Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default κυτταριτιδα?wtf!!!!

    λοιπον παιδια εδω και 10 περιπου μερες σταδιακα αρχιζω να εμφανιζω κυτταριτιδα στη κοιλια και στο εσωτερικο τμημα των ποδιων απο τους προσαγωγους μεχρι κατω στη σταγονα..ειδικα στα ποδια δεν υπαρχει πολυ λιπος δηλαδη ειναι σκληρα και σχηματισμενα..ομως οταν πιεσω με το χερι μου το βλεπω..στη κοιλια δε, ειναι εμφανης οταν τη σφιγκω αλλα και χωρις να τη σφιξω λιγοτερο..η πλακα ειναι οτι στη κοιλια η κυτταριτιδα δεν εμφανιζεται χαμηλα που ειναι συσσωρευμενο το περισσοτερο λιπος αλλα ψηλα που φαινονται λιγακι οι κοιλιακοι και δεν εχει τοσο πολυ λιπος..τι συμβαινει?αυξηση στα κιλα αυτες τις μερες ειχα αλλα πολυ λιγο κατι ομως που ειχε συνεχεια απο πριν δηλαδη καθε μηνα ειμαι και λιγο βαρυτερος ετσι κι αλλιως.τι συμβαινει?αν εχει σημασια να πω μονο πως ειδικα τον τελευταιο καιρο δεν πινω πολυ νερο δηλαδη 1 μπουκαλι τη μερα.ειναι το μονο σχετικο που φανταζομαι..πειτε μου σας παρακαλω τη γνωμη σας γιατι μου φαινεται αδιανοητο αντρας να βγαζει κυτταριτιδα οταν δεν ειναι δα σε τρομερα επιπεδα λιπους..
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  2. #2
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    142

    Default

    Και εγώ το παθαίνω, νομίζω έχει να κάνει με κατακράτηση νερών.

  3. #3
    Junior Bodybuilder alexatzi's Avatar
    Join Date
    31-05-07
    Location
    .
    Posts
    114

    Default

    Ξεθάβω το τόπικ μιας και παρότι άντρας πάσχω δυστυχώς και γω από κυτταρίτιδα.Έχω στους γλουτούς εδώ και κάποια χρόνια αλλά τον τελευταίο καιρό παρατήρησα ότι αρχίζω να βγάζω και στα πλευρά(ψιλοάκυρο σημείο) και επειδή είναι πιο εμφανές σημείο από τους γλουτούς με έχει ανησυχήσει ιδιαίτερα.Η αλήθεια είναι ότι τον τελευταίο χρόνο έχω ψιλοπαρατήσει το gym λόγω κάποιων υποχρεώσεων και η διατροφή μου δεν είναι και η καλύτερη αλλά παρόλαυτά παραμένω σε φυσιολογικά ποσοστά λίπους.Λίγο που διάβασα στο νετ για το θέμα απότι κατάλαβα τα αίτια της κυτταρίτιδας δεν έχουν αποσαφηνιστεί πλήρως.Επίσης το ακόμα πιο δυσάρεστο είναι ότι η διατροφή και η γυμναστική μου ακούγονται λίγο σαν παρηγοριά στον άρρωστο καθώς πολλές λεπτές κοπέλες που γυμνάζονται έχουν κυτταρίτιδα.Εσύ Κουβίδη έχεις δει κάποια διαφορά τόσο καιρό;Έχει αυξηθεί ή έχει παραμείνει στα ίδια επίπεδα;
    Yeah!Let's start building some hurting bombs!

  4. #4
    Pumping Iron xaris110's Avatar
    Join Date
    23-05-08
    Location
    athens, dafni, Greece.
    Posts
    390

    Default

    συγγνωμη παιδια... μηπως δεν ειναι κυτταριτιδα αλλά ραγαδες;;;;

  5. #5
    Junior Bodybuilder alexatzi's Avatar
    Join Date
    31-05-07
    Location
    .
    Posts
    114

    Default

    όχι σε μένα τουλάχιστον είναι κυτταρίτιδα δυστυχώς
    Yeah!Let's start building some hurting bombs!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •