Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 9 of 9 FirstFirst ... 56789
Results 241 to 265 of 265
  1. #241
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    τυχεροι οσοι εχουν προικισμενους ωμους...δινουν πολυ ωραιο σχημα σε ολο το σωμα!!!!μπραβο φιλε...
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  2. #242
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Φοβερός! Προσωπικά θα έπεφτα λιιιγο σε λίπος και πιστεύω θα φαίνεται ακόμα καλύτερος. Αλλά αυτό είναι καθαρά προσωπική επιλογή.
    Μιχάλης

  3. #243
    Junior Bodybuilder Teofit's Avatar
    Join Date
    17-09-12
    Posts
    191

    Default

    Πάρα πολύ καλός και συνεπής στους στόχους σου. Μπράβο και καλή συνέχεια!!

  4. #244
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by fragias -7- View Post
    Στα 69-70 κιλά.Attachment 21089
    Killer!!! Αδέρφι το 'χεις!!! Πάμε γερά!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  5. #245
    Pumping Iron fragias -7-'s Avatar
    Join Date
    20-09-11
    Location
    Athens,Dafni
    Posts
    437

    Default

    Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά! Αν και το τελευταίο 2μηνο οι προπονήσεις γίνονταν συντηρητικά κ με μικρότερη συχνότητα λόγω ενός προβλήματος που είχα στη μέση από πέσιμο ( όλα καλά τώρα), ευτυχώς διατηρήθηκα σε καλή κατάσταση αν και αναπόφευκτα υπήρξαν κάποιες μικρές απώλειες κυρίως στα πόδια που δεν τα προπονούσα και στην πλάτη...Μέχρι το τέλος του καλοκαιριού θα κάνω στο σπίτι με τα λιγοστά όργανα που έχω ( μονοζυγο, αλτηρες , γιλέκο 10 κιλών ) γιατί δε λέει να πληρώσω 50 ευρώ για ένα μήνα σε γυμναστήριο. Από Σεπτέμβρη που θα ανέβω Αθήνα συνεχίζω gym.

    H διατροφή επίσης θα είναι πιο ελεύθερη με την προυπόθεση ότι το λίπος θα παραμείνει στα ίδια επίπεδα ...( ευτυχώς βάζω αρκετά δύσκολα λίπος)

    Καλό καλοκαίρι να έχουμε!
    Last edited by fragias -7-; 21-07-14 at 22:35.
    NO PAIN NO GAIN

  6. #246
    Pumping Iron fragias -7-'s Avatar
    Join Date
    20-09-11
    Location
    Athens,Dafni
    Posts
    437

    Default

    Μπορείτε να κάνετε μία εκτίμηση του σωματικού λίπους στο άβαταρ μου? Υπάρχει περίπτωση σε ένα χρόνο να είμαι μονοψήφιο στα ίδια κιλά που είμαι στη φώτο?

    Υ.Γ Η φώτο είναι μετά από προπόνηση στήθους...

    Ευχαριστώ.
    NO PAIN NO GAIN

  7. #247
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    Quote Originally Posted by fragias -7- View Post
    Μπορείτε να κάνετε μία εκτίμηση του σωματικού λίπους στο άβαταρ μου? Υπάρχει περίπτωση σε ένα χρόνο να είμαι μονοψήφιο στα ίδια κιλά που είμαι στη φώτο?

    Υ.Γ Η φώτο είναι μετά από προπόνηση στήθους...

    Ευχαριστώ.
    γυρω στπ 10 θα ελεγα οτι εισαι κι ισως και μονοψηφιο αρα ναι ανετα το μπορεις....πολυ καλη δουλεια

  8. #248
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Θα είναι τέτοιες οι αλλαγές επάνω σου σε 1 χρόνο που η ζυγαριά δεν θα μπορεί να της αποτυπώσει στο μέγεθός τους !
    Προυπόθεση ... η συνέπειά σου .

    Πολύ καλός
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  9. #249
    Pumping Iron fragias -7-'s Avatar
    Join Date
    20-09-11
    Location
    Athens,Dafni
    Posts
    437

    Default

    Eυχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Τι πιστεύετε είναι καλύτερο? Από τα 69 κιλά που είμαι τώρα να ανέβω π.χ 75-76 και στη γράμμωση να πέσω πάλι στα 69-70 ή να παραμείνω στα κιλά που είμαι μέχρι το επόμενο καλοκαίρι προσπαθώντας να κάνω recomp?

    Αν και βάζω δύσκολα λίπος και έχω περιθώριο να ανέβω 4-5 κιλά τουλαχιστον δε θέλω να ταλαιπωρώ τον οργανισμό μου με μεγάλες αυξομειώσεις βάρους..
    Last edited by fragias -7-; 17-08-14 at 15:09.
    NO PAIN NO GAIN

  10. #250
    Advanced Bodybuilder djastral232's Avatar
    Join Date
    11-06-09
    Posts
    947

    Default

    Η διατροφή οφείλει να προσαρμόζεται ανάλογα με τους στόχους κ την απόδοση στις προπονήσεις. Τα ίδια "θεωρητικά" λάθη με τα νούμερα έκανα κ γω.
    Κάθε γραμμάριο μυ που προσπαθείς να χτίσεις πάνω σου είναι σαν ένα κομμάτι παζλ. Σταθερά βήματα.

    Έλεγχος στη διατροφή -> έλεγχος απόδοσης στην προπόνηση. Κ όλο αυτό σε λούπα. Κάθε μέρα, όλη μέρα.

  11. #251
    Pumping Iron fragias -7-'s Avatar
    Join Date
    20-09-11
    Location
    Athens,Dafni
    Posts
    437

    Default

    Η διατροφή οφείλει να προσαρμόζεται ανάλογα με τους στόχους κ την απόδοση στις προπονήσεις. Τα ίδια "θεωρητικά" λάθη με τα νούμερα έκανα κ γω.
    Κάθε γραμμάριο μυ που προσπαθείς να χτίσεις πάνω σου είναι σαν ένα κομμάτι παζλ. Σταθερά βήματα.

    Έλεγχος στη διατροφή -> έλεγχος απόδοσης στην προπόνηση. Κ όλο αυτό σε λούπα. Κάθε μέρα, όλη μέρα.
    Συμφωνώ με όλα αυτά αλλά δεν έδωσες ξεκάθαρη απάντηση..σε ποια περίπτωση από τα 2 παραδείγματα που ανέφερα θα έχω καλύτερο αποτέλεσμα ?
    NO PAIN NO GAIN

  12. #252
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by fragias -7- View Post
    Αν και βάζω δύσκολα λίπος και έχω περιθώριο να ανέβω 4-5 κιλά τουλαχιστον δε θέλω να ταλαιπωρώ τον οργανισμό μου με μεγάλες αυξομειώσεις βάρους..
    Γιατί ταλαιπωρείτε ο οργανισμός από τις μεγάλες αυξομειώσεις βάρους;!

    (έχω να σου προτείνω κάτι πολύ στοχευμένο για την συνέχειά σου, απλά θα ήθελα πρώτα μια απάντηση στο παραπάνω)
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  13. #253
    Pumping Iron fragias -7-'s Avatar
    Join Date
    20-09-11
    Location
    Athens,Dafni
    Posts
    437

    Default

    Γιατί ταλαιπωρείτε ο οργανισμός από τις μεγάλες αυξομειώσεις βάρους;!

    (έχω να σου προτείνω κάτι πολύ στοχευμένο για την συνέχειά σου, απλά θα ήθελα πρώτα μια απάντηση στο παραπάνω)
    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δε θέλω να βάζω 10 κιλά το χειμώνα και μετά για να γραμμώσω να πρέπει να χάσω πολλά κιλά σε διάστημα 2-3 μηνών.Θεωρώ ότι είναι μεγάλη καταπόνηση για το σώμα και τον οργανισμό αν γίνεται κάθε χρόνο. Προτιμώ αργές αυξομειώσεις βάρους . Μπορεί να είναι λάθος αυτό που λέω .
    NO PAIN NO GAIN

  14. #254
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Δεν ξέρω αν είναι λάθος, αλλά προσπαθώ να καταλάβω γιατί το πιστεύεις. Έχεις δει κάποιον που κάνει αυτό το πράγμα να καταλήγει στο νοσοκομείο;! Ή ξέρω 'γω να 'χει πάθει κάτι;!

    Γιατί εγώ ούτε απ' το νοσοκομείο σου γράφω, ούτε άρρωστος είμαι, ούτε κάτι τέτοιο...

    Τέλος πάντων, έχω μια εμμονή με τον τρόπο σκέψης, γιατί τραβάμε ώρες ώρες κάτι κολλήματα, χωρίς λόγο και αιτία, και έτσι μένει η σκέψη μας, η ζωή μας και οι επιδιώξεις μας, πίσω.

    Εγώ λοιπόν, έχω να σου προτείνω το εξής: ακόμη κι αν βάζεις δύσκολα λίπος, να τρως καθαρό φαΐ, που όμως σιγά σιγά ολοένα θα αυξάνεις (συγκρατημένα τα λιπαρά, πολύ συγκρατημένα την πρωτεΐνη, αλλά όχι τον υδατάνθρακα, αυτόν θα τον ανεβάζεις κανονικότατα) το φαγητό σου, όσο περνάει ο καιρός.

    Έτσι θα καταφέρεις να πάρεις κιλά, να δουλέψεις τα σχήματά σου και να κάνεις ποιοτική δουλειά, ώστε, αν αποφασίσεις να γραμμώσεις, αυτό να γίνει με όσον το δυνατόν λιγότερο κόπο.

    Με μια φράση: ποιοτικό και πολύ φαΐ = ποιοτικά καθαρά κιλά.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  15. #255
    Pumping Iron fragias -7-'s Avatar
    Join Date
    20-09-11
    Location
    Athens,Dafni
    Posts
    437

    Default

    Έχεις δίκιο σε ό,τι λες απλά δε θέλω να βάζω πολλά κιλά ΚΑΙ για να μη λιπώνω.Είμαι υπέρ του συγκρατημένου όγκου .Ποιοτικά τρώω όλο το χρόνο γενικά. Ένα μήνα το καλοκαίρι τρώω πιο ελεύθερα αλλά μη φανταστείς ότι κάνω κακή διατροφή. Καλή γράμμωση θα κάνω όταν έχω τον απαραίτητο όγκο σύμφωνα με τα γούστα μου. Σε 2-3 χρονάκια θα είμαι έτοιμος για γράμμωση πιστεύω .Μέχρι τότε όμως θα βάζω προσεκτικά κιλά. 4-5 το χρόνο είναι όσα πρέπει πιστεύω για να μην ανεβάσω πολύ το λίπος.
    NO PAIN NO GAIN

  16. #256
    Advanced Bodybuilder djastral232's Avatar
    Join Date
    11-06-09
    Posts
    947

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Γιατί ταλαιπωρείτε ο οργανισμός από τις μεγάλες αυξομειώσεις βάρους;!
    Σταύρο νμζ ότι αυτό σηκώνει συζήτηση, αλλά επειδή είναι το θέμα του παιδιού δεν το θεωρώ το κατάλληλο μέρος.

    Σωστά μεν αναφέρεις για ποιοτικό κ αρκετό φαΐ, αλλά πρέπει να ξέρεις να γραμμώνεις σωστά για να μην πάει χαμένος ο κόπος σου.
    Δεν λέω ότι διαφωνώ, αλλά θέλει προσοχή κ ρέγουλα στην όλη διαδικασία κ δεν θα πρεπε να το δει σαν "μπούσουλα" κάποιο νέο μέλος.
    Εκτός κ αν εγώ δεν κατάλαβα πλήρως αυτό που ήθελες να πεις.

    @fragias-7

    Με συγχωρείς νόμιζα ότι ήταν κατανοητό. Εννοούσα ότι δεν θα πρέπει να έχεις στο μυαλό σου νούμερα, αλλά το τι θες εσύ να κάνεις κ τι να βελτιώσεις. Δεν έχει νόημα ούτε το 77 ούτε το 80.
    Στο μόνο που βρίσκω νοήμα είναι η συνεχόμενη πρόοδος στο γυμν/ριο κ στον... καθρέφτη. Ξεκινάς ισοθερμιδικά ελέγχεις την πρόοδό σου στην προπο κ αντιστοίχως πράττεις.
    Αν κολλήσεις, αλλάζεις είτε διατροφή ή/και προπό. Θεωρώ ότι είναι η "ασφαλέστερη" προσέγγιση.

  17. #257
    Pumping Iron fragias -7-'s Avatar
    Join Date
    20-09-11
    Location
    Athens,Dafni
    Posts
    437

    Default

    Έχω καιρό να ανεβάσω φώτο εδώ ...Θέλω ένα ξυρισματάκι βέβαια....After chest..

    Attachment 24660
    Attached Images Attached Images
    NO PAIN NO GAIN

  18. #258
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Ρε φιλε, δεν ξερω γιατι, αλλα αν εξαιρεσουμε το στηθος σου που ειναι πολυ μπροστα, μου θυμιζεις το καλουπι μου!ΠΑΡΑ πολυ καλος!
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  19. #259
    Pumping Iron fragias -7-'s Avatar
    Join Date
    20-09-11
    Location
    Athens,Dafni
    Posts
    437

    Default

    Ρε φιλε, δεν ξερω γιατι, αλλα αν εξαιρεσουμε το στηθος σου που ειναι πολυ μπροστα, μου θυμιζεις το καλουπι μου!ΠΑΡΑ πολυ καλος!
    Με τιμά ιδιαιτέρως αυτό. Έχεις αρκετή στρογγυλάδα για το ύψος σου πάντως.

    Το παράπονο μου είναι ότι θα ήθελα να έχω 2 % λίπος παρακάτω στα κιλά που είμαι τώρα.
    Last edited by fragias -7-; 29-04-15 at 02:30.
    NO PAIN NO GAIN

  20. #260
    Pumping Iron fragias -7-'s Avatar
    Join Date
    20-09-11
    Location
    Athens,Dafni
    Posts
    437

    Default

    Με βάση την τελευταία φώτο μου φαίνεται σα να έχω χάσει λίγο λίπος αν και είμαι σταθερά 75 κιλά. Πόσο λιπος περίπου πιστεύετε ότι έχω?

    Υ.Γ Θέλω να βάλω άλλα 2 κιλά . 2 εβδομάδες όγκου ακόμα . Ό,τι προλάβω.
    Last edited by fragias -7-; 29-04-15 at 15:18.

  21. #261
    Pumping Iron GEORGE.P's Avatar
    Join Date
    14-11-14
    Posts
    525

    Default

    ρε ε'ιδωλο είχες και λογκ? γιιααααα να το ξεσκονίσω από την αρχή φαντάζομαι δεν χρειάζεται να πώ καλός άριστος κλπ

  22. #262
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Εξαιρετικός ο φίλος! ΕΥΓΕ! Το πρωί έκατσα και δάβασα σχεδόν όλο το log σου φιλάρα. ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΛΛΑΓΗ!!! KEEP IT UP!!!
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  23. #263
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Αλλο θηριο και εδω.!! Εβλεπα τις φωτο σου απο την αρχη. Ειχες καλουτσικες μαζες πανω σου και λιγο λιπος. Τωρα και εβαλες περισσοτερες μαζες και εχασες και το εχτρα λιπος.! Μεγαλο μπραβο.! Δυνατα σημεια: Ωμοι-τετρακεφαλα-Στηθος-Δικεφαλα. Ειδικα οι ωμοι.. πως σκατα τους φουσκωσες ετσι ?

  24. #264
    Pumping Iron fragias -7-'s Avatar
    Join Date
    20-09-11
    Location
    Athens,Dafni
    Posts
    437

    Default

    Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ. Πάω καλά αλλά εχθρός του καλού είναι το καλύτερο. Όπως έχει ειπωθεί, άλλωστε, αυτός που έχει καλά γονίδια πρέπει να δουλεύει 2φορές σκληρότερα.

    Υ.Γ Βάλτε στόχο να γίνετε πρότυπο για άλλους όχι μόνο με το σώμα αλλά και με την προσωπικότητα σας.

    Υ.Γ 2 Οι ώμοι φίλε μου έχουν καεί πολλάκις με απαγωγές στην τροχαλία ( εκτάσεις).
    Όμως, με βοήθησαν και με βοηθάνε πολύ τα γονίδια μου. Οι ώμοι ό,τι και να έκανα πιστεύω πάλι κουτσά στραβά θα αναπτύσσονταν.
    Last edited by fragias -7-; 29-04-15 at 21:51.

  25. #265
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by fragias -7- View Post
    Όπως έχει ειπωθεί, άλλωστε, αυτός που έχει καλά γονίδια πρέπει να δουλεύει 2φορές σκληρότερα.

    Υ.Γ Βάλτε στόχο να γίνετε πρότυπο για άλλους όχι μόνο με το σώμα αλλά και με την προσωπικότητα σας.
    Keep on rockin' mate!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!


 
Page 9 of 9 FirstFirst ... 56789

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Είμαι στην αρχή ακόμα !!
    By MrRomeo in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 21
    Last Post: 04-07-11, 16:45
  2. Απ' την αρχή!
    By Mazda 6 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 13-10-06, 22:47

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •