Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 31 to 60 of 63
  1. #31
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Εγώ παιδιά πριν μια βδομάδα το μείωσα σχεδόν στο μηδέν. Κάπνιζα 1 τσιγάρο κάθε βράδυ μετά το βραδυνό μου, ή δύο τσιγάρα κάθε δεύτερη μέρα. Παλιότερα είχα φτάσει και σε 25άρι πακέτο την ημέρα.

    Λόγω ΠΑΣΟΚάρας όμως που αυξήθηκε η τιμή του τσιγάρου, το έκοψα εκεί που έκοψα.

    Τη προηγούμενη Δευτέρα είπα τέρμα, δε θα καπνίσω άλλο παρά δύο τσιγάρα, μετά το ελεύθερό μου τη Κυριακή το βράδυ.

    Απλά μου τη δίνει και ο αντικαπνιστικός νόμος που έβγαλε και πάλι η ΠΑΣΟΚάρα. Ναι να γίνουν μαγαζιά και χώροι για καπνίζοντες και μη. Αν θες πας, αν δε θες δε πας.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  2. #32
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    εγω προσωπικα δεν θελω να το κοψω απλως το εχω ελλατωση κατα παρα πολυ,,,τι να κανουμε ειναι εθισμος δυστυχως..και ξερετε πια ειναι η ατακα απο μας τους καπνιστες.Ε μωρε στα 40 θα το κοψω..[καλα θα ηταν να μην το χαμε μαθει το τσιγαρακι]τελος για να ξαναμπουμε στο τοπικ το ηλεκτρονικο τσιγαρο βοηθησε αρκετο κοσμο να το ελλατωση το τσιγαρο οχι ομως νΑ το κοψουν μαχαιρι..και αυτην που το εκοψαν τελειως μπραβο τους.. μεγαλη θεληση

  3. #33
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Οπως τα λεει ο φιλος ειναι... Μια προσπαθεια ακομη δε βλαπτει αφου το μαχαιρι δε τα καταφερα ακομη ας ελαχιστοποιησω τη νικοτινη και τη πισσα, παντως φιλους που εχω ειδαν διαφορα σε αντοχη.. αναπνοες...
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  4. #34
    New Bodybuilder
    Join Date
    29-11-11
    Posts
    1

    Default

    καλησπέρα σε όλους...για οποιες πληροφοριες θελετε και μπορείτε να μαθετε ελάτε στο φορουμ για το ηλεκτρονικο τσιγάρο<br>θα βρείτε πολύ σημαντικες πληροφοριες και οχι παραπληροφοριες οσο το αναφορα αλλα και βοηθεια σε οσους θελουν να το ξεκινησουν..

    ειναι e - k a p n i s m a . g r

  5. #35
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Indeed.
    Αλλά οι μόνες μου εναλλακτικές επιλογές για εθισμό, είναι θερμιδοφόρες και συχνάζουν σε σουβλατζίδικα. Καμιά πρόταση;

    Εχω μια εδω

    Απο οσο ξερω υπαρχουν καποιοι γιατροι σε διαφορα Νοσοκομεια που το συνταγογραφουν.
    Last edited by Slack `N Track; 29-11-11 at 21:08.
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  6. #36
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    Απαγορεύονται στην Ελλάδα τα ηλεκτρονικά τσιγάρα με νικοτίνη

    http://troktiko.eu/2011/12/apagoreuo...a-me-nikotinh/
    Μια Βδομαδα τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη

  7. #37
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    φαινονται πολυ λογικα αυτα που λεει!!λετε νατα εχει παρει?[διαφημηση]

  8. #38
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Εγω λεω να απαγορευτουνε και οι τσιχλες μηπως κατσει καμια στο λαιμο μας οπως και οι οδοντογλυφιδες.... Ειδανε οτι ο κοσμος το γυρισε στο η.τ και μας λενε ιστοριες για αγριους, τους εκατσε στραβα εκει στις καπνοβιομηχανιες μαλλον....
    larry δε ξερω αν ειναι διαφημηση ή οχι στο βιντεο με το γιατρο, αλλα εχει κερδισει πολυ κοσμο το η.τ, ισως δεν ειναι τοσο αβλαβες οσο λενε αλλα τα θετικα του ειναι παρα πολλα...Τωρ στις γιορτες λεω να χτυπησω και ενα ovale γιατι το αλλο απο ρουφα ρουφα βγηκε Π.Ε....
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  9. #39
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by Antoin View Post
    Εγω λεω να απαγορευτουνε και οι τσιχλες μηπως κατσει καμια στο λαιμο μας οπως και οι οδοντογλυφιδες.... Ειδανε οτι ο κοσμος το γυρισε στο η.τ και μας λενε ιστοριες για αγριους, τους εκατσε στραβα εκει στις καπνοβιομηχανιες μαλλον....
    larry δε ξερω αν ειναι διαφημηση ή οχι στο βιντεο με το γιατρο, αλλα εχει κερδισει πολυ κοσμο το η.τ, ισως δεν ειναι τοσο αβλαβες οσο λενε αλλα τα θετικα του ειναι παρα πολλα...Τωρ στις γιορτες λεω να χτυπησω και ενα ovale γιατι το αλλο απο ρουφα ρουφα βγηκε Π.Ε....
    ειναι απ τα καλυτερα τα ovale οπως και τα nobacco!!το i want εχω μου βγηκε πολυ καλο!!αρωμα κλασικα virginia η το -DESERT SHIP(ΚΑΠΝΟΣ)λεγομενο CAMEL εχω δοκιμασει αρκετα σε αυτα τα δυο κατεληξα!προς το παρον

  10. #40
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by lary2332 View Post
    ειναι απ τα καλυτερα τα ovale οπως και τα nobacco!!το i want εχω μου βγηκε πολυ καλο!!αρωμα κλασικα virginia η το -DESERT SHIP(ΚΑΠΝΟΣ)λεγομενο CAMEL εχω δοκιμασει αρκετα σε αυτα τα δυο κατεληξα!προς το παρον
    Δε ξερω αν φταει που πηρα οικονομικο αλλα δε μου ντουμανιαζει ρε συ..Ουτε "γεμιζω" καπνο γιαυτο λεω να χτυπησω ενα oval ή novacco...Ναι το virginia τα σπαει... αλλα 11αρι γιατι με τα αλλα γεμιζουν τα πνευμονια μου αερα...
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  11. #41
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    [QUOTE=Antoin;972519] φυσικα 11 πιο πανω πραγματι ειναι πολυ πνιξιμο..και πιο κατω ελαφρυ..πιο τσιγαρο ειχες το κλασικο που μοιαζει με το κανονικο αν ναι οντος ειναι μουφα!!με ενα e go t θα σε γεμιζει!!ειτε απ την μια ειτε απτην αλλη εταιρια!!
    Last edited by lary2332; 10-12-11 at 16:17.

  12. #42
    Junior Bodybuilder TheGodfather's Avatar
    Join Date
    08-06-11
    Location
    Athens
    Posts
    166

    Default

    Απαγορεύονται στην Ελλάδα τα ηλεκτρονικά τσιγάρα με νικοτίνη


    Στην απαγόρευση της κυκλοφορίας ηλεκτρονικών τσιγάρων που περιέχουν νικοτίνη, έπειτα από γνωμοδότηση του Εθνικού Οργανισμού Φαρμάκων (ΕΟΦ), προχώρησε το υπουργείο Υγείας.

    Όπως δήλωσε την Πέμπτη ο Γενικός Γραμματέας Δημόσιας Υγείας Αντώνης Δημόπουλος, η πώληση ηλεκτρονικών τσιγάρων που απελευθερώνουν νικοτίνη έχει ήδη απαγορευτεί, ενώ εκκρεμεί η απόφαση για τα ηλεκτρονικά τσιγάρα χωρίς νικοτίνη.

    Σε κοινή συνέντευξη Τύπου για την καταπολέμηση του καπνίσματος, ο πρόεδρος της Εθνικής Επιτροπής για τον Έλεγχο του Καπνίσματος, Π. Μπεχράκης, ανέφερε ότι η απαγόρευση αποφασίστηκε λόγω της έλλειψης επιστημονικών στοιχείων για τις μακροχρόνιες επιπτώσεις.

    Είπε όμως ότι το ηλεκτρονικό τσιγάρο φαίνεται να είναι βλαβερό, έστω και λιγότερο από τα κανονικά τσιγάρα. Σύμφωνα με τον κ. Μπεχράκη, μελέτη που έχει γίνει δεκτή για δημοσίευση σε επιστημονικό περιοδικό δείχνει ότι το ηλεκτρονικό τσιγάρο επηρεάζει τις «αντιστάσεις του αναπνευστικού συστήματος και τα στοιχεία φλεγμονής που ανιχνεύονται στην εκπνοή».

    «Τα στοιχεία αυτά δεν είναι τόσο έντονα όσο του καπνίσματος με κανονικό τσιγάρο. Ωστόσο, δεν παύει να είναι βλαπτικό και το ηλεκτρονικό τσιγάρο» δήλωσε ο κ. Μπεχράκης στην εφημερίδα Το Βήμα.

    Ωστόσο, ο καθηγητής αναγνωρίζει ότι «το ηλεκτρονικό τσιγάρο θα μπορούσε κανείς να το τοποθετήσει σαν μια ενδιάμεση διαδικασία διακοπής του τσιγάρου. Όχι να το μονιμοποιήσει, αλλά να το χρησιμοποιήσει για δύο τρεις μήνες και μετά να διακόψει το κάπνισμα».

    Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα είναι συσκευές που προσομοιώνουν το κάπνισμα απελευθερώνοντας ατμό που συνήθως περιέχει νικοτίνη. Διαφημίζονται ως μέσο για τη διακοπή του καπνίσματος, ή αντίθετα ως μέσο που επιτρέπει στο χρήστη να καπνίζει οπουδήποτε.

    Γεγονός όμως είναι ότι μέχρι σήμερα καμία χώρα δεν αναγνωρίζει το ηλεκτρονικό τσιγάρο ως ασφαλή μέθοδο διακοπής του καπνίσματος. Αντίθετα, αρκετοί οργανισμοί υγείας έχουν εκφράσει επιφυλάξεις, υποστηρίζοντας ότι το ηλεκτρονικό τσιγάρο ενδέχεται να έχει επιπτώσεις στην υγεία και να ενθαρρύνει το κάπνισμα από τους νέους.

    Στις ΗΠΑ, η Υπηρεσία Τροφίμων και Φαρμάκων (FDA) αποθαρρύνει τη χρήση ηλεκτρονικού τσιγάρου, τονίζοντας ότι οι κατασκευαστές μπορεί να βάζουν στο στόχαστρο τους νέους χωρίς να προειδοποιούν για τις ενδεχόμενες επιδράσεις στην υγεία.

    H FDA έχει επίσης εντοπίσει ηλεκτρονικά τσιγάρα που απελευθερώνουν νικοτίνη σε μεγαλύτερες δόσεις από αυτές που αναγράφει η συσκευασία, καθώς και άλλα χημικά.

    Από την άλλη πλευρά, ο Αμερικανικός Σύλλογος Ιατρών Δημόσιας Υγείας αναγνωρίζει το ηλεκτρονικό τσιγάρο ως μέσο διακοπής του καπνίσματος.

    Ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας, τέλος, ανακοίνωσε το 2008 ότι δεν υπάρχουν επαρκείς μελέτες που να δείχνουν ότι το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι ασφαλής θεραπεία υποκατάστασης νικοτίνης.

    tanea.gr
    ''Google Before You Post, Is The New Think Before You Speak''

  13. #43
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Εγω παντως εχω 2 βδομαδες που το κοψα και ειμαι ωραιος και παλι :-)
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  14. #44
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    [QUOTE=lary2332;972524]
    Quote Originally Posted by Antoin View Post
    φυσικα 11 πιο πανω πραγματι ειναι πολυ πνιξιμο..και πιο κατω ελαφρυ..πιο τσιγαρο ειχες το κλασικο που μοιαζει με το κανονικο αν ναι οντος ειναι μουφα!!με ενα e go t θα σε γεμιζει!!ειτε απ την μια ειτε απτην αλλη εταιρια!!
    http://www.stopsmoke.gr/products.php?4&catID=25 lary απο εδω το πηρα...Αλλα δε μου γεμισε και πολυ το ματι....
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  15. #45
    New Bodybuilder
    Join Date
    25-01-12
    Posts
    1

    Default

    egw paidia apo tin mera pou to dokimasa brika tin ygeia mou kyriolektika ,mou etyxe bebaia k pira to kalytero k stin kalyteri timi..opoios endiaferetai to side tou maga einai...hlektronika-tsigara.com

  16. #46
    Junior Bodybuilder TheGodfather's Avatar
    Join Date
    08-06-11
    Location
    Athens
    Posts
    166

    Default

    :
    Quote Originally Posted by giovanni77 View Post
    egw paidia apo tin mera pou to dokimasa brika tin ygeia mou kyriolektika ,mou etyxe bebaia k pira to kalytero k stin kalyteri timi..opoios endiaferetai to side tou maga einai...hlektronika-tsigara.com
    Καλα μάγκα!!!! Μας έπεισες.......
    Last edited by TheGodfather; 25-01-12 at 16:05.
    ''Google Before You Post, Is The New Think Before You Speak''

  17. #47
    New Member
    Join Date
    26-12-09
    Location
    .
    Posts
    51

    Default

    Πηγα και πηρα το σκ το ego-c της ovale. απο ακεινη την ωρα μειωσα πολυ τα τσιγαρα, σημερα εκανα ενα κανονικο το πρωι, και ενα το απογευμα. μεχρι το τελος της βδομαδας θεωρω οτι δεν θα κανω καθολου κανονικο.
    τωρα αυτο που ειδα ειναι οτι υπαρχουν υπερ και κατα. η γευση ειναι μαπα, δεν εχει καμια σχεση με το πραγματικο, αλλα μπορει να σε ξεγελαει, και το ξεχνας.
    κυριως μπορει να βοηθησει οταν καποιος εχει συνδεσει το καπνισμα με διαφορες συνηθειες, ποτο, φαι, καφες, κτλ. υπαρχει ενα θεμα με τα χερια, δεν εχεις τι να τα κανεις, και ετσι πηγα και πηρα κομπολοι, το οποιο μπορω να πω οτι βοηθαει αρκετα.
    μεχρι στιγμης το βλεπω θετικα, ειδικα επειδη δεν ξαναπηγα στο περιπτερο, και πιστευω οτι σε αρκετα γρηγορο διαστημα θα ξεφορτωθω τελειως την συνηθεια.
    σαν συσκευη δεν ειναι ασχημη, εχει ενα θεμα με τα λαδια, καμια φορα χυνονται εξω, αλλα πιθανον να κανω κατι λαθος εγω.

  18. #48
    New Member
    Join Date
    26-12-09
    Location
    .
    Posts
    51

    Default

    μετα απο δυο μηνες, ειπα να γραψω ενα update για το θεμα.
    λοιπον η αγορα εγινε σαββατο, 21-1-2012.
    μετα απο μια εβδομαδα, παλι σαββατο, στις 28-1-2012, πεταξα τελειως το κανονικο τσιγαρο, μετα απο 25 χρονια περιπου συνεχομενο καπνισμα.
    τον πρωτο μηνα χρησιμοποιησα υγρα με νικοτινη, στην αρχη με υψηλη περιεκτικοτητα, μετα χαμηλη, και μετα με καθολου.
    σημερα κλεινω δυο μηνες. το εχω μαζι μου συνεχεια, αλλα σημερα συνειδητοποιησα, οτι η τελευταια φορα που το γεμισα και το φορτισα ηταν το προηγουμενο σαββατο. η συσκευασια περιεχει δυο μπαταριες γιατι τελειωνει πολυ γρηγορα, οποτε να εχεις μια μεχρι το μεσημερι και αλλη μια μεχρι το βραδυ.
    αυτην λοιπον την μπαταρια, εγω την κρατησα μια εβδομαδα, που πρακτικα σημαινει οτι δεν το χρησιμοποιω σχεδον καθολου. σημερα εψαχνα να το βρω γιατι ειναι στο προγραμμα να το καθαριζω καθε σαββατο, και ειχα ξεχασει τελειως που το ειχα παρατησει. πρακτικα δηλαδη εχω φτασει σε ενα σημειο που δεν το εχω καθολου αναγκη, και βλεπω να τρωει πεταμα και αυτο σημερα κιολας...
    σε τετοιου ειδους σελιδα βεβαια δεν πιστευω οτι υπαρχουν πολλοι καπνιστες, αλλα σιγουρα καποιοι υπαρχουν.
    μαγκες, δοκιμαστε το. δεν εχει σχεση η μαρκα και τα υπολοιπα, σιγουρα κανει λιγοτερο κακο απο οτι το κανονικο τσιγαρο, αλλα βοηθαει πολυ στην απεξαρτηση απο την συνηθεια. εμενα με βοηθησε πολυ και ενα κομπολοι, γιατι στην αρχη, αλλα ακομα και τωρα, καπως νιωθω με τα χερια μου, δεν εχω τι να τα κανω. δεν μπορω δηλαδη με τιποτα απλα να τα αφησω ακουνητα οπως κανει ο υπολοιπος κοσμος, με κατι πρεπει να ασχολουνται.
    εφυγαν οι κιτρινιλες απο τα δαχτυλα, ασπρισαν τα δοντια μου, και σταματησα να μυριζω τσιγαριλα. αυτο μου τα ειπαν και τα πιτσιρικια μου, που τα λενε εξω απο τα δοντια δεν μασανε, αλλα και η γυναικα μου, και οι συναδελφοι στο γραφειο. αυτοι βεβαια τοσο καιρο δεν ελεγαν τιποτα, αλλα τα πιστσιρικια με κραζανε κανονικα. τωρα μυριζω σαπουνι.. και μου το λενε κιολας.
    υπηρχαν αυπνιες και νευρα, αλλα τωρα σιγα σιγα ερχομαι στα ισα μου, και πηρα και κατι κιλα γιατι μου εχει ανοιξει η ορεξη, πειναω συνεχεια.
    δυστυχως κατι επαθε η μυτη μου και τωρα μου μυριζουν τα παντα. και οταν λεμε τα παντα, εννοουμε τα παντα. σε σημειο εκνευριστικο.
    μου μυριζουν τα στοματα οταν μου μιλανε, μου μυριζουν τα αποσμητικα που φορανε στην δουλεια, μου μυριζουν τα ρουχα, ποδαριλα, απλησια, το φαι, οι βιταμινες, το σπιτι, το γραφειο, τα παντα ολα.
    ασχετα απο αυτο, που ελπιζω να περασει, ειμαι 100 φορες καλυτερα σε ολα τα θεματα.
    οποιος πιστευει οτι αρκετα καπνισε στην ζωη του και θελει μια αλλαγη, η μεθοδος βοηθαει αρκετα, ειδικα τον πρωτο καιρο της στερησης.
    στην προπονηση εχω κερδισει περιπου 20% περισσοτερη αντοχη, αργει να ερθει η κουραση και το λαχανιασμα στην αεροβια. στα βαρη δεν ειδα καποια διαφορα.
    αυτα. ελπιζω να κρατηθω και να μην ξαναπεσω στην παγιδα.

  19. #49
    Pumping Iron
    Join Date
    09-04-11
    Location
    Αθηνα -Χανια
    Posts
    288

    Default

    Συγχαρητηρια!!!
    Η μυτη ετσι επρεπε να ειναι παντα μην σκας!απλα με το τσιγαρο δεν μπορουσαμε να εχουμε
    σωστη παλετα μυρωδιων και τωρα ειναι σαν να αναπνεουμε νεα ατμοσφαιρα.Στο να μην πεσεις στην παγιδα βοηθαει και
    λιγο η αναπτυξη εγωισμου,του στυλ δεν εκανα 2 μηνες κανονικο τσιγαρο θα κανω τωρα?
    Θα χαραμισω την προσπαθεια μου και θα γυρισω στο τσιγαρο?Καπως ετσι το λεω.
    Μακαρι να το κρατησεις φιλε!!

  20. #50
    Junior Bodybuilder virbas's Avatar
    Join Date
    21-12-11
    Location
    ΔΡΑΜΑ
    Posts
    173

    Default

    Ενα φιλαρακι μου δοκιμασε και σε 2 βδομαδες αρχισε να κανει και απο ενα κανονικο στο τελος του εμεινε το ηλεκτρονικο στην αποθηκη και παλι καπνιζει κανονικα.....Τζαμπα τα λεφτα του

  21. #51
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Η αληθεια ειναι οτι πραγματι λιγοι το εχουν κοψει το τσιγαρο! και ξαναγυρναν σε αυτο!εγω αυτο που εχω καταφερει ειναι εκει που καπνιζα ενα πακετο την ημερα να κανω το πολυ 5!!και διατηρω το ηλεκτρονικο!!να δω μεχρι ποσο..

  22. #52
    New Bodybuilder
    Join Date
    18-04-12
    Posts
    1

    Default

    φιλε εγω καπνιζω αρκετο καιρο εδω και 2 χρονια .. με το ηλεκτρονικο τσιγαρο ειμαι απολυτα ικανοποιημενος αλλα οταν πρωτοαγορασα ηταν αρκετα ''σαπιο'' και εφταιγε η ποιοτητα του και η ποιοτητα του καταστηματος που το αγορασα.. μια συμβουλη εχω να σου δωσω ... το καταστημα παιζει τεραστιο ρολο .. και αν ενδιαφερεσαι για αγορα ηλεκτρονικου τσιγαρου πες μου διοτι εχω αρκετες επιλογες να σου προτεινω που αξιζουν ... !

  23. #53
    New Bodybuilder
    Join Date
    23-10-12
    Posts
    1

    Default

    Καλησπέρα σας,

    Μια και ψωνίζω απο εδώ SteamSmoker και είμαι ευχαριστημένος ήθελα να το παραθέσω εδώ αλλα επειδή δεν μπορώ να γράψω Link κάντε μια αναζήτηση στο google SteamSmoker
    Είναι ηλεκτρονικό κατάστημα Ηλεκτρονικού Τσιγάρου με πιστοποιημένα υγρά.

    Περιμένω αποψεις απο αλλα μέλη που μπορει να ψωνίζουν απο εκει.

  24. #54
    Banned
    Join Date
    14-10-12
    Posts
    335

    Default

    Ή καπνίζεις ή όχι
    ή αποφασίζεις και το κόβεις ή όχι
    όλα τα άλλα είναι λύσεις με ημερομηνία λήξης

  25. #55
    Mr. Hellas
    Join Date
    17-06-09
    Location
    .
    Posts
    25

    Default

    ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΚΛΕΙΝΩ 1 ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ Κ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΑΛΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ !!!!!!!!!! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΑΝΑΠΝΕΩ Κ ΓΥΜΝΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΤΡΕΛΛΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ , ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΤΕΛΕΙΑ , ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.....................

  26. #56
    New Member
    Join Date
    26-12-09
    Location
    .
    Posts
    51

    Default

    update μετα απο ενα χρονο.
    δεν εχω καπνισει καθολου, δεν μου λειπει, δεν με πειραζει οταν καπνιζουν οι γυρω μου, και ουτε το ζηταω, αλλα απορω με τον εαυτο μου, πως το εκανα αυτο το πραγμα τοσα χρονια. η βρωμα ειναι απιστευτη, δεν μπορω να καταλαβω τι ηταν αυτο που μου αρεσε.
    τελος 3ου πεταξα και το ηλεκτρονικο, δεν το ειχα αναγκη ουτε καν να το κουβαλαω μαζι μου.
    η οσφρηση ηρθε στα ισια της, παλι μυριζω διαφορα αλλα τοσο εντονα οσο εκεινη την εποχη.
    ενα μειον ειναι οτι πηρα κατι κιλα, αλλα δεν με νοιαζει, θα τα τσακισω μεχρι το καλοκαιρι.
    εκανα συνεχεια εξετασεις οι οποιες εδειξαν αυξημενη ινσουλινη, αυξημενη πιεση η οποια μετα τους 4 μηνες ηρθε στα ισια της, την ιδια εποχη περασαν και τα νευρα, και οι αυπνιες. τωρα αυτο που εχει μεινει δυστυχως, ειναι η βρωμα στα πνευμονια. σε κανονικες συνθηκες δεν καταλαβαινω κατι, αλλα κατι φορες πηγα στο βουνο για τρεξιμο, ζοριστικα παραπανω στην ανηφορα, και οταν σταματησα να παρω ανασα, μου μυριζε απιστευτα τσιγαριλα. στην αρχη εψαχνα να δω τι συμβαινει, αν καπνιζει καποιος, αν εχει πεταξει κανα τσιγαρο στο βουνο κτλ, αλλα δυστυχως μετα καταλαβα οτι μυριζει η ανασα μου. οταν το εψαξα λιγο παραπανω, βρηκα σε διαφορες σελιδες οτι θελει 10 με 15 χρονια να καθαρισουν τα πνευμονια.
    οπως και εχει, θεωρω οτι μπορω να δηλωσω οτι καταφερα και το εκοψα.
    το ηλεκτρονικο βοηθησε στην αποτοξινωση απο την νικοτινη, τις πρωτες ημερες δηλαδη.
    και το κομπολοι βοηθησε απιστευτα με τα χερια. σημερα δεν εχω προβλημα αν και το χρησιμοποιω ακομα.
    το ψυχολογικο οφελος ειναι απιστευτο για μενα, δεν πληρωνω τα λαμογια, μενει το χρημα στην τσεπη, δεν βγαινω μες στην νυχτα επειδη εμεινα απο τσιγαρα, δεν μυριζω στους γυρω μου. απο οτι μου λενε, εχει αλλαξει και η μουρη, ηταν σκοτεινη και θολη, και τωρα εχει φωτισει και εχει γινει ροδοκοκκινη.

  27. #57
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    εγω παλι το γυρισα σε καπνο απ το χωριο θεωρω οτι ισως και να ειναι λιγοτερο βλαβερο.
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  28. #58
    New Member
    Join Date
    13-07-09
    Location
    Edessa, GR, Greece.
    Posts
    28

    Default

    Πολύ πιο χειρότερο από το κλασικό τσιγάρο, όσο αθώο και αν θα φαίνεται για τα επόμενα 50 χρόνια...

  29. #59
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    20-12-16
    Posts
    220

    Default

    Γεια χαρά σε όλους. Το ξέθαψα το θέμα γιατί ψάχνομαι σχετικά. Δυστυχώς, είμαι από αυτούς που καπνίζουν ασταμάτητα από πιτσιρικάς. Είμαι 45 και φτάνω το 1,5 με δυο πακέτα βαριά τσιγάρα την ημέρα. Παράλληλα, εδώ και πάνω από 20 χρόνια ασχολούμαι με το τρέξιμο. Όλα αυτά τα χρόνια παρατηρώ άτομα που, για να το πω κομψά, δεν φαίνονται σε καλή σωματική κατάσταση εξωτερικά, ή άτομα αρκετά μεγαλύτερα σε ηλικία από εμένα, να έχουν πολύ καλύτερες επιδόσεις. Πήρα ηλεκτρονικό τσιγάρο και έχω να καπνίσω κανονικό από την περασμένη Πέμπτη. Στόχος μου είναι σιγά σιγά να το πετάξω και το ηλεκτρονικό, γιατί μαχαίρι δεν μπορώ να το κόψω. Χθες συνέβη το εξής: Πρωινές ώρες αποφεύγω να πάω για τρέξιμο. Κι όταν πηγαίνω, τα φτύνω, κουράζομαι αρκετά περισσότερο σε σχέση με το βράδυ. Χωρίς να επιδιώξω καθόλου να αλλάξω ρυθμό και να πάω πιο γρήγορα, διαπίστωσα ότι πήγαινα πιο γρήγορα σε σχέση με τις βραδινές μου προπονήσεις. Δεν μπορώ να πιστέψω στο ότι οφείλεται που δεν κάπνισα κανονικό τσιγάρο τρεις ημέρες. Τι να πω, ίσως είναι ψυχολογικό. Θα πάω σήμερα το βράδυ για μια διαλειμματική με 800άρια. Επειδή αυτές τις προπονήσεις τις έχω επαναφέρει πρόσφατα στο πρόγραμμα, κάθε φορά είμαι και λιγάκι καλύτερος. Αν όμως δω βελτίωση μεγαλύτερη από 4-5 δεύτερα στο 800άρι, θα είναι αναπάντεχο. Ίσως placebo όπως είπα και πριν. Και θα επανέλθω να σας πω τις εντυπώσεις μου. Τέλος, ελπίζω να μην ταλαιπωρώ με τα γραφόμενά μου ανθρώπους που δεν καπνίζουν κ.λπ.

  30. #60
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    23-10-16
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    133

    Default

    Δεν είναι placebo είναι πραγματικότητα και κοινή διαπίστωση όλων των πρώην καπνιστών που χρησιμοποιούν ηλεκτρονικό τσιγάρο, μεταξύ των οποίων κι εγώ. Καμία σχέση στο θέμα αναπνοής και αντοχής, σχεδόν σαν να μη καπνίζω κι εγώ. Βέβαια όλο και κάτι θα προκαλεί κι αυτό δεν μπορεί και καλύτερα να μη βάζουμε τίποτα στα πνευμόνια μας, αλλά μέχρι σήμερα μόνο θετικά έχω να πω. Να προσέχεις τη διατροφή όμως γιατί επίσης οι περισσότεροι έχουμε πάρει αρκετά κιλά...


 
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γνωμες
    By CooperS in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 22-12-06, 03:10
  2. Τσιγάρο και ποτά μάς παχαίνουν
    By ouzo in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 0
    Last Post: 04-06-05, 00:15

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •