Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 22 of 22
  1. #1
    Pumping Iron crowley's Avatar
    Join Date
    03-07-08
    Location
    .
    Posts
    487

    Default zougla: ''αρθρο για το κυκλωμα των αας''


  2. #2
    Advanced Bodybuilder msdmn's Avatar
    Join Date
    08-07-06
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    1,019

    Default

    το δα και γω, έλεος
    ένα google ρε γαμώτο να δουν πως είναι οι bbers
    κάθονται και λένε για τον τυπά ότι ήταν χρήστης αας ενώ ήταν άλλης φάσης χρήστης... λες και δε φαίνεται στις pics
    τι να πεις...
    Gym Motivation: www.facebook.com/hardcoregymmotivation

  3. #3

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ο κυκλος παντως που εχει στα χαρτια που εχουν scannarei ειναι αρκετα heavy και ειναι για ατομα 100+ κιλα με μεγαλη εμπειρια σε κυκλους. Ειδικα o 3oς μηνας, ειναι.... δεν θελω να αναφερθω περαιτερω. Επισης ολα σχεδον ειναι Alpha pharma. Παντως στους αλητες που δινουν σε ανηλικους και σε "πρωταθλητες" που για να βγαλουν μεροκαματα καταστρεφουν τους πιτσιρικαδες... μακαρι να τους μαζεψουν
    Last edited by megageo; 04-12-11 at 05:00.

  4. #4
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Δεν φταινε μονο οι Αλητες γιωργο, φταινε και οι πιτσιρικαδες.. δεν τους ειπε κανενας να πανε να βαζουν οτι τους λεει ο καθενας, ειδικα με την κινδυνολογια που υπαρχει γυρω απο αυτο, οι περισσοτεροι ξερουν οτι ισως να μην ειναι καλο για την υγεια τους αλλα δεν τους ενδιαφερει, ολα για το σωμα..

    Παιδες ειναι φανερο οτι κατι δεν ταιριαζει στις δοσεις, λαλακιες του τριανταφυλοπουλου.. Επαιρνε και Μ3 λεει

    Ο πατερας του ελεγε οτι κανει Πολυ καλη διατροφη και δεν ξερω και εγω τη, αλλα αμα το συνδιασεις με τα 2γρ φαρμακο τη βδομαδα που βαζει δεν προκυπτει απο καπου οποτε παλι καταληγουμε στο οτι δεν εφταιγαν τα αναβολικα αλλα κατι αλλο
    Last edited by stathis23; 04-12-11 at 15:59.

  5. #5

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Σταθη εγω βλεποντας αυτον τον κυκλο κατω, συμπαιρενω οτι μαλλον οντως φταιγανε τα αναβολικα. Επισης ακουγοντας το γιατρο για την κατασταση της καρδιας του ενισχυθηκε αυτο που πιστευα. Καπου ο πατερας γραφει οτι εκανε εξετασεις ο γιος και η χοληστερινη ηταν στον θεο. Το στεφανιαιο νοσημα με τις φραγμενες αρτηριες πως λες να δημιουργηθηκε; Η καρδια μισο κιλο πως λες να εγινε; Δεν αμφιβαλλω οτι η διατροφη του παιδιου ηταν αριστη, μπορει και να ηταν, ομως με την λογικη του κυκλου που βλεπω δεν πας να εισαι και καλογερος και να ζεις ασκητικη ζωη... δεν γλυτωνεις για πολυ καιρο. Απο κει και περα αλλα φαρμακα (party drugs) μπορει να επηρεασαν περαιτερω αλλα δεν εχω καμια αμφιβολια οτι τα αναβολικα ισως ηταν και η βασικη αιτια αυτου που εγινε. Παιδες μην τα κρυβετε κατω απο το χαλι, τα sides αυτα ειναι πιθανα και εγω θα τα λεω και οποιος θελει ας τα ακουει, οποιος δεν θελει ας κλεινει τα αυτια του. Τελος εγω δεν βλεπω κανενα Μ3 στον κυκλο, βλεπω μονο trenbolone ενεσιμο, αυτο το λεω γιατι αναπαραγεται συνεχως.

    Οσο αφορα για το αν φταινε οι πιτσιρικαδες, σορρυ αλλα εγω δεν μπορω να ριξω το φταιξιμο στον 19χρονο φοιτητη που θελει να αρεσει στις γκομενες, δεν εχει ακομα το μυαλο να κρινει. Πρωτα φταινε οι γονεις του, μετα φταιει ο εμπορος και τελευταιος αυτος.

  6. #6
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Σταθη εγω βλεποντας αυτον τον κυκλο κατω, συμπαιρενω οτι μαλλον οντως φταιγανε τα αναβολικα. Επισης ακουγοντας το γιατρο για την κατασταση της καρδιας του ενισχυθηκε αυτο που πιστευα. Καπου ο πατερας γραφει οτι εκανε εξετασεις ο γιος και η χοληστερινη ηταν στον θεο. Το στεφανιαιο νοσημα με τις φραγμενες αρτηριες πως λες να δημιουργηθηκε; Η καρδια μισο κιλο πως λες να εγινε; Δεν αμφιβαλλω οτι η διατροφη του παιδιου ηταν αριστη, μπορει και να ηταν, ομως με την λογικη του κυκλου που βλεπω δεν πας να εισαι και καλογερος και να ζεις ασκητικη ζωη... δεν γλυτωνεις για πολυ καιρο. Απο κει και περα αλλα φαρμακα (party drugs) μπορει να επηρεασαν περαιτερω αλλα δεν εχω καμια αμφιβολια οτι τα αναβολικα ισως ηταν και η βασικη αιτια αυτου που εγινε. Παιδες μην τα κρυβετε κατω απο το χαλι, τα sides αυτα ειναι πιθανα και εγω θα τα λεω και οποιος θελει ας τα ακουει, οποιος δεν θελει ας κλεινει τα αυτια του. Τελος εγω δεν βλεπω κανενα Μ3 στον κυκλο, βλεπω μονο trenbolone ενεσιμο, αυτο το λεω γιατι αναπαραγεται συνεχως.

    Οσο αφορα για το αν φταινε οι πιτσιρικαδες, σορρυ αλλα εγω δεν μπορω να ριξω το φταιξιμο στον 19χρονο φοιτητη που θελει να αρεσει στις γκομενες, δεν εχει ακομα το μυαλο να κρινει. Πρωτα φταινε οι γονεις του, μετα φταιει ο εμπορος και τελευταιος αυτος.
    Γιωργο συμφωνω 100 %

    Αντιλαμβανομε πληρως το πως σκεφτεσαι, αν και δεν ειμουν σε θεση να το καταλαβω πριν λιγο καιρο...

    Απο την αλλη ομως εδω δεν εχουμε να κανουμε με ενα πιτσιρικα 19 20 ετων. Ο θεος να συγχωρεσει την ψυχουλα του παλικαριου, ειναι λυπηρο πραγματικα, ενας αντρας τοσο ομορφος και να αδικο χαθει ετσι.

    Απο την αλλη ομως, γιατροι του βαρεσαν το καμπανακι.
    Ειχε δει εξετασεις οτι ηταν σε επικινδυνα ορια η κατασταση του.
    Η οικογενεια του, αν κρινω απο τα οσα λεει ο πατερας του, ειχε ενστασεις και μαλλιστα καταστρεφε πολελς φορες τα οσα εβρισκε στο σπιτι του γιου του....και παροοοοολα αυτα εκεινος επεμεινε σε αυτο που επελεξε αυτος.

    Δεν του ειπε κανεις ανοιξε το στομα και κανε "μαμ" το χαπακι.
    Δεν του εβαλες κανεις με το ζορι την ενεση στον κολο.

    Επιλογη του καθαρα. Εριξε την ζαρια του και εχασε. Αλλος χανει λεφτα, αλλος χανει την υγεια του, αλλος χανει την οικογενεια του....και ναι αλλος χανει και την ζωη του.
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  7. #7
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post
    Δεν φταινε μονο οι Αλητες γιωργο, φταινε και οι πιτσιρικαδες.. δεν τους ειπε κανενας να πανε να βαζουν οτι τους λεει ο καθενας, ειδικα με την κινδυνολογια που υπαρχει γυρω απο αυτο, οι περισσοτεροι ξερουν οτι ισως να μην ειναι καλο για την υγεια τους αλλα δεν τους ενδιαφερει, ολα για το σωμα..

    Παιδες ειναι φανερο οτι κατι δεν ταιριαζει στις δοσεις, λαλακιες του τριανταφυλοπουλου.. Επαιρνε και Μ3 λεει

    Ο πατερας του ελεγε οτι κανει Πολυ καλη διατροφη και δεν ξερω και εγω τη, αλλα αμα το συνδιασεις με τα 2γρ φαρμακο τη βδομαδα που βαζει δεν προκυπτει απο καπου οποτε παλι καταληγουμε στο οτι δεν εφταιγαν τα αναβολικα αλλα κατι αλλο
    Σταθη μου ο πιτσιρικας δεν εκτιμαει το ιδιο μια κατασταση και τα ρισκα της το ιδιο με εναν περπατημενο αντρα (οπως πχ το εν λογο αδικο χαμενο παλικαρι, ο θεος να αναπαψει την ψυχουλα του) . Τι risk assessment περιμενεις να κανει καποιος οταν εν οψη του ξεχαρμανιασματος...για να μην το πω αλλιως γιατι διαβαζουν και κοπελες...ειναι σε θεση να κατεβασει οτι βρεθει μπροστα του χωρις δευτερη σκεψη;
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  8. #8
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    τις περισσοτερες φορες απ οτι καταλαβαινω αυτοι που παιρνουν αυτες τις δοσεις ενω ξερουν οτι κατι δεν θα πηγαινει καλα βρισκουν παρηγορια στον προμηθευτη-Μεντορα και εχουν στο μυαλο τους,ε και αυτος το κανει και δν εχει παθει τπτ και στο τελος την πατανε.

    χαρακτηριστικο παραδειγμα ενας γνωστος μακρινος μ ειπε οτι πρωτο κυκλο εκανε το καλοκαιρι 750-1 γρ Τεστο τη βδομαδα + 400-500 mg Τρεμπολονη, αποθεραπεια δεν ξερει τη ειναι και μ ειπε οτι εκανε εξετασεις και ειναι μια χαρα οποτε ξανα μπηκε τωρα κατα ποσο ισχυουν οι εξετασεις δεν ξερω αλλα δεν μπορω να φανταστω τη θα κανει σε 5 χρονια που θα εχει φτασει σε ενα καλυτερο λογικα επιπεδο..

  9. #9

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    To να εισαι καλα απεξω ειναι ενα πραγμα, το τι συμβαινει απο μεσα ειναι αλλο. Γιατι βγαινουν ολα τα μοντελα που εβγαινε και λενε πως ειναι δυνατον δεν φαινοταν τιποτα κλπ. Δηλαδη τι ακριβως περιμεναν , να φραζουν εσωτερικα οι αρτηριες και απεξω να σαπιζει το δερμα του; Να εχει πιεση 18 και να απεξω να βγαζει κοκκινιλες; Δεν φαινονται αυτα τα πραγματα. Καποια στιγμη ηθελα να ανοιξω ενα τοπικ τυπου "If i was to do it all over again...would i do the same things?" αλλα τελικα το μετανιωσα γιατι το νοημα που ηθελα να περασω απο κει, το γραφω στα διαφορα ποστ μου

  10. #10
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    αυτο το συμπερασμα ομως γιωργο που εχεις βγαλει ,βγηκε μετα απο δεκαετια και.. παντα βγαινει βασικα μετα τα 30 που εισαι πιο προσγειωμενος και προσεκτικος για καποιο λογω.. επειδη παρακολουθω γενικα διαφορα φορουμ και ανθρωπους που εχω γνωρισει απο εξω και ολοι καταληγουν σε αυτο σε καποιο σημειο της ζωης τους αλλα παραλληλα τα εχουν κανει για πανω απο δεκαετια.

    χαχα παιδες εχω μια συζητηση μ ενα παιδι και μ λεει ο κυκλος σου δν ειναι σωστος.. βαλε και αλλο ενεσιμο, ετσι ειναι το σωστο :P

  11. #11
    Junior Bodybuilder Billys's Avatar
    Join Date
    12-06-06
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    232

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Σταθη εγω βλεποντας αυτον τον κυκλο κατω, συμπαιρενω οτι μαλλον οντως φταιγανε τα αναβολικα. Επισης ακουγοντας το γιατρο για την κατασταση της καρδιας του ενισχυθηκε αυτο που πιστευα. Καπου ο πατερας γραφει οτι εκανε εξετασεις ο γιος και η χοληστερινη ηταν στον θεο. Το στεφανιαιο νοσημα με τις φραγμενες αρτηριες πως λες να δημιουργηθηκε; Η καρδια μισο κιλο πως λες να εγινε; Δεν αμφιβαλλω οτι η διατροφη του παιδιου ηταν αριστη, μπορει και να ηταν, ομως με την λογικη του κυκλου που βλεπω δεν πας να εισαι και καλογερος και να ζεις ασκητικη ζωη... δεν γλυτωνεις για πολυ καιρο. Απο κει και περα αλλα φαρμακα (party drugs) μπορει να επηρεασαν περαιτερω αλλα δεν εχω καμια αμφιβολια οτι τα αναβολικα ισως ηταν και η βασικη αιτια αυτου που εγινε. Παιδες μην τα κρυβετε κατω απο το χαλι, τα sides αυτα ειναι πιθανα και εγω θα τα λεω και οποιος θελει ας τα ακουει, οποιος δεν θελει ας κλεινει τα αυτια του. Τελος εγω δεν βλεπω κανενα Μ3 στον κυκλο, βλεπω μονο trenbolone ενεσιμο, αυτο το λεω γιατι αναπαραγεται συνεχως.

    Οσο αφορα για το αν φταινε οι πιτσιρικαδες, σορρυ αλλα εγω δεν μπορω να ριξω το φταιξιμο στον 19χρονο φοιτητη που θελει να αρεσει στις γκομενες, δεν εχει ακομα το μυαλο να κρινει. Πρωτα φταινε οι γονεις του, μετα φταιει ο εμπορος και τελευταιος αυτος.

    Στο βιντεο αναφερουν ως Μ3 το "Tri-Trenbolon". Δεν ξερω καν αν εχει και αλλη ονομασια ή κανουν λαθος και το νομιζουν για το Μ3..

    Επισης λεει ο πατερας του οτι τελευταια σε καποιες εξετασεις ειχε χοληστερινη πανω απο 1000.. Δεν θελω να ειμαι απο τους τυπους που κρινουν ευκολα τους αλλους, και να ειναι καλα εκει που ειναι το παληκαρι.. αλλα ενδειξεις υπηρχαν, οχι εξωτερικα βεβαια.. γιατι δεν ταρακουνηθηκε :/
    Πολλα παιδια πεφτουν σε παγιδες, παραπληροφορησης και που τους φουσκωνουν τα μυαλα.. αλλα οταν χειροτερευουν τα πραγματα, ο καθενας μπορει να δει οτι κατι δεν παει καλα. Μια δυο ευκαιριες θα τις εχει, θεωρω απιθανο να πεθανει καποιος με εναν κυκλο..σε νορμαλ πλαισια εννοω.

  12. #12
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    [QUOTE=Billys;9714, θεωρω απιθανο να πεθανει καποιος με εναν κυκλο..σε νορμαλ πλαισια εννοω.[/QUOTE]τι να πουμε ισως ηταν απ τους ατυχους..ωστοσο πολλα παιδια και μεγαλυτεροι μπορει να φευγουν απ την ζωη γιαυτο το λογο επειδη δεν τα μαθαινουμε!!πρεπει να υπαρχει στενη ιατρικη παρακουλουθηση με την χρηση..τωρα αν τα δινουν στο ετσι παρε αυτα και αυτα σαν συνταγη και σε τρεις μηνες εισαι κομπλε ο θεος και η ψυχη τους..τωρα για τον νικο ενας θεος ξερει τι ακριβως συμβαινει...και ποση παρακουλουθηση ειχε.
    Last edited by lary2332; 04-12-11 at 18:21.

  13. #13

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Quote Originally Posted by Billys View Post
    Στο βιντεο αναφερουν ως Μ3 το "Tri-Trenbolon". Δεν ξερω καν αν εχει και αλλη ονομασια ή κανουν λαθος και το νομιζουν για το Μ3..

    Οχι οτι εχει καμια σημασια παιδια, το tri-trenbolone ειναι μιξη εστερων trenbolone, δηλαδη acetate, enanthate και hexahydrobenzylcarbonate. To Μ3 ειναι το methyl-trenbolone (methyltrienolone) και ειναι ουσιαστικα trenbolone με μεθυλικο δεσμο, το οποιο το κανει εξαιρετικα ανθεκτικο στα περασματα απο το συκωτι αλλα και τρομερα τοξικο. Αρα ειναι διαφορετικα, αλλα οπως ειπα δεν εχει τοση σημασια.

  14. #14
    Pumping Iron crowley's Avatar
    Join Date
    03-07-08
    Location
    .
    Posts
    487

    Default

    Παντως εγω που τον ειχα δει λιγες μερες πριν πεθανει (δεν τον γνωριζα προσωπικα) δε μπορω να πιστεψω οτι εκανε τετοιους κυκλους... οσο και να παιζουν ρολο γονιδια - διατροφη - προπονηση κτλ κτλ δε γινεται με τετοιο κυκλο να σαι πχ. 1,80 και 80 κιλα κ fit απλα, ουτε καν ''κομματια''... αλλα τι να πω... μπορει και να κανω λαθος.

  15. #15
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Ρε παιδια το σωμα του δε δικαιολογει με τπτ τετοιους κυκλους ελεος.....
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  16. #16

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Aυτες οι συνταγες μου θυμιζουν κατι πλαστες διαθηκες,πεθαινει ο παπους και οι συγγενεις κανουν ψευτικη διαθηκη για την κληρονομια.Εκτιμω οτι κατι αντιστοιχο συμβαινει και σε αυτη την περιπτωση,εφυγε το παλικαρι και σαν φορο τιμης δινουμε στα ΜΜΕ τη συνταγη γιατρου.Ας αναπαυεται η ψυχη του και ο καθε γονιος να μαθει να ειναι διπλα στο παιδι του πολυ πριν το χασει.Οι ''ντιλερ'' δεν προκειται ποτε να αποκτησουν ευαισθησια οσοι και να πανε στον αλλο κοσμο και η αστυνομια που προστατευει αυτους και τη νυχτα ας κανει μια φορα τη δουλεια της σωστα γιατι δυστυχως το παιχνιδι ξεκιναει να παιζεται απο την οικογενεια και απ αυτην χανεται.

  17. #17
    Pumping Iron dorogoi's Avatar
    Join Date
    12-05-09
    Location
    Larisa, Greece.
    Posts
    414

    Default

    Quote Originally Posted by HERCULES123 View Post
    Aυτες οι συνταγες μου θυμιζουν κατι πλαστες διαθηκες,πεθαινει ο παπους και οι συγγενεις κανουν ψευτικη διαθηκη για την κληρονομια.Εκτιμω οτι κατι αντιστοιχο συμβαινει και σε αυτη την περιπτωση,εφυγε το παλικαρι και σαν φορο τιμης δινουμε στα ΜΜΕ τη συνταγη γιατρου.Ας αναπαυεται η ψυχη του και ο καθε γονιος να μαθει να ειναι διπλα στο παιδι του πολυ πριν το χασει.Οι ''ντιλερ'' δεν προκειται ποτε να αποκτησουν ευαισθησια οσοι και να πανε στον αλλο κοσμο και η αστυνομια που προστατευει αυτους και τη νυχτα ας κανει μια φορα τη δουλεια της σωστα γιατι δυστυχως το παιχνιδι ξεκιναει να παιζεται απο την οικογενεια και απ αυτην χανεται.
    Δεν είναι τόσο απλό , πόσες φορές έχεις διαβάσει εδώ μέσα , οτι πολλοί έχουν πρόβλημα με τους γονείς τους για τα αμινοξέα και τις σκόνες; ...Οτι υπάρχει ένταση για το θέμα αυτό και οτι οι γονείς δεν ξέρουν αλλά μόνο και μόνο απο αυτά που ακούν απλά δεν θέλουν να βλέπουν τις σκόνες κτλ. ακόμα και αν είναι...βρεφικές κρέμες. Τα παιδιά στη συνέχεια προσπαθούν να τους πείσουν οτι οι πρωτείνες δεν είναι πρόβλημα κτλ. Το ένα φέρνει το άλλο και τελικά ο γονέας είτε το αποδέχεται είτε το απορρίπτει , όμως τι γίνεται αν τα αμινοξέα κάποια στιγμή αντικατασταθούν από άλλες ουσίες και ο γονέας θα είναι πλέον πεπεισμένος; Πόσο μπορείς να ελέγχεις ένα 18-19χρονο και σε πιο βαθμό; Τελικά επειδή αντίλογο έκανα αλλά λύση δεν πρότεινα , νομίζω οτι η "παιδεία" είναι αυτό που λείπει. Ντίλερ πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν...
    Itan treis kai meinan eksi

  18. #18

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Dorogoi την λυση στα κοινωνικα προβληματα απο τη στιγμη που δεν υπαρχει κρατος μονο η οικογενεια μπορει να τη δωσει.Αφου δεν υπαρχει παιδεια,θρησκεια, αστυνομια..ποιος να υπερασπιστει τα νεα παιδια που εχουν το μυαλο πανω απο το κεφαλι?Μονο οι γονεις,που και για το μυαλο που κουβαλανε φταινε κι αυτοι σε μεγαλο βαθμο.Βλεπεις το να κανεις παιδια και μετα να αφοσιωνεσαι στο κυνηγι του χρηματος,της καριερας και σε ιδανικα χωρις ουσια ,οδηγει αναγκαστικα την οικογενεια σε διαλυση.Οσο για τους γονεις που ανησυχουν καλα κανουν και ανησυχουν ,αλλα καλο θα ειναι προηγουμενως να ενημερωνονται σωστα ..πολυ πριν ερθουν σε κοντρα με τα παιδια -συνηθως οι κοντρες οδηγουν στο απεναντι ρευμα-και παντα θα υπαρχει εκει ενας που θα τους περιμενει να τους ''στηριξει'',ειτε λεγεται εμπορος ΑΑΣ,ειτε εμπορος κοκαινης και παει λεγοντας.Αν ο γονεας δε μπορει να ειναι σε επικοινωνια με το παιδι του ..το΄χασε το παιχνιδι .Και οσο για το αν το ενα φερνει το αλλο θα διαφωνησω καθετα μαζι σου,δηλ τι σημαινει αυτο οτι ολοι ξεκινησαν απο την πρωτεινη και στο τελος πεθαναν με τη συριγγα στο χερι?Οχι βεβαια,και ντιλερ φυσικα και θα υπαρχουν ,αλλα γιατι να ειναι τοσοι ,γιατι να τα βρισκεις τοσο ευκολα ,γιατι να εχουν γεμισει τα γυμναστηρια με ειδημονες?Γιατι εμεις τους αφησαμε.
    Last edited by HERCULES123; 05-12-11 at 21:20.

  19. #19
    Pumping Iron dorogoi's Avatar
    Join Date
    12-05-09
    Location
    Larisa, Greece.
    Posts
    414

    Default

    Quote Originally Posted by HERCULES123 View Post
    Dorogoi την λυση στα κοινωνικα προβληματα απο τη στιγμη που δεν υπαρχει κρατος μονο η οικογενεια μπορει να τη δωσει.Αφου δεν υπαρχει παιδεια,θρησκεια, αστυνομια..ποιος να υπερασπιστει τα νεα παιδια που εχουν το μυαλο πανω απο το κεφαλι?Μονο οι γονεις,που και για το μυαλο που κουβαλανε φταινε κι αυτοι σε μεγαλο βαθμο.Βλεπεις το να κανεις παιδια και μετα να αφοσιωνεσαι στο κυνηγι του χρηματος,της καριερας και σε ιδανικα χωρις ουσια ,οδηγει αναγκαστικα την οικογενεια σε διαλυση.Οσο για τους γονεις που ανησυχουν καλα κανουν και ανησυχουν ,αλλα καλο θα ειναι προηγουμενως να ενημερωνονται σωστα ..πολυ πριν ερθουν σε κοντρα με τα παιδια -συνηθως οι κοντρες οδηγουν στο απεναντι ρευμα-και παντα θα υπαρχει εκει ενας που θα τους περιμενει να τους ''στηριξει'',ειτε λεγεται εμπορος ΑΑΣ,ειτε εμπορος κοκαινης και παει λεγοντας.Αν ο γονεας δε μπορει να ειναι σε επικοινωνια με το παιδι του ..το΄χασε το παιχνιδι .Και οσο για το αν το ενα φερνει το αλλο θα διαφωνησω καθετα μαζι σου,δηλ τι σημαινει αυτο οτι ολοι ξεκινησαν απο την πρωτεινη και στο τελος πεθαναν με τη συριγγα στο χερι?Οχι βεβαια,και ντιλερ φυσικα και θα υπαρχουν ,αλλα γιατι να ειναι τοσοι ,γιατι να τα βρισκεις τοσο ευκολα ,γιατι να εχουν γεμισει τα γυμναστηρια με ειδημονες?Γιατι εμεις τους αφησαμε.
    Σε καμία περίπτωση όταν λέω το ένα φέρνει το άλλο δεν εννοώ οτι όσοι ξεκίνησαν απο μια πρωτείνη κατέληξαν νεκροί με τη σύριγγα στο χέρι , εννοώ οτι γίνεται "οικείο" το θέαμα των σκευασμάτων στους γονείς και θεωρώ πάντα δεδομένο οτι ο Χ πιτσιρικάς ΘΕΛΕΙ να πάρει τα φάρμακα. Ουσιαστικά προσπαθώ να εξηγήσω την αδυναμία του γονέα να έχει την κατάσταση υπο έλεγχο όση καλή θέληση να έχει. Τώρα λέγοντας μου για τους γονείς που χάνουν την επικοινωνία με τα παιδιά , βάζοντας άλλα "ιδανικά" γι'αυτούς ουσιαστικά στα λόγια μου έρχεσαι περι παιδείας. Δε γίνεται να κατηγορήσω ένα γονέα γιατί ο πιτσιρικάς στο κουτί με τα αμινοξέα...τα
    αντικατάστησε με anadrol.
    Itan treis kai meinan eksi

  20. #20
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Ηρακλη σε μερικα συμφωνω μαζι σου αλλα σε μερικα διαφωνω.

    Η οικογενεια ειναι το νευραλγικο σημειο για την διαπαιδαγωγηση, ελεγχο, καθοδηγηση των παιδιων...συμφωνοι.

    Οταν ομως σημερα (εδω και καποια χρονια βασικα αλλα ας μιλησουμε για σημερα) υπαρχουν οικογενειες οπου για να τα φερουν βολτα δουλευουν και οι δυο γονεις σχεδον ολη μερα και τα παιδια ειναι σπιτι με την γιαγια (στην καλυτερη) τι ευθυνες να αποδωσει κανεις στους γονεις αυτους;

    Και φυσικα δεν αναφερομε στους γονεις που θελουν να απολαμβανουν τον καφε τους στο Politia tennis club αλλα σε αυτους που εχουν ενα γραμματιο βαρβατο για το σπιτι, ενα γραμματιο για το αυτοκινητο (η για τα αυτοκινητα στην περιπτωση που η αποσταση εργασιας της συζηγου δεν βολευει η συγκοινωνια) τα τρεχοντα εξοδα, φροντηστηρια, ρουχα κλπ κλπ.

    Εκει ποσο να τους κατηγορησεις αυτους τους ανθρωπους, οταν το μονο εγκλημα (?) που διεπραξαν ηταν να στειλουν τα παιδια τους σε ενα γυμναστηριο;

    Πως αυτη η οικογενεια θα λυσει τα κοινωνικα προβληματα οταν με το ζορι προσπαθει να λυσει τα δικα της προβληματα;

    Με την ιδια λογικη εμεις αφησαμε τους εφοριακους να εχουν γινει οπλα πολιτικης διωξης//εξοντωσης, τους πολιτικους να εχουν ξεσκισει ενα εθνος, τους αστυνομικους να εχουν γινει (μερικοι) ποιο παρανομοι απο τους ιδιους τους κακοποιους, τους υπαλληλους των διαφορων κεντρων αποτοξινωσης να εχουν γινει σπρωχτες, και ολα τα κακα και αναποδα του πλανητη.

    Επειδη μαντευω οτι θα μου πεις ναι, εσυ και εγω ψηφισαμε και συντηρησαμε επι σειρα ετων ενα τετοιο συστημα...θα σου πω οτι εχεις δικιο μεν αλλα εμεις σαν μοναδες επειδη μας βολευε ΠΟΛΥ ΚΑΚΩΣ ειπαμε/επιτρεψαμε στο συστημα να κλασει και αυτο ξεκωλοθηκε.

    Λυση τωρα στο θεμα αυτο, τι να πει κανεις...οταν ολοι ξερουμε οτι ειμαστε ενα απεραντο μπουρδελο;
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  21. #21
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-05-11
    Posts
    24

    Default

    κριμα για το παλικαρι πραγματικα...επειδη ειμαι κ γω μικροσ (16) εχετε μεγαλο δικιο σ αυτα π λετε και θελω να προσθεσω οτι τ θεμα ειναι που υπαρχει το στοπ και η κριτικη σταση...πρεπει να μαθουμε εμεις τα πιτσιρικια οτι δεν υπαρχει μονο μια οψη στη ζωη ουτε ειναι ολα χαπακια και ενεσουλες του θεου....αν κανω λαθοσ διωρθωστε με....

  22. #22

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Slack `N Track....δεν διαφωνουμε αλλα οπως ηρθαν σημερα τα πραγματα ολοι στο τελος θα συμφωνησουμε στα βασικα.Ειδικα αν τραβηξει λιγο πιο κατω ακομα η κριση ,που το απευχομαι ,το τελικο πορισμα που θα βγει για τον μεσο Ελληνα ειναι οτι τελικα δεν αξιζει να χρεωνεσαι για ΤΙΠΟΤΕ.Η κλασικη μ@λ@κια του Νεοελληνα να χρεωθει να φτιαξει σπιτι,να σπουδασει αναγκαστικα τα παιδια του-τραβανε δεν τραβανε σε αυτο τον τομεα-συν ολα τα υπολοιπα μοδατα γουστα...διακοπες,ρουχα,αυτοκινητα ,οδηγησε ολο τον κοσμο να τρεχει χωρις να ξερει για ποιον λογο και να παραμελει και την οικογενεια και τον εαυτο του.
    Ας προσεχε λοιπον...ετσι αποδειχτηκε,φταιει ,δεν φταιει.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ενδιαφέρον Άρθρο
    By patrinos2003 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 01-07-05, 21:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •