Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 26 of 26
  1. #1
    Junior Bodybuilder Akantzos's Avatar
    Join Date
    07-09-10
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    169

    Default Αξίζει να δοκιμάσω;;;

    Χαιρετώ όλα τα μέλη. Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας στο παρακάτω δίλημμα... Μέχρι στιγμής βγάζω μόνος μου διατροφή με τις γνώσεις που έχω... Σε συνδυασμό με καλή προπόνηση έχω δει σημαντική διαφορά στο σώμα μου τον τελευταίο χρόνο αλλά όχι την ιδεατή. Ο γυμναστής που δουλεύει στο γυμναστήριο με πρότεινε αν θέλω να με αναλάβει προσωπικά την διατροφή με συχνές λιπομετρήσεις για καλύτερη παρακολούθηση.

    Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας στα 2 παρακάτω ερωτήματα που με προβληματίζουν :

    1) Τι παραπάνω μπορεί να μου προσφέρει στην διατροφή από αυτά που ξέρω ήδη ; ( από την άποψη ότι δεν είναι επαγγελματίας διατροφολόγος αλλά ασχολείται ερασιτεχνικά με το bodybuilding )
    2) Το παραπάνω πρόγραμμα κοστίζει 20 ευρώ αν χρησιμοποιώ δικά του συμπληρώματα, με έκπτωση στα δικά του. Χρησιμοποιώντας άλλες εταιρίες συμπληρωμάτων κοστίζει 35 ευρώ. Αξίζουν τα λεφτά ;
    3) Οι εταιρίες που χρησιμοποιεί είναι Body Attack και Sci-Mentor όπου είναι γερμανική και αγγλική αντίστοιχα. Ποια οι άποψή σας για αυτές τις εταιρίες ;

    Αν έγινα κουραστικός ζητάω συγνώμη... ευχαριστώ εκ τον προτέρων ...
    Last edited by Akantzos; 11-09-11 at 02:50.

  2. #2
    Advanced Bodybuilder freedom_akiri's Avatar
    Join Date
    21-04-11
    Location
    ath
    Posts
    837

    Default

    τι θα συμπεριλαμβανει ακριβως το προγραμμα των 20 ευρω?

  3. #3
    Unworthy
    Join Date
    07-11-10
    Posts
    48

    Default

    Από την στιγμή που βλέπεις ότι η διατροφή σου αποδίδει και έχεις δει διαφορές στο σώμα σου, γνώμη μου είναι ότι θα πετάξεις λεφτά τσάμπα. Αν θέλεις να μάθεις κάτι παραπάνω, διάβασε περισσότερο. Δεν χρειάζεται να ξοδεύεις χρήματα για να σου προσφέρουν έτοιμη γνώση. Από την άλλη αν τα έχεις, κάνε μία δοκιμή για 1-2 μήνες και κρίνεις ο ίδιος αν συνεχίσεις.

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Αυτό μπορείς να το κρίνεις μόνο εσύ.
    Ρώτα τον εαυτό σου: Tα άτομα που έχει αναλάβει, είναι ευχαριστημένα από τον γυμναστή; Έχουν φτάσει το στόχο τους;
    Πιστεύεις πως ξέρει το αντικείμενο; Από συζητήσεις που έχεις κάνει μαζί του, τι εικόνα έχεις σχηματίσει; Έχει γνώσεις, μεταδοτικότητα και όρεξη να απαντάσει σε ότι απορία έχεις ή απλά δίνει ένα πλάνο και σου λέει αυτό κάνε;
    Σε κάθε χώρο υπάρχουν και σωστοί επαγγελματίες και αυτοί που θέλουν να "εκμεταλλευτούν" τον πελάτη.
    Να σαι υποψιασμένος και να μην εμπιστεύεσαι μόνο και μόνο επειδή έχει την ταμπέλα του γυμναστή.
    Ρώτα τον τι ακριβώς θα περιλαμβάνει το "πακέτο". Απλά θα σου δώσει μια διατροφή; Από προπόνηση τι θα κάνει; Θα είναι από πάνω σου να σε επιβλέπει; Ή απλά θέλει άλλον ένα πελάτη για να παίρνει ποσοστά από τα συμπληρώματα που θα πασάρει;
    Σκέψου τα όλα αυτά και προσπάθησε να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα.

  5. #5
    Junior Bodybuilder Akantzos's Avatar
    Join Date
    07-09-10
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    169

    Default

    Quote Originally Posted by freedom_akiri View Post
    τι θα συμπεριλαμβανει ακριβως το προγραμμα των 20 ευρω?
    Περιλαμβάνει ένα πρόγραμμα διατροφής που θα μου βγάζει και θα ανανεώνεται ανά τακτά χρονικά διαστήματα, κάθε τόσο μια λιπομέτρηση και να μου βγάλει δικό του πρόγραμμα προπόνησης. Όλα αυτά με την προϋπόθεση ότι θα χρησιμοποιώ τα δικά του συμπληρώματα, αλλιώς ακριβώς τα ίδια κάνουν 35 ευρώ

  6. #6
    Junior Bodybuilder Akantzos's Avatar
    Join Date
    07-09-10
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    169

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Αυτό μπορείς να το κρίνεις μόνο εσύ.
    Ρώτα τον εαυτό σου: Tα άτομα που έχει αναλάβει, είναι ευχαριστημένα από τον γυμναστή; Έχουν φτάσει το στόχο τους;
    Πιστεύεις πως ξέρει το αντικείμενο; Από συζητήσεις που έχεις κάνει μαζί του, τι εικόνα έχεις σχηματίσει; Έχει γνώσεις, μεταδοτικότητα και όρεξη να απαντάσει σε ότι απορία έχεις ή απλά δίνει ένα πλάνο και σου λέει αυτό κάνε;
    Σε κάθε χώρο υπάρχουν και σωστοί επαγγελματίες και αυτοί που θέλουν να "εκμεταλλευτούν" τον πελάτη.
    Να σαι υποψιασμένος και να μην εμπιστεύεσαι μόνο και μόνο επειδή έχει την ταμπέλα του γυμναστή.
    Ρώτα τον τι ακριβώς θα περιλαμβάνει το "πακέτο". Απλά θα σου δώσει μια διατροφή; Από προπόνηση τι θα κάνει; Θα είναι από πάνω σου να σε επιβλέπει; Ή απλά θέλει άλλον ένα πελάτη για να παίρνει ποσοστά από τα συμπληρώματα που θα πασάρει;
    Σκέψου τα όλα αυτά και προσπάθησε να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα.
    kardoula, ο γυμναστής σαν άνθρωπος είναι ομιλητικός, δεκτικός και γενικά ένας καλός συνομιλητής. Αυτό που μου ανησυχεί είναι αν έχει όλες τις γνώσεις... ο ίδιος λέει ότι και αυτός χρησιμοποιεί δικά του προγράμματα διατροφής και συμπληρωμάτων αλλά εγώ που τον έχω δει και σε όγκο και γράμμωση δεν μπορώ να πω ότι είχε την μέγιστη σωματική διάπλαση και στις δυο περιπτώσεις...
    Last edited by Akantzos; 11-09-11 at 12:04.

  7. #7
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Aν μπορείς ρώτα και παιδιά που έχει αναλάβει να σου πουν τη γνώμη τους. Αν έχεις και την παραμικρή αμφιβολία, κράτα τα λεφτά σου και οργάνωσε μόνος σου τη διατροφή και την προπόνησή σου.

  8. #8
    Advanced Bodybuilder freedom_akiri's Avatar
    Join Date
    21-04-11
    Location
    ath
    Posts
    837

    Default

    μην κοιτας το δικο τουσ σωμα σαν αποτελεσμα γτ μετρανε πολλα πραγματα..
    εγω θα σ λεγα 1-2 μηνεσ δοκιμασε το δεν ειναι πολλα τα λεφτα, αλλα στα 20ε θα ειναι κ ειδικο προγραμμα γυμναστικης? κ μεσα σε αυτα θα ειναι κ τα προιοντα?ποια σ εχει πει ακριβως οτι χρειαζεσαι?

  9. #9
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Μα αν δε μετράει το αποτέλεσμα των πελατών του, τότε τι μετράει;

  10. #10
    Advanced Bodybuilder freedom_akiri's Avatar
    Join Date
    21-04-11
    Location
    ath
    Posts
    837

    Default

    το "δικο του" σωμα ενοουσα

  11. #11
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Α οκ τώρα το κατάλαβα. Συμφωνώ, το σώμα του δεν είναι κριτήριο για το αν είναι σωστός επαγγελματίας και αν έχει γνώσεις. Αν και θα ταν καλό για την εικόνα του να έχει. Η εικόνα πουλάει, που λένε..

  12. #12
    Junior Bodybuilder Akantzos's Avatar
    Join Date
    07-09-10
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    169

    Default

    Quote Originally Posted by freedom_akiri View Post
    μην κοιτας το δικο τουσ σωμα σαν αποτελεσμα γτ μετρανε πολλα πραγματα..
    εγω θα σ λεγα 1-2 μηνεσ δοκιμασε το δεν ειναι πολλα τα λεφτα, αλλα στα 20ε θα ειναι κ ειδικο προγραμμα γυμναστικης? κ μεσα σε αυτα θα ειναι κ τα προιοντα?ποια σ εχει πει ακριβως οτι χρειαζεσαι?
    θα με βγάλει δικό του πρόγραμμα προπόνησης και διατροφής. Τα προϊόντα δεν είναι μέσα στα 20 ευρώ αλλά θα έχω έκπτωση σε αυτά... αυτά που με είπε για αρχή είναι κλασικά μια καθαρή πρωτεΐνη και κρεατίνη μονουδατική... άλλωστε και εγώ δεν θέλω τίποτα παραπάνω γιατί δεν μπορώ να διαθέτω πιο πολλά λεφτά. Δηλαδή για τα υπόλοιπα που είπε δεν τα εγκρίνω, όπως γλουταμίνη και νιτρικό...

  13. #13
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Χωρίς παρεξήγηση και χωρίς να θέλω να μειώσω τον γυμναστή, μήπως προσπαθεί να σε πιάσει πελάτη για να σε φορτώσει συμπληρώματα και να παίρνει τα ποσοστά του; Του χεις δώσει αναλυτικά τα stats σου, τα μελέτησε και σου είπε πως πρέπει να αρχίσεις γλουταμινη και νιτρικά; Για μένα είναι λάθος προσέγγιση.
    Ότι και αν αποφασίσεις, να το σκεφτείς καλά, λεφτά δίνεις..

  14. #14
    Advanced Bodybuilder freedom_akiri's Avatar
    Join Date
    21-04-11
    Location
    ath
    Posts
    837

    Default

    εεε κανει κ προοθηση προιοντων τ! το μονο πυ μ την σπαει ειναι πυ σ προσφερει τα ιδια πραγματα αλλα σε πιεζει να παρεισ τα προιοντα πυ θελει εμεσα μεσω των χρηματων! βασικα δεν ξερω το επιπεδο σ κ σε τι σταδιο εισαι πρωτεινη οκ αλλα κρεατινη δεν ξερω αν χρειαζεσαι σιγουρα

  15. #15
    Junior Bodybuilder Akantzos's Avatar
    Join Date
    07-09-10
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    169

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Χωρίς παρεξήγηση και χωρίς να θέλω να μειώσω τον γυμναστή, μήπως προσπαθεί να σε πιάσει πελάτη για να σε φορτώσει συμπληρώματα και να παίρνει τα ποσοστά του; Του χεις δώσει αναλυτικά τα stats σου, τα μελέτησε και σου είπε πως πρέπει να αρχίσεις γλουταμινη και νιτρικά; Για μένα είναι λάθος προσέγγιση.
    Ότι και αν αποφασίσεις, να το σκεφτείς καλά, λεφτά δίνεις..
    Είχα κάνει πριν 3 μήνες μια λιπομέτρηση και από εκεί έχει τα stats μου... αλλά είπε αν ξεκινήσουμε θα ξανακάνουμε τώρα λιπομέτρηση για να δούμε που βρίσκομαι... Και εγώ το σκέφτηκα ότι το κάνει μόνο και μόνο για να προωθήσει τα συμπληρώματα του ... αλλά μου δίνει και την επιλογή να χρησιμοποιήσω τα δικά μου συμπληρώματα...

  16. #16
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Σου δίνει αυτή την επιλογή αλλά με τέτοιο τρόπο που να διαλέξεις τελικά να χρησιμοποιήσεις τα δικά του.
    Γιατί όταν η τιμή που σου λέει είναι σχεδόν η μισή στο λέει επειδή ξέρει ότι ένα πολύ πολύ μεγάλο ποσοστών όσων θα το προτείνει θα επιλέξουν την πιο οικονομική λύση γιατί "χτυπάει" περισσότερο!

    Εγώ θα ήμουν της γνώμης να συνεχίσεις μόνος σου με τη βοήθεια του site και αργότερα βλέπεις αν χρειαστείς βοήθεια τι κάνεις.

    Καλημέρα!

  17. #17

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Αν εχεις χρονο και ορεξη για διαβασμα, το forum ειναι ο καλυτερος personnal trainer Και με ενα ευχαριστω θα μαθεις τοσα που μπορεις να βοηθησεις και τον γυμναστη σου καποτε.Απο εκει και περα ,επειδη μαλλον βιαζεσαι και ειναι πολυ κακο αυτο για σενα,δοκιμασε ενα δυο μηνες μαζι του και κρινεις,τοσο απλα.Λογικο ειναι να θελει να κερδισει απο τα συμπληρωματα γιατι 20 ευρω δινουν καποιοι μονο για ενα μαθημα personnal.Υπαρχουν ατομα με γνωση,εμπειρια και ηθος που μπορουν να σε βοηθησουν,πες στον Παρη που ειναι εδω να μιλησετε αν σε ενδιαφερει.

  18. #18
    Junior Bodybuilder Akantzos's Avatar
    Join Date
    07-09-10
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    169

    Default

    Quote Originally Posted by HERCULES123 View Post
    Αν εχεις χρονο και ορεξη για διαβασμα, το forum ειναι ο καλυτερος personnal trainer Και με ενα ευχαριστω θα μαθεις τοσα που μπορεις να βοηθησεις και τον γυμναστη σου καποτε.Απο εκει και περα ,επειδη μαλλον βιαζεσαι και ειναι πολυ κακο αυτο για σενα,δοκιμασε ενα δυο μηνες μαζι του και κρινεις,τοσο απλα.Λογικο ειναι να θελει να κερδισει απο τα συμπληρωματα γιατι 20 ευρω δινουν καποιοι μονο για ενα μαθημα personnal.Υπαρχουν ατομα με γνωση,εμπειρια και ηθος που μπορουν να σε βοηθησουν,πες στον Παρη που ειναι εδω να μιλησετε αν σε ενδιαφερει.
    Δεν είναι τόσο ότι βιάζομαι , αλλά ότι θέλω να προσαρμόσω έτσι την διατροφή μου ώστε να έχω την μέγιστη δυνατή απόδοση τόσο σε διάπλαση όσο και σε δύναμη. Για την διατροφή που κάνω μέχρι τώρα και τις γνώσεις που έχω αποκτήσει ευθύνεται καθαρά το forum. Όμως, όπως και να το κάνουμε , στην προπόνηση και στην διατροφή η λεπτομέρεια κάνει την διαφορά...

  19. #19
    Junior Bodybuilder Akantzos's Avatar
    Join Date
    07-09-10
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    169

    Default

    Τελικά αποφάσισα να το ξεκινήσω το πρόγραμμα για 2-3 μήνες για να δω πως δουλεύει αυτός την διατροφή του.Τα stats μου τώρα είναι:ύψος 1,80 εκ.
    βάρος 84 κιλά
    λίπος 12,7 %
    άλιπη μάζα 73,7% (μέσα σε 5 μήνες -5,2%)

    η διατροφή που μου έβγαλε είναι η ακόλουθη:

    ΓΕΥΜΑ 1 (08:00)
    100γρ βρώμη
    350γρ γάλα 1,5%
    20γρ μέλι
    5 ασπράδια + 1 κρόκο

    ΓΕΥΜΑ 2 (11:00)
    2 φέτες μαύρο ψωμί
    100γρ φιλέτο κοτόπουλο
    150γρ ντομάτα

    ΓΕΥΜΑ 3 (14:00)
    για υδατάνθρακα: 53γρ ρύζι ή 63γρ μακαρόνια ολικής ή 200γρ πατάτα &10γρ υδατ από σαλάτα(ρύζι και μακαρόνια ζυγισμένα ωμά)
    για πρωτεΐνη : 13 ασπράδια ή 160γρ στήθος κοτόπουλο ή 210γρ τόνο ή 180γρ μοσχάρι ή 3 τοταλ 2%

    ΓΕΥΜΑ 4 (16:00 Προπροπονητικό)
    1 σκουπ πρωτεΐνη
    1 μπανάνα

    ΜΕΤΑ ΑΠΟ 30-45 ΛΕΠΤΑ, ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ (συνολική διάρκεια 1:30 ώρα)
    κατα την διάρκεια τις προπόνησης 1 lucozade

    ΓΕΥΜΑ 5 (18:15 μεταπροπονητικό)
    1,5 σκουπ πρωτεΐνη
    2 μπανάνες

    ΓΕΥΜΑ 6 (21:15)
    ίδιο με το γεύμα 3

    ΓΕΥΜΑ 7 (πριν τον ύπνο)
    1 τοτάλ 2%

    αν θυμάμαι καλά συνολικά βγαίνουν : 237 γρ πρωτεΐνης,360γρ υδατ , 66γρ λίπη
    1)εγώ του είπα ότι μου έβαλε υπερβολικά πολύ υδατάνθρακα στο πρωινό και γενικά σε όλο το πρόγραμμα για αρχή αλλά είπε είναι καλά...
    2)η άποψή μου(καθώς και η τσέπη μου) για το lucozade κατά την διάρκεια της προπόνησης νομίζω είναι περιττή... εσείς;
    Πιστεύετε ότι αυτή η διατροφή με αντιπροσωπεύει όσο το δυνατόν καλύτερα ή να την απορρίψω;
    εκτιμώ και λαμβάνω σοβαρά υπόψιν της απόψεις σας
    Last edited by Akantzos; 04-10-11 at 12:25.

  20. #20
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Toν πλήρωσες και σου έδωσε αυτή τη διατροφή; Συγνώμη που το λέω έτσι, αλλά άνετα έφτιαχνες καλύτερη χωρίς να ξοδευτείς. Τώρα όμως που πήρες την απόφαση να σε αναλάβει προσωπικός γυμναστής, ακολούθησε κατά γράμμα αυτά που σου λέει. Αλλά η γνώμη μου είναι πως καλύτερα να κράταγες τα λεφτάκια σου..

  21. #21
    Junior Bodybuilder Akantzos's Avatar
    Join Date
    07-09-10
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    169

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Toν πλήρωσες και σου έδωσε αυτή τη διατροφή; Συγνώμη που το λέω έτσι, αλλά άνετα έφτιαχνες καλύτερη χωρίς να ξοδευτείς. Τώρα όμως που πήρες την απόφαση να σε αναλάβει προσωπικός γυμναστής, ακολούθησε κατά γράμμα αυτά που σου λέει. Αλλά η γνώμη μου είναι πως καλύτερα να κράταγες τα λεφτάκια σου..
    δεν διαφωνώ μαζί σου καρδούλα... μαλ***α μου που τον εμπιστεύτηκα... και εγώ καλύτερη βγάζω αλλά δεν βαριέσαι... πες έφαγα 20 ευρώ στα μπουζούκια... γι' αυτό την πόσταρα εδώ γιατί δεν μου γέμισε το μάτι οπότε λέω να σταματήσω... όπως διαπίστωσες και εσύ ο καθένας βγάζει τέτοια διατροφή...

  22. #22
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Nαι ρε συ, χαλαρά, δεν το συζητώ! Αλλά πληρώνεις που πληρώνεις τουλάχιστον να ήταν και την προκοπής.. Σου βάζει πριν την προπόνηση να πίνεις ρόφημα με μπανάνα και κατά τη διάρκεια lucozade? Και το βράδυ με ένα γιαουρτάκι;
    Άσε που το πρωί σου χει πολύ βρώμη.. Εντάξει, τουλάχιστον σου φυγε η απορία τι διατροφή θα σου δινε.

  23. #23
    kick_boxer's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    Body club
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Akantzos View Post
    όπως διαπίστωσες και εσύ ο καθένας βγάζει τέτοια διατροφή...
    Εσύ πρέπει να το διαπιστώσεις!!!;)...Είμαι σίγουρος θα έφτιαχνες μια πολύ καλύτερη,ξέρεις το σώμα σου,ξέρεις τι τροφές προτιμάς,ξέρεις τα πάντα για σένα...μην χαλάς τσάμπα λεφτά!!!

  24. #24
    Junior Bodybuilder Akantzos's Avatar
    Join Date
    07-09-10
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    169

    Default

    Quote Originally Posted by kick_boxer View Post
    Εσύ πρέπει να το διαπιστώσεις!!!;)...Είμαι σίγουρος θα έφτιαχνες μια πολύ καλύτερη,ξέρεις το σώμα σου,ξέρεις τι τροφές προτιμάς,ξέρεις τα πάντα για σένα...μην χαλάς τσάμπα λεφτά!!!
    ναι ρε συ... με αυτήν την διατροφή το ποσοστό λίπους θα πάει απο 12,7 --> 16+ ... άμα είναι να τρώμε λεφτά να τα φάμε σωστά...καλύτερα αργή αύξηση υδατάνθρακα και σταθερή...
    Last edited by Akantzos; 04-10-11 at 12:36.

  25. #25
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Από περιέργεια.. πριν σου βγάλει τη διατροφή, συζητήσατε καθόλου; Δηλαδή κάτσατε να σε ρωτήσει τι τροφές προτιμάς, αν έχεις δυσανεξία σε κάποια, πως να προσαρμόσει τα γεύματα στο πρόγραμμά σου και γενικά ασχολήθηκε συγκεκριμένα με τις δικές σου ιδιαιτερότητες; Αυτό υποτίθεται πως κάνει ένας προσωπικός γυμναστής.
    Δεν είναι απλά δίνω μια διατροφή και ένα πρόγραμμα. Κάθεται, εξετάζει όλες τις παραμέτρους και εβδομαδιαία κάνει συγκρίσεις της προόδου σου και ανάλογα σου κάνει αλλαγές. Σου εξήγησε γιατί πρέπει να τρως αυτό που τρως την ώρα που πρέπει κλπ?
    Πρόγραμμα προπόνησης σου έδωσε;

  26. #26
    Junior Bodybuilder Akantzos's Avatar
    Join Date
    07-09-10
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    169

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Από περιέργεια.. πριν σου βγάλει τη διατροφή, συζητήσατε καθόλου; Δηλαδή κάτσατε να σε ρωτήσει τι τροφές προτιμάς, αν έχεις δυσανεξία σε κάποια, πως να προσαρμόσει τα γεύματα στο πρόγραμμά σου και γενικά ασχολήθηκε συγκεκριμένα με τις δικές σου ιδιαιτερότητες; Αυτό υποτίθεται πως κάνει ένας προσωπικός γυμναστής.
    Δεν είναι απλά δίνω μια διατροφή και ένα πρόγραμμα. Κάθεται, εξετάζει όλες τις παραμέτρους και εβδομαδιαία κάνει συγκρίσεις της προόδου σου και ανάλογα σου κάνει αλλαγές. Σου εξήγησε γιατί πρέπει να τρως αυτό που τρως την ώρα που πρέπει κλπ?
    Πρόγραμμα προπόνησης σου έδωσε;
    μιλήσαμε σχετικά με το πρόγραμμα μου για να με βολεύουν τα γεύματα και θα έχουμε λιπομέτρηση κάθε 2 βδομάδες για να δούμε πρόοδο... πρόγραμμα προπόνησης είπε θα μου ετοιμάσει


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μια γνώμη αν αξίζει...
    By Akantzos in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 5
    Last Post: 26-05-11, 20:56
  2. ΑFTERMAX της ON.Αξιζει?
    By Giorgos18 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 20-05-11, 21:14
  3. Αξίζει τον κόπο;
    By @troulsta@ in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 32
    Last Post: 03-07-07, 20:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •