Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    07-11-11
    Posts
    2

    Default Αγορά εξοπλισμού για ελεύθερες ασκήσεις

    Καλησπέρα σε όλους τους συμφορουμίτες!
    Σκέφτομαι να προβώ στην αγορά δικού μου εξοπλισμού για ελεύθερες ασκήσεις άρσεως βαρών.
    Επειδή θέλω για την ώρα να κάνω μόνο ελεύθερες ασκήσεις θα μου χρειαστούν μόνο πάγκος ,rack για μπάρα, μια μπάρα 2 ή 2.2 και τελος δίσκοι που να βγαίνουν γύρω στα 120 κιλά και σιγά σιγά θα συμπληρώσω έχετε κάτι να προτείνετε και τι θα πρέπει να προσέξω και λοιπα ;; Περίπου το κόστος που θα βγεί όλο αυτο; Τέλος κάποιο τόπο με μεταχειρισμένα και το τι θα πρεπει να προσέξω σε αυτα;;
    Οι ασκήσεις που θα κάνω θα ειναι Squat, Overhead press, bench press, deadlifts, barbell rows, power clean και γενικότερα άλλες τέτοιου τύπου ασκήσεις

    Συγγνώμη αν παραβαίνω κάποιον κανόνα του φόρουμ αλλα είμαι νέος εδω και σιγά σιγά θα εξοικιωθώ με το κλίμα του φόρουμ αυτού!!
    Ευχαριστω προκαταβολικά
    Κωνσταντίνος.

  2. #2
    New Bodybuilder
    Join Date
    07-11-11
    Posts
    2

    Default

    Ψάχτηκα λίγο ποιό πολύ στο φόρουμ και μου φάνηκε τελείως άστοχη η τοποθετησή μου σε αυτόν τον τομέα... αν γινεται λοιπόν ας το βάλει κάποιος στην από πάνω κατηγορία που έχει να κάνει με εξοπλισμό!
    Ευχαριστώ και πάλι!

  3. #3

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    Κοίτα ψάξε και θα βρεις σίγουρα διάφορες τιμές κτλ κτλ.ΕΚεί που δεν θα πρέπει να κάνεις τσιγκουνιές είναι στην μπάρα.Πάρε πραγματικά ό,τι καλύτερο μπορείς.

  4. #4
    Junior Bodybuilder rackpull's Avatar
    Join Date
    09-07-12
    Posts
    160

    Default

    κατα την ταπεινη μου γνωμη πάγκος θελει και ενα power rack .αλλιως οι ασκησεις παγκου ειναι καπως επικυνδηνες αν εισαι μονος πχ μπαρα πεφτει στο λαιμο
    Δυστηχως το power rack σε τριτοκοσμικες χωρες αρχιζει απο 650 ευρωπουλα ....
    Εαν αρχιζα απο την αρχη θα κατασκευαζα 5 sandbags με αμμο γερες σακουλες και στρατιωτικους σακους
    Συνολο γυρω στα 100 ευρο για sandbag 15-25-35-45-60 κιλα και λεω 60 γιατι στα sandbag χρησιμοποιουμαι περιπου τα μισα κιλα απο τα ελευθερα βαρη .
    Και αλλα 200 για (pushup-dip-pullup(monozygo)) στατιον (που μπορεις να προσαρμοσεις και ιμαντες - αλυσιδες για ισομετρικα ισοτονικα (αν στερεωσεις το στατιον καλα) και θα ημουνα κομπλε.Αν εχεις sandbag και πεσουν δεν σπας τιποτα και τον πανγκο τον αντικαθιστουν τα pushups και το πατωμα .

  5. #5
    Pumping Iron 8avos's Avatar
    Join Date
    27-07-11
    Posts
    651

    Default

    που το ξέθαψες ρε ρακπουλ
    είδες καθόλου ημερομηνία ή ....


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αλλαγή εξοπλισμού
    By kostas69 in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 31-10-11, 13:44
  2. Αγορά εξοπλισμού για home gym.
    By Madou in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 05-09-11, 19:16
  3. Αγορά Bands Για Βασικές Ασκήσεις
    By enasgavrostis7 in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 03-05-11, 19:59
  4. Replies: 1
    Last Post: 05-02-11, 13:33
  5. Aγορά εξοπλισμού
    By distillers in forum Off Topic
    Replies: 10
    Last Post: 10-02-09, 04:12

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •