Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 11 of 11
  1. #1

    Default Scitec Nutrition Amino 5600 - Ερώτηση Δόσολογίας

    Γειά σας.Πρόσφατα αγόρασα τ'αμινοξέα της Scitec (Amino 5600)...Πάνω λέει serving size 4 tablets και 1-3 tablets before and after training an also prior to bed...Θέλω να ρωτήσω εννοεί 4 tablets x 3 φορές την ημέρα?

  2. #2

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Καθε δοση απ αυτα ειναι 5600Mg.Mπορεις να χρησιμοποιεις καθε δοση δηλ.4 ταμπλετες ,πριν την προπονηση ,αμεσως μετα αν δεν σε καλυπτει το πρωτεινικο ροφημα-αν παιρνεις,πριν τον υπνο και στο πρωινο σου η σε καποιο αλλο γευμα της ημερας που δεν εχεςι ικανοποιητικη ποσοτητα πρωτεινης η ειναι χαμηλης βιολογικης αξιας.
    Πριν αγορασεις κατι καλο θα ειναι να ρωτας ,για να κρινεις κ αν σου χρειαζεται.

  3. #3

    Default

    Παίρνω την Elite της Dymatize 3 φορές την ημέρα...Πρωί,μεταπροπονητικά και το βράδυ ακριβώς πρίν πέσω...Μετά την προπόνηση πέρνω BCAA...Τα αμινοξέα τα πήρα κυρίως για πρίν την προπόνηση και μαζί με το βραδυνό που τρώω κάτι ελαφρύ...

  4. #4

    Post Scitec nutrition AMINO 5600

    Γεια σας παιδιά...Ενα φιλαράκι μου έδωσε τα αμινοξέα Scitec Nutrition AMINO 5600 ..Ήθελα να σας ρωτήσω αυτά τα αμινοξέα τι είναι? Τι ακριβώς κάνουν στο σώμα μας,θέλω να πω τι μας καλυτερεύουν στο σώμα μας και τη παρενέργειες έχει,Επεισης πόσες κάψουλες πρέπει να παίρνω την ήμερα?

    ΥΓ: Είμαι 18 χρονών με αρκετά καλό σώμα χέρια στήθος(μόνο ώμους και ποδιά είμαι λίγο down) αλλά οκ
    Ευχαριστώ εκ τον προτέρων..

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Αμινοξέα πολύ απλοϊκά, είναι τα τουβλάκια που αποτελούν την πρωτείνη. Βοηθούν σε περιόδους κυρίως σκληρής δίαιτας και απαιτητικών προπονήσεων ώστε να έχουμε καλύτερη ανάρρωση και μειωση καταβολισμού.
    Αν εισαι σχετικά αρχάριος ή αθλούμενος που δεν θες να κατεβεις σε πολυ χαμηλά επιπεδα λιπους, τοτε δεν τα χρειαζεσαι. Επενδυσε αυτα τα χρηματα σε φαγητό ή και μια πρωτείνη ορού γάλακτος.

  6. #6

    Default

    Καλημέρα...Είμαι σε χαμηλά επίπεδα λίπους επειδή έχω εξαιρετικό μεταβολισμό, δύσκολα βάζω λίπος όπως και κιλά,άλλα χάνω πάρα πολύ εύκολα τα κιλά..Τώρα είμαι σε φάση ΟΓΚΟΥ,τι μου πρωτηνετε να τα πάρω έτσι ώστε να με βοηθήσουν λίγο στην προσπάθεια να βάλω λίγο όγκο στο σώμα μου ?

  7. #7
    Pumping Iron giotaras's Avatar
    Join Date
    15-12-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    481

    Default

    Λοιπόν κοίτα. Επειδή τα έχεις μπερδέψει λίγο θα σου πω λίγα πραγματάκια για να έχεις μια εικόνα.
    Τα αμινοξεα είναι ένα συμπλήρωμα που θα σε βοηθήσει αργότερα. Η διατροφή είναι εκείνη που θα κάνει την διαφορά επάνω σου.
    Λες ότι είσαι σε φάση όγκου, δηλαδή ;είναι τόσο τέλεια ώστε σου λείπουν αυτά ;
    Κάνε μια έρευνα για το τι είναι και τι κάνουν.
    Ένα μεγάλο λάθος που κάνετε τα περισσότερα παιδιά είναι ότι παίρνετε κάτι χωρίς να ξέρετε τι είναι αυτό και τι δουλειά κάνει.
    Αυτά στα λέω πάντα φιλικά.
    Και ένα τελευταίο δες πρώτα την διατροφή σου και μετά όλα τα άλλα.

  8. #8

    Default

    Giotara..σύμφωνο μαζί σου Διατροφή μου ειναι αρκετά καλή το λέω αυτό γιατί πήγα και σε διατροφολόγο και ακουλουθω καταγραμας αυτά που πρέπει να παίρνω, άλλα δεν μου είπες τα αμινοξέα τι δουλειά κάνουν στο σώμα ? την παίρνουμε σε φάση όγκου η γραμμωσης? Αν σε περίπτωση που τα πάρω θα δω καλά αποτελέσματα?

  9. #9
    Pumping Iron giotaras's Avatar
    Join Date
    15-12-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    481

    Default

    Νομίζω την απάντηση στην έδωσε η Ειρήνη πιο πάνω.

  10. #10

    Default

    Οκευ Giotara Σε ευχαριστώ

  11. #11
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Quote Originally Posted by giannis20 View Post
    Οκευ Giotara Σε ευχαριστώ
    Aμινοξυ ειναι το βασικο δομικο στοιχειο της πρωτεινης..δηλαδη οπως σου ειπε και η Ειρηνη ειναι τα τουβλακια που φτιαχνουν αποτελουν την πρωτεινη οπως τα θεμελια(τα αμινοξεα) σε ενα σπιτι(πρωτεινη). Δηλαδη οπως καταλαβαινεις ειναι βασικο συστατικο που παραγουμε στο σωμα μας και περνουμε απο την τροφη. Τωρα υπαρχει και το συμπληρωμα που χωρις να φας πινεις ειτε σκονη ειτε καψουλες και παιρνεις αυτα τα αμινοξεα που παιρνεις. Οπως και η πρωτεινη..ειναι βασικο μακροθρεπτικο συστατικο που παιρνουμε απο την τροφη αλλα υπαρχουν και τα συμπληρωματα. Τα συμπληρωματα ειναι αυτο το πραγμα και ειναι για να συμπληρωσουν την διατροφη. Επισης εφοσον τρως σωστα δεν τα χρειαζεσαι. Τα αμινοξεα και συνηθως οποιοι παιρνουν, παιρνουν αυτα της διακλαδισμενης αλυσιδας τα γνωστα bcaa προτεινονται σε αυτους που εχουν τελεια διατροφη(οπως και ολα τα συμπληρωματα) και που βρισκονται σε σκληρες διαιτες για να αγωνιστουν και λοιπα οπου εκει το σωμα τα χρειαζεται. Οχι πως και ο οποιοσδηποτε αλλος δεν μπορει να παρει.,.απλα ειναι περιττο αυτη τη στιγμη για σενα. Aπλα οπως σου ειπε και ο γιωταρας πρεπει να διαβασεις πολυ πρωτα για να ξερεις τι ειναι το καθενα και τι κανει πριν αποφασισεις να παρεις κατι..Και ειδικα τα αμινοξεα οπως σου ειπα ειναι το δομικο συστατικο της πρωτεινης..παρα πολυ σημαντικα στην σωματοδομηση αυτα..οποτε πρεπει να τα ξερεις.. Επισης γιατι εισαι down στα ποδια;..δεν πιστευω να μην τα πολυγυμναζεις;!;
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. scitec-nutrition creatine
    By stelios in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 10-11-05, 07:43
  2. Betatec Scitec Nutrition
    By stavros in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 20-10-05, 17:06

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •