Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 10 of 48 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast
Results 271 to 300 of 1417
  1. #271
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    22-12-09
    Location
    .
    Posts
    1,155

    Default

    Quote Originally Posted by freedom_akiri View Post
    μονο κανενα απο αλισυδα "OK" κ αν.... εεε κανεναν μινι σουπερ με ψηλικα θα υπαρχει
    οκ ευχαριστω με βλεπω να κανω cheat meal σημερα
    no one other else can impress me!! RON IS BIG!! I WANT RONNIES SIZE!!

  2. #272
    Junior Bodybuilder mchamil's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    ΣΗΤΕΙΑ ΚΡΗΤΗ
    Posts
    117

    Default

    Quote Originally Posted by chand2003 View Post
    Θα σας πω τη δική μου εμπειρία με τη βρώμη. Πήγα σούπερ μάρκετ και βλέπω τι επιλογές έχω σε φθηνότερη τιμή από το κλασικό κουάκερ. Είδα τη fytro σε τιμή 2,2Ε νομίζω και μια wellfood (αν θυμάμαι καλά) με 1,4Ε τα 500γρ. Αγόρασα την τελευταία και όταν την έβαλα στο γάλα για πρωινό διαπίστωσα ότι ήταν πολύ σκληρή. Μόνο για μαγείρεμα κάνει. Την έκανα πιτάκια και ξαναγύρισα στο κλασικό quaker. Η fytro και αυτές από Βερόπουλο και Βασιλόπουλο πως είναι?
    κατ'εμε η fytro ειναι παρα πολυ καλη, με την πρωτεινη και γαλα που την ανακατευω γινεται πολυ μαλακη, δεν εχω χρησιμοποιησει καθολου το πιτουρο βρωμης, ξερει καποιος κατι ;
    Να πας να βρεις μια μυγια να τη νε λες ¨λαλά¨

  3. #273

    Default

    Παιδια για οσους ενδιαφερονται φιλετο κοτοπουλο 5 ευρω το κιλο απο καπανι .. ( εχω κανει συμφωνια αλλα οποιος και να παει και να το παζαρεψει θα του το αφησει στα 5 ευρω απο τα 5,5.. Στα ετοιμαζει εκεινη τι στιγμη και ειναι φρεσκοτατα και ειναι και μαρκας :P)

  4. #274
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Όταν λες καπανι; Μαγαζί ειναι;

  5. #275

    Default

    Αρχικα βρισκεται θεσσαλονικη! ειναι σαν τη βαρβακειο στην αθηνα .. βρισκεται διπλα απο την πλατεια αριστοτελους!

  6. #276
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    A ok! Πάντως πολύ καλή η τιμή στο κοτόπουλο για σας που βρίσκεστε εκεί!!

  7. #277
    New Member centaur's Avatar
    Join Date
    02-09-08
    Location
    thessaloniki, Greece.
    Posts
    57

    Default

    Για το καπανι που λες φιλε,ειναι ενας συγκεκριμενος η εχει και αλλους?Εχει καποιο ονομα?
    We must embrace pain and burn it as fuel, for our journey.--Kenji Miyazawa

  8. #278

    Default

    Εχει αρκετους που πουλανε κοτοπουλα αλλα αυτος εχει τις καλυτερες τιμες και ειναι αρκετα ποιοτικος.. θα σου πω πως λεγεται το μαγαζι του οταν ξαναπαω... πανντως ειναι ο μονος κοτοπουλας που φωναζει τοσο πολυ! αυτο που θυμαμαι τωρα ειναι πως ειναι δυο μαγαζια πιο δεξια απο τα κρεατα Μαθιουδακης και ακριβως διπλα στο κοτοπουλαδικο εχει μαναβικο.. αν βιαζεσε τοσο πολυ!!

  9. #279
    New Member centaur's Avatar
    Join Date
    02-09-08
    Location
    thessaloniki, Greece.
    Posts
    57

    Default

    Ωραια ευχαριστω.Θα το βρω και ετσι.
    We must embrace pain and burn it as fuel, for our journey.--Kenji Miyazawa

  10. #280
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    Εκανα συμφωνια με το καταστημα παπαιωανου ,αβερωφ 85 στα γιαννενα, φιλετο στηθος κοτοπουλο 6,5 ευρω/ κιλο, ειναι το πιο φθηνο που εχω βρει μεχρι τωρα. Οποιος ενδιαφερεται μπορει να περασει να ρωτησει
    Μια Βδομαδα τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη

  11. #281
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Cottage cheese μάρκας Alpiland, Αυστριακό, μόνο στον Βερόπουλο, 89 λεπτά το κεσεδάκι 200γρ. 4.5% λιπαρά.
    Διατροφικά στοιχεία ανα 100γρ : 103 θερμίδες, 12.5γρ πρωτείνη, 3γρ υδατάνθρακες, 4.5γρ. λιπαρά. Από γεύση έτσι κι έτσι αλλά για ένα οικονομικό σνακ είναι μια χαρά.

  12. #282
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Eιναι ενα μικρο μαγαζακι (φαινεται στο χαρτη) απεναντι απο τη φοιτ. εστια στον Αγ. Λουκα (Πατησια) σε ενα στενακι μεσα (Κοντου) που εχει πολυ καλες τιμες.
    Βρωμη 2 ευρω το κιλο και
    βρωμη με φλοιο 1,2 ευρω το κιλο (πηρα 5 κιλα για δοκιμη)
    αμυγδαλα 8,8 το κιλο αναλατα
    λιναροσπορο καπου 2,5 ευρω το κιλο
    και τα παντα απο μπαχαρικα και οσπρια. Το μεγεθος του δεν ειναι πανω απο 10 τετραγωνικα.

    Επισης πηγα Μακρο για ασπραδι, ευτυχως ειχε, αλλα αφου εφυγα δεν εμειναν και πολλα. Πηρα καμια 10αρια να`χουμε. Η μλκια ειναι οτι δε μπαινει στην καταψυξη γραφει πανω.
    Οριστε και οι αντιδρασεις
    Attached Images Attached Images
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  13. #283
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    βρωμη με φλοιο 1,2 ευρω το κιλο (πηρα 5 κιλα για δοκιμη)
    5 κιλά για δοκιμη ρε θηρίο πήρες;

    Θυμάμαι που χες ξαναπεί για το μαγαζάκι/τρύπα, αξίζει μια βόλτα.. Η κανονική η βρώμη τι λέει;

  14. #284
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Μια χαρα, αυτην επαιρνα μεχρι τωρα. Δε βρισκω διαφορα με την Texas που παιρνω καμια φορα. Την ειχε σε συσκευασια 5 κιλων και ζυγιζει οσο θες, του λεω ασε μωρε μην την ανοιγεις φερτην εδω.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  15. #285
    Pumping Iron denis-opc's Avatar
    Join Date
    12-10-09
    Posts
    546

    Default

    Quote Originally Posted by MuscleBuilding View Post
    Εχει αρκετους που πουλανε κοτοπουλα αλλα αυτος εχει τις καλυτερες τιμες και ειναι αρκετα ποιοτικος.. θα σου πω πως λεγεται το μαγαζι του οταν ξαναπαω... πανντως ειναι ο μονος κοτοπουλας που φωναζει τοσο πολυ! αυτο που θυμαμαι τωρα ειναι πως ειναι δυο μαγαζια πιο δεξια απο τα κρεατα Μαθιουδακης και ακριβως διπλα στο κοτοπουλαδικο εχει μαναβικο.. αν βιαζεσε τοσο πολυ!!
    5 ? ε ? Από ποιότητα είσαι σίγουρος ότι είναι καλός ? Για δώσε λίγο πληροφορίες όντως πως λέγεται και που ακριβώς είναι.

  16. #286
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Quote Originally Posted by Nastya View Post
    Εκανα συμφωνια με το καταστημα παπαιωανου ,αβερωφ 85 στα γιαννενα, φιλετο στηθος κοτοπουλο 6,5 ευρω/ κιλο, ειναι το πιο φθηνο που εχω βρει μεχρι τωρα. Οποιος ενδιαφερεται μπορει να περασει να ρωτησει
    4,5 ευρω/κιλο σε ενα χωριο που λεγεται Χαριεσσα, στη Ναουσσα.
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  17. #287
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Μια χαρα, αυτην επαιρνα μεχρι τωρα. Δε βρισκω διαφορα με την Texas που παιρνω καμια φορα. Την ειχε σε συσκευασια 5 κιλων και ζυγιζει οσο θες, του λεω ασε μωρε μην την ανοιγεις φερτην εδω.
    Mήπως εχει και πίτουρο σταριού;(wheat bran)
    Στο μαγαζάκι εδώ σταμάτησε, λέει δεν έχουν, παρά μόνο 'βιολογικό" που κάνει 1.70ευρώ τα 250γρ. Ακούς εκεί 1.70 για πίτουρα!!!

  18. #288
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Mήπως εχει και πίτουρο σταριού;(wheat bran)
    Στο μαγαζάκι εδώ σταμάτησε, λέει δεν έχουν, παρά μόνο 'βιολογικό" που κάνει 1.70ευρώ τα 250γρ. Ακούς εκεί 1.70 για πίτουρα!!!
    Πιτουρο αλλα "βιολογικο"... κουφαλες εμποροι...
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  19. #289
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Aν εχει ξεχωριστα λες; Δε ρωτησα. Παντως εχει πολλα πραματα που δεν του φαινεται στην καμμία οτι θα ειχε. Απο το μαγαζακι το γνωστο πηρα λιναροσπορο και τον ειχε 2πλασια τιμη απο την τρυπα αυτην. Πλεον παιρνω μονο μπαχαρικα απο αυτο, γιατι απλα Γ***ανε, δε συγκρινονται με κανενα σουπερ μαρκετ η κανελα, καρι, κτλ.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  20. #290
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Ναι ξεχωριστά εννοώ. Καλά όχι ότι με καίει, αλλά απλά είπα αν το χε πάρει το μάτι σου..
    Όσο για το μαγαζάκι εδώ, μετακόμισε (δεν ξέρω αν έχεις πάει πρόσφατα) λίγο πιο κάτω από κει που ήταν. Δεν ξέρω, πολύ ακριβό έχει γίνει.. Για μπαχαρικά ναι, συμφωνώ, για άλλα όχι.

    Άσχετο.. παράγγειλα 4 πακετάκια miracle noodles από το iherb. Δεν έχουν θερμίδες και υδατάνθρακες, είναι σκέτες φυτικές ίνες. Μου ρθε ειδοποίηση από το ταχυδρομείο και θα τα πάρω αύριο. Άντε να δούμε αν λένε τίποτα...

    Quote Originally Posted by Slack `N Track View Post
    Πιτουρο αλλα "βιολογικο"... κουφαλες εμποροι...
    Άσε, αυτό το "βιολογικό" το χουν κάνει καραμέλα για να τα κονομάνε..

  21. #291
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Ειρηνη,μηπως εχεις αγορασει γλυκαντικο απο το iherb?Θελω να παρω να εχω οποτε χρειαστει για καμια συνταγη,μηπως εχεις να προτεινεις καποιο?Ειχα ριξει μια ματια,αλλα λεω μηπως εχεις κατι κατα νου.

  22. #292
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Ναι, έχω πάρει stevia σε φακελάκια (με βολεύουν γιατί τα βάζω και στη τσάντα άμα πάω για καφεδάκι..) Εδώ δυστυχώς σε μαγαζί με βιολογικά που κοίταξα, οι τιμές είναι απλησίαστες..

    http://www.iherb.com/Now-Foods-BetterStevia-Certified-Organic-Zero-Calorie-Sweetener-75-Packets-2-65-oz-75-g/38959?at=0



  23. #293
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    ^^ Ειχα παει πριν καμια 10 μερες και ηταν στη θεση του παντως χαχα.
    Δεν το ειδα να σου πω την αληθεια αλλα κατα πασα πιθανοτητα θα εχει. την επομενη φορα θα κοιταξω
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  24. #294
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Δεν το ειδα να σου πω την αληθεια αλλα κατα πασα πιθανοτητα θα εχει. την επομενη φορα θα κοιταξω
    Ok Αντώνη ρώτα οταν ξαναπας.. Σ'ευχαριστώ!

  25. #295
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Ναι, έχω πάρει stevia σε φακελάκια (με βολεύουν γιατί τα βάζω και στη τσάντα άμα πάω για καφεδάκι..) Εδώ δυστυχώς σε μαγαζί με βιολογικά που κοίταξα, οι τιμές είναι απλησίαστες..

    http://www.iherb.com/Now-Foods-BetterStevia-Certified-Organic-Zero-Calorie-Sweetener-75-Packets-2-65-oz-75-g/38959?at=0


    Μαλιστα!Δεν με απασχολει για φακελακια,θελω να παρω μια μεγαλη συσκευασια για να συμφερει οικονομικα και να την εχω σπιτι.Ειχα βρει μια συσκευασια,θα κοιταξω ξανα να δω μηπως εχουν φερει και κατι αλλο.

  26. #296
    Advanced Bodybuilder AU77's Avatar
    Join Date
    25-10-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    720

    Default

    Στην Κύπρο έχει βγει σε προσφορά Γιαούρτι 3,5% από 3,42 σε 2,20. Δυστυχώς λόγω της διάρκειας τους δεν μπορείς να πάρεις πολλά. Εγώ έχω 3-4 σπίτι τώρα.

  27. #297
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    Για τους κατικους χανιων, στο cretan cash&carry πηρα βρομη με 1,23ε το κιλο(λιγο σκληρη αλλα πολυ καλη γευση) επισης τονο σε νερο με 7,45 τα 2 κιλα.Στεις τιμες που γραφω ειναι μεσα και ο Φ.Π.Α
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  28. #298
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    παιδες εχω μεινει χωρις ιντερνετ για καποιο διαστημα και εχω μεινει πισω σε θεματα ενημερωσης για σουπερ μαρκετ ;p

    κατι που ηθελα να ρωτησω τν Nofear ή οποιον αλλο ξερει, το φιλετο κοτοπουλο που πουλανε στο ENA ειναι 100% κοτοπουλο ή 70 % με αλλα πραγματα μεσα κλπ οπως το κατεψυγμενο του μακρο?

  29. #299
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post
    παιδες εχω μεινει χωρις ιντερνετ για καποιο διαστημα και εχω μεινει πισω σε θεματα ενημερωσης για σουπερ μαρκετ ;p

    κατι που ηθελα να ρωτησω τν Nofear ή οποιον αλλο ξερει, το φιλετο κοτοπουλο που πουλανε στο ENA ειναι 100% κοτοπουλο ή 70 % με αλλα πραγματα μεσα κλπ οπως το κατεψυγμενο του μακρο?
    Που εισαι χαμενος?
    Τοτε που αγορασα εγω ηταν σε προσφορα,σημερα θα φαω πρωτη φορα και θα σου πω.
    Οχι φιλε,ηταν οπως αυτο του Μακρο με προσθετα.Τωρα αν αυτο ειναι απαραιτητα κακο,δεν ξερω.Απλα φανταζομαι πως τα ραντιζουν με προσθετα κατα το πακεταρισμα για να τα καταψυξουν,εκει παει το μυαλο μου τελοσπαντων.

  30. #300
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by No Fear View Post
    Που εισαι χαμενος?
    Τοτε που αγορασα εγω ηταν σε προσφορα,σημερα θα φαω πρωτη φορα και θα σου πω.
    Οχι φιλε,ηταν οπως αυτο του Μακρο με προσθετα.Τωρα αν αυτο ειναι απαραιτητα κακο,δεν ξερω.Απλα φανταζομαι πως τα ραντιζουν με προσθετα κατα το πακεταρισμα για να τα καταψυξουν,εκει παει το μυαλο μου τελοσπαντων.
    που να ειμαι, περιμενω να μου βαλουν το ιντερνετ σπιτι και δεν εχω πολυ κοντα νετ συν οτι βαριεμαι να πηγαινω σε νετ..

    βασικα μπορεις να διαβασεις ποσο γραφει επανω?.. δν με πειραζει να εχει μερικα προσθετα του τυπου 5% αλλα 30% προσθετα σαν πολυ δεν ειναι? ξερω εγω... παιζει σημερα να παω στο μακρο του κηφισσου, αν παω μακαρι να βρω ασπραδι , προειδοποιω οτι θα τα παρω ολα αλλα ισως να παω και στην παλληνη.

    οσο για το φιλετο κοτοπουλο στο ΕΝΑ, το εχει προσφορα ακομα, μπηκα πριν και ειδα και σκεφτομαι να παρω γιατι τρωω 1 κιλο την ημερα και το φρεσκο βγαινει καπως τσιμπημενο, αν και σκεφτομουν να εδινα αλλη μια ευκαιρια στη βαρβακειο


 
Page 10 of 48 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μια Super Συνταγή Bodybuilding Για To Καλοκαίρι!!!
    By Musclemar in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 08-06-10, 12:02
  2. προσφορές σε συμπληρώματα διατροφής
    By anastop1 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 17-01-08, 04:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •