Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    New Member LORA's Avatar
    Join Date
    13-09-11
    Posts
    54

    Smile s.o.s!!4ημερες διακοπες και διατροφη εκτος σπιτιου!

    ΕΔΩ ΚΑΙ 1ΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΤΡΟΦΗ,ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΟΣΕΓΜΕΝΗ...ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!ΑΠΛΑ ΘΑ ΦΥΓΩ ΓΙΑ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ...ΜΕ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΞΩ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΩ ΠΧ ΣΕ ΤΑΒΕΡΝΑ ΟΥΤΩΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΛΑΣΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ.ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 4 ΜΕΡΕΣ...ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ...ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΜΕ ΒΑΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΩ ΣΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ...ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΨΗΤΟ ΚΛΠ...ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Tα περισσότερα μαγαζιά διαθέτουν και μενού διαίτης, όταν πας κοίταξε τον κατάλογο να δεις αν έχουν. Διαφορετικά μπορείς να τους πεις να φτιάξουν ένα πιάτο ανάλογα την προτίμησή σου, πχ ψητό κοτόπουλο με ρύζι (αν γίνεται σκέτο χωρίς βούτυρα ακόμα καλύτερα αλλά οκ μια φορά δε χάθηκε ο κόσμος), ανάμεικτα λαχανικά. Επίσης σαλάτα(χωρίς βαριά ντρεσινγκ), ψητό ψάρι, ή έστω κρέας.
    Δηλαδή αποφεύγεις τα μεζεδάκια, τηγανητά,ψωμιά, παπάρες στις σαλάτες..

    Αυτά αν πάτε για φαγητό. Αν η παρέα θέλει και γλυκό ε εκεί είναι δική σου επιλογή.. Το τι πρέπει να κάνεις λίγο πολύ το γνωρίζεις, εξαρτάται τους στόχους και την πειθαρχία σου.

    Σε τέσσερις μέρες δεν χαλάει κάτι, αρκεί βέβαια να μη πέσεις με τα μούτρα

  3. #3
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Συμφωνω με την Ειρηνη!Προτιμησε ψητο κρεας,οχι χοιρινο και συνοδευσε το με ρυζι,λαχανικα,πατατα ψητη ή βραστη μονο!
    Τωρα αν μια απο τις ημερες φας και κατι που δεν ειναι μεσα στα πλαισια της διατροφης σου,αν νοιωσεις την αναγκη,δεν χαλασε και ο κοσμος!

  4. #4
    New Member LORA's Avatar
    Join Date
    13-09-11
    Posts
    54

    Default

    ΠΑΙΔΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ....ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ...ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΦΑΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΛΥΚΟ!!
    ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ...ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΦΕΡΑΝΕ ΕΝΑ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑ...ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ!!!ΕΥΤΥΧΩΣ,ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΕΒΡΕΧΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΡΕΞΙΜΟ!!

  5. #5
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Καλοριζικο και καλες προπονησεις!

  6. #6

    Join Date
    02-06-11
    Posts
    5,351

    Default

    το πρωτο ειναι να κοιταξεις να περασεις καλα
    τρωγε οπως προειπαν τα παιδια ψητα-σχαρας κρεας-ψαρι
    με ρυζι-πατατα χωρις πολλα λαδια-βουτυρα
    (εγω ζηταω να μου φερουν στο τραπεζι το λαδι να προσθεσω μονη μου)
    κ χτυπα ενα γλυκακι :)

  7. #7
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-11
    Posts
    2,219

    Default

    Όπως προαναφέρθηκε, μεγάλη προσοχή στις σαλάτες, γιατί πολλές φορές φαίνονται σαν η πιο υγιεινή λύση του μενού αλλά επειδή έχουν ντρέσινγκ και σάλτσες με πολλή μαγιονέζα, θα πρέπει να σαι πολύ προσεκτική στις επιλογές σου. Για το κυρίως φρόντισε να πάρεις κοτόπουλο σχάρας με ρύζι. Κράτα γενικά ισορροπίες αλλά μην γίνεις και υπερβολικά αυστηρή με τον εαυτό σου, διακοπές πας οπότε κοίτα να χαλαρώσεις όσο γίνεται χωρίς υπερβολές.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Καλοκαιρινες διακοπες και διατροφη
    By Κωνσταντινος in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 17
    Last Post: 29-07-18, 11:51
  2. Διατροφή για περίοδο εκτός γυμναστηρίου
    By IroN.JuMper in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 15-05-11, 22:34
  3. Πρόγραμμα εκτός γυμναστηρίου και εκτός έδρας
    By philipd in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 3
    Last Post: 20-03-08, 20:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •