Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 8 of 48 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 211 to 240 of 1417
  1. #211
    Pumping Iron
    Join Date
    09-04-11
    Location
    Αθηνα -Χανια
    Posts
    288

    Default

    Ευχαριστω Νο Fear.Να σαι καλα

  2. #212
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by steven300 View Post
    Ευχαριστω Νο Fear.Να σαι καλα
    Καλα ψωνια φιλε μου!

  3. #213
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Εκτως απο το makro... βρηκατε ασπραδια σε υγρη μορφη στα ΕΝΑ μαρκετ??
    Last edited by Antoin; 12-10-11 at 13:04.
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  4. #214
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by Antoin View Post
    Εκτως απο το makro... βρηκατε ασπραδια σε υγρη μορφη στα ΕΝΑ μαρκετ??
    Εγω δεν βρηκα,αλλα σε λιγο θα κατεβω στην Καλαματα να αγορασω φιλετο κοτοπουλο και θα κοιταξω αν εχει.

  5. #215
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Σημερα ολα πηραν τα πανω τους. Αυγα του LIDL που ειχαν ανεβει στα 1,55 τα μεγαλα, τωρα εχουν 1,67..
    Και ενα ζαμπον βραστο 2% πηρε κανενα μισοευρω πανω.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  6. #216
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Σημερα ολα πηραν τα πανω τους. Αυγα του LIDL που ειχαν ανεβει στα 1,55 τα μεγαλα, τωρα εχουν 1,67..
    Και ενα ζαμπον βραστο 2% πηρε κανενα μισοευρω πανω.
    Να τα χαίρονται! Να ναι καλά η κεντρική αγορά, βρήκα την υγειά μου. Και φρέσκα και οικονομικά.

  7. #217
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Να τα χαίρονται! Να ναι καλά η κεντρική αγορά, βρήκα την υγειά μου. Και φρέσκα και οικονομικά.
    μην το λες, εμενα επειδη πηρα 15 κιλα και δν καταλαβα μ εδωσαν κατεψυγμενο.. πρεπει να ηταν ο προεδρος.. και μιλαμε οτι πρεπει να ειναι κανεναν αιωνα γιατι πιο σκληρο κοτοπουλο στη ζωη μου δεν εχω ξανα φαει, μα την παναγια.. ειμαι στο τσακ να το πεταξω.. πολυ χαλια
    Last edited by stathis23; 12-10-11 at 17:17.

  8. #218
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Nα πας να του το πεις, μη το αφήσεις. Δεν ξέρω από ποιον ακριβώς παίρνω το κοτόπουλο γιατί τα ψωνίζει ο πατέρας μου, αλλά όσες φορές πήρα είναι φρέσκο και μαλακό. Και τα αβγά επίσης, αφρός το ασπράδι.

  9. #219
    Advanced Bodybuilder freedom_akiri's Avatar
    Join Date
    21-04-11
    Location
    ath
    Posts
    837

    Default

    στην βαρβακειο? ποσο τα εχει τα αβγα??

  10. #220
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    λοιπον πηγα σημερα μακρο να παρω κοτοπουλο κλπ.. πηρα 20 κιλα φρεσκο .. δεν ξερω, ισως να δωσω αλλη μια ευκαιρια στη βαρβακειο αυτη τη φορα ομως πιο προσεκτικα.
    οσο για το μακρο, κατεψυγμενο κοτοπουλο 10κιλη συσκευασια κοκκινη δεν προτεινετε, ειναι 70% κοτοπουλο και εχει νερο/μαλτοδεξτρινες και δεν ξερω και εγω τη αλλες βλακειες.. + οτι δν ξεκολανε τα κομματια.

    ηταν να παρω και 20 κιλη συσκευασια πατατες κυπρου αλλα ηταν σκουρο το τσουβαλι και δεν τις εβλεπα και αμα ηταν οι μισες πρασινες θα τρελενομουν οποτε λεω να παω lidl που ειδα στο ιντερνετ εχει προσφορα με 25-30 λεπτα το κιλο ( οχι κυπρου ομως, οχι οτι με νοιαζει βεβαια )

  11. #221
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-11-08
    Location
    .
    Posts
    139

    Default

    εγω παιδιά πήγα μάκρο πήρα το ασπράδι νωπό...το δοκίμασα...απίστευτη ευκολία ,καλός χρόνος λήξης...αν το βρεί κανείς και από αλλού ας πεί γιατί είναι δύσκολο να κατεβαινουμε μάκρο συνέχεια...

  12. #222
    Pumping Iron denis-opc's Avatar
    Join Date
    13-10-09
    Posts
    546

    Default

    Λοιπόν εγώ για Θεσσαλονίκη για όσους ενδιαφέρονται, ψωνίζω βρώμη χύμα με 1,80 το κιλό. Επίσης κοτόπουλο φιλέτο φρέσκο και ανοιγμένο, έτοιμο για ψήσιμο 6,80 το κιλό. Όσο για το ασπράδι το παστεριωμένο, την περασμένη χρονιά που ήμουν φαντάρος το χρησιμοποιούσα πολύ για ευκολία αλλα καμία σχέση με τα κανονικά αυγά. Μπορεί να συμφέρει πολύ σε τιμή και ευκολία κλπ αλλά εμένα προσωπικά με έστελνε τουαλέτα αρκετά συχνά. Εδώ στη Θεσσαλονίκη η εταιρία που τα βγάζει ετοιμάζει σιγά σιγά και γεύσεις ώστε να το πίνεις κατευθείαν. Εγώ παίρνω 30αδα αυγά από λαική ΧL 4 ? με συμφωνία γιατί κάθε βδομάδα παίρνω μία 100αδα..

  13. #223
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Λοιπον παιδες στα Carrefour ισως ειναι για λιγες μερες δε ξερω ακριβως το γιαουρτι Ροδοπη 2% του κιλου εχει 1,67!!!!!!! Προλαβα πηρα 2 κοματια και μαμω τις γευσεις...
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  14. #224
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Κοπέλια στην Αγορά στα Χανιά σε κρεοπωλείο έχει το φιλέτο κοτόπουλο, φρέσκο εννοείτε, 6,30.

    Για πιλάφι, βραστό και κούπες.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  15. #225
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Quote Originally Posted by Antoin View Post
    Λοιπον παιδες στα Carrefour ισως ειναι για λιγες μερες δε ξερω ακριβως το γιαουρτι Ροδοπη 2% του κιλου εχει 1,67!!!!!!! Προλαβα πηρα 2 κοματια και μαμω τις γευσεις...

    Ρε συ εισαι σιγουρος..?

    Ειδα το ποστ σου κ περασα απο καρφουρ, εγραφε αρχικη τιμη 4,17 το ειχε -20%, 3,33 εγραφε η ταμπελα, κ εγραφε επιπλεον 20% επιστροφη μετρητων η κατι τετοιο με καρτα καρφουρ.. Βγαινει 2,67 δλδ, μηπως εκανες λα8ος..??

  16. #226
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by juniorjack View Post

    Ρε συ εισαι σιγουρος..?

    Ειδα το ποστ σου κ περασα απο καρφουρ, εγραφε αρχικη τιμη 4,17 το ειχε -20%, 3,33 εγραφε η ταμπελα, κ εγραφε επιπλεον 20% επιστροφη μετρητων η κατι τετοιο με καρτα καρφουρ.. Βγαινει 2,67 δλδ, μηπως εκανες λα8ος..??
    Λοιπον σε μια ωριτσα παω για ανεφοδιασμο... Δε πιστευω να εκανα τοσο λαθος ρε συ!! Εκτως αν εκανε λαθος το ταμειακο... αλλα και για 2,67 ειναι ΠΑΡΑ πολυ καλη τιμη.. Θα διορθωσω αν χρειαστει αμεσα!!!!!
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  17. #227
    Junior Bodybuilder jk_79's Avatar
    Join Date
    28-12-04
    Location
    Marko_polo, Attica, Greece.
    Posts
    209

    Default

    Ευγενική χορηγία..
    http://www.killdeal.gr/homepage.aspx
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe - Albert Einstein

  18. #228
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by Antoin View Post
    Λοιπον σε μια ωριτσα παω για ανεφοδιασμο... Δε πιστευω να εκανα τοσο λαθος ρε συ!! Εκτως αν εκανε λαθος το ταμειακο... αλλα και για 2,67 ειναι ΠΑΡΑ πολυ καλη τιμη.. Θα διορθωσω αν χρειαστει αμεσα!!!!!
    Δεν ειναι και οσο καλη τιμη λες,χθες πηρα απο το Lidl 1kg 2% γιαουρτι με 2,19 ευρω,ειναι το φθηνοτερο που εχω βρει!
    Επισης πηρα απο το ΕΝΑ,βρωμη με 2,04 ευρω το κιλο και την προσφορα του κατεψυγμενου στηθους φιλετο κοτοπουλο στα 3,58 ευρω το κιλο,αν και ηταν 10κιλη συσκευασια!Ρωτησα και για ασπραδι αλλα δεν εχουν,αρα μονο στο Makro εχω βρει εως τωρα!

  19. #229
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by No Fear View Post
    Δεν ειναι και οσο καλη τιμη λες,χθες πηρα απο το Lidl 1kg 2% γιαουρτι με 2,19 ευρω,ειναι το φθηνοτερο που εχω βρει!
    Επισης πηρα απο το ΕΝΑ,βρωμη με 2,04 ευρω το κιλο και την προσφορα του κατεψυγμενου στηθους φιλετο κοτοπουλο στα 3,58 ευρω το κιλο,αν και ηταν 10κιλη συσκευασια!Ρωτησα και για ασπραδι αλλα δεν εχουν,αρα μονο στο Makro εχω βρει εως τωρα!
    Σαν τιμη ισως να μη κανει μπαμ.. Αλλα μιλαμε και για ποιοτητα ετσι συγκρινω εγω τα πραγματα ρε συ, καλη η τιμη του Lidl δε λεω αλλα καμια σχεση σε ποιοτητα.. Περιεκτηκοτητα σε πρωτεινη εχει 9γρ στα 100γρ...
    p.s. Thanks ρε συ για την ερωτηση...
    Last edited by Antoin; 13-10-11 at 19:36.
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  20. #230
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Και οπως υποσχεθηκα ειδα την Τιμη στο Ροδοπη που ειχα πει... JuniorJack η τιμη που μου ανεφερες ειναι για το Δωδωνη και ΟΧΙ για το Ροδοπη που ειπα εγω... Πληρες Ροδοπη στα ραφια ειχε με 1,47 το κιλο και 1,67 το 2% αλλα ηταν αφαντα, ισως να μη στειλανε την καταληλη ποσοτητα και εξαντληθηκε.....
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  21. #231
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    1,67 ειναι πολυ καλα,αν βρεις σηκωσε τα ολα!:-)
    Νασαι καλα,μιας και πηγα ειπα να ρωτησω,εξαλλου με ενδιεφερε και εμενα,μιας και δεν ανεβαινω συχνα Αθηνα για να παω στο Makro. ;-)

  22. #232
    Senior Bodybuilder KOSTASFIT's Avatar
    Join Date
    11-09-08
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,689

    Default

    Νο Fear,το φιλετο απ'το ΕΝΑ τι λεει?Τρωγεται?
    TRAIN INSANE OR REMAIN THE SAME...

  23. #233
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by KOSTASFIT View Post
    Νο Fear,το φιλετο απ'το ΕΝΑ τι λεει?Τρωγεται?
    Κωστα,ηταν χωρισμενο σε 2 μεγαλα κομματια,γυρω στα 5 κιλα το καθενα δηλαδη!
    Οχι,δεν χωριζοταν και ετσι αναγκαστικα εκατσα και το εσκισα σε κομματια,το μοιρασα σε 4 σακουλες και μπηκε καταψυξη,οταν το ψησω,θα σου πω.
    Πηρα 2 δεκακιλα πακετα,ειναι οπως περιεγραψε ο Σταθης,αυτα στο Makro, και ειναι εισαγωγης,απο Manchester-UK.Επισης ειναι Halal,δηλαδη το ζωο εχει θανατωθει με βαση τα Μουσουλμανικα προτυπα,χωρις να υποφερει δηλαδη.Φανταζομαι πως προοριζεται κυριως για fast food,βεβαια ειχε και Ελληνικα γραμμενα το πακετο.
    Α ρε Αγγλια,τι ωραια χρονια που ηταν εκεινα...

  24. #234
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    @Antoin
    Εχεις δικιο ναι.. Αλλα αυτο π λες εσυ δεν το ειδα, μπορει ν μην το φερνουν καν σε αυτο π πηγα εγω..
    Δλδ 1,67 πληρωνεις στο ταμειο ε.. Τρελη τιμη..!!

    Προσφορες στα γιαουρτια οπως φαινεται αυτες τις μερες..
    Στο Βασιλοπουλο το Τοταλ κιλου -20% στα 2,80..

    Στο φυλλαδιο του Βεροπουλου εχει ενα cottage (4.5% λιπαρα alpiland μαρκα) 0,89Ε..


    Προς mods
    Μηπως το τοπικ ν μετακινηθει σε καποια πιο ον τοπικ κατηγορια..? Δεν ειναι κ οφφ τοπικ..

  25. #235
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by juniorjack View Post
    @Antoin
    Εχεις δικιο ναι.. Αλλα αυτο π λες εσυ δεν το ειδα, μπορει ν μην το φερνουν καν σε αυτο π πηγα εγω..
    Δλδ 1,67 πληρωνεις στο ταμειο ε.. Τρελη τιμη..!!
    Ρε σου λεω ρωτησα ποσα εχει στην αποθηκη να τα σηκωσω ολα!!!! Μονο δυο προλαβα να τσιμπησω... Καλο και το Total με 2,80 ειναι το μονο με 9,9γρ πρωτεινης στα 100γρ αλλα και το Ροδοπη στα 9 απο τα καλυτερα...
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  26. #236
    Junior Bodybuilder mallias's Avatar
    Join Date
    17-12-10
    Posts
    170

    Default

    Παιδια μεχρι ποτε εχει την προσφορα στα ροδοπη το carrefour?Ειχα παει προχθες κ πηρα δυο,αλλα πληρες,δεν ηξερα οτι εχει κ 2%!

  27. #237

    Default

    απο αθηνα τι προτεινεται για φτηνο/καλο φιλετο κοτοπουλο τελικα ? :$

  28. #238

    Default

    Πηγα και εγω στα μακρο σημερα! Πολυ καλα , ρυζι thai 5kg 15ε , γενικα γαλατα , γιαουρτια λιγο πιο φτηνα . Το ασπραδι πολυ καλη φαση πηρα 3! Κοτοπουλο με 3.30 το κιλο 10κιλη συσκευασια ειχε και νωπο πιο μικρες συσκευασεις στα 6ε περιπου. Γενικα ειναι πολυ καλα και μπηκα με πασο οπως ειπαν τα παιδια παραπανω!

  29. #239
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Οι τιμες που εγραψες,ειναι με ΦΠΑ?Το ρυζι ακριβα το πηρες,ειχε στο Lidl Basmati me 2 ευρω το κιλο,δεν ξερω αν ισχυει ακομα...
    Ειχαν φερει ασπραδι,πολυ ωραια,ειχε αρκετα?

  30. #240

    Default

    ειχε μια κουτα καμια 12αρα 1λιτρα. Δεν ειχα ψαξει το Lidl ;/ ηταν 3αλφα αυτο παντως και ειναι ΤΕΛΕΙΟ γευστικα γιατι την εχω πατησει με ρυζι που δεν μου αρεσε.. Τωρα να δουμε αυριο το κοτοπουλο και το ασπραδι που ειναι τα πιο σημαντικα για ολους μας !


 
Page 8 of 48 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Μια Super Συνταγή Bodybuilding Για To Καλοκαίρι!!!
    By Musclemar in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 08-06-10, 13:02
  2. προσφορές σε συμπληρώματα διατροφής
    By anastop1 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 17-01-08, 05:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •