Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default ''Παγωτο'' γιαουρτι σε χωνακι

    Κατι πολυ απλο που δοκιμασα πριν μερικες ημερες.
    200 γραμμαρια γιαουρτι 2%
    1 scoop πρωτεινης με γευση της αρεσκειας σας
    2 χωνακια παγωτου που πουλανε στα super market
    Ανακατευουμε το γιαουρτι με την πρωτεινη καλα και βαζουμε στο ψυγειο γυρω στην μιση ωρα,αναλογα το ποσο θελουμε να δεσει.
    Υστερα το μοιραζουμε σε 2 χωνακια και το απολαμβανουμε!
    Δεν ειναι τιποτα σπουδαιο και πιστευω πως τα χωνακια δεν θα επιβαρυνουν την διατροφη μας,αλλα ο συνδιασμος ειναι ευχαριστος και σπαμε την μονοτονια του γιαουρτιου με πρωτεινη που τρωμε αρκετοι σαν τελευταιο γευμα!
    Τωρα αν θελετε να βαλετε και κανενα τριμμενο ξηρο καρπο,ειναι στην δικη σας κριση!
    Last edited by No Fear; 16-10-11 at 17:32.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Πολύ ενδιαφέρον, σ'ευχαριστούμε! Να δώσω κι εγώ μια μικρή "πινελιά"; Μπορούμε να προσθέσουμε από πάνω και σιρόπι σοκολάτας: σε ένα φλυτζάνι βάζουμε 2 κουταλιές σκόνη κακάο, γλυκαντικό και λίγο νερό(προσοχή μη γίνει πολύ νερουλό) και ανακατεύουμε μέχρι να διαλυθεί τελείως το κακάο. Ρίχνουμε το σιρόπι πάνω από το παγωτό και έτοιμο πως φάγωμα!!

  3. #3
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Ειχα σκοπο εδω και καιρο να το γραψω,ειδα τα δικα σας χθεσινα και ειπα να μην το καθυστερησω αλλο!
    Το σκεφτηκα και εγω για σιροπι σοκολατας,αλλα εμενα το μυαλο μου πηγε σε πρωτεινη σοκολατας.

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Φαντασία να υπάρχει και μπορείς να δημιουργήσεις πολλά πράγματα! Αν είναι κάτι που αξίζει σε αυτές τις συνταγές, είναι ότι δίνουν γεύση στα καθημερινά μας γεύματα, σπάζουν τη μονοτονία και μας δίνουν κίνητρο να μένουμε εντός διατροφής.
    Ανάλογα τις θερμίδες, μπορούμε να βάλουμε αρκετά έξτρα, αλλιώς μένουμε με τα βασικά υλικά που έχεις.

  5. #5

    Join Date
    02-06-11
    Posts
    5,351

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Φαντασία να υπάρχει και μπορείς να δημιουργήσεις πολλά πράγματα! Αν είναι κάτι που αξίζει σε αυτές τις συνταγές, είναι ότι δίνουν γεύση στα καθημερινά μας γεύματα, σπάζουν τη μονοτονία και μας δίνουν κίνητρο να μένουμε εντός διατροφής.
    Ανάλογα τις θερμίδες, μπορούμε να βάλουμε αρκετά έξτρα, αλλιώς μένουμε με τα βασικά υλικά που έχεις.
    +100000000000

    Σ ευχαριστουμε πολυ no fear :))

  6. #6
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Νασαι καλα Κωνσταντινα!!!
    Ειρηνη συμφωνω,και εγω ετσι τα εχω στο μυαλο μου.Απλα προσπαθω να μην φορτωνω τα φαγητα μου,προσπαθω να τα εχω οσο πιο αυστηρα μπορω,γιατι καποιες στιγμες θα κανω cheat meal,αν ειναι και τα υπολοιπα γευματα φορτωμενα,δεν εχει νοημα!Οτι μπορω να αποφυγω,το κανω!
    Οπως λες βεβαια,η μονοτονια κανει μεγαλο κακο και σε σπρωχνει να αποκλινεις,οποτε πρεπει να βρισκεις υγιεινους τροπους να ξεφευγεις!

  7. #7
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Πολύ σωστός!! Μη ξεχνάμε πως όσο και "καθαρές" τροφές κι αν είναι, δε παύουν να μας δίνουν θερμίδες. Γι'αυτό όπως είπες, όσο το δυνατόν πιο "λιτά" ίσα ίσα να μας δίνουν γεύση και να μας ξεγελάνε..

  8. #8
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Και βεβαια!Για αυτο πιστευω πως αν ειναι να ξεφυγουμε καπου,καλο ειναι σε καποια τροφη που θα μας επωφελησει διατροφικα,να καταναλωσουμε ας πουμε περισσοτερη πρωτεινη σε ενα γευμα,παρα να φαμε κατι το οποιο δεν θα μας χορτασει και δεν θα ειναι καλο διατροφικα,υστερα θα νοιωσουμε ενοχες κτλ κτλ...


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Παγωτό 0%
    By dorosano in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 17
    Last Post: 29-03-19, 19:06
  2. Παγωτό Με Πρωτεϊνη
    By xaris110 in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 8
    Last Post: 23-07-11, 15:18
  3. To υγιεινο παγωτο
    By dimitris.king in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 15
    Last Post: 28-06-11, 19:26
  4. Το Παγωτό του Αθλητή :P
    By WizeAss in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 15-08-07, 04:56
  5. Συνταγή Παγώτο
    By BoromiR in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 13-05-05, 21:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •