Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    06-09-13
    Posts
    2

    Default Πως να Χάσω Λίπος;

    Γεια σας παιδιά! Ειμαι 19χρόνων και πλέον ειμαι 112 κιλά! Έχω ύψος 1,83 και ποσοστό λίπος 36%!Τους τελευταίους δύο μήνες έχω κάνει μια μεγάλη προσπάθεια έχασα 13κιλά (ήμουν 125 κιλά και 44,4%λίπος) μόνος μου χωρίς κάποια βοήθεια διατροφολόγου! Δεν έχω πολύ λίπος στην κοιλιά αλλά έχω πολύ στα πόδια! Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιες ασκήσεις ή διατροφή ώστε να χάσω κιλά-λίπος και κυρίως στα πόδια! Ευχαριστώ

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλώς όρισες στο φόρουμ!

    Δεν υπάρχει μειωση λίπους τοπικά στα πόδια. Το λίπος το χανεις συνολικά. Μπορείς να γράψεις αναλυτικά τη διατροφή που κάνεις τώρα και να στη διορθώσουμε. Αν δεν γυμνάζεσαι, καλό είναι να γραφτείς σε γυμναστήριο και παράλληλα να συνδιάσεις διατροφή με γυμναστική με βάρη και αερόβια.

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    06-09-13
    Posts
    2

    Default

    Βασικά έτρωγα πρόχειρα φαγητα, σουβλάκια, τυρόπιτες κλπ! Τους τελευταίους δύο μήνες τα έχω κόψει αυτά και προσπαθώ να τρώω υγεινα! Υπάρχει κάποια διατροφή να μου προτείνετε για να χάσω το λίπος; Επίσης ειναι λίγο δύσκολο να πάω γυμναστήριο γιατί λεφτά δεν υπάρχουν! Μήπως Υπάρχουν κάποιες ασκήσεις που μπορώ να κάνω μόνος μου;
    Ευχαριστω

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Και μονο που εκοψες τις σαβουρες, θα δεις προοδο πανω σου. Αλλα δεν αρκει μονο να τρως "υγιεινα". Πρεπει να ξερεις ποσο πρεπει να τρως, δηλαδη ποσοτητες. Μπορει να τρως λιγοτερο απ όσο πρέπει ή περισσότερο. Αυτα θα τα βρεις στην πορεια, αρκει να εχεις ορεξη να κανεις ενα νεο ξεκίνημα.
    Και στο σπίτι μπορείς να κάνεις κάποιες ασκήσεις μόνο με το σωματικό σου βάρος. Μπορεις να βγαινεις έξω για περπάτημα, τα πάρκα και τα γήπεδα ειναι δωρεάν.
    Αλλά κυριως πρεπει να ριξεις το βαρος στη διατροφή για την ώρα.

    Δες αυτό τον οδηγό και θα βρεις πρότυπα διατροφής:
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=25047


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Θέλω να χάσω λίπος από την κοιλιά
    By fiatgt in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 123
    Last Post: 05-05-13, 18:38
  2. Θελω να χασω λιπος
    By eleni1999 in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 14
    Last Post: 26-09-12, 19:42
  3. Θέλω Να Χάσω Λίπος
    By Dimitrist82 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 20
    Last Post: 18-09-09, 01:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •