Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 24 of 24
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-09-11
    Posts
    26

    Default Νο money no party..? Ή μήπως κάνω λάθος;

    katarxhn kalispera kata deuteron me sixorite gia ta greeklish alla den exw problima me to elhniko menu. KAI TORA STO 8EMA MAS .AN OPOS EXW DIABASI GIA KA8E 1 SOMATIKO KILO 8ELEI 2G PROTEINI TOTE GIA TA 80 KILA POU EIMAI EGW 8ELW IMERISIOS 160 GRAMARIA SOSTA? OPOTE ADE PES OTI TA 60G TA PERNO APO TO FAEI KAI TA ALLA 100G APO SIBLIROMA DIATROFIS TOTE STHS 10 MERES 8ELW 1KG SIBLIROMA AN TO SIBLIROMA KANEI PX LEW 50? TOTE ME 1 GRIGORO IPOLOGISMO XRIAZOME 150? MONO SE PROTEINI ADE AMA PARW 3KG SISKEUASIA NA 8ELW 110? MONO SE PROTEINH AN BALEIS KAI TIPOTA ALO SAN KREATINH H AMINO3EA H GLOUTAMINI TOTE TO 250ARI SOUFTANI DEN SOU FTANI ... EINAI ETSI OPOS TA LEW H KANO KATI LA8OS STO MIALO M KAI MOU VGENOUN TOSA EURO ??EUXARISTO GIA TON XRONO SAS <DEN GNORIZO POLA APO SIBLIROMATA GIAUTO ROTAW >EUXARISTO EK TON PROTERON..

  2. #2
    Junior Bodybuilder mallias's Avatar
    Join Date
    17-12-10
    Posts
    170

    Default

    Και γιατι να παρεις 100γρ πρωτ απο συμπηρωματα????Ολη μερα σκονη θα τρως???60γρ πρωτ ειναι 1.5 γευμα,στα αλλα γευματα σου τι τρως,μονο χορτα κ πατατες?Αν κανεις 5 γευματα(εννοειτε με καποια ζωικη πηγη πρωτ π.χ. κοτοπουλο μοσχαρι,ψαρι,γιαουρτι,κ.α.) κ υπολογισεις 30 γρ σε καθε γευμα εφτασες κι ολας τα 150....Αν παλι δεν σου βγαινουν θα παρεις κ 1 scoop,αντε 2 το πολυ αν χασεις κ αλλο γευμα...

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-09-11
    Posts
    26

    Default kalispera file..

    den 3erw poso akrivos proteini eklambaneis apo ka8e geuma 3erw ta trofima pou einai plousia se proteini opos kotopoulo solomos galopoula tonos mosxari kai ktl alla den gnorizo poso afomioni o organismos giauto eipa 60g an ipirxi kapio ar8rw na diavasw? kai palio 150g apo fagito mou fenode pola h borei na kanw kai la8os.

  4. #4
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Γραφε ελληνικα..!!!

  5. #5
    Junior Bodybuilder mallias's Avatar
    Join Date
    17-12-10
    Posts
    170

    Default

    Quote Originally Posted by gsxr k8 View Post
    den 3erw poso akrivos proteini eklambaneis apo ka8e geuma 3erw ta trofima pou einai plousia se proteini opos kotopoulo solomos galopoula tonos mosxari kai ktl alla den gnorizo poso afomioni o organismos giauto eipa 60g an ipirxi kapio ar8rw na diavasw? kai palio 150g apo fagito mou fenode pola h borei na kanw kai la8os.
    Δεν ειναι καθολου πολλα αν σκεφτεις οτι 200γρ κοτοπουλο(περιπου μια μεριδα) εχουν ~45γρ ή μια μπριζολα μοσχαρισια~60γρ ή ενα cottage~25gr...Θα χρειαστεις μια ζυγαρια,διαβασε εδω Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness οτι σε ενδιαφερει κ για να βρισκεις τα διατροφικα συστατικα της καθε τροφης googlare στο internet κ θα βρεις τα παντα(π.χ.http://www.dietstories.gr/metritis.php).Ορεξη να εχεις κ ολα γινονται κ με λιγοτερα λεφτα...

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-09-11
    Posts
    26

    Default

    se euxaristo poli file m gia ton xrono kai to endiaferon sou . nase kala gia ola...junior??to exw pei kialh fora apo to thlefono pou beno den exw ellhniko menu kai den borw na grapso me sinxorite alla den exw kaapio alo tropo ektos ta greeklish

  7. #7
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Τον τίτλο του τόπικ πως τον έγραψες στα ελληνικά φίλε μου; Υπολογιστή δεν έχεις να ποστάρεις από εκεί;

  8. #8
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-09-11
    Posts
    26

    Default

    lipon gia na li3i auto to 8ema opos kai stis ales 2 dimosieusis pou exw kanei o titlos einai sta ellhnika omos deeeeeeeeeeeeeeennnnnnn ton egrapsa egw sta ellhnika borei na to alazi o admin ton titlo mono .an iparxi toso megalo provlima piteto m na figo apo thn selida . auton ton titlo kon ekana copy apo mia dimosieusi palioteri se alh selida kai aplos ton postara gia na mhn ginete olh auth h fasaria me ta ellhnika h ta agglika . AN SAS ENOXLI TOSO PITETO M AN ENOXLO NA FIGO IKIO8ELOS. EUXARISTO POLI TON !!!! MALLIA !!!!! GIATI HTAN O MONOS POU ME BOH8ISE ME TO 8EMA M NANE KALA O FILOS .

  9. #9
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Φίλε μου καταρχήν χαλάρωσε. Δεν σου είπε κανείς να μη συμμετέχεις στο φόρουμ και μη βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα. Οκ καταλαβαίνουμε δεν έχει ελληνικά το κινητό σου, αλλά υποθέτω πως δεν μπαίνεις μονίμως από εκεί, θα έχεις και υπολογιστή που θα γράφεις ελληνικά. Όμως να ξέρεις τα greeklish είναι δύσκολα στο διάβασμα, με ότι αυτό συνεπάγεται.

  10. #10
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-09-11
    Posts
    26

    Default

    den exw net re paidia ston ipologisti makari naxa kai 8agrafa den me pirazi pou eimai anor8ografos den to kanw e3epitoutou aplos den exw re paidia . xalaros eimai re paides den exw oute kakia oute to pezo kapios moupan oti einai mia poli kalh selida egina melos kai aplos prospa8w na simetexw na voh8ao kai na me boh8an an exw kapio erotima. den 8elw oute na brizo oute na malono san kati paidakia ir8a edw na adal3w apopsis kai na anevo sto gumnastirio .. auto einai olo.. me sinxorite an hmoun apotomos den eixa auto skopo ..

  11. #11
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Η αληθεια ειναι οτι ειναι ενα ακριβο αθλημα. Αλλά πιο φτηνο απο άλλα.
    Απο κει και περα διαβασε καλα την πρωτη απαντηση που πηρες. Πρεπει να φυγει το μυαλο σου απο το "2 γευματα τη μερα. μεσημεριανο-βραδινο" αρα δε μπορω να παρω πανω απο 60γρ πρωτ τη μερα και τα υπολοιπα τα συμπληρωνω απο σκονη. Πρεπει να παιρνεις οσο περισσοτερη μπορεις απο πραγματικο φαϊ. Βεβαια το πραγματικο φαϊ ειναι πιο ακριβο απο τη σκονη, αλλα τι να κανουμε..
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  12. #12
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-09-11
    Posts
    26

    Default

    file etsi8a ginei an kai sthn doulia einai zorika gia pola geumata alla 8a pesi taperaki 5 geumata hmerisios einai kala pisteuo kai milame gia geumata piotika agna kai proteinouxa kai oxi gia tiropites kai ala tetia pou kata koron einai foul sta sidiritika kai sta (kaka)lipara...

  13. #13
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-11-11
    Posts
    10

    Default

    Δηλαδή ρε παίδες ας υποθέσουμε οτι παει ως εξης ... σκουπ το πρωι , πρωινο , scoop για δεκατιανο , μεσημεριανο φαγητο , βραδυνο , και σκουπ προ του υπνου ... τοτε δεν ειναι και αυτα 5+ γευματα??? Αν οχι και χρειαζεται 5 γευματα φαγητου τοτε γιατι τα συμπηρώματα?? αναρωτιέμαι!!

  14. #14
    Senior Bodybuilder l3onid4s's Avatar
    Join Date
    29-09-10
    Location
    Πάτρα
    Posts
    1,548

    Default

    Εγώ βλέπω 3 γέυματα.Το ¨σκουπ¨ δεν είναι γεύμα. Αν θες μπορεί να πάει κάπως έτσι : Σκουπ+πρωινό , δεκατιανό, μεσημεριανό, *προπόνηση*, σκουπ+μπανάνα, βραδυνό, γεύμα προ ύπνου.Αν θες κάπου ενδιάμεσα μεταπροπονητικού+βραδυνού (αν πέφτεις αργά) χωράει ένα ακόμη γεύμα.
    Heavy squats will... Put muscles in places you didn't know they existed... Put hair on your scrotum... Cause any nearby women to conceive a child.

  15. #15
    Pumping Iron ggeorge's Avatar
    Join Date
    16-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    442

    Default

    τα υπολογιζεις λάθος
    1 κιλό πρωτεινης 50 ευρω; 2,5 περιπου κιλά κοστίζουν 38 ευρω. Αυτη που παιρνω εγω και οι μισοί εδω μεσα...
    Οποτε δε θες 150 το μηνα. Για τα υπολοιπα συμφωνω με τους απο πανω.
    Καλυτερα φαγητο (το οποιο κοστίζει πιο πολυ απο την σκονη)

  16. #16
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Τα συμπληρώματα δεν κάνουν τίποτα άλλο πέρα από αυτό που λέει το όνομά τους: συμπληρώνουν μια ήδη καλή και σωστά δομημένη διατροφή.

    Στο δια ταύτα τώρα, εγώ με φαγητό μόνο και χωρίς πρωτεΐνη συμπλήρωμα πάντοτε βλέπω τα καλύτερα αποτελέσματα πάνω μου!!! Στο ερώτημά σου "τότε γιατί τα συμπληρώματα;!" γιατί σε διευκολύνουν να αντικαταστήσεις κάποιο γεύμα που πιθανόν κάποια χρονική στιγμή της μέρας θα έχανες ή για να βάλεις κάτι γρήγορα αφομιώσιμο σε μια στιγμή καλή που πραγματικά θα αξιοποιηθεί, όπως στο γεύμα αμέσως μετά τη προπόνηση.

    Εγώ λόγο οικονομίας παίρνω αυτό το διάστημα πρωτεΐνη μόνο μετά τη προπόνηση.

    Εαν πάει η κουβέντα σε συμπληρώματα βιταμινών και μετάλλων, λιποτροπικά-θερμογεννητικά και διάφορα άλλα, τότε θα δεις ακόμη περισσότερο να πλανάτε το ερώτημα πόσο πραγματικά τα χρειάζεσαι.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  17. #17
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by TigerXxX View Post
    Δηλαδή ρε παίδες ας υποθέσουμε οτι παει ως εξης ... σκουπ το πρωι , πρωινο , scoop για δεκατιανο , μεσημεριανο φαγητο , βραδυνο , και σκουπ προ του υπνου ... τοτε δεν ειναι και αυτα 5+ γευματα??? Αν οχι και χρειαζεται 5 γευματα φαγητου τοτε γιατι τα συμπηρώματα?? αναρωτιέμαι!!
    καλησπερα φιλε μου να σου απαντησω πανω σε αυτο προς τι τα συμπληρωματα..κοιτα το λεει και η λεξει συμπληρωμα διατροφης οχι ολοκληρωμενω γευμα..να σου δωσω ενα παραδειγμα.ξυπνας το πρωι παιρνεις το μιξερακι και φτιαχνεις το πρωινο σου βαζεις ασ πουμε 50γρ βρωμη 300ml γαλα μια μπανανα και ενα ΣΚΟΥΠ πρωτεινη με βασει οτι σου δινει 10 γρ πρωτεινη...και τρως και 4 ασπραδια. να λοιπον πια η χρηση των συμπληρωματων...ελπιζω να το καταλαβες!!!θα μου πεις γιατι αν παρω μονο σκουπ πρωτεινη να μου δωσει κατευθειαν ολα τα παραπανω?θεωριτικα νομιζεις οτι ειναι το ιδιο αλλα πρακτικα δεν λεει τιποτα....ελπιζω να σε διαφωτισα λιγο
    Last edited by lary2332; 18-11-11 at 16:46.

  18. #18
    New Member nikos_f3n's Avatar
    Join Date
    28-11-11
    Location
    Δραμα
    Posts
    89

    Default

    Τα λεφτα ειναι το μεγαλυτερο προβλημα που αντιμετωπιζω και γω, δεν μπορω να παρω πανω απο 60γρ πρωτεινης απο φαι, εκτος αν δινω 20 ευρω την μερα σε κοτες και κρεατα... Πρωινο τρωω τοστακι, εχει δεν εχει 5γρ, μεσημεριανο ναι 30γρ, συνηθως εχω κρεας και βραδυνο 2 αυγα και γαλα αντε αλλα 20 γρ βαρια βαρια αυτα μπορω να κανω με τα λεφτα μου, αντε βαλε και ενα σκουπ(δεν εχω αγορασει ακομα πρωτεινη) παω 70-80γρ την μερα και ειμαι 70 κιλα, δεν μπορεις να τρως πρωινο, δεκατιανο, μεσημεριανο και βραδυνο με κρεας, ειδικα αν εχεις οικογενεια δεν βγαινει, χρειαζεσαι ενα τρελο ποσο για διατροφη... Δεν κατηγορω το ββ ομως, κατηγορω αυτους που μας εφτασαν εδω, να μην μπορουμε να τρωμε μια μεριδα παραπανω για να κανουν αυτοι 10000 λογαριασμους τηλεφωνου τον μηνα και να τους πληρωνω εγω.. ετσι ειναι ...

  19. #19
    Junior Bodybuilder Δανάη's Avatar
    Join Date
    10-10-11
    Posts
    206

    Default

    Quote Originally Posted by nikos_f3n View Post
    δεν μπορεις να τρως πρωινο, δεκατιανο, μεσημεριανο και βραδυνο με κρεας
    μπορεις να φας βρωμη(11% πρωτεινη) με δημητρικα ή ενα γιαουρτι τοταλ 2%(10% πρωτεινη),αμύγδαλα (20% πρωτεινη),τυρι cottage(12,5 πρωτεινη) πλουσιο σε πρωτεινη δεν ειναι μονο το κρεας

  20. #20
    New Member nikos_f3n's Avatar
    Join Date
    28-11-11
    Location
    Δραμα
    Posts
    89

    Default

    Ναι 10% πρωτεινη και 20% αλλα ποσο πρεπει να φας για να φτασεις 20-30 γραμμαρια... και απ οτι βλεπω μαζι με αυτα χτυπανε ολοι και ενα σκουπ. Αυτο που ψαχνω ειναι μια τροφη που να αγοραζεται οπως τα αυγα, αλλα εχει και καποια ποσοτητα σοβαρη, γενικα και τοσο καιρο που ψαχνω βλεπω πως μονο με συμπληρωματα τουλαχιστον 2 φορες την μερα μπορεις να πιασεις τα γραμμαρια πρωτεινης που πρεπει. Κατι αλλο που σκεφτηκα ειναι να βγαζω κανα κομματι φαι απο το μεσημεριανο και να το τρωω στο βραδινο, συνηθως το μεσημερι τρωω πολυ, φουλ πιατο με σαλατα και ψωμι, και ξερω οτι δεν κανει πολυ φαι σε ενα γευμα αλλα πολλα μικρα...

  21. #21
    New Member
    Join Date
    17-03-11
    Posts
    12

    Default

    μισο κιλο στηθος κοτασ εχει 5 ευρω στο χασαπικο τησ γειτονιας σου.τα 100 γρ εχουν 24 γρ πρωτεινης ,αρα με 5 ευρω εχεις 120 γρ πρωτεινης.φαε κι ενα γιαουρτακι και 3-4 ασπραδια κι εισαι αρχηγος.
    συνολο 6,5 ευρω την ημερα.
    κι εγω οικογενεια εχω κι αυτο το πλανο διατηρω.
    δεν χρειαζεσαι 20 ευρω για κρεατα

  22. #22
    New Member nikos_f3n's Avatar
    Join Date
    28-11-11
    Location
    Δραμα
    Posts
    89

    Default

    Ναι προχθες που υπολογιζα τοσα βγαινανε, δυστυχως και τα 6-7 ευρω την μερα ειναι πολλα αυτη την περιοδο την καταρα μου να χουνε...
    Αλλα θα το παλεψω καπως...

  23. #23
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Κατεψυγμενη γλωσσα(η γενικα ψαρι) κοιταξε αν σε συμφερει. Εγω παιρνω 10κιλο κιβωτιο 40 ευρω. 4 ευρω το κιλο δηλαδη βγαινει. Επισης γιατι δεν κοιτας και φυτικη πρωτεινη οπως απο φασολια κλπ?
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  24. #24
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Ρε συ κοιταω το αβαταρ σου και δεν μπορω να σου απαντησω σοβαρα Και να το αποτελεσμα φασολι το φασολι χε......με στο κλ....μο ! Αμα ειναι να κανουμε μυες με φασολια και αρακα αντε για.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Τι κάνω λάθος;
    By Ηλέκτρα in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 1
    Last Post: 27-06-11, 19:44
  2. Κατι πρεπει να κανω λαθος..
    By mi26 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-06, 07:29
  3. Μηπως ακολουθω λαθος προγραμμα ;
    By jp in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 23-05-05, 08:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •