Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Bodybuilding Newbie PeterT's Avatar
    Join Date
    04-12-11
    Location
    Athens
    Posts
    7

    Default Ακαμψία και πόνος στα χέρια

    Λοιπόν, έχουμε και λέμε. Δευτέρα γράφτηκα γυμναστήριο και σαν ανίδεος που είμαι τα κατάφερα και την πάτησα, ελπίζω όχι άσχημα. Η προπόνηση που έκανα ήταν μόνο με 7κιλα βαράκια και η αλήθεια είναι πως μάλλον το παραξήλωσα με τις επαναλήψεις. Παρόλαυτα όλα καλά, μέχρι που ξυπνάω την τετάρτη και δεν μπορούσα να τεντώσω τα χέρια. Χθες Πέμπτη ήμουν χειρότερα αλλα ευτυχώς σήμερα είμαι λίγο καλύτερα. Το έψαξα λίγο στο ίνετρνετ και τελικά αυτό που έπαθα είναι το εξής: Delayed Muscle Soreness ( ψάξτε το στο google και δείτε wikipedia γιατί δεν με αφήνει να ποστάρω link). Εσείς τι λέτε? Γυμναστήριο πότε μπορώ να ξαναπάω?

  2. #2
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    πολυ φυσιολογικο.μετα απο μεγαλη αποχη ή οταν προτοαρχιζεις θες ενα προγραμμα προσαρμογης.χρησημοποια κυριως μηχανηματα για αρχη.
    σε 2-3 μερες θα εισαι οκ αλλα με το μαλακο για τις πρωτες εβδομαδες.

    υ.: οι 50 επαναληψεις δεν θα σου δωσουν κανενα αποτελεσμα φιλε.μεινε στις 10-12 προς το παρων
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  3. #3
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Λογικο αυτο που επαθες, μη σε αγχωνει.. Χαλαρα το πρωτο καιρο που σου ειπε κ ο Leo...Τελικα οι "γυμναστες" ΔΕΝ ειναι εκει που πρεπει ΟΤΑΝ πρεπει.....
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  4. #4
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Quote Originally Posted by Antoin View Post
    Λογικο αυτο που επαθες, μη σε αγχωνει.. Χαλαρα το πρωτο καιρο που σου ειπε κ ο Leo...Τελικα οι "γυμναστες" ΔΕΝ ειναι εκει που πρεπει ΟΤΑΝ πρεπει.....
    Μα και εσυ κατι απαιτησεις...

    Αφου δεν αμοιβοντε επαρκως τι εποπτεια περιμενεις να κανει κανεις;
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  5. #5
    Bodybuilding Newbie PeterT's Avatar
    Join Date
    04-12-11
    Location
    Athens
    Posts
    7

    Default

    Οκ guys! Απλά δεν ήταν το συνηθισμένο "πιάσιμο" στα χέρια και γι'αυτό ψιλοανησύχησα.

  6. #6
    Junior Bodybuilder Wargod's Avatar
    Join Date
    05-10-11
    Location
    Ηράκλειο
    Posts
    172

    Default

    Το ειχα παθει και εγω οταν πρωτοαρχισα, μου ειπε 4 κιλα ο γυμναστης, ειδα οτι τα ειχα ανετα και ανεβικα στα πιο πολλα, και μετα 3 μερες δεν μπορουσα να λιγισω και να τεντωσω εντελος τα χερια. Μετα ολα οκ, επαιξα και με πιο "σωστα" κιλα και δενξαναειχα θεμα.
    Ή σκουρία και η σαπίλα...


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Λεπτά χέρια
    By jacob in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 03-03-09, 02:19
  2. Ογκος! Στα χερια!
    By proti-man in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 01-02-05, 00:25
  3. Όγκος στα χέρια....
    By Vaggelis in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 29-12-04, 20:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •