Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 48 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 61 to 90 of 1417
  1. #61
    Junior Bodybuilder nikos nikos's Avatar
    Join Date
    26-07-11
    Posts
    159

    Default

    Καλησπερα παιδια! θα σας πω την δικία μου διατροφή πως είναι που ναι περιλαμβανει πολλά απο αυτά που είπατε. Ψωνίζω εδω και αρκετους μήνες απο καρφουρ,λιντλ και μακρο.Δεν θυμαμαι ακριβως τιμές αλλα περίπου αλλα σίγουρα εχουν την μεγαλυτερη αποδοσης-τιμης που εχω βρει.

    Απο λιντλ αγοραζω γαλα 1λιτρο περιπου στα 0,83Ε, ακομα αγοράζω τόνο, εχει δυο συσκευασιες η μια σε νερο και η αλλη σε χυμο,σε νερο ειναι λιγο ακριβοτερη αλλα εχει περισσοτερη ποσοτητα μεσα,ακομα αγοραζω αβγα σε πολυ καλη τιμή, οσπρια,ρυζι και μακαρονια αγοραζω απο το λιντλ επειδη εινια πιο κοντα στο σπιτι μου,αλλα εχουν ακριβως την ιδια τιμη με τις συσκευασιες οσπριων/ριζιου/ζυμαρικων με αυτα του μακρο, αν και απο οτι ειδα τελευταια τα οσπρια και συγκεκριμενα τα φασολιa ειναι απο κινα οπως και των λιντλ....

    Απο το μακρο αγοραζω κοτοπουλα σε κομματια, εχει τα 15κιλα περιπου στα 15Ε, μπορει να ειναι πολλα, αλλα τα βαζω σε σακουλες των 5-6τεμαχιων και μεσα στην καταψυξη.Ακομα αγοραζω μπριζολες συσκευασια που εινια περιπου 3,7Ε το κιλο, μεσα ειναι ΚΑΘΕΜΙΑ σε ξεχωριστω σακουλακι!πολυ καθαρη συσκευασια γενικοτερα(μην τις παρετε ολες παιδια!!).Ακομα αγοραζω προιοντα φυτρο οπως προαναφερθηκε σε πολυ καλες τιμες.Μαζι με αυτα αγοραζω συσκευασιες για να τα φτιαχνω, οπως λαδι,ντοματοπολτο κ.α για να μου βγαινουν φθηνοτερα.

    Απο καρφουρ αγοραζω τα κορν φλαικσ τους, εχουν πολυ καλη γευση και ενδεικτικα η μωβ συσκευασια εχει 2,46ε τα 500γρ και η πρασινη συσκευασια 3,06ε τα 750 γρ. Ο λογος που τα παιρνω αυτα εινai για τις φυτικες ινες που περιεχουν.
    keep up!
    Last edited by nikos nikos; 27-09-11 at 21:05.

  2. #62
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by juniorjack View Post
    1Ε/κιλο το parboiled (τυπου αμερικης το λεει), 1.05Ε το thai, 1.27Ε το μπασματι στο καρφουρ..
    Μαλλον αυξησαν τις τιμες γιατι ειχα παρει το Thai 0,96 και το μπασματι στα 1,21 τα 500 γραμμαρια.

  3. #63
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by juniorjack View Post
    1Ε/κιλο το parboiled (τυπου αμερικης το λεει), 1.05Ε το thai, 1.27Ε το μπασματι στο καρφουρ..
    αυτη ειναι και η ακριβεις τιμες... μπασματι παιδες δεν εχει πιο φθηνο ουτε στο μακρο που πουλαει 5 κιλο.

    Niko x2 τη μπριζολες παιρνεις?.. μοσχαρισιες οχι φανταζομαι.. χοιρινες ε?...

    οσο για το κοτοπουλο.. 15 κιλα 15 ευρω?.. τη ενοεις, 1 ευρω το κιλο? μηπως τα μπερδεψες λιγο
    Last edited by stathis23; 27-09-11 at 22:59.

  4. #64
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Mπορει να μην ειναι προιον διατροφης αλλα νομιζω θα ενδιαφεροντε αρκετα μελη του φορουμ..Βρηκα στο Jumbo (Χaniwn) ,λογικα θα υπαρχουν και στα αλλα απο 2 ειδη Pill box.Εγω αγορασα το ενα και τα 2 ειναι πολυ ωραια και χρησημα.Στα παιδια που ετοιμαζοντε για κυκλους ειδικα ...η τιμη ειναι 1,99 και επειδη το εχω ψαξει σε μαγαζι διατροφης ειναι η μιση τιμη σχεδον...
    Attached Images Attached Images
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  5. #65
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    http://www.myprotein.com/uk/products/pill_box

    κατι τετοιο θα προτιμουσα να κλεινει και να μην ειναι διαφανες, τωρα αυτο που εβαλες εσυ φθηνο ειναι βεβαια.. αλλα αυτο με τις μερες τρελο, δηλαδη εσυ θα βαζεις τα χαπια ολης της βδομαδας εκει?.. σιγα μην χωρανε

  6. #66
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Καλα το οτι γραφει τις μερες σε πειραψε εσενα και το οτι ειναι διαφανες ???Και εγω εχω ενα σα το δικο σου της warrior lab αλλα εκει ειναι που δε χωρανε ολης της μερας.
    Ασε που το ειχα παρει 4 ευρω.Αν περνεις πχ σου λεω εγω cycle support 8 cap/day,vit c 3 cap, omega 3 6 cap/day,tayrine 5-6 cap/day,multivitamins,amino και αλλα χιλια δυο πραματα σκεψου πιο θα σου ειναι πιο χρησιμο αυτο που λες ή το συγγεκριμενο?
    Το οτι γραφει ημερομηνιες κτλ ειναι το τελευταιο που νιαζει εμενα...θα το εχω αποκλειστικα για 1 μερα μου
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  7. #67
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    καλα ναι και εγω για μια μερα θα το χρησιμοποιουσα αλλα χωρις τις μερες θα ηταν πιο ωραιο και καλα χαχαχα..
    στον γυρισμο απο το γυμναστηριο εχω ενα Jumbo Οποτε θα περασω μια βολτα να δω αν υπαρχει εδω στην αθηνα να το παρω και εγω, τσαμπα πραγμα ουτως η αλλως και καλυτερο απο το να τα βαζω σε χαρτοπετσετα lol

  8. #68
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Περασα μια βολτα απο makro μετα απο καμποσο καιρο, παντως ρε σεις σε λιγα πραγματα συμφερει.. Βρηκα αρκετα πραγματα σε τιμες ακριβοτερες απο το σουπερμαρκετ..!!

    Το + του ειναι κυριως η ποικιλια κ οτι βρισκεις συσκευασιες γιγας κ οχι οι τιμες.. Πχ καφες εσπρεσσο πιο ακριβος απο το σ/μ, ρυζι parboiled το καρφουρ/lidl εχει φτηνοτερο (ακομα κ η 5κιλη συκευασια κ ιδιωτικης ετικετας ακριβοτερη βγαινει ανα κιλο! οπως ανεφερε κ ο Σταθης), βρωμη (η quaker) φτηνοτερη στο σ/μ..!! Κλπ..

    Κ κοτοπουλο πχ συσκευασια 5κιλη στηθος νωπο απο Ολλανδια με 5,80/κιλο, 8α προτιμησω το ντοπιο φρεσκο απο τον κρεοπωλη που 'ξετρυπωσα' με 6,50/κιλο.. (τοσο βρηκα ελληνικο κατεψυγμενο στο μακρο)

    Σε ψαρια κατεψυγμενα μαλλον συμφερει, αλλα σολωμο φετες κατεψυγμενο π ειχα παρει καποτε δεν τρωγοταν..

    Ασπραδι σε συσκευασια παστεριωμενο π ειπε ο No Fear δε βρηκα.. :/


    Ο Βεροπουλος εχει βρωμη δικης του ετικετας (spar) με 1,59/500γρ κ μακαρονια ολικης 0,99 (15-20λεπτα φτηνοτερα απο τα επωνυμα)..

  9. #69
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by juniorjack View Post
    Περασα μια βολτα απο makro μετα απο καμποσο καιρο, παντως ρε σεις σε λιγα πραγματα συμφερει.. Βρηκα αρκετα πραγματα σε τιμες ακριβοτερες απο το σουπερμαρκετ..!!

    Το + του ειναι κυριως η ποικιλια κ οτι βρισκεις συσκευασιες γιγας κ οχι οι τιμες.. Πχ καφες εσπρεσσο πιο ακριβος απο το σ/μ, ρυζι parboiled το καρφουρ/lidl εχει φτηνοτερο (ακομα κ η 5κιλη συκευασια κ ιδιωτικης ετικετας ακριβοτερη βγαινει ανα κιλο! οπως ανεφερε κ ο Σταθης), βρωμη (η quaker) φτηνοτερη στο σ/μ..!! Κλπ..

    Κ κοτοπουλο πχ συσκευασια 5κιλη στηθος νωπο απο Ολλανδια με 5,80/κιλο, 8α προτιμησω το ντοπιο φρεσκο απο τον κρεοπωλη που 'ξετρυπωσα' με 6,50/κιλο.. (τοσο βρηκα ελληνικο κατεψυγμενο στο μακρο)

    Σε ψαρια κατεψυγμενα μαλλον συμφερει, αλλα σολωμο φετες κατεψυγμενο π ειχα παρει καποτε δεν τρωγοταν..

    Ασπραδι σε συσκευασια παστεριωμενο π ειπε ο No Fear δε βρηκα.. :/


    Ο Βεροπουλος εχει βρωμη δικης του ετικετας (spar) με 1,59/500γρ κ μακαρονια ολικης 0,99 (15-20λεπτα φτηνοτερα απο τα επωνυμα)..
    Mπραβο ρε φιλε..... και ημουν ετοιμος για ψωνια απο εκει οποτε ακυρο το makro.. Αλλαζω ροτα λοιπον για το ΕΝΑ, για να δουμε.....
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  10. #70
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Εγω σταθης τα τυλιγα σε αλουμινοχαρτα χαχαχαχα ενα τσαντακι κουβαλουσα γεματο ......
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  11. #71
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    psile εγραπσες που να το φανταζομασταν οτι πουλαει το jumbo τετοιο πραγμα.Θα παω να το παρω να το μιραστω με τη μανα μου και των πατερα μου να βανουνε τα χαπια ντονε
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  12. #72

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Εγω παντως σε λιγο καιρο που θα μπω, θα βαζω τα χαπια μου σε ταπερ φαγητου. που να χωρεσεις τα 30-40 χαπια της ημερας σε αυτα τα κουτακια

    ps: Addicts ftw

  13. #73
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    λιπον το βρικα στο lidl αυτη την εβδομαδα εχει 13 ταπερακια αν δεν κανω λαθος σε πολυ καλη τιμη πρακτικα μπενει το ενα μεσα στο αλο και ετσι μπορεισ να κουβαλας τα παντα πχ τα γευματα μιας μερας,τα χαπια μια μερας και αλλα πολα
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  14. #74
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    καφριλα να βαζεις χαπια σε ταπερ φαγητου . χαχα

    Οσο για το μακρο.. εμενα με συμφαιρει σε αρκετα πραγματα αλλα οχι σε ολα οπως ειπες και εσυ κουακερ και ρυζι.. Κουακερ πιο φθηνο απο το βεροπουλο εχει στο βασιλοπουλο μαρκας Texas με 1.47 τα 500 γραμμαρια. τα μακαρονια ολικης θα τα κοιταξω για τον χειμωνα .. καλη τιμη αυτη που βρηκες

  15. #75
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by juniorjack View Post
    Ασπραδι σε συσκευασια παστεριωμενο π ειπε ο No Fear δε βρηκα.. :/
    Και γιατι δεν ρωτησες καποιον υπαλληλο να σου πει?:-(
    Το ειχα γραψει ξανα,ειναι στον διαδρομο που ειναι τα αυγα,τερμα μεσα αριστερα σε ραφι ψυγειου!

  16. #76
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by Psilos23 View Post
    Εγω σταθης τα τυλιγα σε αλουμινοχαρτα χαχαχαχα ενα τσαντακι κουβαλουσα γεματο ......
    Ε οχι και αλουμινοχαρτο, ειπαμε.. θα νομιζουν οτι κουβαλας ηρωινη ετοιμη για καψιμο

  17. #77
    Pumping Iron ageloskorg's Avatar
    Join Date
    17-11-10
    Posts
    571

    Default

    Παιδια εγω θελω να ρωτησω και κατι αλλο.
    Μπορει να μας πει καποιος που ψωνιζει χρονια τις κανονικες
    (ΟΧΙ ΤΙς ΑΚΡΙΒΕΣ)Απλα τις κανονικες τιμες για να μπορουμε να
    εχουμε ενα μετρο συγκρισης?Πχ.εγω πηγα να αγορασω κοτοπουλο στηθος
    το βρηκα 6.50 το kg στον Βασιλοπουλο αλλα δεν ηξερα αν ειναι καλη γτ
    ακουγα παιδια απο εδω με 5 ευρω π επερναν κοτοπουλο και δεν ξερω μ φανηκε
    καπως.Αν ξερει καποιος ας κανει τον κοπο να τα γραψει γτ για μενα που ειμαι
    καινουριος θα ηταν χρησιμοπος ενας μπουσουλας!Θενξ!
    -Παππού,αγαπημένε,είπα,δωσ' μου μιαν προσταγή.
    -Φτάσε όπου μπορείς παιδί μου..
    -Παππού,φώναξα τώρα πιο δυνατά,δωσ'μου μιαν πιο δύσκολη,πιο κρητικιά προσταγή.
    -Φτάσε ΌΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΊΣ παιδί μου..!!

  18. #78
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    6.5 το κιλο ειναι αρκετα καλη τιμη, εγω πριν βρω το μακρο εβρισκα με 7 + το κιλο απο κανεναν σκλαβενιτη και συνηθως 8 στα υπολοιπα, εκτος αμα ειχε προσφορας που τωρα τελευταια κατι βαζουν και επεφτε λιγο.. αλλα κατω απο 6.5 σε σουπερ μαρκετ δυσκολα βρισκεις, ισως αμα εχει καμια προσφορα σε καρφους ή lidl

  19. #79
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    'Tζινευρακης' κατεψυγμενα προιοντα για τα χανια δε χρειαζετε να ψαξετε αλλου μετα απο χρονια ερευνων εγω κατεληξα εκει στηθος κοτοπουλο 4,90 το κιλο,ολοκληρα κοτοπουλα μεγαλα τα οποια τα περνεις ολοκληρα και του λες να στο κοψει κιολας και σου ξεχωριζει και το στηθος με 2,50 το κιλο(ολα ελληνικα),
    Αυγα τα 30 4,5 ευρω
    Τονοι κονσερβα σε νερο και λαδι 185 γρ κονσερβα 1 ευρω
    Μεγαλη πικοιλια σε ψαρια μεγαλα για ψητα απο 2,50-3,50,4,90, 6 ευρω το κιλο

    Παρα πολυ καλη ποιοτητα και σιγουρα στα χανια οτι καλυτερο στις τιμες.

    Εγω τον εχω χτισει χχαχαχαχαχ λολ
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  20. #80
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Quote Originally Posted by ageloskorg View Post
    Παιδια εγω θελω να ρωτησω και κατι αλλο.
    Μπορει να μας πει καποιος που ψωνιζει χρονια τις κανονικες
    (ΟΧΙ ΤΙς ΑΚΡΙΒΕΣ)Απλα τις κανονικες τιμες για να μπορουμε να
    εχουμε ενα μετρο συγκρισης?Πχ.εγω πηγα να αγορασω κοτοπουλο στηθος
    το βρηκα 6.50 το kg στον Βασιλοπουλο αλλα δεν ηξερα αν ειναι καλη γτ
    ακουγα παιδια απο εδω με 5 ευρω π επερναν κοτοπουλο και δεν ξερω μ φανηκε
    καπως.Αν ξερει καποιος ας κανει τον κοπο να τα γραψει γτ για μενα που ειμαι
    καινουριος θα ηταν χρησιμοπος ενας μπουσουλας!Θενξ!
    To στήθος κοτόπουλο μπορείς να το βρείς σε ότι τιμή μπορείς να φανταστείς.. 6.50 ευρώ είναι καλή τιμή, στο κρεοπωλείο της γειτονιάς μου το έχουν 7 ευρώ (το φιλέτο, γιατί το στήθος με την πέτσα και το κόκαλο είναι φθηνότερο). Υπάρχει όμως και με 8-9 ευρώ (ναι τόσο το πουλούσαν στη Σάμο που έμενα λες και τις τάιζαν χρυσάφι..)

  21. #81

    Default

    Εγω παιρνω φιλετο κοτοπουλο ΑΡΤΑ κατεψυγμενο 12κιλη συσκευασια στα 4.8ε το κιλο ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλο ποιοτικα και σαν τιμη αλλα δυσευρετο.. δυστυχως! Οσον αφορα τις μεγαλες συσκευασιες κοτοπουλο που λετε για ξεπαγωμα , απλα το σπας! δηλαδη οταν παρεις τη κουτα την πετας 2-3 φορες κατω να σπασει μεσα και μετα οταν θες να ξεπαγωσεις καθε πρωι η βραδυ του δινεις μια καλη στο μαρμαρο της κουζινας και σπαει.. Ασε και μολις τελειωσε το κατεψυγμενο και θα σκασω το 9ευρω σημερα και εγω.. :(

  22. #82
    Pumping Iron billcl's Avatar
    Join Date
    26-11-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    379

    Default

    Quote Originally Posted by Kikler1988 View Post
    Εγω παιρνω φιλετο κοτοπουλο ΑΡΤΑ κατεψυγμενο 12κιλη συσκευασια στα 4.8ε το κιλο ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλο ποιοτικα και σαν τιμη αλλα δυσευρετο.. δυστυχως! Οσον αφορα τις μεγαλες συσκευασιες κοτοπουλο που λετε για ξεπαγωμα , απλα το σπας! δηλαδη οταν παρεις τη κουτα την πετας 2-3 φορες κατω να σπασει μεσα και μετα οταν θες να ξεπαγωσεις καθε πρωι η βραδυ του δινεις μια καλη στο μαρμαρο της κουζινας και σπαει.. Ασε και μολις τελειωσε το κατεψυγμενο και θα σκασω το 9ευρω σημερα και εγω.. :(
    Που μπορούμε να το βρούμε το ΑΡΤΑ;;;

  23. #83
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Ελα ντε,που μπορουμε να το βρουμε?Η τιμη που λες ειναι παρα πολυ καλη!!!
    Το κολπο που λες με το σπασιμο,το κανω και εγω οταν ξεπαγωνω κρεας,αλλα δεν μιλαμε για 12κιλη συσκευασια.Δηλαδη δεν εχεις κανενα προβλημα και να ξεκολλας ενα ενα τα φιλετα?Και πεντε πεντε να ειναι,κανενα προβλημα,εξαλλου εγω μαγειρευω ποσοτητες και μετα τα κραταω στο ψυγειο.

  24. #84
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    Quote Originally Posted by Kikler1988 View Post
    Εγω παιρνω φιλετο κοτοπουλο ΑΡΤΑ κατεψυγμενο 12κιλη συσκευασια στα 4.8ε το κιλο ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλο ποιοτικα και σαν τιμη αλλα δυσευρετο.. δυστυχως! Οσον αφορα τις μεγαλες συσκευασιες κοτοπουλο που λετε για ξεπαγωμα , απλα το σπας! δηλαδη οταν παρεις τη κουτα την πετας 2-3 φορες κατω να σπασει μεσα και μετα οταν θες να ξεπαγωσεις καθε πρωι η βραδυ του δινεις μια καλη στο μαρμαρο της κουζινας και σπαει.. Ασε και μολις τελειωσε το κατεψυγμενο και θα σκασω το 9ευρω σημερα και εγω.. :(
    \


    του δινεις μια καλη στο μαρμαρο και σπαει το μαρμαρο και μετα σε κυνηγανε .Για να μην σπασεις το μαρμαρο με τα πολα χτυπηματα βαλτω πανο σε μια σανιδα κοπης κρεατος και πεχτου με τον μπαλτα στο κοματι που θες να φυγει
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  25. #85
    Pumping Iron chand2003's Avatar
    Join Date
    03-05-08
    Location
    Thessaloniki.
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    To στήθος κοτόπουλο μπορείς να το βρείς σε ότι τιμή μπορείς να φανταστείς.. 6.50 ευρώ είναι καλή τιμή, στο κρεοπωλείο της γειτονιάς μου το έχουν 7 ευρώ (το φιλέτο, γιατί το στήθος με την πέτσα και το κόκαλο είναι φθηνότερο). Υπάρχει όμως και με 8-9 ευρώ (ναι τόσο το πουλούσαν στη Σάμο που έμενα λες και τις τάιζαν χρυσάφι..)
    Στη σάμο το κοτόπουλο είναι είδος πολυτελείας. Δίναν 5.5Ε/κιλό το κανονικό κοτόπουλο όλα τα κρεωπολεία.
    6,5Ε είναι καλή τιμή.

  26. #86
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    εγω 7 του μηνα πληρωνομαι, 8 παω βαρβακειο, αν και ακομα εχω αρκετα κιλα κοτοπουλο ισως παω και πιο νωρις για να κανω ενα τσεκ, να παρω λιγα πραγματα αλλα να ξερω που να παω για τις καλες αγορες

  27. #87
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Μολις γυρισα με μια συσκευασια 10κιλη στηθος... οπως σας ειχα πει... Τα στηθη ειναι ΠΙΝΔΟΣ αλλα ΔΕΝ ειναι φιλετα ειναι ολο το καραβι οπως το λενε... Το οτι ειναι ενωμενα δεν ειναι θεμα με μια κατω εχουν ξεκολισει κι ολας..Οποιος εχει την υπομονη να το καθαριζει η να το ψηνει ετσι και μετα να το χωριζει παλι το ιδιο ειναι... 10kgs 32ευρω βγηκε ολο το πακετο... ΕΝΑ μαρκετ
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  28. #88
    Junior Bodybuilder korte's Avatar
    Join Date
    07-05-11
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    146

    Default

    Κατεψηγμενο ; Απο που ;

  29. #89
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by korte View Post
    Κατεψηγμενο ; Απο που ;
    Ναι κατεψυγμενο ειναι το αναφερω ... Απο το Ενα μαρκετ, αν εχεις κανενα δικο σου με ΑΦΜ.....
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  30. #90
    Junior Bodybuilder korte's Avatar
    Join Date
    07-05-11
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    146

    Default

    Sorry για το off topic αλλα καταπόσο υγιεινό μπορεί να είναι το κατεψηγμένο κοτόπουλο ρε παιδιά ;


 
Page 3 of 48 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μια Super Συνταγή Bodybuilding Για To Καλοκαίρι!!!
    By Musclemar in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 08-06-10, 12:02
  2. προσφορές σε συμπληρώματα διατροφής
    By anastop1 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 17-01-08, 04:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •