ενοεις?, τη καρτα ειναι αυτη
    Εννοώ δεν πληρώνω και για εισιτήρια πήγαινε-έλα, γιατί έχω κάρτα απεριορίστων διαδρομών.

  24. #54
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Λοιπον ηρθε η στιγμη να παω και εγω σημερα, φευγω σε λιγο... θα την γυρισω ολη για να περασει και η ωρα και να πεσουν οι τιμες, εχω μια δυσκολια στο να διαλεγω γενικα, αμα εχει και 70 μαγαζακια θα κανω καναν αιωνα.. τεσπα

  25. #55
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Λοιπον παιδια πηγα σημερα βαρβακειο και δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα με τις τιμες... τις τιμες που λετε δεν τις ειδα, και εκατσα μεχρι και τις 2 το μεσημερι, οποτε και πηρα..

    το πιο φθηνο φιλετο ηταν 4.50 ευρω το κιλο αμφιβολου ποιοτητας, ειχε 0 κοσμο και το επαιζε και δυσκολος.

    Σπαλα μοσχαρισια 7.5 το κιλο, δεν ξερω που πηρε ο χαρης κατω απο 5.5 το κιλο την σπαλα... εκτος αμα ενοουσε με κοκκαλο που ναι με κοκκαλο τοσο εκανε

    φιλετο με 3.5-4 δεν υπηρχε απλα, γυρισα τη βαρβακειο γυρω στη μια μιση ωρα, ισως και παραπανω , πηγα στον καθενα απο 10 φορες.. δεν υπηρχε πιο φθηνα πουθενα και ηταν σχετικα αργα.

    ισως εφταιγε και η μερα, τη να πω.. ειδα και 2 τυπους 1 φουσκωτος 25 ρης και ενας 50ρις καραφλας με φλεβα Full ψηλος, μηπως ειναι κανενας απο εδω?.. και πηραν απο αυτον που πηρα και εγω, τσιρωνης αν θυμαμαι καλα το οποιο πηρα 5 ευρω το κιλο το κοτοπουλο και το μετανιωσα γιατι τελικα δεν ξερω καν αν ηταν φρεσκο ή κατεψυγμενο και ξεπαγωμενο.. πεφτει πολυ κλεψιμο και πονηρια παντως, δεν ξερω αν θα ξανα παω, + οτι τα πανε βολτα τα κρεατα λες και ειναι φανελες οπως ειχα ξανα πει, κανενας γαντια πουθενα.. δηλαδη πανε για την αναγκη τους και μετα πιανουν το κρεας σου.. τεσπα

    Ψαρι σολομος 6.8 το κιλο ειχε απο νορβηγια, και περκα με 4.6 το κιλο... ισως να παω για ψαρι αντε και για κανα μοσχαρι.. κοτοπουλο δεν ξερω

    βρωμη στο μπαχαρ 2.40 το κιλο οπως ειχατε πει

  26. #56
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Και εμενα μου ειχε κανει εντυπωση οταν ειχα διαβασει τις τιμες,μιας και οταν ειχα παρει απο το Μπαχαρ την βρωμη,μετα περασα απο βαρβακειο και οι τιμες που ειχα δει,δεν ηταν τοσο χαμηλες.Φανταστηκα πως θα ηταν απλα ιδεα μου και δεν θυμομουν καλα.
    Βρωμη στοκαρες,ποσο πηρες?Θα παρω και εγω ξανα απο εκει γιατι εδω που μενω σημερα Texas ειχαν μονο σε κουτι και οχι σε σακουλακια.
    Δεν ξερω αν το εχει παρατηρησει καποιος αλλος,αλλα οι τιμες στα σουπερ μαρκετ εχουν ανεβει,το ειδα σημερα το απογευμα,στο Carrefour,ανεβηκαν οι τιμες σε γιαουρτι και ρυζι.

  27. #57
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by No Fear View Post
    Και εμενα μου ειχε κανει εντυπωση οταν ειχα διαβασει τις τιμες,μιας και οταν ειχα παρει απο το Μπαχαρ την βρωμη,μετα περασα απο βαρβακειο και οι τιμες που ειχα δει,δεν ηταν τοσο χαμηλες.Φανταστηκα πως θα ηταν απλα ιδεα μου και δεν θυμομουν καλα.
    Βρωμη στοκαρες,ποσο πηρες?Θα παρω και εγω ξανα απο εκει γιατι εδω που μενω σημερα Texas ειχαν μονο σε κουτι και οχι σε σακουλακια.
    Δεν ξερω αν το εχει παρατηρησει καποιος αλλος,αλλα οι τιμες στα σουπερ μαρκετ εχουν ανεβει,το ειδα σημερα το απογευμα,στο Carrefour,ανεβηκαν οι τιμες σε γιαουρτι και ρυζι.
    Αν το παρατηρησα λεει... ειμαι περιεργος να δω που θα φτασουν, τις προσφορες και το ΝΟΥ σας εεεε...Αλλιως μας βλεπω κλεφτοκοταδες.....
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  28. #58
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Αστα να πανε!!!Το εγραψα κυριως για να εχουν τον νου τους και επειτα για να ξερουν πως οι τιμες που εχουν αναφερθει εχουν πλεον αλλαξει!

  29. #59
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by No Fear View Post
    Αστα να πανε!!!Το εγραψα κυριως για να εχουν τον νου τους και επειτα για να ξερουν πως οι τιμες που εχουν αναφερθει εχουν πλεον αλλαξει!
    ειχε και στη βαρβακειο μπασματι που παιρνω σε καλη τιμη, ιδια σχεδον με του καρφου αλλα δν προσεξα ακριβως γτ λεω καλυτεπα απο σουπερ μαρκετ αμα ειναι ιδια η τιμη, ποσο τα ανεβασαν?..

    οσο για τη βρωμη ,1 κιλο πηρα για δοκιμη, αφου ουτως η αλλως θα ξανα παω γιατι πηρα 12 κιλα κρεας το οποιο θα με βγαλει για 12 μερες και πρεπει να ξανα παω συντομα, ειτε εκει ειτε στο μακρο για κατεψυγμενο, θα δειξει..

    παντως για τη βρωμη να ξερεις αυτος μου ειπε δεν χρειαζεται ψυγειο με τετοιο καιρο , οσο για τα ζουζουνακια, με οποιαδηποτε βρωμη πανε ζουζουνακια απλα θελει καλο κλεισιμο με λαστιχακι

  30. #60
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-07-11
    Location
    Αθήνα
    Posts
    138

    Default

    Ρε παιδιά τι λέμε τώρα;;
    4,5 ε βρήκες το φιλέτο κοτόπουλο Στάθη.όσο κι εγώ την προηγούμενη εβδομάδα.Και ήταν κοτόπουλο Άρτας.Στην περιοχή μου σε έρευνα αγοράς 10-15 κρεοπωλεία και σούπερ μάρκετ το φθηνότερο ήταν 8,40 σε ε΄να μικρό σούπερ μάρκετ και όλα τα άλλα πάνω από 9ε.Άρα μιλάμε για μισή τιμή.
    8,4 πήρα το νουά που το φθηνότερο πάλι σε έρευνα αγοράς 10ε.
    6,8 λες το σολομό που στο καρφούρ έχει 11-13ε ανάλογα τη μέρα.'Αρα 35% λιγότερο.
    Μην είμαστε αχάριστοι.
    Αν τώρα κάποιες μέρες έχουν στοκ και θέλουν να το ξεφορτωθούν ίσως το πουλάνε φθηνότερα.Αλλά όχι ότι δεν συμφέρει σε αυτές τις τιμές.
    Σιγά μην δώσω 10ε στα κρεοπωλεία και να έχει και κοκαλάκια μέσα το φιλέτο.Με τίποτα.


 
Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Σάκος του Μποξ, Αγορά & Τιμές;
    By Jimaraz97 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 07-07-11, 10:53
  2. ΨΑΡΙ
    By djforcegr in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 14-06-07, 20:47
  3. Replies: 0
    Last Post: 21-11-06, 09:32

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •