Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 48 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 31 to 60 of 1417
  1. #31
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by strafou View Post
    το βιολογικο organic peanut butter το εχω παρει, ωραια γευση λιγο πιο αλμιρο απο τα αλλα (1gr αλατι στα 100gr) βγενει λιγο ακριβο αλλα το πηρα για δοκιμη
    σε ενα μαγαζι με βιολογικα στο σπιτι μου κοντα εχει ενα αλλο βιολογικο φυστικοβουτυρο TERRASANA που ειναι λιγο πιο φθηνο απο αυτο , γυριστε ολα τα βιολογικα και ισως να βρειτε κατι φθηνοτερο, εγω βεβαια πηρα 4 κιλα απο myprotein και ησυχασα

  2. #32
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post
    σε ενα μαγαζι με βιολογικα στο σπιτι μου κοντα εχει ενα αλλο βιολογικο φυστικοβουτυρο TERRASANA που ειναι λιγο πιο φθηνο απο αυτο , γυριστε ολα τα βιολογικα και ισως να βρειτε κατι φθηνοτερο, εγω βεβαια πηρα 4 κιλα απο myprotein και ησυχασα
    πιο πηρες? το smooth η το crunchy? σκεφτομαι να παρω, για πες καλο?
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  3. #33
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by strafou View Post
    πιο πηρες? το smooth η το crunchy? σκεφτομαι να παρω, για πες καλο?
    Crunchy Πηρα γιατι μου το προτεινε ο παυλιδης, 4 κιλα, αρχικα ειχα παρει 3 crunchy και 1 smooth αλλα κολλησα και το αλλαξα γιατι γενικα μου αρεσει περισσοτερο το Crunchy.

    δεν το εχω δοκιμασει, δευτερα παιρνω την παραλαβη και κανω κατευθειαν Review, ο παυλιδης αν το δει μπορει να σας πει για γευση

  4. #34
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Ο Βασιλοπουλος εχει -δεν ξερω αν ισχυει ακομα- το τοταλ 2% του κιλου προσφορα κατω απο 3Ε..

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post
    σε ενα μαγαζι με βιολογικα στο σπιτι μου κοντα εχει ενα αλλο βιολογικο φυστικοβουτυρο TERRASANA που ειναι λιγο πιο φθηνο απο αυτο , γυριστε ολα τα βιολογικα και ισως να βρειτε κατι φθηνοτερο....
    +1000
    K γω απο μαγαζι με βιολογικα παιρνω οταν παιρνω φυστικοβουτυρο, κ φτηνοτερο κ 100% φυστικι..

  5. #35
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Μιας και ημουν αυτες τις ημερες στην Αθηνα,ας γραψω και εγω μερικα ενδιαφερον προιοντα,οτι φθηνοτερο εχω βρει εως τωρα:
    Το φθηνοτερο 2% 1 κιλο γιαουρτι που εχω βρει,ειναι αυτο του Carrefour στα 2,16 ευρω.
    Η φθηνοτερη βρωμη ειναι στο μαγαζι με μπαχαρικα στο κεντρο της Αθηνας που εχει αναφερθει με τιμη 2,20 το κιλο.Χθες,ειδα στον Σκλαβενιτη,ειχε την βρωμη Texas προσφορα στα 1,11 ευρω το μισοκιλο,οποτε για 2 λεπτα το κιλο παραπανω,μπορειτε να παρετε αυτη αν δεν μπορειτε να παρετε απο το ''Μπαχαρ''.Μιας και εχουν αναφερθει ολα τα αλλα καταστηματα,δεν νομιζω πως ειναι κακο να το αναφερουμε,επισης βρισκεται στην Ευρυπιδου 31-33,καθετη οδος της Βαρβακειου.Ναναι καλα ο Mallias που μου ειπε την διευθυνση.Εγω αγορασα χθες 5 κιλα και μου τα εβαλε σε σακουλακια του κιλου,τα σφραγισε ζεσταινοντας το σακουλακι.
    Οσο για αυγα,αγορασα απο το Μακρο μια 30αδα Large με τιμη 3,84 ευρω.
    Επισης,το Μακρο ειχε συσκευασια tetrapak του 1 κιλου ασπραδι παστεριωμενο με τιμη 1,86 ευρω.Ειναι αντιστοιχο με 31 ασπραδια και βαση ενος ποστ που ειχε κανει ο Musclemar,100 γραμμαρια ασπραδι εχουν 110 γραμμαρια πρωτεινης.Ετσι εκανα τους αναλογους υπολογισμους μου και μετα απο πολυ καιρο,φτιαχνω ξανα πιτακι βρωμης μιας.Απο γευση ειναι μιας χαρα το ασπραδι και πιστευω πως αξιζει παρα πολυ,αν αναλογιστουμε πως χρησιμοποιουσα τους κροκους 1 απο τα 4 αυγα.
    Τωρα οσον αφορα τον τονο,ο φθηνοτερος απο Rio Mare και Trata που επιλεγω να αγοραζω,ειναι αυτος της Rio Mare στην συσκευασια των 3,με τιμη 5,42 στο ENA και στο Μακρο.Μπορειτε να βρειτε και φθηνοτερο μεγαλυτερη συσκευασια αλλων εταιρειων,αλλα επειδη υπαρχουν διαφορες απο τονο σε τονο οσον αφορα την γευση,εγω προτιμω να παρω απο αυτες τις 2 εταιρειες.

  6. #36
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    οπα No fear... αυτο το κιλο ασπραδι παστεριωμενο στο μακρο που ακριβως το ειχαν γιατι δεν το ειδα?... με ενδιαφερει και εμενα και συμφαιρει απ οτι βλεπω.. προσωπικα στις ομελετες βαζω κροκους απο τα αυγα της γιαγιας μου και ασπραδια αγοραστα οποτε μαλλον αυτο θα παιρνω.

    λοιπον αυτο το Μπαχαρ τη αλλα καλα εχει? μπηκα στο ιντερνετ sto site τους και βλεπω εχει ρυζια/ αυγο ασπραδι.. ή ετσι γραφει.. ξερετε τη παιζει με τιμες γενικα και αν συμφαιρει σε αλλα πραγματα?

    οσο για τον σκλαβενιτη, ξερεις ποτε τελειωνει η συγκεκριμενη προσφορα?
    Last edited by stathis23; 23-09-11 at 15:48.

  7. #37
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Ελα Σταθη,να σου πω την αληθεια,ελεγα να σου μιλησω οσο ημουν στην Αθηνα,να βρισκομασταν,αλλα εμπλεξα με δουλειες περα δωθε!
    Και βεβαια σε συμφερει φιλε μου,και πολυ καλα κανεις με τα ασπραδια και τους κροκους,το ιδιο κανω και εγω οποτε μας δινει καποιος αυγα!
    Ημουν ετοιμος να παρω 4 Χ 30αδες αυγα,μιας και τα ειχα σε προσφορα αν επαιρνες 4 συσκευασιες,ειχε εκπτωση 5% σε καθεμια απο αυτες.Ρωτησα εναν υπαλληλο για ασπραδι και μου ειπες πως εχουν.Θα το βρεις σε ψυγειο,ειναι στον ιδιο διαδρομο με τα αυγα,αλλα πρεπει να πας τερμα μεσα!Ειναι της εταιρειας Χρυσα Αυγα,και σε ιδια συσκευασια πουλανε ειτε κροκο,ειτε ολοκληρα αυγα.Δεν μπηκα στην διαδικασια να παρω και παστεριωμενο κροκο,πιστευω πως παει πολυ και φθηνοτερα να ερχεται.Καλυτερα να εχεις και κατι φρεσκο στο μειγμα σου,οποτε παιρνεις μια 30αδα αυγα για να παρεις τον κροκο απο εκει,ολοκληρο το αυγο δηλαδη.
    Να,εκει ειναι το Μπαχαρ και το ηξερε και η μανα μου,ψωνιζαν απο εκει παλιοτερα.Δεν κοιταξα τιμες αλλου,δεν ειχα χρονο,αλλα λαμβανοντας υποψην την πελατεια που ειδα εκει,πρεπει να ειναι καλα!
    Δεν ξερω φιλε μου,εγω χθες το βραδυ το ειδα,σε ενα Σκλαβενιτη στο Παγκρατι,ελεγε πως ηταν -35 λεπτα προσφορα,μεχρι ποτε δεν εγραφε.Πηγαινε σημερα ή αυριο να το σιγουρεψεις.Πιστευω πως αξιζει,το πρωι αγορασα απο το Μπαχαρ,το βραδυ ειδα την προσφορα στον Σκλαβενιτη,πιστευω πως συμφερει να παρεις τωρα απο τον Σκλαβενιτη,θα κρατησει περισσοτερο,μιας και η κοπελα στο Μπαχαρ,μου ειπε να βαλω την βρωμη στο ψυγειο να διατηρηθει,γιατι εξω θα πιασει μαμουνια.
    Οσο για το Μακρο,ελεγα να παρω φιλετο ή στηθος κοτοπουλο,αλλα οι συσκευασιες ηταν πολυ μεγαλες και φανταζομαι πως δεν ειναι και οτι καλυτερο να χρειαστει να ξεπαγωσεις 10 και 15 κιλα κοτοπουλο.Κατι θυμαμαι για συσκευασια των 5 κιλων,αλλα δεν την ειδα καπου.
    Παντως,περασα μια βολτα και απο την Βαρβακειο,πολυ σπαστικο να σε φωναζει ο ενας και ο αλλος για να ψωνισεις!
    Last edited by No Fear; 23-09-11 at 15:56.

  8. #38
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    θα πιασει μαμουνια?... μηπως λεει χαζομαρες ή ειναι διαφορετικη αυτη η βρωμη?...

    επρεπε να μου μιλησεις αλλα δεν πειραζει, την επομενη φορα.. τωρα το εχω ψησει να παω στο μακρο αλλα πρεπει να εχω γυρω στα 8 κιλα κοτοπουλο ακομα οποτε θα περιμενω λιγο ακομα.. οσο για το μπαχαρ, τωρα που δεν κανει ζεστη θα παω μια βολτα κεντρο γιατι δεν την παλευα καλοκαιριατικα και θα περασω απο βαρβακειο.
    οσο για τις φωνες, ουτε εμενα μ αρεσει οπως την τελευταια φορα που πηγα λαικη, ας ηταν λιγο πιο παραδοσιακα τουλαχιστον, μου ακουγε lady gaga ο αλλος και ελεγε στις γριες 1 βημα απο τον ταφο, κοριτσι μου , κοπελα μου.. χαχα εχει γελιο ειναι η αληθεια
    Last edited by stathis23; 23-09-11 at 16:00.

  9. #39
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Ωπα, No Fear πολυ ενδιαφερον αυτο για το παστεριωμενο ασπραδι..!!! Θα παω ν κοιταξω αν εχουν κ στο δικο μας Μακρο.. Αν δε ληγει συντομα απο τη στιγμη που 8α το ανοιξεις 8α παρω σιγουρα..

    Quote Originally Posted by No Fear View Post
    100 γραμμαρια ασπραδι εχουν 110 γραμμαρια πρωτεινης.
    11 στα 100 ηθελες ν πεις..

    Για βρωμη σωστα, κοιταξτε σε μαγαζια με μπαχαρικα/ξηρους καρπους, εγω επαιρνα με 2Ε/κιλο εδω.. (αλλα βαρε8ηκα τη γευση κ αλλαξα βρωμη)

    Btw ξηρους καρπους ΜΟΝΟ απο τετοια μαγαζια η λαικη, απο σουπερμαρκετ βγαινει ακομα κ 4Ε/κιλο πιο ακριβα..!!
    Last edited by juniorjack; 23-09-11 at 16:24.

  10. #40
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post
    θα πιασει μαμουνια?... μηπως λεει χαζομαρες ή ειναι διαφορετικη αυτη η βρωμη?...

    επρεπε να μου μιλησεις αλλα δεν πειραζει, την επομενη φορα.. τωρα το εχω ψησει να παω στο μακρο αλλα πρεπει να εχω γυρω στα 8 κιλα κοτοπουλο ακομα οποτε θα περιμενω λιγο ακομα.. οσο για το μπαχαρ, τωρα που δεν κανει ζεστη θα παω μια βολτα κεντρο γιατι δεν την παλευα καλοκαιριατικα και θα περασω απο βαρβακειο.
    οσο για τις φωνες, ουτε εμενα μ αρεσει οπως την τελευταια φορα που πηγα λαικη, ας ηταν λιγο πιο παραδοσιακα τουλαχιστον, μου ακουγε lady gaga ο αλλος και ελεγε στις γριες 1 βημα απο τον ταφο, κοριτσι μου , κοπελα μου.. χαχα εχει γελιο ειναι η αληθεια
    Ελα ντε.μου εκανε και εμενα εντυπωση.Οπως και να εχει εχω χωρο στο ψυγειο,οποτε την εβαλα εκει!Απλα μου ειπε πως ειναι ετσι λεει,επειδη τα σακουλακια που την εβαλε αναπνεουν.Επισης να την βαλω καπου στο ψυγειο,αλλα να μην εχει και κατι αλλο διπλα και παρει αρωμα η βρωμη,την εβαλα σε ενα συρταρι στην συντηρηση μονη της.Τελοσπαντων!Επισης,αυτο που παρατηρησα ειναι πως ειναι πιο χοντροκομμενη σε σχεση με την Texas,μην σας ανησυχει ομως!Η προελευση της επισης,ειναι απο την Αγγλια.
    Σταθη,τι συσκευασια ειχες παρει εσυ κοτοπουλο?Εγω βρηκα 10 κιλες και 15 κιλες οσον αφορα τα κατεψυγμενα.
    Πηγαινε κεντρο,εχει δροσισει ο καιρος!
    Δεν θελω να φανω ρατσιστης,αλλα μου φανηκε καπως που ολοι οι πωλητες ηταν ξενοι και σε φωναζαν σωνει και καλα να αγορασεις!

  11. #41
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by juniorjack View Post
    Ωπα, No Fear πολυ ενδιαφερον αυτο για το παστεριωμενο ασπραδι..!!! Θα παω ν κοιταξω αν εχουν κ στο δικο μας Μακρο.. Αν δε ληγει συντομα απο τη στιγμη που 8α το ανοιξεις 8α παρω σιγουρα..


    11 στα 100 ηθελες ν πεις..

    Για βρωμη σωστα, κοιταξτε σε μαγαζια με μπαχαρικα/ξηρους καρπους, εγω επαιρνα με 2Ε/κιλο εδω.. (αλλα βαρε8ηκα τη γευση κ αλλαξα βρωμη)

    Btw ξηρους καρπους ΜΟΝΟ απο τετοια μαγαζια η λαικη, απο σουπερμαρκετ βγαινει ακομα κ 4Ε/κιλο πιο ακριβα..!!
    Πιστευω πως θα εχει και εκει,που εισαι?Μην σε απασχολει η ημερομηνια,τα δικα μου ληγουν 19/11/2011 και τα αγορασα προχθες!
    Ναι,εχεις απολυτο δικιο για την πρωτεινη!χαχαχαχα
    Ναι,λογικα ειναι αυτα που λες!Ελπιζω να επωφεληθουν πολλοι απο το συγκεκριμενο θεμα,το οποιο ηταν εδω και πολυ καιρο στο μυαλο μου.
    Καλο θα ηταν πιστευω να γινει sticky και να το ανανεωνουμε οσο πιο συχνα μπορουμε,μιας και οι τιμες δεν παραμενουν σταθερες!

  12. #42
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by No Fear View Post
    ταθη,τι συσκευασια ειχες παρει εσυ κοτοπουλο?Εγω βρηκα 10 κιλες και 15 κιλες οσον αφορα τα κατεψυγμενα.
    εγω δεν εχω παρει απο τα κατεψηγμενα ποτε γιατι την πρωτη φορα που πηγα και τα ειδα ηταν ενα κουτι μισανοιχτο και απ οτι προσεξα δεν γινετε να τα ξεχωρισεις τα στηθη εφοσον εινα παγωμενα γιατι εχουν κολλησει και παιρνω Φρεσκο 5κιλο πακετο με 5.4 το κιλο και το ξεχωριζω σε σακουλακια οταν παω σπιτι, το κατεψυγμενο υπηρχε και με 4 ευρω το κιλο αλλα δεν ηξερα πως να ξεχωρισω τα κομματια οπως προειπα γτ ειναι κολλημενα, και αμα δεν ξεπαγωσει ολο δν γινετε τπτ ή ετσι πιστευω

  13. #43
    Pumping Iron
    Join Date
    02-01-11
    Posts
    362

    Default

    Παιδια επειδη με ενδιαφερουν οι συσκευασιες 10 κιλων+ στηθος κοτοπουλο απο το μακρο,εκει χρειαζεται καποια καρτα και αυτη τη καρτα πως τη βρισκεις?

  14. #44
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by kreator View Post
    Παιδια επειδη με ενδιαφερουν οι συσκευασιες 10 κιλων+ στηθος κοτοπουλο απο το μακρο,εκει χρειαζεται καποια καρτα και αυτη τη καρτα πως τη βρισκεις?
    Ναι,πρεπει να εχεις καρτα!Αν μενεις Αθηνα,περνα μια βολτα και ρωτα,δεν ξερω λεπτομερειες.Ειναι για εμπορους,ανθρωπους που εχουν χωρους εστιασης κτλ κτλ.

  15. #45
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post
    εγω δεν εχω παρει απο τα κατεψηγμενα ποτε γιατι την πρωτη φορα που πηγα και τα ειδα ηταν ενα κουτι μισανοιχτο και απ οτι προσεξα δεν γινετε να τα ξεχωρισεις τα στηθη εφοσον εινα παγωμενα γιατι εχουν κολλησει και παιρνω Φρεσκο 5κιλο πακετο με 5.4 το κιλο και το ξεχωριζω σε σακουλακια οταν παω σπιτι, το κατεψυγμενο υπηρχε και με 4 ευρω το κιλο αλλα δεν ηξερα πως να ξεχωρισω τα κομματια οπως προειπα γτ ειναι κολλημενα, και αμα δεν ξεπαγωσει ολο δν γινετε τπτ ή ετσι πιστευω
    Καλα το φανταστηκα,οποτε παραμενω σε κατεψυγμενο στηθος κοτοπουλο που παιρνω στο ΕΝΑ στα 3,03 ευρω το κιλο.

  16. #46
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by No Fear View Post
    Καλα το φανταστηκα,οποτε παραμενω σε κατεψυγμενο στηθος κοτοπουλο που παιρνω στο ΕΝΑ στα 3,03 ευρω το κιλο.
    Που ειναι αυτο? στη μεγαλοπολη?
    αν στο πουλανε σε μικρα πακετα και σε βολευει οταν το ξεπαγωνεις να το τρως σε μερικες μερες ειναι ενταξει, τωρα 20 κιλα αμα τα ξεπαγωσεις τη θα τα κανεις? :P

  17. #47
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Οχι φιλε μου,ειναι σαν το Μακρο και υπαρχει ανα την Ελλαδα.Εγω πηγαινω στην Καλαματα και ψωνιζω.Αν εχεις ΑΦΜ οπως εχεις στο Μακρο,μπορεις να ψωνισεις και απο εκει,ψαξε το.Εγω παιρνω στηθος κοτοπουλο απο εκει και ειναι το καθενα ξεχωριστα σε συσκευασια,το φιλετο ξεφευγει,παει στα 6,10 ευρω/κιλο.
    Το ξερω,αυτος ειναι ο λογος που δεν πηρα.Αν πας,ριξε μια ματια αν μπορεις για στηθος και φιλετο κοτοπουλο,μηπως ειναι οπως λες.
    Ελεγα να περασω να κοιταξω ξανα φευγοντας,αλλα δεν ηθελα να με πιασει η κινηση στον δρομο.

  18. #48
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Λοιπον ... ενα μικρο update και μερικες διορθωσεις στις τιμες που εχουν αναφερθει!!! Μια κουβεντα για τη βρωμη που ειχαμε κανει της Fytro... Yπαρχει στα 500γρ και βρισκεται στα προιοντα για διαβητικους... Οποτε εχουμε
    Φυτρο βρωμη 500γρ 1.96 >Quaker κλασικο 500γρ 2.46
    Φυστικοβουτυρο ΒΙΟ Whol earth 230gr 95% 3.99
    ------//--------- Percy Dalton 340gr 92% 5.25 Tιμες Carrefour....
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  19. #49
    Pumping Iron ageloskorg's Avatar
    Join Date
    17-11-10
    Posts
    571

    Default

    Μια χαρααααααααααα!!!!!!!!!!!Μπραβο ρε παιδια!!! keep going!
    -Παππού,αγαπημένε,είπα,δωσ' μου μιαν προσταγή.
    -Φτάσε όπου μπορείς παιδί μου..
    -Παππού,φώναξα τώρα πιο δυνατά,δωσ'μου μιαν πιο δύσκολη,πιο κρητικιά προσταγή.
    -Φτάσε ΌΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΊΣ παιδί μου..!!

  20. #50
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    για την βρωμη τα ειπα.. απο σουπερ μαρκετ, Τεξας με 1.45 πανω κατω.
    Οσο για το φυστικοβουτυρο σημερα μου ηρθε η παραγγελια απο Myprotein και δοκιμασα.. Ειναι μεχρι στιγμης το καλυτερο 100% Φυστικοβουτυρο που εχω φαει, δεν μιλαω για αυτα που εχουν ζαχαρες κλπ αλλα 100% φυστικια και ειναι το καλυτερο που εχω δοκιμασει.

    Εκανα την χαζομαρα για καποιο λογο και πηρα 4 μονοκιλα Crunchy αντι να παρω και 1 Smooth για δοκιμη.. δεν ξερω πως μου κολλησε τελευταια στιγμη και το αλλαξα, το Crunchy ειναι αρκετα Crunchy, το ηθελα ελαχιστα πιο κρεμωδες αλλα και παλι με καλυπτει πληρως. το μονο αρνητικο ειναι οτι ειχαν πασαληφθει τα πραγματα με το λαδι απο το φυστικοβουτυρο αν και ειναι καλα κλεισμενο και με πλαστικο δεν ξερω τη παιχτηκε..

    αλλα να μου πεις.. τη να σου κανει και αυτο αφου αλλαξε 5 χωρες... μονο κινα δεν πηγε..

  21. #51
    Junior Bodybuilder paoki-4-'s Avatar
    Join Date
    08-04-11
    Location
    Βεροια
    Posts
    178

    Default

    Στο Carrefour Μαρινοπουλος που πηγα σημερα ειδα λιγο τιμες μια γρηγορη ματια γιατι ημουν με τους γονεις μου ειδα γαλα 1,5% μου φαινεται 2 λιτρα 0,83 αλλα απο γαλα απο τις αλπεις,τονους Carrefour 110 γραμμαρια καθαρα χωρις νερο 1,24 και τα κριθαρια,ρυζια και λοιπα απο 1,20 το 1 κιλο με 6 τετοια βγαζεις ολοκληρο μηνα
    Τα λιοντάρια, δεν τρώνε χορτάρια

    I don't believe in drugs. I believe in myself.

  22. #52
    Pumping Iron ageloskorg's Avatar
    Join Date
    17-11-10
    Posts
    571

    Default

    Φιλε Παοκι εισαι σιγουρος οτι ηταν 2Λιτρα??Ειναι αρκετα καλη τιμη!
    -Παππού,αγαπημένε,είπα,δωσ' μου μιαν προσταγή.
    -Φτάσε όπου μπορείς παιδί μου..
    -Παππού,φώναξα τώρα πιο δυνατά,δωσ'μου μιαν πιο δύσκολη,πιο κρητικιά προσταγή.
    -Φτάσε ΌΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΊΣ παιδί μου..!!

  23. #53
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by paoki-4- View Post
    Στο Carrefour Μαρινοπουλος που πηγα σημερα ειδα λιγο τιμες μια γρηγορη ματια γιατι ημουν με τους γονεις μου ειδα γαλα 1,5% μου φαινεται 2 λιτρα 0,83 αλλα απο γαλα απο τις αλπεις,τονους Carrefour 110 γραμμαρια καθαρα χωρις νερο 1,24 και τα κριθαρια,ρυζια και λοιπα απο 1,20 το 1 κιλο με 6 τετοια βγαζεις ολοκληρο μηνα
    Aυτο δε νομιζω να υσχιει φιλος...
    Last edited by Antoin; 26-09-11 at 19:56.
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  24. #54
    Pumping Iron wolfpi's Avatar
    Join Date
    27-06-08
    Location
    Greece.
    Posts
    669

    Default

    εξαιρετικο topic!!

  25. #55
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    αυτο με το γαλα δεν υπαρχει περιπτωση να ισχυει σε σουπερ μαρκετ χωρις να το εχω δει.. μακαρι αλλα δεν το βλεπω... λογικα για 1 λιτρο ηταν..

    ρυζι το καρφουρ εχει πολυ καλες τιμες, ειδικα μπασματι οτι πρεπει.. 2,20-2.50 ή καπου τοσο .. παντως το πιο φθηνο που εχω βρει γενικα αν και δεν εχω παει στην βαρβακειο

  26. #56
    Junior Bodybuilder paoki-4-'s Avatar
    Join Date
    08-04-11
    Location
    Βεροια
    Posts
    178

    Default

    παιδια οπως αναφερω ''μου φαινετε οτι ειδα 2 λιτρα μπορει να ηταν και 1,5 λιτρα αλλα η τιμη και το 1,5% ειναι σιγουρα αλλα μην ξεχνατε οτι ειναι γαλα αλπεων
    Τα λιοντάρια, δεν τρώνε χορτάρια

    I don't believe in drugs. I believe in myself.

  27. #57
    Junior Bodybuilder paoki-4-'s Avatar
    Join Date
    08-04-11
    Location
    Βεροια
    Posts
    178

    Default

    παιδια το εψαξα το θεμα και εχετε δικαιο δικο μου λαθος 1 λιτρο ειναι τελικα αλλα και παλι πολυ καλη τιμη προσωπικα

    https://www.carrefour.gr/CarrefourOn...000114803.aspx
    Τα λιοντάρια, δεν τρώνε χορτάρια

    I don't believe in drugs. I believe in myself.

  28. #58

    Default

    Πολυ χρησιμο τοπικ!
    Μεγάλες Εκπτώσεις Συμπληρωμάτων Διατροφής <==== Πατήστε Εδώ!

    --------------------------------------------------
    - M.Sc.
    - ISSA BODYBUILDING Specialist
    - NSCA Certified Personal Trainer
    - NASM Certified Nutrition Coach


    "Να θυμάστε ότι αυτό που κάνετε είναι κάτι που ελάχιστοι άνθρωποι στον κόσμο έχουν τη δύναμη της θέλησης ή την αποφασιστικότητα να πραγματοποιήσουν. Χρειάζεται κάτι πολύ περισσότερο από τη σωματική μας δύναμη για να χτίσουμε και να σμιλέψουμε το σώμα μας. Χρειάζεται και μια τεράστια ποσότητα πνευματικής δύναμης, και αυτό είναι που οι υπόλοιποι άνθρωποι πραγματικά ζηλεύουν. Πάρτε το ως κοπλιμέντο, διότι ξεχωρίζετε μέσα σε ένα πλήθος ατόμων που μόνο ξέρουν να είναι ακόλουθοι."

    "Just remember that you are doing something that so few people in the world have the will power or determination to do. It takes much more than physical strength for us to build and sculpt our bodies. It takes an enormous amount of mental strength as well, and that's what people are truly jealous of. Take it as a compliment, for you stand out in a crowd full of followers."

    "You got a dream, you gotta protect it. If people can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. If you want something, go get it. Period."
    ~ Chris Gardner

  29. #59
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by paoki-4- View Post
    παιδια το εψαξα το θεμα και εχετε δικαιο δικο μου λαθος 1 λιτρο ειναι τελικα αλλα και παλι πολυ καλη τιμη προσωπικα

    https://www.carrefour.gr/CarrefourOn...000114803.aspx
    Μην αγχωνεσε ρε συ δε τρεχει τιποτα..
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  30. #60
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    1Ε/κιλο το parboiled (τυπου αμερικης το λεει), 1.05Ε το thai, 1.27Ε το μπασματι στο καρφουρ..
    Last edited by juniorjack; 27-09-11 at 20:49.


 
Page 2 of 48 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μια Super Συνταγή Bodybuilding Για To Καλοκαίρι!!!
    By Musclemar in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 08-06-10, 12:02
  2. προσφορές σε συμπληρώματα διατροφής
    By anastop1 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 17-01-08, 04:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •