Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 20 of 20
  1. #1
    Junior Bodybuilder jk_79's Avatar
    Join Date
    28-12-04
    Location
    Marko_polo, Attica, Greece.
    Posts
    209

    Default Anabolic Ignite (Musclefeast)

    http://www.musclefeast.com/Anabolic-Ignite.html
    Να δώσω και εγώ το feedback μου από το συγκεκριμένο προϊόν.
    Να σημειώσω πως μου το έστειλαν (φίλος) από US μιας και όταν το παρήγγειλα δεν υπήρχε δυνατότητα για intl order. Πλέον υπάρχει για οποίον θέλει αν και δεν αναφέρεται στο site τους. Αν θέλετε λεπτομέρειες pm.
    Θα δανειστώ μια παράγραφο από τα λεγόμενα του Γιώργου (κατά κόσμων megageo) που αντικατοπτρίζει πλήρως και την δική μου οπτική για τέτοιου είδους συμπληρώματα (prew/out)
    'είναι περισσότερο fun supplements. Δηλαδή δεν έχουν καμιά σοβαρή επιρροή ούτε στην αύξηση μυικής μάζας, ούτε στην απώλεια λίπους. Τα περισσότερα δίνουν μια προσωρινή αύξηση στην κυκλοφορία του αίματος (πρηξίματα) και μια διέγερση που παρερμηνεύεται σαν ενέργεια. Δηλαδή ουσιαστικά είναι συμπληρώματα του "φαίνεσθε" και "αισθάνεσθε" χωρίς καμιά ιδιαίτερη ουσία.'
    Έτσι πάντα φροντίζω τα συμπληρώματα αυτά να είναι σχετικά 'τίμια' για αυτά που υποτίθεται πως προσφέρουν και δεν ξοδεύω πολλα για αυτά. Αυτός ήταν και ο λόγος που δοκίμασα το παραπάνω συμπλήρωμα. Ήθελα πολύ να δοκιμάσω την νιτρική κρεατίνη σε μια προεξασκητική φόρμουλα και νομίζω πως τα κατάφερα και δικαιώθηκα.
    Να ξεκινήσω από τα αρνητικά.
    Η γεύση του. Είναι πολύ όξινη για τα γούστα μου. Μια λύση που βρήκα είναι να το αναμειγνύω με λίγο 5 γρ waxy maize (υδατάνθρακα) με γεύση fruit punch και να το πίνω λίγο πριν την προπόνηση. Αλλά η γεύση είναι κάτι σχετικό και σε κάποιον άλλον μπορεί να του φανεί καλό. Σε κάθε περίπτωση τα prew/out δεν είναι τύπου intra που τα πίνεις κατά την διάρκεια της προπόνησης . Τα πίνεις μονορούφι (αν είναι δυνατόν) λίγο πριν και ξεκινάς.
    Κατά τα αλλα τέλειο. Στα 2 scoops με κάνει να παίρνω φωτιά. Εχτές 67 λεπτά προπόνηση και ειλικρινά είχα την εντύπωση πως ήταν ένα τέταρτο!!! Τρομερό focus και concentration.
    Pumps; Κάνω διατροφή χωρίς καθόλου αμυλώδης υδατάνθρακες (Starches) την τελευταία εβδομάδα και δεν είχα μεγάλες απαιτήσεις. Λάθος μου. Πάλι έφυγα πρησμένος. Περιττό να πω τι γινόταν πριν που είχα και άλλους υδατάνθρακες στην διατροφή. Το εχω δοκιμάσει πολλές φορές και με διαφορετικά διατροφικά πρωτόκολλα για να καταλήξω σε ασφαλές συμπέρασμα. Και με πιάνει πάντα.
    Μια φορά έκανα το λάθος να πάρω τρία scoops. Δεν το ξανακάνω. Θα μείνω στα δυο μέχρι να αποκτήσω ανοχή (που δεν το βλέπω να γίνεται σχετικά σύντομα).
    Τελικό συμπέρασμα; Για 29 δολάρια τα 65 servings θα το ξαναπάρω σίγουρα.
    Last edited by jk_79; 05-10-11 at 11:14.
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe - Albert Einstein

  2. #2
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Κατα τα λεγομενα σου,φαινεται καλο!Μπορεις να μου στειλεις ενα πμ με τις λεπτομερειες για το μαγαζι κτλ για να το εχω μελοντικα στα υποψην?

  3. #3
    Junior Bodybuilder jk_79's Avatar
    Join Date
    28-12-04
    Location
    Marko_polo, Attica, Greece.
    Posts
    209

    Default

    Σου παραθέτω την απαντηση του στο email μου
    'John,
    We do international shipments now but we do them manually and only accept Paypal for payments. We were getting a lot of fraudulent international orders, so we removed that option from the site. If you have a Paypal account, you can send me a list of what you would like to order and I will send you a quote with the least costly shipping. For reference, we can get 2lbs of product in an international flat rate envelope for $14.95, 5lbs in a medium box for $41 and 10lbs in a large USPS box for $59.

    Best regards,
    Sean'
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe - Albert Einstein

  4. #4

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Καλη περιπτωση Γιαννη, χαιρομαι που συμφωνεις μαζι μου γιατι γενικα η εμπειρια αυτο δειχνει, κανεις την πλακα σου και πας παρακατω.

  5. #5
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    να σου πω ομως ρε συ, καταραχτη εχουμε? γιατι τοσο μεγαλα τα γραμματα?

    το καθε serving ειναι 2 scoop? ή 1 σκουπ και σου βγαζει γυρω στις 30 κατι προπονησεις?
    Last edited by stathis23; 05-10-11 at 23:47.

  6. #6
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Λεει οτι ειναι 3 scoop/serv ~10γρ και βγαινουν 45 servings. Παντως για μενα ειναι το ιδανικο νιτρικο. Με νιτρικη κρεατινη αποκλειστικα και χωρις stims...
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  7. #7
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Λεει οτι ειναι 3 scoop/serv ~10γρ και βγαινουν 45 servings. Παντως για μενα ειναι το ιδανικο νιτρικο. Με νιτρικη κρεατινη αποκλειστικα και χωρις stims...
    χωρις Stims? ελα ρε.. μπορειτε να μου κανετε και εμενα pm απο που να το παρω, με βολευει τις μερες που παω γυμναστηριο 10 το βραδυ, να το δοκιμασω να δω τη παιζει

  8. #8
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Ε, στο site που λεει. Δεν το`χει κανενας αλλος.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  9. #9
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Θα το κοιταξω να δω τι προιοντα εχει.Παντως τα μεταφορικα του ειναι πολυ ακριβα σε σχεση με το iherb.

  10. #10
    Junior Bodybuilder jk_79's Avatar
    Join Date
    28-12-04
    Location
    Marko_polo, Attica, Greece.
    Posts
    209

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Καλη περιπτωση Γιαννη, χαιρομαι που συμφωνεις μαζι μου γιατι γενικα η εμπειρια αυτο δειχνει, κανεις την πλακα σου και πας παρακατω.
    Γιώργο γεγονός. Εγώ χαίρομαι που ακόμα γράφεις

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post
    να σου πω ομως ρε συ, καταραχτη εχουμε? γιατι τοσο μεγαλα τα γραμματα?

    Το καθε serving ειναι 2 scoop? ή 1 σκουπ και σου βγαζει γυρω στις 30 κατι προπονησεις?
    Στην συσκευασία ενώ πάνω από τα διατροφικά στοιχεία (Supplement facts) γραφεί Serving Size -> 3 scoops, διπλά στο Suggested Dosage αναφέρει ?try 2 scοops to start and gradually work up..? . Δεν ακυρώνει το ένα το άλλο απλά αναφέρω πως προσωπικά στα 2 πετάω και μια φορά στα 3 το μετάνιωσα που ανέβηκα. Βέβαια είναι και θέμα ανοχής αλλα ανάλογη εμπειρία δεν είχα ποτέ με συμπληρώματα του είδους.

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Λεει οτι ειναι 3 scoop/serv ~10γρ και βγαινουν 45 servings. Παντως για μενα ειναι το ιδανικο νιτρικο. Με νιτρικη κρεατινη αποκλειστικα και χωρις stims...
    Power νομίζω πως αυτό που το ξεχωρίζει είναι η αναλογία τιμής / απόδοσης..
    Στο Suggested dosage λέει 'you should not go higher than 2 Servings..' . Αναρωτιέμαι αν κάποιος θα μπορέσει να κάνει προπόνηση στα 6 scoops. Πραγματικά θα ήθελα να το δω αυτό..

    Quote Originally Posted by No Fear View Post
    Θα το κοιταξω να δω τι προιοντα εχει.Παντως τα μεταφορικα του ειναι πολυ ακριβα σε σχεση με το iherb.
    No offence αλλα το iherb δεν μπορεί να συγκριθεί με κανένα. Θα είναι άδικο για τα υπόλοιπα μιας και οι συγκεκριμένοι έχουν κάνει το shipping επιστήμη.
    Τα έχουμε ξαναπεί. Λίγο την ποικιλία τους να φτιάξουν στα συμπληρώματα και θα κάνουν χρυσές δουλειές. Αλλά μην ξεχνάτε κάτι σημαντικό. Το iherb δεν ασχολείται μόνο με συμπληρώματα. Αντίθετα νομίζω πως δίνει βάση (κρίνοντας από τα καινούργια πραγματα που κατά καιρούς φέρνει) σε όλα τα αλλα εκτός από τα 'αθλητικά' συμπληρώματα!!!
    Αν προσέξεις και την απάντηση του στο email 'we can get 2lbs of product in an international flat rate envelope for $14.95' αναφέρει πως μέχρι 1 κιλό τα στέλνει σαν φάκελο. Αυτό σημαίνει πως δεν θα κολλήσουν ποτέ. Αν αξίζουν τα 10 ευρώ για την αποστολή; Αυτό είναι μια ερώτηση που δεν μπορώ να την απαντήσω για όλους. Για εμένα σίγουρα.
    Last edited by jk_79; 06-10-11 at 10:03.
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe - Albert Einstein

  11. #11
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Ισχυει αυτο που λες για το iherb. Μπορει και άλλα να ειναι καλα, αλλα μπροστα στα 4$ shipping και 100% επιτυχια, επισκιαζονται ολα.

    Εγω επιμενω οτι το καλο αυτου του συμπληρωματος ειναι η νιτρικη κρεατινη και η ελλειψη stims και μετα η σχεση τιμης\αποδοσης. Και το Launch εχει κορυφαια σχεση τιμης αποδοσης. Επιπλεον αυτο εχει β-αλανινη και κιτρουλινη και ΔΕΝ εχει Αργινινη, δλδ ο,τι ακριβως χρειαζεται.

    Οταν λες πετας ομως και οτι με πανω απο 2 servgs δε θα την παλευει καποιος τι εννοεις; γιατι αυτο παραπεμπει σε stims, ενω αυτο δεν εχει.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  12. #12
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Συνονοματε,εχει απολυτο δικιο.Και εγω ακριβως τα ιδια πιστευω για το iherb.Το iherb εχει κανει οντως επιστημη,αλλα μην ξεχναμε,περα απο αυτα που ανεφερες,πως οι τιμες των συμπληρωματων του ειναι ακριβοτερες απο τα αλλα μεγαλα καταστηματα συμπληρωματων.
    Βεβαια στα 44 δολλαρια που ερχεται μαζι με τα μεταφορικα,δεν μπορω να το πω και φθηνο,εκτος και ειναι πολυ αποδοτικοτερο απο τα υπολοιπα της αγορας.
    Μηπως μπορεις να μας πεις το βαρος του?Μπορει καποιος να παρεις 2 μεσα στο οριο των 2 λιμπρων που εχουν?(Πρεπει να βγαινει γυρω στα 1300 γραμμαρια?)
    Αν και εγω,εχω την εντυπωση πως χρειαζομαι stims για να δουλεψει πανω μου,εχω δουλεψει white flood και shotgun χωρις καποιο αποτελεσμα!
    Last edited by No Fear; 06-10-11 at 14:17.

  13. #13
    Junior Bodybuilder jk_79's Avatar
    Join Date
    28-12-04
    Location
    Marko_polo, Attica, Greece.
    Posts
    209

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Ισχυει αυτο που λες για το iherb. Μπορει και άλλα να ειναι καλα, αλλα μπροστα στα 4$ shipping και 100% επιτυχια, επισκιαζονται ολα.

    Εγω επιμενω οτι το καλο αυτου του συμπληρωματος ειναι η νιτρικη κρεατινη και η ελλειψη stims και μετα η σχεση τιμης\αποδοσης. Και το Launch εχει κορυφαια σχεση τιμης αποδοσης. Επιπλεον αυτο εχει β-αλανινη και κιτρουλινη και ΔΕΝ εχει Αργινινη, δλδ ο,τι ακριβως χρειαζεται.

    Οταν λες πετας ομως και οτι με πανω απο 2 servgs δε θα την παλευει καποιος τι εννοεις; γιατι αυτο παραπεμπει σε stims, ενω αυτο δεν εχει.
    Μάλλον ο συνδυασμός της νιασίνης και της γενναίας δόσης αλανίνης που έχει πρέπει να μου δημιουργεί το rush. Δεν ξερω.
    Στα 3 scoop ένοιωθα μυρμήγκιασμα σε όλο το κορμί και ειδικα ψηλά στην πλατη. Να μην μπορώ να σταματήσω με τιποτα. Να πρέπει να κάνω κάτι για να κινούμαι.
    Ειλικρινά μου έχει κάνει πολύ εντύπωση και εμένα και δεν ξέρω που να το αποδώσω.

    Quote Originally Posted by No Fear View Post
    Συνονοματε,εχει απολυτο δικιο.Και εγω ακριβως τα ιδια πιστευω για το iherb.Το iherb εχει κανει οντως επιστημη,αλλα μην ξεχναμε,περα απο αυτα που ανεφερες,πως οι τιμες των συμπληρωματων του ειναι ακριβοτερες απο τα αλλα μεγαλα καταστηματα συμπληρωματων.
    Βεβαια στα 44 δολλαρια που ερχεται μαζι με τα μεταφορικα,δεν μπορω να το πω και φθηνο,εκτος και ειναι πολυ αποδοτικοτερο απο τα υπολοιπα της αγορας.
    Μηπως μπορεις να μας πεις το βαρος του?Μπορει καποιος να παρεις 2 μεσα στο οριο των 2 λιμπρων που εχουν?(Πρεπει να βγαινει γυρω στα 1300 γραμμαρια?)
    Αν και εγω,εχω την εντυπωση πως χρειαζομαι stims για να δουλεψει πανω μου,εχω δουλεψει white flood και shotgun χωρις καποιο αποτελεσμα!
    Οσων αφορα την τιμή αυτο που πρεπει να σε απασχολει η τελικη τιμη γιατι αυτην πληρωνεις. Και οχι εχει το ποσο εχει το καθενα πραγμα μονο του. Με 4 δολλαρια αποστολη δεν υπαρχει φθηνοτερο.-
    Πρεπει να το ρωτησω αυτο με τις δυο συσκευασιες αλλα κραταω μια επιφυλλαξη μιας και oι αριθμοι δεν βγαινουν.
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe - Albert Einstein

  14. #14
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Σιγουρα θα πρεπει να σε απασχολει η τελικη τιμη,αυτος εξαλλου ειναι ενας απο τους λογους που επιλεγουμε εως τωρα το iherb!
    Ναι,αν βγαινουν 2 συσκευασιες,καλα θα ειναι!

  15. #15
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    To εχει παρει κανεις προσφατα; Στα email μου δεν απαντανε.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  16. #16
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Λοιπον, μετα απο την επικοινωνια που ειχα, το παρηγγειλα, οπως αναφερθηκε σωστα 15$ μεταφορικα για 2lbs πακετο. Ηρθε σε 7 ημερες! Και μαλιστα με tracking number, αλλα χωρις να πληρωσω το 3ευρω και με τον ταχυδρομο να το φερνει σπιτι μου, επειδη οι θεοι το εβαλαν σε φακελο και οχι σε πακετο. Οι συσκευασιες ειναι σακουλινες (απο το σακουλες δλδ). Η μυρωδια μολις το ανοιγεις ειναι ολοϊδια jacked το πρωτο, νομιζω λεμονι, δλδ σαν απορρυπαντικο πλυντηριου. Ευτυχως η γευση δεν ειναι απορρυπαντικου, δεν ειναι ομως και καλη, τελοσπαντων πινεται. Το αρχισα στα 3 scoop για να μη χανω χρονο. Απο πρηξιματα δεν ξερω μιας και εχω ανεβει σε λιπος, αλλα απο δυναμη καλα τα πηγαμε το ρεκορ βγηκε, παιρνω ομως και c-bol. Απο αντοχη δε μου εδωσε κατι παραπανω, αλλα ηταν σκληρη προπονηση και στο τελος κρασαρα. Να σημειωσω επισης οτι ειμαι καιρο σε κρεατινη..
    Θα το συνεχισω και βλεπουμε. Θα το αφησω ως τη μονη κρεατινη προπροπονητικα.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  17. #17
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Ρε μπας και οφείλεται το ρεκόρ στο xf? . Πόση νιτρική έχει το κάθε scoop?

  18. #18
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Μπα το XF εχω καταληξει οτι δε δινει δυναμη. Η δοση ειναι 3 scoop με 1,6 νιτρικη.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  19. #19
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Ζητησες να στο μαρκαρουν σαν δωρο μηπως?15 δολλαρια για 2 συσκευασιες,σωστα?Εχει μονο μια γευση απο οτι ειδα,ετσι?
    Μηπως μπορεις να μας δωσεις το e-mail που επικοινωνησες για να κανεις την παραγγελια?
    Απο οτι βλεπω,δεν θελει αδειο στομαχι,αρα το παιρνεις 45 λεπτα πριν την προπονηση και ας πουμε να εχεις φαει 1,5 ωρα περιπου νωριτερα?

  20. #20
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Το email ειναι αυτο που εχει στο site sean@musclefeast.com, 15 δολλαρια ναι, για 2 συσκευασιες. Εχει μονο μια γευση νομιζω και γω, ουτε που ασχοληθηκα. Ζητησα να το στειλουν με USPS unrecorded αλλα το εστειλαν recorded τελικα και δεν εγραψαν δωρο, νομιζω ελεγε anabolic ignite preworkout supplement απεξω. Πληρωσα μεσω paypal. Μπορεις να το παρεις με γεματο, δεν εχει stims που θελουν αδειο, αλλα εχει b-alanine που θελει αδειο και δε θα νιωσεις τα τσιμπηματα. Ειναι πολυεργαλειο, θα μπορουσε να παει και μετα την προπονηση αμα τυχει να θες κρεατινη για μετα.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γνώμες για Anabolic Window
    By niks in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 0
    Last Post: 23-06-11, 13:52
  2. anabolic extreme
    By spotmuscle in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 1
    Last Post: 21-12-09, 23:12

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •