Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 59
  1. #1

    Default Συμβουλες για την διατροφη bodybuilding και μερικες αποριες

    Γεια σε ολους,γυμναζομαι εδω και 3-4 χρονια με βαρη.Δεν ακολουθουσα ποτε καποια συγκεκριμενη διατροφη αλλα δεν ετρωγα ποτε φαγητα απεξω ουτε γλυκα και γενικα junk food.Τον τελευταιο χρονο εκανα μια διατροφη την οποια δεν ξερω κατα ποσο σωστη η λαθος ειναι αλλα ειχα πολυ καλα αποτελεσματα.Το υψος μου ειναι 1.72 και το βαρος μου 71-72 κιλα με ποσοστο λιπους περιπου 12%(λεω περιπου γιατι οι μετρησεις με τις κλασικες μαθοδους εχουν καποια αποκλιση).Παρακατω σας παραθετω την διατροφη μου.

    Πρωινο

    5 κουταλιες της σουπας κουακερ
    1 κουταλια του γλυκου μελι
    300 ml γαλα 1.5%
    1 μπανανα
    1/2 scoop πρωτεινης πολλων πηγων ( Complete 8 Warriorlab)

    Δεακατιανο

    1 τοστ (2 γαλοπουλα-1 τυρι)
    2 αυγα(1 ολοκληρο-1 ασπαραδι)
    1 μηλο

    Μεσημεριανο

    180-200 γρ φιλετο κοτοπουλο η ψαρι
    2 μεγαλες κουπες ρυζι(400-500 γρ μαγειρεμενο)
    σαλατα με 1 κουταλια της σουπας ελαιολαδο

    Μετα απο 3 ωρες προπονηση
    1 ωρα πριν την προπονηση 4-5 γρ κρεατινης και μια κουταλια του γλυκου μελι(ως δεξτροζη για καλυτερη απορροφηση της κρεατινης)
    Μετα την προπονηση 1 μπανανα, 1 κουταλια του γλυκου μελι και 4-5 γρ κρεατινης
    Η κρεατινη ειναι σκετη καθαρη μονουδρικη κρεατινη(οχι φορμουλα)

    Μετα απο μιση ωρα 1 scoop whey gold (Optimum) σε νερο.

    Βραδινο(μετα απο 2 ωρες)

    2 μεγαλα μπιφτεκια μοσχαρισια η μπριζολα μοσχαρισια η ψαρι
    1 κουπα ρυζι η πατατα αντιστοιχη ποσοτητα
    σαλατα με 1 κουταλια ελαιολαδο


    Αυτη ειναι η διατροφη που ακολουθω,και τα συμπληρωματα που χρησιμοποιω κυριως ειναι 1 φορα το χρονο κρεατινη μονουδρικη για 3 μηνες με την παραπανω δοσολογια,πρωτεινη και πολυβιταμινη.Η παραπανω διατροφη ειναι για ογκο και ανα 4 βδομαδες ανεβαζω λιγο τις θερμιδες.Οι αποριες μου ειναι οι εξης :

    α) Ειναι καλυτερα μετα την προπονηση να ανακατευω την πρωτεινη με την κρεατινη με νερο και να τροω μαζι την μπανανα και το μελι ή οπως τα εχω τωρα μετα απο μιση ωρα την πρωτεινη σαν ξεχωριστο γευμα?

    β)Εκανα εξετασεις πριν 1 μηνα και ηταν παρα πολυ καλες, αλλα γενικα ας πουμε το βραδυ δεν ξυπναγα ποτε για τουαλετα,ενω τωρα ξυπναω και τα ουρα ειναι διαφανα,οπως επισης και απο το απογευμα και μετα καμια φορα τα ουρα ειναι διαφανα.Δεν ξερω τι μπορει να φταιει ισως δεν απορροφαται 100% η κρεατινη?Ισως με την διατροφη?Παντως πινω πολυ νερο 3-4 λιτρα την μερα,ακομα και οταν δεν χρησιμοποιω κρεατινη.

    Ισως σας κουρασα με το παραπανω,αυτες ηταν οι αποριες μου.Αν υπαρχει κατι που δεν κανω σωστα η πρεπει να διορθωσω περιμενω την γνωμη σας ευχαριστω πολυ.

  2. #2
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλημέρα Πάνο.

    Καλώς ήρθες στο φόρουμ.

    Καλή η διατροφή σε γενικές γραμμές.

    Στις ερωτήσεις σου :

    α). Καλύτερα μετά την προπόνηση, να ανακατεύεις κρεατίνη με πρωτεΐνη και να τρως μαζί και τη μπανάνα.

    Μη μπερδεύεις τους υδατάνθρακες.... Κράτα μόνο τη μπανάνα....

    β). Το χρώμα των ούρων, εφόσον οι εξετάσεις σου έδειξαν ότι είσαι καλά, οφείλεται στην ποσότητα νερού που καταναλώνεις.

    Μερικές παρατηρήσεις :

    Βλέπω λίγο ελαιόλαδο. Καλό θα ήταν να έβαζες λίγο παραπάνω.

    Το μέλι δεν είναι καλή επιλογή υδατάνθρακα....

    Δες αν μπορείς να βάλεις και κανένα γιαούρτι ή κότατζ για ασβέστιο....

    Έχεις υπολογίσει τι σου δίνει αυτή η διατροφή από θερμίδες και macros ? Ξέρεις τι σου αντιστοιχεί εσένα ?

    Μια απορία...: Η κρεατίνη πριν την προπόνηση δε σε ενοχλεί στο στομάχι ?

    Συνήθως, εκτός από τη φάση φόρτωσης (5 μέρες), τις υπόλοιπες μέρες, δεν έχει νόημα τόση πολλή κρεατίνη. Δεν την απορροφά ο οργανισμός... Απλά την αποβάλλει...
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  3. #3

    Default

    Οσον αφορα την κρεατινη προτιμω να την δουλευω χωρις φορτωμα,κανω βαρη 4 φορες την εβδομαδα και ουσιαστικα μονο αυτες τις 4 φορες την χρησιμοποιω 4-5 γρ πριν και 4-5 γρ μετα για 3 μηνες περιπου.παιρνω την κρεατινη 1 ωρα πριν την προπονηση(ξεχασα να αναφερω παραπανω την κρεατινη την βαζω σε χυμο πριν την προπονηση) με ενα κουταλακι του γλυκου μελι,εδω και 1 μηνα που την χρησιμοποιω ετσι δεν με ενοχλει στο στομαχι.Βασικα τωρα που το σκεφτομαι αμα βαλω την κρεατινη μαζι με την πρωτεινη και την μπανανα μετα την προπονηση οπως μου ειπες ειναι και καλυτερα μπορω να προσθεσω απογευματινο ενα γιαουρτι με κανενα φρουτο.Οσον αφορα την διατροφη οχι δεν εχω υπολογισει,απλα ξερω οτι η διατροφη ειναι περιπου 2.700 θερμιδες.

  4. #4
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Ωραία, αφού τη δουλεύεις χωρίς φόρτωμα, παίρνε 3-4 γρ μετά την προπόνησή σου, και τις μέρες που δεν γυμνάζεσαι, παίρνε πάλι 3-4 γρ, με χυμό στο πρωινό σου.

    Η παραπάνω κρεατίνη, δεν σημαίνει καλύτερα αποτελέσματα... Απλά την πετάς ουσιαστικά...

    Σαν απογεύματινό, το γιαούρτι με το φρούτο είναι καλή επιλογή.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  5. #5

    Default

    Ναι πολυ καλο ακουγεται απλα το scoop της ειναι 5 γραμμαρια καταλαβα απλα δεν θα το ξεχειλιζω.Τις ημερες που δεν γυμναζομαι ας πουμε βαζω 3-4 γρ στο χυμο το πινω και τροω πρωινο μετα απο μιση ωρα ή αφου φαω πρωινο πινω το χυμο με την κρεατινη?Μπορει να ειναι το ιδιο απλα το ρωταω για παν ενδεχομενο.

  6. #6
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Ά μάλιστα. Έχει scoop.... Παίρνε μισό κουταλάκι του γλυκού. Μέτρα το έτσι. Είναι απλό..

    Τις ημέρες που δε γυμνάζεσαι, απλά ρίξε την κρεατίνη μέσα στο χυμό, πιες τη και φάε μετά από 5 λεπτά. Δε χρειάζεται να περιμένεις τόσο....
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  7. #7

    Default

    οκ ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες.

  8. #8

    Default

    Μια ακομα απορία διαμορφωσα την διατροφη μου προσθετοντας το γιαουρτι με ενα φρουτο 1 ωρα μετα το μεταπροπονητικο,ισως θα μπορουσα να προσθεσω και μερικα αμυγδαλα μαζι με το γιαουρτι?(επειδη μου ειχες πει παραπανω απο λιπαρα φαινεται χαμηλη η διατροφη).Και οσον αφορα την κρεατινη την παιρνω ετσι οπως εχουμε πει,αλλα αυτη η δοσολογια 3-4 γρ ανα ημερα ειναι για οσο βγαλει το κουτι(500 γρ) και μετα stop ή για να την παιρνει κανεις συνεχομενα?Εμενα μου εχουν πει καλο ειναι να περνω για 3 μηνες 1 φορα το χρονο κρεατινη γενικα.

  9. #9
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    εγω στη θεση σου θα εβαζα το γιαουρτι ή το κοτατζ μαζι με τα αμυγδαλα πριν παω για υπνο.το βραδυνο γευμα 1 30 2 ωρες μετα το μεταπροπονητικο οπως το εχεις ειναι μια χαρα.φυσικα ο cuban θα σου τα αναλυσει καλυτερα
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  10. #10
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλησπέρα.

    Στο μεταπροπονητικό σου ρόφημα, έχε την πρωτεΐνη, την κρεατίνη και τη μπανάνα.

    Στο μεταπροπονητικό σου γεύμα, να έχεις στέρεα τροφή. Δηλαδή, κρεατίκο ήπουλερικό ή ψάρι, με ρύζι ή μακαρόνια.

    Το γιαούρτι με τα αμύγδαλα, φάτο πριν τον ύπνο, όπως σου έγραψε ο Λεωνίδας από πάνω.

    Φυσικά μπορείς να προσθέσεις αμύγδαλα ή ξηρούς καρπούς. Απλά πρόσεχε την ποσότητά τους, γιατί έχουν πολλές θερμίδες...

    Την κρεατίνη, μπορείς να την πάρεις μέχρι να τελειώσει το κουτί, και μετά να κάνεις διάλειμμα 3-4 βδομάδες, ώστε να μην επαναπαύεται ο οργανισμός σου στην έτοιμη λύση και να την παράγει και μόνος του.

    Βέβαια, δε θα πάθεις τίποτα αν τη χρησιμοποιείς συνεχόμενα, εφόσον μείνεις στα 3 γρ. την ημέρα. Όπως θέλεις.....
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  11. #11

    Default

    Μια χαρα ακουγεται βεβαια την κρεατινη την παιρνω 1 φορα τον χρονο για 3 μηνες(4-5 γρ την μερα),απλα επειδη πριν τον υπνο παιρνω ZMA εβαλα το γιαουρτι με το φρουτο και τα αμυγδαλα σαν απογευματινο δηλαδη μετα το μεταπροπονητικο μιας και παω νωρις γυμναστηριο περιπου στις 6,αμα το αφησω σαν απογευματινο δεν υπαρχει προβλημα ετσι?Δηλαδη πινω το ροφημα στις 7 ,τροω το γιαουρτι στις 8 και κανονικο βραδινο τροω στις 10 και περνω το ΖMA στις 12.30-1.00 πριν πεσω για υπνο.

  12. #12
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλύτερα βάλτα ανάποδα. Το κανονικό γεύμα φάτο στις 7, και στις 10:30, φάε το γιαούρτι με τα υπόλοιπα. Το βράδυ, πάρε ΖΜΑ, όπως το έχεις.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  13. #13

    Default

    7 η ωρα εχω το ροφημα την πρωτεινης/κρεατινης και την μπανανα,αρα βαζω 8 το κανονικο γευμα και 10.30 το γιαουρτι,σωστα?

  14. #14
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Ακριβώς.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  15. #15

    Default

    Ωραια κατι ακομα αν προσθεσω αμυγδαλα μαζι με το γιαουρτι περιπου τι ποσοτητα να βαλω?1 χουφτα αμυγδαλα (20 αμυγδαλα περιπου) καλα δεν ειναι?

  16. #16
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Αυτό εξαρτάται από τις θερμίδες σου.

    Αν έχεις περιθώριο, τότε μπορείς να βάλεις.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  17. #17

    Default

    Διαβασα το thread για τον υπολογισμο των macros και θα παραθεσω την διατροφη λιγο αλλαγμενη,απλα ηταν να την γραψω τωρα αλλα διαπιστωσα μερικα μικρα λαθη.
    Last edited by Unlimited_22; 26-10-11 at 00:08. Reason: Λαθος

  18. #18

    Default

    Πρωινο

    300 ml γαλα
    5 κουταλιες της σουπας κουακερ
    1 κουταλια του γλυκου μελι
    1 μπανανα
    2/3 scoop complete 8 3 πηγων(ολοκληρο to scoop εχει 30 γρ)

    Πρωτεινες 35 γρ, Υδατανθρακες 73 γρ, λιπαρα 7 γραμμαρια

    Δεκατιανο

    1 τοστ(2 γαλοπουλα-1 τυρι με ψωμι πολυσπορο)
    1 αυγο ολοκληρο
    3 ασπραδια
    1 μηλο Smith

    πρωτεινες 31 γρ, υδατανθρακες 42 γρ, λιπαρα 10 γρ

    Μεσημεριανο

    180 γρ φιλετο κοτοπουλο
    500 γρ ασπρο ρυζι βρασμενο(2 μεγαλες κουπες)
    σαλατα με 1 κουταλια ελαιολαδο

    πρωτεινες 46 γρ(μετραω και την πρωτεινη που εχει η ποσοτητα ρυζιου) υδατανθρακες 140 γρ, λιπαρα 14 γραμμαρια

    Προπονηση

    Μεταπροπονητικο

    1 scoop whey gold(On)
    1 μεγαλη μπανανα

    Πρωτεινες 24 γρ, υδατανθρακες 20 γρ

    Βραδινο

    180 γρ μπριζολα μοσχαρισια
    250 γρ ασπρο ρυζι(1 μεγαλη κουπα)
    σαλατα με 1 κουταλια ελαιολαδο

    πρωτεινες 54 γρ, υδατανθρακες 70 γρ, λιπαρα 14 γρ

    Γευμα πριν τον υπνο

    1 γιαουρτι
    1 μηλο smith
    10 αμυγδαλα

    πρωτεινες 22 γρ, υδατανθρακες 31 γρ, λιπαρα 10 γρ

    Ετσι εχουμε:

    Πρωτεινες=35+31+46+24+54+22=212 γρ
    Υδατανθρακες=73+42+140+20+70+31=376 γρ
    Λιπαρα=7+10+14+14+10=55 γρ

    Κανουμε τον πολλαπλασιασμο να βγαλουμε της θερμιδες:

    212x4=848 θερμιδες απο πρωτεινη (30%)
    376x4=1504 θερμιδες απο υδατανθρακα (50%)
    55x9=495 θερμιδες απο λιπαρα (20%)
    Συνολο θερμιδων διατροφης=848+1504+495=2847 θερμιδες

    Προσπαθησα με οσο μεγαλυτερη ακριβεια γινεται να τα υπολογισω,εκανα την εξσισωση Harris Benedict και μου βγαζει πως θελω 2732 θερμιδες για να συντηρηθω,οποτε ετσι οπως υπολογισα με αυτη την διατροφη δεν χρειαζεται να προσθεσω κατι ακομα.Τωρα βεβαια απο το συνολο των θερμιδων οι προωτεινες ειναι το 30% αλλα δεν ξερω για τα κιλα μου που ειμαι 73 212 γρ την ημερα μου φαινονται αρκετα,σκεφτομαι να μειωσω λιγο την μεριδα του βραδινου.Αλλα αμα το μειωσω οι πρωτεινες θα βγαινουν λιγοτερο απο το 30% στην διατροφη.Ισως εχω κανει και μερικα μικρα λαθη αλλα ολα τα στοιχεια πρωτεινες,υδατανθρακες,λιπαρα τα πηρα απο τις συσκευασιες των προιοντων και τα υπολοιπα απο το site calorieking.
    Last edited by Unlimited_22; 26-10-11 at 11:00.

  19. #19
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλημέρα.

    Εξαιρετικό ποστ !!!!

    Καλύτερα να βγάλεις το μήλο από το βραδυνό σου, και αντ'αυτού, να προσθέσεις μια μπανάνα ακόμη στο μεταπροπονητικό σου.

    Στο μεσημεριανό σου έχεις πάρα πολύ ρύζι...

    Τώρα, όσον αφορά τα macros σου, φρόντισε να παίρνεις περίπου 180 γρ ζωικής πρωτεΐνης και 58-60 γρ λιπαρών.

    Σωστά υπολόγισες και τις φυτικές πρωτεΐνες.

    Μπράβο.
    Last edited by cuban; 26-10-11 at 11:28.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  20. #20

    Default

    ναι μετα την προπονηση θα βαλω 2 μπανανες,αλλα ναι ενοειτε πως παιρνω 180 γρ ζωικης πρωτεινης απο την διατροφη,απλα σκεφτομαι μηπως χρειαζεται να μειωσω λιγο την πρωτεινη(ισως του βραδινου).Απο το μεσημεριανο αν μειωσω το ρυζι μετα δεν μπορω να προσθεσω καπου αλλου τον υδατανθρακα,και τον προστθετα λιγο στο βραδινο νομιζω δεν θα ηταν καλη ιδεα.Μετα το μεσημεριανο αλλωστε εχω προπονηση,καμια ιδεα πως θα μπορουσα να το τροποποιησω?
    Last edited by Unlimited_22; 26-10-11 at 11:37.

  21. #21
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Αν δε μπορείς να το φας, μειώσέ το. Εννοείται.

    Μπορείς να βάλεις λιγότερο κρέας, και να αυξήσεις την πρωτεΐνη σου σε κάποιο άλλο γεύμα.... Πάντως δεν είναι υπερβολική η ποσότητα.

    Το ρύζι φρόντισε να περιοριορίσεις, και να μοιράσεις τους υδατάνθρακες λίγο καλύτερα μέσα στη μέρα σου. Π.χ., η βρώμη στο πρωινό σου, αν θυμάμαι καλά βγαίνει περίπου 50 γρ τα κουτάλια που λες. Μπορείς να βάλεις λίγο παραπάνω, και να αυξήσεις και στο δεύτερο γεύμα σου λίγο τον υδατάνθρακα....
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  22. #22

    Default

    καταλαβα θα αυξησω λιγο τον υδατανθρακα στο πρωινο και δεκατιανο και απο 500 γρ το ρυζι θα το παω περιπου 400 στο μεσημεριανο.

  23. #23
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Πήγαινέ το στα 300-350 γρ. Παραπάνω, είναι υπερβολή....
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  24. #24

    Default

    καταλαβα,ευχαριστω θα το τακτοποιησω να το μοιρασω καλυτερα μεσα στην μερα και να πετυχω την ποσοτητα παραπανω δηλαδη να αντιστοιχει ο υδατανθρακας στο 50% στην διατροφη.

  25. #25
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Σωστός. Ο συνολικός υδατάνθρακας, είναι εντάξει. Απλά χρειάζεται καλύτερη "μοιρασιά".

    Καλή επιτυχία.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  26. #26

    Default

    Το τροποποιησα και μου βγηκε 30 θερμιδες λιγοτερο απο υδατανθρακες(παρα πολυ μικρη διαφορα),αυξησα λιγο τα κουακερ το πρωι,στο δεκατιανο το χωρισα αντι για 1 τοστ με διπλη γαλοπουλα σε 2 τοστ με πολυσπορο ψωμι,προσθεσαμε και την 2η μπανανα μετα την προπονηση και εβαλα 350 γρ ρυζι το μεσημερι και 350 γρ ρυζι το βραδυ,πιστευω 350 γρ το βραδυ ειναι κομπλε γιατι ειναι μετα την προπονηση και γινεται αναπληρωση ουσιαστικα.Τωρα το συνεχιζω κανονικα και οταν φτασω σε σημειο να μενω σταθερος στα κιλα μου το τροποποιω καταλληλα,ευχαριστω παρα πολυ για ολες τις πληροφοριες και τις συμβουλες.

  27. #27
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Εντάξει.

    Όταν κολλήσεις, θα χρειαστεί να δεις πολλές παραμέτρους.... Μην αυξήσεις θερμίδες κατευθείαν... Αν και όταν γίνει αυτό, τα ξαναλέμε....

    Να'σαι καλά.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  28. #28

    Default

    Ναι εννοειται,μια τελευταια ερωτηση η διατροφη παραμενει ως εχει,απλα τις ημερες που δεν κανω προπονηση αφαιρειται το ροφημα πρωτεινης και οι 2 μπανανες μετα την προπονηση,τα υπολοιπα γευματα μενουν κανονικα,απλα τις ημερες που δεν κανω προπονηση θα με βολευε το γευμα με το γιαουρτι να το βαλω το απογευμα ουτος ωστε να τροω το κρεατικο το βραδυ πριν βγω εξω,ουσιαστικα το ιδιο δεν ειναι?

  29. #29
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Μπορείς, είτε να αφαιρέσεις τελείως το μεταπροπονητικό σου, είτε να τα μοιράσεις σε άλλα γεύματα. Όπως θέλεις....

    Η σειρά των γευμάτων, βέβαια μπορεί να αλλάξει, όπως τη σκέφτηκες....
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  30. #30

    Default

    καταλαβα ευχαριστω παρα πολυ!


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μερικές απορίες
    By Zart in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 29
    Last Post: 26-07-11, 22:22
  2. Μερικες αποριες σχετικα με το τι πρεπει να κανω με το σωμα μου ..
    By Adreas92 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 10
    Last Post: 21-07-11, 21:01
  3. Συμβουλές Για Τη Διατροφή Bodybuilding..!!
    By johnfate in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 14
    Last Post: 14-09-10, 00:02
  4. Μερικές (διατροφικές) απορίες μου!
    By ZedCe6 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 27-10-04, 04:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •