Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    23-11-11
    Posts
    3

    Default Αύξηση Μυικής Μάζας

    Καλησπερα!Ειμαι 16 χρονων !Εκανα ενα χρονο muay thai κ εδω κ δυο μηνες σταματησα.Το μονο που κανω τωρα ειναι μονοζυγο.Παλια προσεχα τι ετρωγα τωρα τρωω κανονικα κ λιγο με το παραπανο τωρα!Το μονο που προσεχω ειναι τα αναψυκτικα που τα εχω κοψει ! Με το μονοζυγο εχω δει βελτιωσει ! Αυτο που θελω τωρα ειναι οι κοιλιακοι να δυναμωσουν κ να εχουν γραμωσει κ η πλαινη! (διαβασα αρκετα αρθρα αλλα θελω κ μια πιο ιδιαιτερη απαντηση) ευχαριστω εκ το προτερων!

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλώς όρισες!
    Οι κοιλιακοί χρειάζονται 2 πράγματα: διατροφή και εξάσκηση. Mε την εξάσκηση τους αναπτύσσεις, με τη διατροφή τους αποκαλύπτεις. Άρα χρειάζεται χαμηλό ποσοστό λίπους.
    Αυτό δε σημαίνει πως πρέπει να κάνεις 500 κοιλιακούς τη μέρα. Αν σου περισσεύει χρόνος(επειδή λογικά έχεις και τις υποχρεώσεις στο σχολείο) καλό θα ήταν να πήγαινες γυμναστήριο ώστε να δουλέψεις συνολικά το σώμα σου. Αλλιώς και στο σπίτι μπορείς, αρκεί να διαθέτεις έναν στοιχειώδη εξοπλισμό.
    Αλλά επειδή είσαι και 16χρ. θα σου πω να δώσεις περισσότερο σημασία στο να τρως καθαρά. Όχι πολλές σαβούρες, όχι υπερβολικά γλυκά και βάλε την άσκηση στη ζωή σου και να σαι σίγουρος πως θα έρθουν και οι κοιλιακοί.

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    23-11-11
    Posts
    3

    Default

    κοιλιακους εχω επειδη ειμαι κιολας κ 60 κιλα επειδη ομως τωρα τρωω λιγο περισσοτερο σκεφτοντας οτι θα παρω λιγο λιπος για να αυξησω την μυικη μαζα το θεμα ειναι να μην ξεφυγω κ αντι για κοιλιακους κ τα λοιπα βγει το αντιθετο αποτελεσμα(γλυκα κ τετοια δν τρωω συχνα απλα ας πουμε ζυμαρικα κ τα συναφη τρωω σε μεγαλες ποσοτητες

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Πως θα αυξήσεις τη μυική σου μάζα; Γυμνάζεσαι; Το μόνο που κάνεις λες είναι μονόζυγο.

  5. #5
    New Bodybuilder
    Join Date
    23-11-11
    Posts
    3

    Default

    Kανω μονοζιγο για τον θωρακα κ για την πλατη κ κοιλιακους


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αύξηση Μυικής Μάζας
    By Fitness1983 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 11
    Last Post: 10-09-11, 22:45
  2. Replies: 3
    Last Post: 01-12-10, 20:53
  3. Αύξηση Μυικής Μάζας
    By toumpaniaris 31 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 01-12-10, 00:22
  4. help για αύξηση μυϊκής μάζας
    By MKAWETS1 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 29-03-06, 05:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •