Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Bodybuilder Wargod's Avatar
    Join Date
    05-10-11
    Location
    Ηράκλειο
    Posts
    172

    Default Bodybuilding και Tattoo

    Εψαξα λιγο και δεν βρηκα κατι σχετικο, δεν ξερω και αν ειναι η καταληλη ενωτητα. Τεσπα, εχω μια απορια που ισως να μπορει καπιος να απαντηση. Εδω και καιρο θελω να κανω ενα τατουαζ (και αλλα θελω αλλα αυτο ειναι το μονο που εχω καταληξει με σιγουρια οτι θα το κανω καπια στιγμη). Το καθυστερω για διαφορους λογους, αλλα εχω εναν προβληματισμο. Αλλαζωντας το μεγεθος του σωματος με περιοδους ογκου και γραμμωσης, η και αν το αφησεις καπια στιγμη το αθλημα, και ολες αυτου του τυπου της μεταβολες, μπορει να χαλασει το τατουαζ και να θελει συνεχος διωρθωσεις; Ιδικα σε σημεια οπως το μπρατσο που νομιζω ειναι απο τα σημεια που μεταβαλετε αρκετα το μεγεθος τους.
    Ή σκουρία και η σαπίλα...

  2. #2
    Pumping Iron digitalboy's Avatar
    Join Date
    28-10-09
    Location
    Agia City, Athens
    Posts
    487

    Default

    Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα εκτός και αν σκοπεύεις να αποκτήσεις τα χέρια του Phil Heath (60cm) :P
    "The difference between a champion and an average lifter is one thing, mindset!" Edward Ignatius Coan

  3. #3
    Senior Bodybuilder l3onid4s's Avatar
    Join Date
    29-09-10
    Location
    Πάτρα
    Posts
    1,548

    Default

    Quote Originally Posted by digitalboy View Post
    Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα εκτός και αν σκοπεύεις να αποκτήσεις τα χέρια του Phil Heath (60cm) :P
    +1, συμφωνώ.
    Heavy squats will... Put muscles in places you didn't know they existed... Put hair on your scrotum... Cause any nearby women to conceive a child.

  4. #4
    Junior Bodybuilder Wargod's Avatar
    Join Date
    05-10-11
    Location
    Ηράκλειο
    Posts
    172

    Default

    Phil Heath ε;... Μακαρι αλλα δεν το κοβω...:P Εφοσων ομως το δερμα οσο να ναι επιρεαζετε απο της αλλαγες δεν θα προκλιθει καπια διαφορα και στο τατου;
    Ή σκουρία και η σαπίλα...

  5. #5
    Senior Bodybuilder l3onid4s's Avatar
    Join Date
    29-09-10
    Location
    Πάτρα
    Posts
    1,548

    Default

    Αν από 60 κιλά, πάς 120 κιλά, ναι, κάτι θα γίνει..Σε λογικά πλαίσια όμως, τίποτα δεν θα συμβεί..
    Heavy squats will... Put muscles in places you didn't know they existed... Put hair on your scrotum... Cause any nearby women to conceive a child.

  6. #6
    New Member Blast's Avatar
    Join Date
    17-03-10
    Location
    Ηράκλειο, Κρήτης
    Posts
    79

    Default

    Απ' όσο ξέρω πρέπει να το ξαναπερνάς όταν πέρνεις πολλά κιλά κάθε χρόνο, ο λόγος που δεν έκανα είναι αυτός γιατί βάζω 1 κιλό κάθε μήνα οπότε...

  7. #7
    Junior Bodybuilder Wargod's Avatar
    Join Date
    05-10-11
    Location
    Ηράκλειο
    Posts
    172

    Default

    Quote Originally Posted by Blast View Post
    Απ' όσο ξέρω πρέπει να το ξαναπερνάς όταν πέρνεις πολλά κιλά κάθε χρόνο, ο λόγος που δεν έκανα είναι αυτός γιατί βάζω 1 κιλό κάθε μήνα οπότε...
    Αυτο το εμαθες απο καποια εμπιστη πηγη η απο γενικες συζητησεις;
    Ή σκουρία και η σαπίλα...

  8. #8
    Senior Bodybuilder l3onid4s's Avatar
    Join Date
    29-09-10
    Location
    Πάτρα
    Posts
    1,548

    Default

    Quote Originally Posted by Blast View Post
    Απ' όσο ξέρω πρέπει να το ξαναπερνάς όταν πέρνεις πολλά κιλά κάθε χρόνο, ο λόγος που δεν έκανα είναι αυτός γιατί βάζω 1 κιλό κάθε μήνα οπότε...
    Βάζεις 1 κιλό κάθε μήνα..Σε όλο το σώμα, δεν το βάζεις τοπικά.
    Αυτό που έγραψες δεν ισχύει.
    Heavy squats will... Put muscles in places you didn't know they existed... Put hair on your scrotum... Cause any nearby women to conceive a child.

  9. #9
    New Member Blast's Avatar
    Join Date
    17-03-10
    Location
    Ηράκλειο, Κρήτης
    Posts
    79

    Default

    Σε όλη την πλάτη ήθελα να το κάνω περίπου το ίδιο σχέδιο που έχω στο avatar μου. Πήγα σε studio tattoo που μου σύστησε φίλος που έχει κάνει πολλά στον συγκεκριμένο, μόλις του είπα ότι παίρνω 1 κιλό κάθε μήνα μου είπε ότι σ' αυτό το σημείο που θέλω να το κάνω θ' ανοίξει οπωσδήποτε και θα πρέπει να το ξαναπεράσω σε 2 χρόνια το πολύ.

  10. #10
    Junior Bodybuilder rioma123's Avatar
    Join Date
    12-01-09
    Location
    .
    Posts
    233

    Default

    Καλησπέρα 1) Τα τατοο με τον καιρό χάνουν το χρώμα τους δηλαδη το ταττοο σ μετα απο 5-7 χρόνια θα έχει δαφορά (όχι τιποτα ιδιαίτερο) λυση το ξαναπατας. 2) Πρεπει να παχύνεις πάρα πολυ η να πάρεις πολύ μυικο ογκο αποτομα για να ανοίξει τόσο πολυ που να ασχημάινει, οι έγκυες για παράδειγμα έχουνε πρόβλημα αλλα απλώς ξαναπατάνε τα σημεία που άνοιξανε( Μην φανταστεις οτι με την λέξη ανοιξε εννοω παει καταστράφικε απλα φαίνεται κενό σε κάποια σημεία). Τρίτον έτσι και αλλιώς το ταττοο απο κάποια ηλικία και μετα λογω της χαλάρωσης του δέρματος δεν θα φαίνεται και πολύ ωραίο. Παντως αν αυτη είναι η αγωνία σου για το ταττοο μην ανησυχείς δεν προκειται να έχεις προβλημα, το πολυ πολυ εάν κάποιο σημείο ανοιξει το πατάς πάλι. Η απάντηση μου είναι εμπειρική λόγω της τρέλας μου με τα ταττοο. Ελπίζω να σε βοηθησα.

  11. #11
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Εγω παντως μετα απο 22 tattoo στο συνολο δεν ειδα κανενα να παραμορφωνεται με την αυξομειωση του βαρους μου. Φυσικα δεν μιλαω για tattoo μεγεθους μπιζελιου αλλα για κοματια που καλυπτουν πολυ πραμα...

    Με +/- 1 kg τον μηνα επι 24 μηνες (δηλαδη + 24 κιλα σε ολο το σωμα) ενα tattoo σε ολοκληρη την πλατη δεν νομιζω να διαφοροποιηθει, αλλα δεν μπορω να ειμαι και 100 % σιγουρος οποτε...

    Και εν τελει αντε και να χρειαστει να διορθωθει λιγο καμμια αναλογια, ξερεις ποσο ευκολα γινεται αυτο εαν ξερει να παιξει λιγο με σκιες ο tattoo-ατζης ειδικα εαν δεν προκειτε για προσωπογραφια αλλα κατι ποιο ζωγραφικο οπως αυτο που δειχνει εκει στο avatar;
    Last edited by Slack `N Track; 01-12-11 at 06:46.
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  12. #12
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    Μου εχει πει ενας τατουατζης πως τα τατουαζ αντεχουν περιπουν +10 cm, μετα "ξεχειλωνουν"
    Μια Βδομαδα τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη

  13. #13
    Junior Bodybuilder Wargod's Avatar
    Join Date
    05-10-11
    Location
    Ηράκλειο
    Posts
    172

    Default

    Η συχνοτιτα εναλαγης δηλαδη δεν παιζει ρολο; Μονο αν ξεφυγει απο καπια ορια; Καλη φαση! Ιδικα αυτα τα 10 cm ειναι πολλα...!
    Ή σκουρία και η σαπίλα...

  14. #14
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Quote Originally Posted by Nastya View Post
    Μου εχει πει ενας τατουατζης πως τα τατουαζ αντεχουν περιπουν +10 cm, μετα "ξεχειλωνουν"
    Εξαρτατε το τι ειναι το tattoo, το δερμα κ.α
    Δηλαδη ενα ανοιχτο tribal τι παραμορφωση να δειξει;
    Ενω ενα προσωπο ας πουμε οσο να ειναι, οπου να ειναι χτυπημενο, ενα stretching θα το υποστει...
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  15. #15
    Junior Bodybuilder ShreddingInProgress's Avatar
    Join Date
    05-08-18
    Posts
    119

    Default

    1535386632480.jpg

    Το εκανα προσφατα, θελω να κανω κ αλλα


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ο Μιχάλης Έκανε Tattoo!!
    By Kefalianos in forum Michael Kefalianos - Ask The Pro
    Replies: 13
    Last Post: 07-05-12, 23:39

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •