Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 44
  1. #1
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default Τελευταίος Μήνας Δίαιτας

    Λοιπον γραφω λιγω την διατροφη που εφτιαξα πριν λιγο στα γρηγορα βεβαια, οταν γυρισω το βραδυ θα την ξανα κοιταξω.

    1.95 υψος, κιλα 112 τελευταια φορα που ζυγιστηκα, παει αρκετος καιρος ομως οποτε λογικα θα εχω πεσει και αλλο. εχω ξεκινησει ECA και εριξα θερμιδες στις 2.500 , αεροβια 4-5 φορες τη βδομαδα πλεον σταθερα , προπονησεις με βαρη 4 φορες τη βδομαδα

    γευμα 1ο : 80 Γρ Κουακερ - 250 Ml Γαλα - 1.5 Scoop πρωτεινη - 20 γρ. φυστικοβουτυρο.

    γευμα 2o : 1 αυγο Ολοκληρο - 4 ασπραδια - 1 μηλο ή λαχανικα

    γευμα 3ο : 40 γρ. Ρυζι Μπασματι ή ολικης - 250 γρ. κοτοπουλο - 10 Γρ Ελαιολαδο.- 1 κουπα μπροκολο/χωρτα

    γευμα 4ο : αμεσως μετα την προπονηση - 1.5 σκουπ πρωτεινη, 50 γρ. Κουακερ ( τις Off μερες η πρωτεινη θα γινετε ομελετα με τις ιδιες θερμιδες ή απαχο κρεας και το κουακερ Ελαιολαδο στο τελευταιο γευμα )

    γευμα 5o : 45-60 λεπτα μετα : 40 γρ Ρυζι μπασματι ή ολικης - 250 γρ. κοτοπουλο - 10 γρ ελαιολαδο - 1 κουπα μπροκολο/χωρτα

    γευμο 6ο και τελευταιο : 120 Γρ. ψαρι/τονο - 1 Κουπα μπροκολο/χωρτα ( ελαιολαδο αντι το κουακερ απο το 4ο γευμα τις Off μερες )

    πως σας φαινετε?... πιο κατω σε υδατανθρακα δεν νομιζω να παω, το κουακερ στο μεταπροπονητικο το εβαλα λιγο καιρο πριν και μου αρεσε, ισως να ειναι και ψυχολογικο, αλλα ισως τον χρειαζομαι τον υδατανθρακα το βραδυ αμεσως μετα την προπονηση γιατι συνηθως κανω προπονηση 10 η ωρα το βραδυ μετα τη δουλεια και εχω και 50 λεπτα περπατημα μετα στο γυρισμο τις περισσοτερες φορες οποτε μεχρι να παω σπιτι μου δινει λιγο δυναμεις και δεν γυρναω χωμα

  2. #2

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Εγω θα εκοβα τελειως την πρωτεινη απο σκονη. Θα δεις οτι κανει καλη διαφορα. Το ξερω οτι το φαγητο ειναι πιο ακριβο, αλλα ζητησες βελτιωση. Επισης γαλακτοκομικα και φυστικοβουτυρο out, για μενα τουλαχιστον, αν θες τον τελευταιο μηνα να το πιεσεις οσο παει. Κατα τα αλλα καλο ειναι, οι υδατανθρακες δεν χρειαζεται να πεσουν αλλο γιατι απλα θα καις μυς αντι για γλυκογονο.

  3. #3
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Εγω θα εκοβα τελειως την πρωτεινη απο σκονη. Θα δεις οτι κανει καλη διαφορα. Το ξερω οτι το φαγητο ειναι πιο ακριβο, αλλα ζητησες βελτιωση. Επισης γαλακτοκομικα και φυστικοβουτυρο out, για μενα τουλαχιστον, αν θες τον τελευταιο μηνα να το πιεσεις οσο παει. Κατα τα αλλα καλο ειναι, οι υδατανθρακες δεν χρειαζεται να πεσουν αλλο γιατι απλα θα καις μυς αντι για γλυκογονο.
    1 σκουπ λεω να αφησω στο Post workout μαζι με τη βρωμη, τη λες? μεχρι να παω σπιτι να φαω γιατι παω με τα ποδια και θα μπορουσα να παρω μπολ να το φαω στο δρομο αλλα ενταξει..

    η τιμη του φαγητου δεν πειραζει τοσο γιατι ειναι ο τελευταιος Μηνας οποτε δεκτον να χαλασω παραπανω.

    στο πρωινο βγαζω την σκονη αρχικα και βαζω ασπραδια παλι και 1 αυγο ολοκληρο μαζι με το κουακερ, μαλλον πιτακι θα γινει η δουλεια.. οσο για το γαλα, τη λες να βαλω στη θεση του στο πρωινο?.. δεν μου ερχετε κατι

    το φυστικοβουτυρο γιατι λες Out?.. ειναι 100% και δεν ξεφευγω στο ζυγισμα ουτε γλειφω κουταλια κλπ, σαν πηγη λιπαρων το εχω για αλλαγη του ελαιολαδου και γευση στο πρωινο,αμυγδαλα δεν μου πολυ αρεσουν και θελω να εχω μια πηγη λιπαρων στο πρωινο μαζι με τον υδατανθρακα και την πρωτεινη, πες το Broscience

    αλλα θα το σκεφτω και αυτο και ισως καλυτερα βαλω ελαιολαδο μεσσηνιας της γιαγιας και να φυλαξω το φυστικοβουτυρο για το χειμωνα που θα χρειαστει.

    φευγω για το γυμναστηριο,btw Πρωτη προπονηση με φορμα.. θα γυρισω το βραδυ να το τσεκαρω καλα, το 1 Σκουπ μετα την προπονηση λεω να κρατησω και να κοψω οτι αλλη σκονη υπαρχει και να βαλω Whole food, και οντως να κοψω το γαλα για να το σκληρυνω λιγο το πραγμα
    Last edited by stathis23; 29-09-11 at 21:34.

  4. #4
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Εγω θα εκοβα τελειως την πρωτεινη απο σκονη. Θα δεις οτι κανει καλη διαφορα. Το ξερω οτι το φαγητο ειναι πιο ακριβο, αλλα ζητησες βελτιωση. Επισης γαλακτοκομικα και φυστικοβουτυρο out, για μενα τουλαχιστον, αν θες τον τελευταιο μηνα να το πιεσεις οσο παει. Κατα τα αλλα καλο ειναι, οι υδατανθρακες δεν χρειαζεται να πεσουν αλλο γιατι απλα θα καις μυς αντι για γλυκογονο.
    +1

    Σίγουρα θα μπορούσε να το πιέσει κι άλλο με τα λιπαρά του, αλλά ήδη ο υδατάνθρακας είναι πολύ χαμηλά, σε σημείο που ούτε εγώ έτρωγα τόσο λίγο φέτος κι ας ήμουν 40 κιλά ελαφρύτερος.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  5. #5

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Καλα ναι αφου εχεις δρομο, ενα σκουπ δεν θα σου κανει κακο. Κοιτα καλως ή κακως πρεπει να πας σε μονοφαγια αν θες να το πιεσεις οσο γινεται. Αυτο σημαινει κρεας, αυγα, πατατα, ρυζι, κουακερ, λαχανικα. Αν αντεχεις καλως...

    Εγω αν ηθελα να το παω τερμα θα εβαζα κρεας-πατατα-λαχανικα για 1 μηνα αλλα αυτο θελει τρελη πειθαρχια και δεν μπορω να προτεινω τετοιες υπερβολες. Ηδη τα παραπανω θα ειναι καλη προκληση.

  6. #6
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-07-11
    Location
    Αθήνα
    Posts
    138

    Default

    Ωραίος Στάθη!Άντε καλή επιτυχία.

    Megageo γιατί πατάτα και όχι ρύζι;Στεγνώνεις περισσότερο με πατάτα;Κρέας εννοείς κοτόπουλο ή και μοσχάρι;Από λιπαρά τι θα έβαζες τελευταίο μήνα;Μόνο ελαιόλαδο;

    Ρωτάω γιατί και εγώ μπαίνω στον τελευταίο μήνα.

    Γεια σου συνάδελφε Στάθη!

  7. #7

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Πατατα εχει αρκετο καλιο, προσωπικα βλεπω καλυτερα αποτελεσματα με πατατα θα στο πουνε πολλοι το συγκεκριμενο. Κρεας εννοω και τα δυο και κοτοπουλο και μοσχαρι, ψαρι βεβαιως επισης καλο. Λιπαρα θα ειχα απο το κοκκινο κρεας και απο κει και περα λαδια ειτε σε συμπληρωμα ειτε σε υγρο.

  8. #8
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Καλα ναι αφου εχεις δρομο, ενα σκουπ δεν θα σου κανει κακο. Κοιτα καλως ή κακως πρεπει να πας σε μονοφαγια αν θες να το πιεσεις οσο γινεται. Αυτο σημαινει κρεας, αυγα, πατατα, ρυζι, κουακερ, λαχανικα. Αν αντεχεις καλως...

    Εγω αν ηθελα να το παω τερμα θα εβαζα κρεας-πατατα-λαχανικα για 1 μηνα αλλα αυτο θελει τρελη πειθαρχια και δεν μπορω να προτεινω τετοιες υπερβολες. Ηδη τα παραπανω θα ειναι καλη προκληση.
    αφηνω Φυστικοβουτυρο και γαλα απ εξω οπως ειπαμε..

    και παω σε Κρεας, αυγα, πατατα, ρυζι, κουακερ, λαχανικα και ελαιολαδο, απο θερμιδες ποσο κατω λες να κατεβω?.. εγω πιστευω οτι στις 2.500 ειμαι καλα και ναι αντεχω.. θελω δεν θελω.

    οσο για το αλλο που λες, κρεας-πατατα-λαχανικα.. δηλαδη πρωινο τρως πατατα με κρεας ας πουμε?.. πιστευω και με τα υπολοιπα που θα κανω θα εχω καλα αποτελεσματα, θα υπολογισω ποση πατατα ειναι αναλογη με το ρυζι που βαζω και θα τρωω πατατα τις περισσοτερες φορες, δεν εχω προβλημα ουτως η αλλως.

    Mazda λες να κατεβασω και αλλο τα λιπαρα?.. ειτε το βαλω το ελαιολαδο ειτε οχι το ιδιο μου κανει και γευστικα και στο θεμα του να με χωρτασει οποτε μπορω να βγαλω λιπαρα απλα θεορω οτι τα εχω στο High Low αν μπορω να το πω και ετσι και χρειαζονται τα λιπαρα γενικως.

    μελεταω λιγο τη διατροφη και βαζω την καινουργια.

  9. #9
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post

    οσο για το αλλο που λες, κρεας-πατατα-λαχανικα.. δηλαδη πρωινο τρως πατατα με κρεας ας πουμε?
    Eπειδή έχω κάνει τέτοια διατροφή, στο πρωινό μου είχα πατάτα/ασπράδια/ελαιόλαδο. Μοναδική πηγή υδατάνθρακα πατάτα/λαχανικά, λιπαρών ελαιόλαδο και πρωτείνης ασπράδια/κοτόπουλο/ψάρι(δεν χρησιμοποιούσα συμπλήρωμα πρωτείνης, μόνο φαγητό).

    Είναι λίγο μονότονο αλλά το αποτέλεσμα θα σε αποζημιώσει αν ακολουθήσεις κάτι τέτοιο.
    Last edited by Kardoula; 30-09-11 at 02:07.

  10. #10
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    λοιπον καθαρισα τα πραγματα αρκετα και εχουμε και λεμε

    γευμα 1ο: 70 γρ Κουακερ- 1 Αυγο ολοκληρο - 6 Ασπραδια - Πολυβιταμινη - συμπλεγμα Βιταμινων Β

    γευμα 2o: 250 Γρ κοτοπουλο - 200 γρ. πατατα βραστη - λαχανικα - Omega 3

    γευμα 3ο: 250 γρ κοτοπουλο - 200 γρ Πατατα βραστη - κουπα μπροκολο - 10 γρ ελαιολαδο

    γευμα 4: ( αμεσως Μετα την προπονηση ) 1 Scoop Whey - 50 Γρ Βρωμη

    γευμα 5ο: ( 45 λεπτα μετα την προπονηση ) 250 Γρ κοτοπουλο - 200 γρ Πατατα - κουπα Μπροκολο - 1 Γρ βιταμινη C

    γευμα 6ο: 250 Γρ κοτοπουλο - 1 κουπα μπροκολο - Omega 3

    βγαινουν 2450-2500 θερμιδες, 315 - 320 Γραμμαρια Πρωτεινης, 170-180 Γραμμαρια Υδατανθρακα Και οτι περισευει σε λιπαρα.

    Τις μερες που δεν κανω βαρη και κανω αεροβια αφηνω την Whey για μετα την αεροβια αλλα χωρις τη βρωμη, προσθετω 10 γρ Ελαιολαδο σε καποιο γευμα οποτε ημερες με αεροβια χωρις βαρη 100 θερμιδες λιγοτερες.
    Μερες που δεν κανω ουτε βαρη ουτε αεροβια : στο 4ο γευμα η βρωμη αφερειτε και στη θεση της βαζω 10 γρ ελαιολαδο δηλαδη παλι 100 θερμιδες λιγοτερες και στη θεση της Whey καποια αλλη πηγη πρωτεινης, τονο ή οτιδηποτε αλλο.


    ετσι την εφτιαξα μετα απο αρκετη σκεψη, 1 κιλο Κρεας την ημερα , πατατα, λαχανικα, λιγο ελαιολαδο, 1 αυγο , ασπραδια , κουακερ , Fish oil και ο θεος βοηθος

  11. #11
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Eπειδή έχω κάνει τέτοια διατροφή, στο πρωινό μου είχα πατάτα/ασπράδια/ελαιόλαδο. Μοναδική πηγή υδατάνθρακα πατάτα/λαχανικά, λιπαρών ελαιόλαδο και πρωτείνης ασπράδια/κοτόπουλο/ψάρι(δεν χρησιμοποιούσα συμπλήρωμα πρωτείνης, μόνο φαγητό).

    Είναι λίγο μονότονο αλλά το αποτέλεσμα θα σε αποζημιώσει αν ακολουθήσεις κάτι τέτοιο.
    τωρα το ειδα το Post σου γιατι εγραφα το παραπανω, οπως βλεπεις, καθαρισαν αρκετα τα πραγματα και θα περιμενω αποτελεσματα..
    θα κοιταξω τιμες σε Isolate μηπως παρω μια μικρη ποσοτητα για οσο θα ειμαι στη διαιτα.


    EDIT: Αν Δω απο την αρχη της 2ης βδομδας οτι πανε καλα τα πραγματα και πληρωνομαι και ολας, θα βγαλω τελειως τη σκονη με το κουακερ και θα βαλω ψαρι και πατατα αμεσως μετα την προπονηση, και θα το τρωω σε ενα παγκακι εξω απο το γυμναστηριο
    Last edited by stathis23; 30-09-11 at 02:20.

  12. #12
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Σου εύχομαι καλή επιτυχία Στάθη και καλή δύναμη!!!

  13. #13
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Σου εύχομαι καλή επιτυχία Στάθη και καλή δύναμη!!!
    ευχαριστω καρδουλα να σαι καλα..

    παιδες λετε για 4-6 βδομαδες που θα την κανω, 0 Carb refeeds?.. Ρομποτακι ιδια διαιτα ολο το διαστημα καλυτερα?

  14. #14
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post
    Mazda λες να κατεβασω και αλλο τα λιπαρα?.. ειτε το βαλω το ελαιολαδο ειτε οχι το ιδιο μου κανει και γευστικα και στο θεμα του να με χωρτασει οποτε μπορω να βγαλω λιπαρα απλα θεορω οτι τα εχω στο High Low αν μπορω να το πω και ετσι και χρειαζονται τα λιπαρα γενικως.
    Όχι Στάθη, απλά θα μπορούσες να μείνεις μόνο με ελαιόλαδο κι αυτό προπροπονητικά.

    Τώρα που κοιτάζω τις διορθώσεις σου τις βρίσκω καλύτερες απ' ότι πριν. Γενικά όμως εγώ είμαι μιας άλλης ιδεολογίας πάνω στη διατροφή, πολύ πιο αυστηρής διατροφής που για 2-3 εβδομάδες το καλοκαίρι γίνεται πάρα πολύ xtreme αλλά σε συνδιασμό με το παιχνίδι του μαυρίσματος, του ήλιου και άλλων tips έδωσε το αποτέλεσμα που βλέπεις.

    Αυτά όμως που είπε ο Γιώργος και η Ειρήνη κυρίως, με συγκεκριμένες επιλογές τροφών για κάποιο διάστημα, δυστηχώς για τη πλειοψηφία των ανθρώπων θεωρώ πως είναι μονόδρομος για να έχουν πραγματικό αποτέλεσμα.

    Καλή επιτυχία και καλή συνέχεια!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  15. #15
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post

    Αυτά όμως που είπε ο Γιώργος και η Ειρήνη κυρίως, με συγκεκριμένες επιλογές τροφών για κάποιο διάστημα, δυστηχώς για τη πλειοψηφία των ανθρώπων θεωρώ πως είναι μονόδρομος για να έχουν πραγματικό αποτέλεσμα.

    Καλή επιτυχία και καλή συνέχεια!!!
    Αμα δεν ειχα παει στρατο στη φορμα που ημουν προερχομενος απο σπασμενο χερι δεν θα επρεπε να κανω διαιτες και ιστοριες.. αλλα τεσπα.. αυτα τα 2 δεν ξανα γινονται, ειδικα το 1 με καμια περιπτωση, και ελπιζω τα χερακια μου και τα ποδαρακια μου να εχουν υγεια.
    ευχαριστω πολυ και σ εσενα, οντως τα αποτελεσματα σου μιλανε απο μονα τους.. απο του χρονου τα περι μαυρισματος :P

  16. #16
    Bodybuilding Competitor
    Join Date
    28-03-10
    Posts
    595

    Default

    σταθη αν και δεν εχω σωματικη εικονα σου,112 κιλα εστω και για 1,95 μου ακουγονται πολλα,οποτε νομιζω εχεις περιθωρια να χασεις λιπος ετσι κι αλλιως(ποσο μαλλον αφου προερχεσαι απο απραξια στρατυ,σπασμενο χερι κτλ),γιατι το σωμα σου το εχει σε περισσια λογικα(>15% πιθανολογω).

    οποτε δε βρισκω λογο να κανεις τοσο ακραια διαιτα.ποσο μαλλον για eca κτλ.

    νομιζω οτι απλα το μονο που χρειαζεται ειναι να δωσεις χρονο στο σωμα σου.

  17. #17
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by savage View Post
    σταθη αν και δεν εχω σωματικη εικονα σου,112 κιλα εστω και για 1,95 μου ακουγονται πολλα,οποτε νομιζω εχεις περιθωρια να χασεις λιπος ετσι κι αλλιως(ποσο μαλλον αφου προερχεσαι απο απραξια στρατυ,σπασμενο χερι κτλ),γιατι το σωμα σου το εχει σε περισσια λογικα(>15% πιθανολογω).

    οποτε δε βρισκω λογο να κανεις τοσο ακραια διαιτα.ποσο μαλλον για eca κτλ.

    νομιζω οτι απλα το μονο που χρειαζεται ειναι να δωσεις χρονο στο σωμα σου.
    Λοιπον Ζυγιστηκα Μολις τωρα που ξυπνησα και ειμαι τελικα στα 105 κιλα, 112 ημουν αρχες αυγουστου που πηγαινα στο αλλο γυμναστηριο που ειχε ζυγαρια. δηλαδη απολυθηκα μεσα μαιου 122 κιλα και ειμαι -17 και χαιρομαι που εβαζα 90 κιλα στην κωπηλατικη με μπαρα και τωρα παω μεχρι και τα 110, δεν το περιμενα να δυναμωσω σε αυτη και σε αλλες ασκησεις χανωντας τοσα κιλα.

    αρχικα ελεγα οτι θα πηγαινα 105 αλλα πλεον αλλες 4 γερες βδομαδες και θα κατεβω στα 98-100 που πιστευω θα ειμαι καλα.


    θα προσπαθησω να ανεβασω φωτο μια απο αυτες τις μερες, αν βρω καλωδιο απο το κινητο της μανας μου γιατι το δικο μου ειναι σαραβαλο.

    btw αμα σε ξανα δω στα μελλησια θα σου μιλησω αυτη τη φορα :P
    Last edited by stathis23; 30-09-11 at 10:37.

  18. #18
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    τελικα ο μεταβολισμος μου δεν πρεπει να ειναι οσο χαλια νομιζα, στις 3000 θερμιδες ειμαι ολο αυτο το διαστημα εκτος απο τις τελευταιες 2 βδομαδες που τις ειχα ρηξει λιγο και εχω χασει 15 κιλα οποτε μαλλον παμε για πολυ φαγητο το χειμωνα :D

    το μονο που σκεφτομουν ειναι μηπως εχω πολυ χαμηλα ειδικα τις Off μερες, αφου εχανα με 2800-3000 θερμιδες και σχεδον καθολου αεροβια 2300 θερμιδες και αεροβια σαν να παραπαει λιγο, θα το ξεκινησω με 2.500 ολη τη βδομαδα και βλεπουμε
    Last edited by stathis23; 30-09-11 at 11:06.

  19. #19
    Bodybuilding Competitor
    Join Date
    28-03-10
    Posts
    595

    Default

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post

    btw αμα σε ξανα δω στα μελλησια θα σου μιλησω αυτη τη φορα :P
    εννοειται να μου μιλησεις.μην ντραπεις

  20. #20
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    ok :P.

    τωρα τρωω το πιτακι με τα αυγα και τη βρωμη με λιγη κανελα, πολυ στουμπωτικο , θα γινοταν καλο με γλυκαντικο αλλα δεν βαζω τετοια , ψιλο τρωγετε.. αν και με βλεπω στη βδομαδα επανω να το αλλαζω με Πατατα και αυτο

  21. #21
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Πωπω φίλε, φρεσκοβρασμένη πατάτα, ασπράδια βραστά ψιλοκομμένα, πιπέρι, αλάτι και λίγη ρίγανη. Από τα καλύτερα και πιο ποιοτικά πρωινά!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  22. #22
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Πωπω φίλε, φρεσκοβρασμένη πατάτα, ασπράδια βραστά ψιλοκομμένα, πιπέρι, αλάτι και λίγη ρίγανη. Από τα καλύτερα και πιο ποιοτικά πρωινά!!!
    αυτα ειναι.. βασικα θα κανω παραλλαγες , μια πατατα , μια βρωμη... τις ιδιες θερμιδες πανω κατω.. μου αρεσει η βρωμη επειδη εχει φυτικες ινες και αλλα καλα σε θεματα υγειας.

    απ οτι βλεπω με τοση πατατα , νατριο ελαχιστο, φουλ νερο να κατουραω καθε μιση ωρα

  23. #23

    Join Date
    02-06-11
    Posts
    5,351

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Πωπω φίλε, φρεσκοβρασμένη πατάτα, ασπράδια βραστά ψιλοκομμένα, πιπέρι, αλάτι και λίγη ρίγανη. Από τα καλύτερα και πιο ποιοτικά πρωινά!!!
    +10000000

  24. #24
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Τελικα καλα παει η διατροφη, χωρις σκονες κλπ ειναι η αληθεια οτι χωρταινει περισσοτερο το φαγητο .. μεχρι στιγμης κανενα προβλημα.. την κανω ακριβως οπως ειναι γραμμενη.

    πλακα εχει που σημερα πηραν 1 κιλο παρφε σοκολατα στο σπιτι απο το αγαπημενο μου το οποιο εχω φαει μονο 1 φορα φετος το καλοκαιρι και μαλλον για του χρονου με βλεπω να το ξανα τρωω ,γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να χαλασει η διαιτα

  25. #25
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    το μονο κακο προς το παρων ειναι οτι ξυπναω 2-3 φορες μεσα στη νυχτα για να κατουρησω και βαριεμαι αλλα τεσπα..
    σκεφτομαι να παω να παρω στο φαρμακειο ηλεκτρολυτες για μετα την προπονηση γιατι Τοσο καλιο + το χαμηλο νατριο + το νερο + εφεδρινη+yohimbine+καφεινη χανω αρκετα.

    κατι αλλο που σκεφτομαι ειναι να ρηξω λιγο τα σετ στην προπονηση γιατι η αποκατασταση μερα με τη μερα απ οτι βλεπω δεν ειναι και στα καλυτερα της αν και ειχα αρκετα δυνατες προπονησεις μαλλον χαρη στην ενεργεια τον διεργετικων και δοκιμασα και FST-7 και αλλα διαφορα οποτε ισως να φταιει και αυτο
    Last edited by stathis23; 02-10-11 at 20:55.

  26. #26
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post
    ok :P.

    τωρα τρωω το πιτακι με τα αυγα και τη βρωμη με λιγη κανελα, πολυ στουμπωτικο , θα γινοταν καλο με γλυκαντικο αλλα δεν βαζω τετοια , ψιλο τρωγετε.. αν και με βλεπω στη βδομαδα επανω να το αλλαζω με Πατατα και αυτο
    Μια χαρα ειναι!!!Και εγω αυτο τρωω,και χορταστικο και χωρις τιποτα αλλο σταφιδες ή κατι αλλο!
    Φανταζομαι να περνας το μειγμα πριν το τηγανισεις απο το μουλτι πριν,ετσι?

  27. #27
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post
    το μονο κακο προς το παρων ειναι οτι ξυπναω 2-3 φορες μεσα στη νυχτα για να κατουρησω και βαριεμαι αλλα τεσπα..
    σκεφτομαι να παω να παρω στο φαρμακειο ηλεκτρολυτες για μετα την προπονηση γιατι Τοσο καλιο + το χαμηλο νατριο + το νερο + εφεδρινη+yohimbine+καφεινη χανω αρκετα.

    κατι αλλο που σκεφτομαι ειναι να ρηξω λιγο τα σετ στην προπονηση γιατι η αποκατασταση μερα με τη μερα απ οτι βλεπω δεν ειναι και στα καλυτερα της αν και ειχα αρκετα δυνατες προπονησεις μαλλον χαρη στην ενεργεια τον διεργετικων και δοκιμασα και FST-7 και αλλα διαφορα οποτε ισως να φταιει και αυτο
    Εγω καθε βραδυ σηκωνομαι παντοτε να παω στο μπανιο.Δεν μπορεις να το μειωσεις τις τελευταιες ωρες πριν κοιμηθεις ή λογω συμπληρωματων δεν γινεται?

  28. #28
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by No Fear View Post
    Μια χαρα ειναι!!!Και εγω αυτο τρωω,και χορταστικο και χωρις τιποτα αλλο σταφιδες ή κατι αλλο!
    Φανταζομαι να περνας το μειγμα πριν το τηγανισεις απο το μουλτι πριν,ετσι?
    Ενοειτε περναει απο Multi αλλιως θα ηταν χαλια με το κουακερ ολοκληρο...

    οσο για το κατουρημα, θεμα διατροφης ειναι, το βραδυ ειδικα που ειμαι σπιτι και αραζω πινω νορμαλ νερο , κατα τη διαρκεια της ημερας που κινουμαι και τετοια ειναι που πινω αρκετο

  29. #29
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Mazda, Γιωργο και υπολιποι.. θα ηταν μηπως καλη ιδεα ενα Carb refeed καθε 7-10 μερες ας πουμε για να ερθει λιγο στα ισια του ο μεταβολισμος μ?...
    δεν ειναι τοσο θεμα λιγουρας ή πεινας αλλα φοβαμαι λιγο τοσο χαμηλα σε θερμιδες για 1 μηνα χωρις καθολου Refeed.
    ή ειναι ιδεα μου οτι οι θερμιδες ειναι πολυ χαμηλες για τα κιλα μου και αεροβιες+προπονησεις+ECAY και ανησυχω χωρις λογο

  30. #30
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Στάθη κοίτα... τη περίοδο που έβγαλα αυτή τη φωτογραφία ήμουν 73 κιλά στο 1,80 ύψος. Δεν είχα βρώμη, έτρωγα όμως 200 πατάτα σε όλα μου τα γεύματα σχεδόν. Είσαι 30 κιλά βαρύτερος... οπότε do the maths... θεωρώ ότι πρέπει να δοκιμάσεις να έχεις λίγο παραπάνω υδατάνθρακα και μετά να αρχίσεις τις μειώσεις. το ακριβώς αντίθετο από αυτό που έκανες στη πρώτη σου απάντηση, που έκοψες σα μισθό που κόβει ο ΒΕνιζέλος τον υδατάνθρακα...

    Νομίζω ότι καλό είναι να ανέβαζες λίγο τη πατάτα και ξαναδές αυτό που είπε η Ειρήνη για τις επιλογές των τροφών.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ενας μηνας μετα!
    By left24 in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 0
    Last Post: 26-02-07, 08:05
  2. ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟΥ 2ος Μηνας
    By left24 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-07, 20:16
  3. 1 μηνας Out
    By alitis4 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 18-06-06, 02:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •