Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: Πολεμικές Τέχνες

Voters
350. You may not vote on this poll
  • Shito Ryu

    6 1.71%
  • Shotokan

    8 2.29%
  • Wado Ryu

    3 0.86%
  • Ju Jitsu

    26 7.43%
  • Tae Kwon Do

    28 8.00%
  • aikido

    12 3.43%
  • Box

    66 18.86%
  • Kick-Boxing

    79 22.57%
  • Muay Thai

    88 25.14%
  • Άλλο (ποιό?)

    97 27.71%
Multiple Choice Poll.
Page 10 of 10 FirstFirst ... 678910
Results 271 to 280 of 280
  1. #271
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Ψήφισα και εγώ krav maga με μιξ φιλιπινεζικο απλό και ουσιαστικό.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  2. #272
    New Member Uthas's Avatar
    Join Date
    01-05-21
    Posts
    16

    Default

    Εννοείται Muay Thai, BJJ, Judo, Sambo, Boxing και Πάλη (Ελεύθερη, Ελληνορωμαϊκή και Catch). Δηλαδή αυτά που δουλεύουν. Άντε θα έβαζα και λίγες τεχνικές από Καράτε και αυτό αλλά νομίζω το Σάμπο το καλύβει.
    Last edited by Uthas; 21-08-21 at 17:48.

  3. #273
    Pumping Iron dogkanos's Avatar
    Join Date
    09-05-17
    Location
    Greece
    Posts
    336

    Default

    Quote Originally Posted by Uthas View Post
    Εννοείται Muay Thai, BJJ, Judo, Sambo, Boxing και Πάλη (Ελεύθερη, Ελληνορωμαϊκή και Catch). Δηλαδή αυτά που δουλεύουν. Άντε θα έβαζα και λίγες τεχνικές από Καράτε και αυτό αλλά νομίζω το Σάμπο το καλύβει.
    αυτες οι πολεμικες τεχνες,παρομοιοτυπες μου φαινονται,οπτικα,για τεχνικα δεν ξερω λεπτομερειες

  4. #274
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    15-07-22
    Posts
    100

    Default

    Wing Chun μου άρεσε πάρα πολύ δεν έβγαζα τραυματισμούς, στο Hung Gar είχα θεματάκια στην στάση του αλόγου και γενικά στους βηματισμούς πόναγα στα πόδια αρκετά, box και karate που δοκίμασα σε 2' είχα τραυματιστεί χαχα.
    Οπότε WING CHUN..

  5. #275
    Pumping Iron Panosdes's Avatar
    Join Date
    26-04-15
    Posts
    250

    Default

    Καλημερα !! οπως ισως γνωριζετε ειμαι gym fanatic και ερωτευμενος με τα βαρη! καποια στιγμη σκεφτομουν να παω προς αρση βαρων καθως το γουσταρω ως αθλημα και κανω και μονο ελευθερα βαρη!

    Ενα ομως μεγαλο απωθημενο που εχω ειναι να κανω πολεμικες τεχνες! ειμαι αναμεσα σε jiu jitsu , kick, αλλα και ΜΜΑ. Τελειως διαφορετικα, Να ειμαι ειλικρινης ολοι μου προτεινουν jiu jitsu ως αποψη συνολικα και οτι μαλλον θα μου ταιριαζει ως νοοτροπια!.

    ακομα και ο Joe Rogan που παρακολουθω , προτεινει Jiu Jitsu!

    Εγω προτιμω κατι πιο ''σκληρο'' κ ''επικινδυνο'' γιαυτο σκεφτομαι για Kick.

    προφανως θα περιορισω τα βαρη αλλα θελω ν ακουσω την εμπειρια και συμβουλη οσων εχουν δοκιμασει πολεμικες με βαρη και ποιες πολεμικες τεχνες (απο τις 3 που αναφερω) συνδυαζεται καλυτερα με βαρη . Γενικοτερα tips κτλ!

    Οι περισσοτεροι ''γυμναστηριακοι'' που γνωριζω , σε Kick boxing στραφηκαν βεβαια!

    Αν εχετε τελος να προτεινετε ειτε εδω ειτε με μυνημα σχολες στο Ρεθυμνο και Ηρακλειο , ευχαριστως!!

    Edit . Πολυ κοντα στο σπιτι μου στο Ρεθυμνο ειναι η σχολη του Κανακαρακη , που εχει jiu jitsu. ενω στο Ηρακλειο εχουμε μια πολυ γνωστη του Serdes Team που εχει kick , ΜΜΑ
    Last edited by Panosdes; 06-09-22 at 09:27.

  6. #276
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    15-07-22
    Posts
    100

    Default

    Quote Originally Posted by Panosdes View Post
    Καλημερα !! οπως ισως γνωριζετε ειμαι gym fanatic και ερωτευμενος με τα βαρη! καποια στιγμη σκεφτομουν να παω προς αρση βαρων καθως το γουσταρω ως αθλημα και κανω και μονο ελευθερα βαρη!

    Ενα ομως μεγαλο απωθημενο που εχω ειναι να κανω πολεμικες τεχνες! ειμαι αναμεσα σε jiu jitsu , kick, αλλα και ΜΜΑ. Τελειως διαφορετικα, Να ειμαι ειλικρινης ολοι μου προτεινουν jiu jitsu ως αποψη συνολικα και οτι μαλλον θα μου ταιριαζει ως νοοτροπια!.

    ακομα και ο Joe Rogan που παρακολουθω , προτεινει Jiu Jitsu!

    Εγω προτιμω κατι πιο ''σκληρο'' κ ''επικινδυνο'' γιαυτο σκεφτομαι για Kick.

    προφανως θα περιορισω τα βαρη αλλα θελω ν ακουσω την εμπειρια και συμβουλη οσων εχουν δοκιμασει πολεμικες με βαρη και ποιες πολεμικες τεχνες (απο τις 3 που αναφερω) συνδυαζεται καλυτερα με βαρη . Γενικοτερα tips κτλ!

    Οι περισσοτεροι ''γυμναστηριακοι'' που γνωριζω , σε Kick boxing στραφηκαν βεβαια!

    Αν εχετε τελος να προτεινετε ειτε εδω ειτε με μυνημα σχολες στο Ρεθυμνο και Ηρακλειο , ευχαριστως!!
    Ρέθυμνο υπάρχει η σχολή του Σαμψών που θεωρείται καλή και κάνει Kick Boxing. https://www.google.gr/search?q=%CF%8...client=gws-wiz
    Ο Κανακαράκης είναι πολύ καλός τον ξέρω, νομίζω όμως ότι κάνει Καράτε Οκινάουα
    Last edited by milko protein; 06-09-22 at 19:42.

  7. #277
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Για ποιο λόγο θες να ξεκινήσεις πολεμικές τέχνες;
    Ποια είναι αυτή που σε ιντριγκάρει περισσότερο;
    Είσαι διατεθειμενος να μπεις στη συντήρηση σωματικά όσον αφορά τα βάρη;
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  8. #278
    Pumping Iron Panosdes's Avatar
    Join Date
    26-04-15
    Posts
    250

    Default

    Quote Originally Posted by kusta80 View Post
    Για ποιο λόγο θες να ξεκινήσεις πολεμικές τέχνες;
    Ποια είναι αυτή που σε ιντριγκάρει περισσότερο;
    Είσαι διατεθειμενος να μπεις στη συντήρηση σωματικά όσον αφορά τα βάρη;

    για πολλους λογους , κυριως γιατι θελω να δοκιμασω πως ειναι! περιεργεια και απωθυμενο,


    επειτα, για την ενταση.
    τριτον, για την αυτοαμυνα και θα το πω κ χυμα, για το ''πολεμικο'' κ ανταγωνιστικο της φασης.

    με ιντριγκαρει το πιο αγριο /επικινδυνο πχ Mma, αλλα δε νομιζω οτι γινεται να πας κατευθειαν. οποτε θα ελεγα Kick boxing.

    ναι θα εμπαινα ευχαριστως σε συντηρηση απο βαρη. εχω κανει πολλα στο τομεα αυτο, ειμαι ''γεματος'' , και θελω να δοκιμασω πραγματα που δεν με αφηναν τα ..βαρη και οι διατροφες.

    Οι πολεμικες τεχνες ειναι απωθυμενο και δεν εχω σκοπο να ζησω με απωθυμενα.

  9. #279
    New Member
    Join Date
    29-11-21
    Posts
    21

    Default

    Αν ο στόχος είναι να καταλήξεις ΜΜΑ,τότε το jiu jitsu είναι η βάση.
    Αν το θες για το πιο άγριο που λες τότε kick boxing,muai thai και krav maga.
    Βέβαια το παν είναι η σχολή που θα επιλέξεις.
    Για μένα η σχολή κι ο δάσκαλος θα σε κάνουν είτε να το αγαπήσεις είτε να το βαρεθείς.

  10. #280
    Pumping Iron Panosdes's Avatar
    Join Date
    26-04-15
    Posts
    250

    Default

    Quote Originally Posted by panosfc View Post
    Αν ο στόχος είναι να καταλήξεις ΜΜΑ,τότε το jiu jitsu είναι η βάση.
    Αν το θες για το πιο άγριο που λες τότε kick boxing,muai thai και krav maga.
    Βέβαια το παν είναι η σχολή που θα επιλέξεις.
    Για μένα η σχολή κι ο δάσκαλος θα σε κάνουν είτε να το αγαπήσεις είτε να το βαρεθείς.
    Το τελευταιο που αναφερεις ειναι τρομερα σημαντικο και συμφωνω 100%. γιαυτο και εθεσα το ερωτημα των σχολων εδω Ηρακλειο και Ρεθυμνο, αν γνωριζουν παιδια και απο προσωπικη εμπειρια ή αν εχουν ακουσει.


 
Page 10 of 10 FirstFirst ... 678910

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Whey και Καζεϊνη Μεταπροπονητικά - Ποιά Αυξάνει Την Πρωτεϊνοσυνθεση Περισσότερο?
    By Musclemar in forum Επιστημονική Και Ερευνητική Προσέγγιση Bodybuilding
    Replies: 18
    Last Post: 20-03-13, 00:53
  2. Πολεμικες Τεχνες
    By bloodcorer in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 31
    Last Post: 15-05-09, 23:41
  3. Βάρη και πολεμικές τέχνες
    By vassilis in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 0
    Last Post: 11-08-06, 20:25

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •