Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 30 of 73
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-10-11
    Posts
    41

    Default Θα Ήθελα Τη Βοήθεια Σας Με Τη Διατροφή Μου

    Καλημερ ειμαι η αννα ειμαι 40 χρονων 88 κιλα 160 υψος πηρα την αποφαση να χασω τα περιτα κιλα και να ξεκινησω διατροφη και θα ηθελα την βοηθεια σας .
    η διατροφη μου ειναι η εξης

    πρωινο / γαλα με βρωμη 50 γρ

    ενδιαμεσο / μηλο με γιαουρτη 'η ενα τοστ γαλοπουλα

    μεσημερη / κρεας - ψαρη - οσπρια / πατατες - μακαρονια μαυρα - καστανο ρυζι

    απογευμα / γιαουρτη με λιγα αμυγδαλα

    βραδυνο / ιδιο οπως το μεσημερη χωρης πατατες - μακαρονια μαυρα - καστανο ρυζι

    γυμνστηριο / 5 φορες με αεροβια οταν δεν κανω βαρη 1 ωρα της αλλες μερες 30-40 λεπτα χαμηλης εντασης .

    αυτα παρατηρησεις σχολια και οτι αλλο κρινεται εσεις . ευχαριστω

  2. #2
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    καλησπερα Αννα κ καλως ηρθες στην παρεα μας!
    Καλο θα ηταν αν ξερεις τι ποσοτητες τρως σε καθε φαγητο ,να μας τις γραψεις κ αυτες για να μπορουμε να δουμε καλυτερα τα ποσοστα της διατροφης σου αλλα κ τις θερμιδες σου.
    Αν δεν ζυγιζεις τις μεριδες κ απλα τρως με το ματι τυχαιες ποσοτητες,δεν μπορεις να γνωριζεις τι θερμιδες λαμβανεις ωστε να δημιουργησεις τις καταλληλες προυποθεσεις για να ξεκινησεις να χανεις κιλα!

    Οσο για την προονηση με βαρη που κανεις σιγουρα ειναι πολυ καλη κ βοηθαει παρα πολυ στο να αυξηθει ο μεταβολσιμος σου ,οπως επισης να κρατα το σωμα σου σφιχτο κατα την διαρκεια του χρονου που χρειαζεσαι να χασεις το περιτο βαρος,αλλα να μην το παρακανεις με τον ογκο προπονησης για τωρα που ειναι αρχη.Καλυτερα να δωσεις περισσοτερη βαση στην αεροβικη .
    καλη μερα κ καλη συνεχεια!
    Last edited by bigsteve; 26-10-11 at 08:56.

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλημέρα Άννα και καλώς όρισες στο φόρουμ!

    Ο Σταύρος κάλυψε ακριβώς το που πρέπει να εστιάσεις. Μπράβο για την προσπάθεια που κάνεις να χάσεις τα περιττά κιλά και γενικότερα τις διατροφικές σου συνήθειες. Δεν είναι εύκολο, χρειάζεται υπομονή και θέληση. Αλλά το αποτέλεσμα θα σε ανταμείψει!

  4. #4
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-10-11
    Posts
    41

    Default

    Quote Originally Posted by bigsteve View Post
    καλησπερα Αννα κ καλως ηρθες στην παρεα μας!
    Καλο θα ηταν αν ξερεις τι ποσοτητες τρως σε καθε φαγητο ,να μας τις γραψεις κ αυτες για να μπορουμε να δουμε καλυτερα τα ποσοστα της διατροφης σου αλλα κ τις θερμιδες σου.
    Αν δεν ζυγιζεις τις μεριδες κ απλα τρως με το ματι τυχαιες ποσοτητες,δεν μπορεις να γνωριζεις τι θερμιδες λαμβανεις ωστε να δημιουργησεις τις καταλληλες προυποθεσεις για να ξεκινησεις να χανεις κιλα!

    Οσο για την προονηση με βαρη που κανεις σιγουρα ειναι πολυ καλη κ βοηθαει παρα πολυ στο να αυξηθει ο μεταβολσιμος σου ,οπως επισης να κρατα το σωμα σου σφιχτο κατα την διαρκεια του χρονου που χρειαζεσαι να χασεις το περιτο βαρος,αλλα να μην το παρακανεις με τον ογκο προπονησης για τωρα που ειναι αρχη.Καλυτερα να δωσεις περισσοτερη βαση στην αεροβικη .
    καλη μερα κ καλη συνεχεια!

    καλημερα big steve σε ευχαριστω για το καλωσορισμα οσο για της ποσοτητες ειναι οι εξης

    1 ποτηρι γαλα 2 συν 50 γρ κουακερ συν 10 αμυγδαλα

    μετα απο προπονηση 3-4 ασπραδια αυγων - μηλο 'η μπανανα
    χωρις προπονηση 1 μηλο και ενα κεσεδακη τοταλ

    μεσημερι / 100-150 γρ κρεας - ψαρη - οσπρια / 100 γρ πατατες - μακαρονια μαυρα - καστανο ρυζι
    απογευμα / 1 κεσεδακι τοταλ

    βραδυ / ομολετα 4 αυγα χωρις κροκο συν σαλατα

    πινω επισης 2 φλυτζανια πρασινο τσαι .

    δηλαδη να μην κανω 3 φορες βαρη αλλα να κανω πιο πολυ αεροβια ?? κανω διαδρομο εχεις να προτεινεις κατι αλλο ??

    ελπιζω με αυτα να σας βοηθησα καπως .

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-10-11
    Posts
    41

    Default

    καλημερα καρδουλα σε ευχαριστω πολυ , το ξερω ειναι δυσκολο και ελπιζω χαρη και στην βοηθεια σας και της γνωσεις σας να τα καταφερω .

  6. #6
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Μπορεί να σου φαίνεται δύσκολο, αλλά διακρίνω πως έχεις την θέληση, άρα η επιτυχία είναι δεδομένη. Αυτό που χρειάζεσαι είναι κατάλληλες γνώσεις και καθοδηγία.

    Αν μου επιτρέπεις να σχολιάσω κι εγώ τη διατροφή σου, θα θελα να ρωτήσω, πόσο διάστημα την κάνεις και πως νιώθεις, στο τέλος της μέρας πεινάς; Πριν την ξεκινήσεις οι διατροφικές σου συνήθειες πως ήταν περίπου;

  7. #7
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-10-11
    Posts
    41

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Μπορεί να σου φαίνεται δύσκολο, αλλά διακρίνω πως έχεις την θέληση, άρα η επιτυχία είναι δεδομένη. Αυτό που χρειάζεσαι είναι κατάλληλες γνώσεις και καθοδηγία.

    Αν μου επιτρέπεις να σχολιάσω κι εγώ τη διατροφή σου, θα θελα να ρωτήσω, πόσο διάστημα την κάνεις και πως νιώθεις, στο τέλος της μέρας πεινάς; Πριν την ξεκινήσεις οι διατροφικές σου συνήθειες πως ήταν περίπου;
    Ναι εχω παρα πολυ ελπιζω και ευχομαι επιτελους να τα χασω σωστα μαθαινοντας βεβαια απο ολους εσας . βεβαιως και μπορεις ειμαι ανοιχτη σε προτασεις συμβουλες , την ξεκινησα εδω και μια βδομαδα καποιες μερες πειναω το βραδυ καποιες αλλες οχι . μπορει να ετρωγα 2-3 φορες την μερα αλλα ειχα αρωστησει πηρα καποιο χαπια και αυτα μου εβαλαν τα κιλα εκοψα και το τσιγαρο και ο συνδιασμος ητανε καταστροφικος .

  8. #8
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Με πρόλαβες, πάνω που θα σε ρωτούσα τώρα πως πήρες το παραπάνω βάρος, αν ήσουν ανέκαθεν ή προέκυψε λόγω κάποιας ασθένειας/αρρώστιας για να μπορέσουμε να συμπληρώσουμε το "παζλ" ώστε να έχουμε μια γενική εικόνα. Όπως καταλαβαίνεις παίζει μεγάλο ρόλο το ιστορικό, κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και χρειάζεται άλλη προσέγγιση στο θέμα της διατροφής.

    Έχεις την έγκριση του γιατρού σου ώστε να ξεκινήσεις γυμναστήριο/διατροφή;

  9. #9
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-10-11
    Posts
    41

    Default

    να εχεις δικιο σε αυτο , ναι τωρα ειμαι μια χαρα δοξα τον θεο και μπορω να κανω αυτο που εχωω βαλει στοχο .

  10. #10
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Ωραία, αυτό είναι ευχάριστο!

    Σχετικά με τα γεύματα που μας έγραψες, οι επιλογές και ο χρονισμός τους είναι πολύ καλός. Στο βραδινό σου θα μπορούσες στην ομελέτα να προσθέσεις και κρόκο, μη φοβάσαι τα λιπαρά του, είναι απαραίτητα και συντελούν στο χάσιμο λίπους. Υποθέτω στη σαλάτα προσθέτεις λίγο ελαιόλαδο.

    Επίσης είναι σημαντικό να υπάρχει ποικιλία στη διατροφή σου. Μια διατροφή μονότονη εύκολα θα σε κάνει να βαρεθείς και να την "σπάσεις". Μπορείς να εναλλάσεις τα λαχανικά σου, αντί για ψάρι να τρως λίγο άπαχο μοσχάρι, στο βραδινό αντι για ομελέτα μπορεις άλλη μέρα να φας λίγο σολωμό..
    Απλά σου δίνω ιδέες και το έναυσμα να μπεις στο κλίμα. Και τελευταίο (αλλά πολύ σημαντικό) είναι να μετράς θερμίδες!!! Ζύγισμα μία φορά την εβδομάδα, επίσης δεν ξέρω αν το χεις κάνει, να μετρηθείς με μεζούρα περιφέρεια στήθους/μέση/περιφέρεια/γλουτοί ώστε να έχεις μέτρο σύγκρισης για να ξέρεις ακριβώς την πρόοδό σου.

    Όσο για τη γυμναστική, όπως πολύ σωστά είπε ο Σταύρος πριν, καλό είναι να δώσεις έμφαση στην αερόβια αρχικά. Αν πηγαίνεις 5 φορές μπορείς να κάνεις 3 φορές αερόβια και 2 φορές βάρη. Αυτό βέβαια θα αλλάξει στην πορεία καθώς θα χάνεις βάρος/λίπος.

    Όλα αυτά βέβαια στα λέω εντελώς περιληπτικά, όπως βλέπεις είναι πολλές οι παράμετροι που δεν μπορούν να γραφτούν σε ένα ποστ.

    Ελπίζω να βοήθησα.

  11. #11
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-10-11
    Posts
    41

    Default

    σε ευχαριστω παρα πολυ για της πολυτιμες συμβουλες σου , ναι θα μετραω απο εδω και μπρος θερμιδες συν το μετρημα και ζυγισμα . αυτο με την μονοτονια ειναι ενα θεματακι λεω να κοιταξω και εδω μεσα στις αλλες κοπελες βρω και αλλες επιλογες . οκ θα κανω πιο πολυ αρεοβια . βοηθησες παραααααααααα πολυ σε ευχαριστω παρα πολυυυυ .

  12. #12
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    Αννα πιστευω οτι θα τα πας πολυ καλα με την προσπαθεια σου ,αν μεινεις συγκεντρωμενη!
    Για μενα το καλυτερο που εχω να σου προτεινω κ πανω απο ολα ,ειναι να βαλεις τα δυνατα σου να μεινεις συγκεντρωμενη στον στοχο σου,χωρις να παρεκλινεις ασχετα με διαφορα της καθημερινοτητας ,τα οποια μπορει να σε επηρεαζουν ψυχολογικα! Εσυ θα πρεπει να εστιαζεις στον στοχο σου.Απλα βαλε το στο μυαλο σου κ καθοδηγησε με αυτο ,το σωμα σου.
    Απο εκει κ περα πιστευω οτι αν ακουσεις κ την Ειρηνη σε καποια οδηγιες κ συμβουλες που θα σου δωσει σαν γυναικα ,θα καταφερεις σιγουρα τους στοχους σου!

  13. #13
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-10-11
    Posts
    41

    Default

    Quote Originally Posted by bigsteve View Post
    Αννα πιστευω οτι θα τα πας πολυ καλα με την προσπαθεια σου ,αν μεινεις συγκεντρωμενη!
    Για μενα το καλυτερο που εχω να σου προτεινω κ πανω απο ολα ,ειναι να βαλεις τα δυνατα σου να μεινεις συγκεντρωμενη στον στοχο σου,χωρις να παρεκλινεις ασχετα με διαφορα της καθημερινοτητας ,τα οποια μπορει να σε επηρεαζουν ψυχολογικα! Εσυ θα πρεπει να εστιαζεις στον στοχο σου.Απλα βαλε το στο μυαλο σου κ καθοδηγησε με αυτο ,το σωμα σου.
    Απο εκει κ περα πιστευω οτι αν ακουσεις κ την Ειρηνη σε καποια οδηγιες κ συμβουλες που θα σου δωσει σαν γυναικα ,θα καταφερεις σιγουρα τους στοχους σου!

    Εχεις δικιο σε αυτο θα βαλω τα δυνατα μου σε ευχαριστω για την βοηθεια σου και της συμβουλες σου , σιγουρα η ειρηνη - καρδουλα με βοηθαει και αυτη με την εμπειρια και της συμβουλες της .

  14. #14
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Μπράβο Άννα, χαίρομαι που το χεις πάρει έτσι ζεστά! Η ψυχολογία παίζει τεράστιο ρόλο, τα πε πολύ σωστά ο Σταύρος.
    Είμαστε νοικοκυρές, έχουμε τόσες έννοιες στο κεφάλι μας, να μαγειρέψουμε για την οικογένεια +τα δικά μας γεύματα αν κάνουμε διατροφή + τους περισπασμούς και ίσως τη μη κατανόηση από τα άλλα μέλη.. θέλει αρκετή δύναμη. Είμαι βέβαια λίγο μικρότερη από σενα, 33χρ. αλλά οι περιστάσεις λίγο πολύ είναι παρόμοιες σε μας τις γυναίκες.

    Τα χω περάσει, γνωρίζω την ψυχολογία που θέλει κάποια να χάσει βάρος και να φτιάξει το σώμα της. Θα σου πω πως πριν 3 περίπου χρόνια κατάφερα να χάσω 22 κιλά με σωστή διατροφή και βάρη.

    Εύχομαι καλή επιτυχία στο στόχο σου!

  15. #15
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-10-11
    Posts
    41

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Μπράβο Άννα, χαίρομαι που το χεις πάρει έτσι ζεστά! Η ψυχολογία παίζει τεράστιο ρόλο, τα πε πολύ σωστά ο Σταύρος.
    Είμαστε νοικοκυρές, έχουμε τόσες έννοιες στο κεφάλι μας, να μαγειρέψουμε για την οικογένεια +τα δικά μας γεύματα αν κάνουμε διατροφή + τους περισπασμούς και ίσως τη μη κατανόηση από τα άλλα μέλη.. θέλει αρκετή δύναμη. Είμαι βέβαια λίγο μικρότερη από σενα, 33χρ. αλλά οι περιστάσεις λίγο πολύ είναι παρόμοιες σε μας τις γυναίκες.

    Τα χω περάσει, γνωρίζω την ψυχολογία που θέλει κάποια να χάσει βάρος και να φτιάξει το σώμα της. Θα σου πω πως πριν 3 περίπου χρόνια κατάφερα να χάσω 22 κιλά με σωστή διατροφή και βάρη.

    Εύχομαι καλή επιτυχία στο στόχο σου!


    πραγματι η ψυχολογια ειναι το Α και τ Ω , σιγουρα αλλα ευτηχως εχω κατανοησει απο τον αντρα μου και τα παιδια μου οποτε ειναι ενα ακομα συν στο να πετυχω τον στοχο μου .
    μπραβο ειρηνη πολλα συνχαρητηρια για την επιτυχια σου , μου δινεις τρομερο κουραγιο ξεροντας οτι υπαρχουν και αλλες γυναικες που εχουν περασει τα ιδια και με της εμπειριες τους θα μας βοηθησουν και εμας .
    σε ευχαριστω πολυ ειρηνη .

  16. #16
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-10-11
    Posts
    41

    Default

    Το διατροφικο μου ημερολογιο

    Ειμαι 39 χρονον

    88 Κg

    1,60 υψος

    Ο πρωτος μου στοχος ειναι τα 80 κιλα

    Αναλογα με τι βαρδια δουλευω θα μοιραζω και τα γευματα μου.

    27.10.11 Πρωινη


    5.00 - 50 γρ Βρωμη / 150γρ Γαλα 1,5 %

    9.00 - Τοστ ολικης /γαλοπουλα / philadelphia 0.2%

    12.00 - 120 γρ μπιφτεκι /90γρ σκουρο ρυζι / σαλατα

    15.00 - μονο χυμο και νερο ( Επειδη βγηκαμε βολτα με τα κοριτσια στον Ιταλο δεν εφαγα, μονο γλυκα ειχαι)

    19.00 - 120 γρ κοτοπουλο / 120 γρ σαλατα


    Πρωτεινει 79,7
    υδατ. 144
    λιπος 30,7

    Δεν πηγε καλα σημερα πολυ ανεβασμενοι υδατανθρακες. Αυριο καλυτερα

  17. #17
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-10-11
    Posts
    41

    Default

    28.10.11 Πρωινη

    5.00 - 50 γρ Βρωμη / 150γρ Γαλα 1,5 %

    9.00 - Τοστ ολικης /γαλοπουλα / philadelphia 0.2%

    12.00 - 50γρ κοτοπουλο / 100 γρ γιγαντες /120γρ σαλατα

    15.00 - 120 γρ γιγαντες /120 γρ σαλατα

    ενδιαμεσα πρασινο με μαυρο τσαι σκετο

    20.00- 1 αυγο και 3 ασπραδια με πιπεριες ομελετα

    Δεν παω για την στιγμη γυμναστιριο, γιατι ποναει το γονατο μου.

    πρω. 63,26
    υδα .103,3
    λι.31,81

    Παλι καταφερα να ειναι οι υδα. μου περισσοτερο απο την πρω.

    Πρεπει να βρω κατι αλλο!!!! καμια ιδεα ??

  18. #18
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλημέρα Άννα!
    Μπράβο για το ημερολόγιο διατροφής σου, θα σε βοηθήσει πραγματικά να φτάσεις το στόχο σου.
    Επίσης πολύ καλό είναι που έθεσες έναν πρώτο ρεαλιστικό στόχο, έτσι ψυχολογικά και μόνο σε προετοιμάζει θετικά. Αλλιώς είναι να σκέφτεσαι, έχω πχ 20 κιλά να χάσω και άλλο 6. Οι ενδιάμεσοι στόχοι είναι σαν μικρά σκαλιά που οδηγούν στον τελικό.

    Τώρα πιο συγκεκριμένα, ο λόγος που οι υδατάνθρακες σου βγαίνουν περισσότεροι είναι γιατί έχεις χαμηλά την πρωτείνη. Άρα τι κάνουμε; Ανεβάζουμε ποσότητες από τις τροφές που μας δίνουν πρωτείνη.
    Πρακτικά αυτό σημαίνει: περισσότερα ασπράδια (αντί για 1-2 φάε 4-5). Επίσης σε κάθε γεύμα να περιλαμβάνεις μια πηγή πρωτείνης. Όταν έφαγες γίγαντες με σαλάτα, θα μπορούσες να βάλεις και λίγο κρέας ως πρωτείνη ή έστω να το συνοδεύσεις με μια ομελέτα.
    Σε προηγούμενο γεύμα είχες μόνο 50γρ. κοτόπουλο. Πάλι μικρή ποσότητα.. Λίγο από δω λίγο από κει, γι αυτό μετά δεν βγαίνουν τα ποσοστά στο τέλος.
    Και πάλι μπράβο για την προσπάθεια και την επιμονή σου, τα πας πολύ καλά!!

  19. #19
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-10-11
    Posts
    41

    Default

    Καλημέρα καρδούλα,

    Ευχάριστο για τι βοήθεια!!

    7:30- 50gr. Βρώμη / 150 gr. Gala μια κουταλια μελι

    11:00 - Tost με γαλοπούλα / philadelphia 2%

    15:00 - Ομελέτα ( 4 ασπράδια και 1 ολόκληρο)/ 100 πατάτα / 50gr μπρόκολο και σαλάτα / 200 gr Κοτόπουλο

    17:00 - 200gr. γιαούρτι 3,2 % με μια κουταλια μελι
    20 gr. αμύγδαλα


    20:00 - 200gr. Κοτόπουλο 150gr σαλάτα.

    πρω.119,2
    υδα.89,8
    λιπ.34,8
    θερ.1167,3

    Τωρα τι λεει?

  20. #20
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Αν η διατροφή σου όντως βγάζει 1167 θερμίδες και δεν έχεις κάνει λάθος στους υπολογισμούς, τότε είναι υπερβολικά λίγες!
    Κάνε τους υπολογισμούς που θα βρεις σε αυτό το τόπικ για να δεις πόσες αναλογούν σύμφωνα με τα στατιστικά σου και το στόχο σου:

    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=26236

  21. #21
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-10-11
    Posts
    41

    Default

    το sait που τα υπολογίζω είναι γερμανικό!



    λοιπόν βρήκα πως θα πρέπει να είμαι στα 2043,52

    αν θα κάνω 3-5 φορες την εβδομάδα προπόνηση.

    1543,52 θερμίδες επειδή θα ήθελα να καταφέρω να πέφτω δυο κιλά τον μηνα!

    σωστό??

  22. #22
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Ίσως να μπερδεύτηκες λίγο με τα νούμερα.. Το ΒΜR σου είναι 1605(δηλαδή αυτές είναι οι θερμίδες που χρειάζεται το σώμα σου όταν δεν κάνεις καμία απολύτως δραστηριότητα. Χρησιμοποιώντας τον συντελεστή 1,55 πάμε στις 2488 θερμίδες.

    Επειδή όμως τίποτα δεν είναι γραμμένο σε πέτρα, πειραματίσου να δεις σε πιο εύρος θερμίδων μπορείς και να χάνεις λίπος και να κρατάς το μεταβολισμό σου εκεί που πρέπει. Τρώγοντας τόσες λίγες θερμίδες, στο τέλος θα σταματήσεις να χάνεις και θα απογοητευτείς.
    Καλύτερα να χάνεις αργά και σταθερά, είναι και καλύτερο για την υγεία σου αλλά και το αποτέλεσμα θα ναι μόνιμο.

    Ξεκίνα με 2000 θερμίδες, δες την πρόοδό σου σε μια περίοδο 2 εβδομάδων και μετά κάνεις αλλαγές αν χρειάζεται. (αν συνεχίζεις να χάνεις βάρος, ποιος ο λόγος να τρως λιγοτερο;)

  23. #23
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-10-11
    Posts
    41

    Default

    σε ευχαριστω για την βοηθεια και σε αυτο , να κανω το 50/30/20 ?? και αν ναι και τα υπολογισα σωστα βγαινει ετσι / θερμιδες 2000 / πρωτεινη - 166γρ. / υδατ/κες - 150γρ / λιπη - 66γρ. σε καθε γευμα ???

  24. #24
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Θα σου λεγα για πρώτη φάση να μη χαμηλώσεις τόσο τους υδατάνθρακες.. Αργότερα αν κολλήσεις θα χεις πρόβλημα.. Οπότε κράτα τους στο 40% για να χεις περιθώρια.
    Δηλαδή κάντο καλύτερα 40/40/20 με αυτό σίγουρα δε θα πεινάς, θα σαι μια χαρά με τις υποχρεώσεις σου + θα βλέπεις αποτέλεσμα στο σώμα σου.

  25. #25
    New Member
    Join Date
    14-04-11
    Posts
    39

    Default

    ok θα τοκανω ετσι οπως λες . σε ευχαριστω πολυ ειρηνη .

  26. #26
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Nα σαι καλά :) H Άννα είσαι; Με μπέρδεψες με τα νικ :)

  27. #27
    New Member
    Join Date
    14-04-11
    Posts
    39

    Default

    ααχαχααχαχαχαχ λογικο ειναι ειμαι ο αντρας της , ειναι στην δουλεια τωρα και της δαιβασα τη εγραψες και μου ειπε να σου απαντησω

  28. #28
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Χαχα το υποψιάστηκα πως κάτι τέτοιο θα ναι Να στε καλά!!

  29. #29
    New Member
    Join Date
    14-04-11
    Posts
    39

    Default

    σε ευχαριστουμε επισης

  30. #30
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-10-11
    Posts
    41

    Default

    30.10.11 Απόγευμα

    Καλησπέρα!

    Σήμερα κατάφερα και πήγα γυμναστήριο, το γόνατο μου πολύ ελάχιστα με ενόχλησε. 45 λεπτά μέτριο με γρήγορο περπάτημα.

    7:00 - 50gr. Βρώμη / 150gr. Gala 1,5% /

    9:00 - 2 ασπράδια 1 Αυγό

    12:00 - 60gr Μακαρόνια 100gr Τόνο / σαλάτα


    15:00 - Γιαούρτι με λίγο meli / 20gr. Αμύγδαλα

    18:00 - 200 gr. κοτόπουλο / 4 ασπράδια 1 αυγό ( ομελέτα ) λίγο πιπεριά / σαλάτα

    20:00- 100gr Γιαούρτι

    Προ:140,8
    υδα:120,3
    Λοιπό:65,8
    Θερ:1676,3

    Που θα πάει θα το καταφέρω κάποια στιγμή


 
Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Θα ήθελα την βοήθεια σας!!
    By sfnd in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 6
    Last Post: 18-09-09, 22:53
  2. Θα ήθελα τη βοήθεια σας.
    By Constantine in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 2
    Last Post: 15-08-09, 06:27

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •