Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    19-11-11
    Location
    Philippines
    Posts
    9

    Default Χαιρετώ το φόρουμ!

    Καλησπέρα, είμαι 24 ετών 170cm, αθλούμαι από τα 5 μου με μερικά διαλείμματα, λίγο τραυματισμοί, λίγο δουλειά, λίγο από δω κι' αποκεί, καταλαβαίνετε.. Έχω ασχοληθεί γενικά με διάφορα αθλήματα αλλά κυρίως kick boxing με κανόνες k1, και τελευταία 7 χρόνια MMA, ωστόσο τελευταία 3 χρόνια έχω ρίξει αρκετό τρέξιμο λόγο δουλειάς οπότε αναγκάστηκα να μειώσω τις ώρες της προπόνησης έως και να χάνω πολλές προπονήσεις, αργότερα έφυγα Παρίσι για σχεδόν 1 χρόνο και δυστυχώς εκεί δεν είχα χρόνο για τίποτα λόγο δουλειάς γύρναγα σπίτι και την έβγαζα με πίτσες και delivery... Τι κατάφερα με αυτά είναι στο χρονικό διάστημα που ήμουν Παρίσι να πάρω 10 - 12 κιλά καθαρού λίπους συν τα προηγούμενα που δεν έκανα όσο προπόνηση θα ήθελα πήρα και από κει κάποια κιλά, οπότε εκεί που έπαιζα στα -70κιλα είχα φτάσει τα 87... Οπότε ξεκίνησα να κάνω τρέξιμο όσο γίνεται, αεροστεγή στολή και λαστιχένια ζώνη στη κοιλιακή χώρα του έδωσα και κατάλαβε οπότε κατέβηκα στα 79 (έκανα και δίαιτα) η αλήθεια είναι πως εξαντλήθηκα γιατί έχασα τα κιλά σε περίπου 1.5 μήνα μπορεί και λιγότερο οπότε το έριξα λίγο στο φαί να στανιάρω καθώς είχα πέσει σε ψυχολογική ανορεξία, δεν είχα όρεξη για τίποτα, εμ πάση περιπτώσει, αυτή τη στιγμή είμαι στα 80.5 και έχω ξεκινήσει εδώ και 2 βδομάδες γυμναστήριο, θέλω εκτός του να χάσω λίπος να κρατήσω το βάρος αυτό καθώς με ικανοποιεί σαν βάρος και για το mma και για το kick boxing. Πρόσφατα με εξετάσεις που έκανα τυχαία ανακάλυψα πως έχω θυροειδή και κάθε πρωί παίρνω ένα χαπάκι Τ4 50mg αλλά λογικά δεν έχει ρυθμιστεί ακόμα σωστά γιατί καμιά φορά με πιάνει στα καλά καθούμενα κατάθλιψη, ανορεξία για προπόνηση, νεύρα, γενικά μια έντονη κυκλοθυμία. Χμ.. νομίζω πήρα φόρα και είπα πολλά, έχω γενικά απορίες πολλές, κυρίως, χρειάζεται να πάρω κάποιο συμπλήρωμα όπως πρωτεΐνη, κρεατίνη, αμινοξέα και δε ξέρω γω τι άλλο υπάρχουν, δεν έχω δοκιμάσει ποτέ και να πω την αλήθεια είμαι περίεργος να μάθω τι κάνουν και αν όντος βοηθάνε. Γενικά δε μπορώ να πω πως είμαι αγύμναστος από θέμα γυμναστικής πιστεύω είμαι ΟΚ, παρόλο που πήρα κιλά έχουν κάτσει ομοιόμορφα πάνω μου οπότε δε ντρέπομαι να βγω και στη παραλία που λέει ο λόγος αλλά καθώς δε με νοιάζει τι λένε οι άλλοι για μένα με νοιάζει τι πιστεύω εγώ για μένα θέλω να επαναφέρω τον οργανισμό μου στη κατάσταση που ήταν πριν τον παραμελήσω καθώς και να τον βελτιώσω και να ξεκινήσω ξανά να κάνω αγώνες mma, και ίσως και kick, απλά καθώς πήρα κιλά ανέβηκα κατηγορία θέλω και περισσότερη δύναμη κτλ., καταλαβαίνετε, θέλω να μου πείτε τι πρέπει να κάνω ώστε να boost-άρω τον εαυτό μου όσο το δυνατόν περισσότερο γίνεται.

    Συγνώμη για την έκθεση δεν ήξερα ακριβώς τι να γράψω οπότε ξεκίνησα και ότι ερχόταν στο μυαλό έγραφα, αν κάτι μοιάζει ακαταλαβίστικο πείτε το μου να το εξηγήσω,

    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για κάθε βοήθεια

  2. #2
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    καλημέρα και καλώς ήρθες!!

  3. #3
    Advanced Bodybuilder msdmn's Avatar
    Join Date
    08-07-06
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    1,019

    Default

    welcome!
    Gym Motivation: www.facebook.com/hardcoregymmotivation

  4. #4
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-09-11
    Posts
    17

    Default

    Καλώς ήρθες!

  5. #5
    New Member
    Join Date
    16-08-11
    Posts
    9

    Default

    ελπίζω να έχεις παρει τα πάνω σου σιγα σιγά

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    19-11-11
    Location
    Philippines
    Posts
    9

    Default

    Καλησπέρα, σιγά σιγά ναι παίρνω τα πάνω μου λίγο αλλά όσο νάνε νιώθω ακόμα πως δεν είμαι στο επίπεδο που ήμουν, ξεκίνησα ξανά mma αλλά θέλω πολύ δουλειά ακόμα και δυστηχώς χρεάζομαι παραπάνω ενέργεια, δε ξέρω πως ακριβώς να το επιτύχω αλλά θυμάμαι κάποτε γύρναγα από προπόνηση σπίτι έκανα ένα μπάνιο και χαλάρωνα τώρα γυρνάω από προπόνηση και χαλαρώνω πρώτα για να βρω τη δύναμη να σταθώ όρθιος στο ντούζ, γενικά ακόμα εξαντλούμαι πολύ, προσπαθώ να τα δώσω όλα στη προπόνηση γενικά.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Καλησπέρες στο φόρουμ
    By "LaOstra" in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 3
    Last Post: 25-05-11, 18:25
  2. Καλησπερα σε ολο το φορουμ!
    By Theodora in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 26
    Last Post: 09-12-08, 19:06

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •