Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: Πολεμικές Τέχνες

Voters
350. You may not vote on this poll
  • Shito Ryu

    6 1.71%
  • Shotokan

    8 2.29%
  • Wado Ryu

    3 0.86%
  • Ju Jitsu

    26 7.43%
  • Tae Kwon Do

    28 8.00%
  • aikido

    12 3.43%
  • Box

    66 18.86%
  • Kick-Boxing

    79 22.57%
  • Muay Thai

    88 25.14%
  • Άλλο (ποιό?)

    97 27.71%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 10 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 31 to 60 of 280
  1. #31
    Junior Bodybuilder virbas's Avatar
    Join Date
    21-12-11
    Location
    ΔΡΑΜΑ
    Posts
    173

    Default

    Ο καθενας εχει την αποψη του ..Μπορει εγω με τον κουστα80 να ειμαστε ακρως αντιθετοι σε οτι αφορα τισ πολεμικες τεχνες αλλα δν σημαινει οτι εχει ο ενας δικιο και ο αλλος αδικο .... Γουστα ειναι αυτα ....Οπως και τις γυναικες ...αλλως τις θελει στρουμπουλες αλλος αδυνατες και και και ... Το πια τεχνη ειναι πιο αποτελεσματικη φαινετια και απο αυτον που την εκτελει ...Αν ο αλλος ειναι αετος και παλεψει με σπουργιτη οτι και να ξερει το σπουργιτη δν βγαινει νικητης ....

  2. #32
    Pumping Iron venom1987's Avatar
    Join Date
    10-08-11
    Posts
    511

    Default

    τι χαζομαρες λετε ρε??? μια ειναι η πολεμικη τεχνη....................... WWE

    χαχαχαχα ελα ρε undertaker............. :P

  3. #33
    Junior Bodybuilder virbas's Avatar
    Join Date
    21-12-11
    Location
    ΔΡΑΜΑ
    Posts
    173

    Default

    αυτο και αν ειναι μουφασιον

  4. #34
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    25-11-11
    Posts
    128

    Default

    μαγκες εγω αρχισα απο κουνγκ φου αλλα δε το πηγαινα και τοσο ηταν πολυ φιλοσοφια και ιστορια ετσι ειπα να παω σε κατι πιο αθλητικο οπως το κικ αλλα το καλο ειναι πως εκτος απο τα κλοτσομπουνια του κικ ξερω και αγκωνες,γονατα,πως να ριξω τον αντιπαλο κατω,χτυπηματα σε γονατα,κλειδα-ωμο,λαιμο κλπ απο το κουνγκ φου,που ειναι τεχνη και αθλημα...
    ανετα θα μαθαινα και μαι ται αν ειχα την ευκαιρια γιαυτο και το ψηφισα
    κατι τελευταιο στο δρομο δεν υπαρχουνε κανονες εγω οπου με περνει παιζω μπουνιες οπου δε με σηκωνει κανω το λαλακα και φευγω και το καλυτερο ειναι να κουβαλατε πχ ενα σουγια σε περιπτωση που δεν υπαρχει αλλη λυση ...
    καλυτερα δυο χρονια φυλακη παρα δυο μετρα γη
    Last edited by Dallaspower; 25-12-11 at 23:16.

  5. #35
    Bodybuilding Newbie ManolisEl's Avatar
    Join Date
    19-10-11
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    42

    Default

    Box εννοείται!
    Σοφία είναι να νικήσουμε τον Εαυτό μας Ενώ 'Αγνοια είναι να νικηθούμε απο Αυτόν

  6. #36
    Junior Bodybuilder virbas's Avatar
    Join Date
    21-12-11
    Location
    ΔΡΑΜΑ
    Posts
    173

    Default

    Φιλε οταν κουβαλας το μαχαιρι δν σημαινει απαραιτητα οτι δν σε αγγιζει κανενας ισα ισα που μπορει να αναψουν τα αιματα κια να σου βγαλει σιδερικο(πιστολι)... Το μαχαιρι για εμενα μην το κουβαλας μαζι σου .... Πολλες μαλακιες εχουμε δει και ειδικα οταν εχεις πιει λιγο .... Ξερω εχει μαλακες που βγαζουν μαχαιρια μου εχει τυχει ...Απλα ΨΑΡΩΣΕ ΤΟΥΣ ΠΙΑΝΕΙ ΠΑΝΤΑ

  7. #37
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Μαλακιες για μαχαιρια δεν θελω να ακουω.Ποιιος πιτσιρικας τα λεει αυτα?????Το ξερετε οτι ειναι οπλοφορια?Σε ενα τυχαιο ελεγχο αν σε βρουν με μαχαιρι τελειωσες.Μαυρισες το ποινικο σου μητρωο για παντα.Την παλευετε μερικοι?
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  8. #38
    Junior Bodybuilder XristosBone's Avatar
    Join Date
    18-12-11
    Posts
    152

    Default

    Quote Originally Posted by kusta80 View Post
    Μαλακιες για μαχαιρια δεν θελω να ακουω.Ποιιος πιτσιρικας τα λεει αυτα?????Το ξερετε οτι ειναι οπλοφορια?Σε ενα τυχαιο ελεγχο αν σε βρουν με μαχαιρι τελειωσες.Μαυρισες το ποινικο σου μητρωο για παντα.Την παλευετε μερικοι?
    νομιζεις στις μερες μας ντρεπονται να βγαζουν μαχαιρι?

  9. #39
    Junior Bodybuilder virbas's Avatar
    Join Date
    21-12-11
    Location
    ΔΡΑΜΑ
    Posts
    173

    Default

    Ρε πανε τα παλια ....Παλια ειχε παλικαρια με αρχειδια τωρα ο καθε μαλακας που εχει ενα σιδερικο νομιζει ειναι μαγκας....Μια φορα μου ετυχε να μαλωσω με τετοιο μαλακα και καλα που δν ηξερε και να το χρησιμοποιει αλλιως θα εβλεπα ραδικια....Κουστα80 οι πιο πολοι κυκλοφορουν με μαχαιρια πλεον γιατι δεν βασιζονται στον εαυτο τους και βασιζονται σε αυτο χωρις να ξερει τη συνεπειες θα εχει ...Νομιζουν η ζωες ειναι παιχνιδια ..

  10. #40

    Default

    σηφσησφη

  11. #41

    Default

    Γειά σας και απο μένα ασχολούμαι με το tae kwon do εδώ και μερικά χρόνια,θα ήθελα να πώ και εγώ την δικιά μου γνώμη στο θέμα των πολεμικών τεχνων.
    Σέβομαι και εκτιμάω την γνώμη όλων γι αυτό ότι και να πώ μην το πάρετε στραβά απλά είναι η γνώμη μου και μόνο.
    Λοιπόν εγώ πιστεύω ότι ο κάθε άνθρωπος πρέπει να βρεί και την κατάλληλη πολεμική τέχνη ή άθλημα που να του ταιριάζει και ότι δεν πιστέυω ότι κάποια τέχνη είναι καλύτερη απο τι άλλες,πιστεύω ότι παίζει σημαντικό ρόλο το πόσο καλός είναι αυτός που θα την κάνει.Η κάθε πολεμική τέχνη έχει και κάτι το ξεχωριστό και θέλει σεβασμό από όλους για όλες τις πολεμικές τέχνες είτε είναι πολεμική τέχνη είτε είναι άθλημα.Όσον αφορά το άθλημα μιάς και το ανέφερα βλέπω πολλούς που έχει τύχει να μιλήσω ότι π.χ το ταεκβοντο που το θεωρούν άθλημα το έχουν και υποτιμήσει σαν πολεμική
    τέχνη.Δεν είναι έτσι τα πράματα και όποιος το λέει αυτό πιθανόν δεν έχει κάνει ταεκβοντο γι αυτό.
    Τώρα στο θέμα προστασίας πιστεύω ότι το kick boxing με το mai tai είναι οι τέχνες που μπορείς να προστατευτείς σε πολύ πιο σύντομο χρόνο από τις άλλες αλλά και αυτές έχουν τις ατέλειές τους.
    Τώρα για μένα το καλύτερο είναι ταεκβοντο σε μικρή ηλικία ώστε να αποκτήσεις πολύ καλή φυσική κατάσταση τεράστια έκρηξη δύναμη και τεχνική σε λακτίσματα,
    kich boxing η mai tai για προστασία σε κανονική απόσταση μάχης
    wing chun σε κοντινή απόσταση μάχης
    bjj για έδαφος το οποίο είναι και πολύ δύσκολο αλλά και πολύ καλό γιατί μην ξεχνάμε οι ποιό πολλές μάχες καταλήγουν στο έδαφος.
    και krav maga η hapkido για κλειδώματα χεριών.
    το κάθε ένα έχει και το καλό του και ειδικεύεται στην τεχνική του,τώρα θα με πεί κάποιος πόσα χρόνια πρέπει να κάνω για να τα μάθω όλα αυτά εεε αυτό είναι ενα ζήτημα,προσωπικά πιστεύω ότι
    ένας ο οποίος έχει καλές βάσεις απο μικρός και το έχει κι όλας γιατί όπως σας είπα και στην αρχή δεν μπορούν όλοι,εφόσον έχει τελειοποιήσει μία τέχνη απο 2 χρονάκια σε κάθε μια είναι πολύ καλά.
    Αυτά απο μένα γράφω και πρώτη φορά και συγνώμη αν σας ζάλισα.

  12. #42
    Senior Bodybuilder KOSTASFIT's Avatar
    Join Date
    10-09-08
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,689

    Default

    Quote Originally Posted by Dallaspower View Post
    μαγκες εγω αρχισα απο κουνγκ φου αλλα δε το πηγαινα και τοσο ηταν πολυ φιλοσοφια και ιστορια ετσι ειπα να παω σε κατι πιο αθλητικο οπως το κικ αλλα το καλο ειναι πως εκτος απο τα κλοτσομπουνια του κικ ξερω και αγκωνες,γονατα,πως να ριξω τον αντιπαλο κατω,χτυπηματα σε γονατα,κλειδα-ωμο,λαιμο κλπ απο το κουνγκ φου,που ειναι τεχνη και αθλημα...
    ανετα θα μαθαινα και μαι ται αν ειχα την ευκαιρια γιαυτο και το ψηφισα
    κατι τελευταιο στο δρομο δεν υπαρχουνε κανονες εγω οπου με περνει παιζω μπουνιες οπου δε με σηκωνει κανω το λαλακα και φευγω και το καλυτερο ειναι να κουβαλατε πχ ενα σουγια σε περιπτωση που δεν υπαρχει αλλη λυση ...
    καλυτερα δυο χρονια φυλακη παρα δυο μετρα γη
    Τετοιες συμβουλες θα δινεις και στα παιδια σου αυριο-μεθαυριο?
    Ο αδερφος μου ειναι φυλακας σε φυλακες.Ξερεις ΠΟΣΟΙ (φταινε δε φταινε) ειναι μεσα και βλεπουν εξω οι οποιοι εχουν την ιδια ιδεολογια με 'σενα?
    TRAIN INSANE OR REMAIN THE SAME...

  13. #43
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Quote Originally Posted by Slack `N Track View Post
    Ο "δρομος" δεν υπακουει σε κανονες, ορια, τυπικοτητες. Δυστυχως παρα πολλοι πρωταθλητες με διεθνης διακρισεις σε διαφορες Π/Τ κοιτανε την ριζα ραδικιων, βρισκοντε στην φυλακη, ζουν με καποια μονιμη αναπηρια, επειδη τους εφαγε ο "δρομος" και η γνωστη τους (αρρωστη) νταιλιδικη νοοτροπια.

    Η ενασχοληση με την οποιαδηποτε Π/Τ, μαχητικο αθλημα, η οπως αλλιως θα επρεπε (κατα την αποψη του καθε ενος) να ονομαστει, θα πρεπει να γινετε ΠΑΝΤΑ με συνεση, σοβαροτητα και ταπεινοτητα.

    Ο γνωστης μιας Π/Τ, δεν υπερτερει εναντι ενος οποιουδηποτε, αλλα εχει μια μεγαλη ευθηνη (ηθικη και ουσιαστικη) να αποτρεπει το δυνατον τοσο τον εαυτο του οσο και τον περιγυρο του, την οποιαδηποτε εμπλοκη σε φασαρια.

    Η διαπιστωση μου απο την επαφη μου στο χωρο αυτο και ειδικοτερα στο Κrav Maga (G2), ειναι οτι σε εναν "πολεμο" σπανια υπαρχουν μηδαμινες απωλειες απο τις εμπλεκομενες πλευρες.
    Για να προλαβω μερικες σκεψεις, θα ξεκαθαρισω οτι δεν αναφερομε σε τακτικες αιφνιδιασμου, η σε ανισες εκ των πραγματων καταστασεις, αλλα σε επι ισης οροις μαχες.

    Τα εξαρθρωμενα/σπασμενα δαχτυλα, ειναι λεπτομερειες που θα επρεπε να μας απασχολουν ελαχιστα μπροστα σε αλλα πολυ ποιο δυσσαρεστα πραγματα, που μπορει να οδηγησουν ενα καλογυμνασμενο σωμα υπο την λανθασμενη κριση & θολωμενη κατασταση του νου, να κανει.

    Την "κακια ωρα" ωρα, κλεινοντας την παρενθεση που ανοιξα, την δημιουργουμε εμεις οι ιδιοι, ειναι στο χερι μας να κανουμε σωστες επιλογες και να αποφυγουμε μια εμπλοκη (στο μετρο του δυνατου).

    Οι νεοτεροι που ξεκινανε την ενασχοληση τους με τον κοσμο αυτο, δυστυχως βλεποντας διαφορες ταινιες η καποιες UFC/MMA αρενες, ενθουσιαζοντε και παρασσυροντε.

    Εγω το μονο που θα ηθελα να πω ειναι απλα οτι πρεπει να προσεχουμε ολοι, ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.


    "Δύναμη χωρίς σοφία είναι καταδικασμένη να αποτύχει"


    (δεν θυμαμε ποιος το ειπε...)

    Καλες γιορτες, καλα Χριστουγεννα.
    Corrected....
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  14. #44
    Junior Bodybuilder virbas's Avatar
    Join Date
    21-12-11
    Location
    ΔΡΑΜΑ
    Posts
    173

    Default

    Δεν παιζουμε με κατι που μπορει να στερησει την ζωη ενος αλλου....Δεν θα τον κανεις να καταλαβει το λαθος του με το να τον μαχαιρωσεις ...>Τεσπα αστε αυτην την συζητηση ειναι σε λαθος τοπικ

  15. #45
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Quote Originally Posted by virbas View Post
    Ρε πανε τα παλια ....Παλια ειχε παλικαρια με αρχειδια τωρα ο καθε μαλακας που εχει ενα σιδερικο νομιζει ειναι μαγκας....Μια φορα μου ετυχε να μαλωσω με τετοιο μαλακα και καλα που δν ηξερε και να το χρησιμοποιει αλλιως θα εβλεπα ραδικια....Κουστα80 οι πιο πολοι κυκλοφορουν με μαχαιρια πλεον γιατι δεν βασιζονται στον εαυτο τους και βασιζονται σε αυτο χωρις να ξερει τη συνεπειες θα εχει ...Νομιζουν η ζωες ειναι παιχνιδια ..
    Οχι δεν κυκλοφορουν οι πιο πολλοι με μαχαιρια.Το αμφισβητω.Που ζεις εσυ,που οι πιο πολλοι κυκλοφορουν με μαχαιρια?Να ειναι 1% το ποσοστο αυτων που λες,οχι παραπανω.
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  16. #46
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Quote Originally Posted by XristosBone View Post
    νομιζεις στις μερες μας ντρεπονται να βγαζουν μαχαιρι?
    Που κολλαει αυτο αγορι μου?
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  17. #47
    Junior Bodybuilder virbas's Avatar
    Join Date
    21-12-11
    Location
    ΔΡΑΜΑ
    Posts
    173

    Default

    Καλα ζησε εσυ εκει που ζεις και ασε εμενα να ζω στο διαστημα ...Οταν λεμε κυκλοφορουν με μαχαιρια νομιζεις οτι θα στα δειξουν κιολας???Αμα μαλωσετε θα γινει αυτο και τοτε θα με θυμηθεις....Οι πιο πολλοι κουβαλαν μαχαιρια και αρκετοι και πιστολια τα οποια εχουν στο αμαξι εξερωντας τα ροπαλα ..... Εγω μενω σε μια φυσιολογικη πολη με φυσιολογικουσ ανθρωπους ..Το οτι καποιος κουβαλαει οπλο δν τον κανει κατευθειαν κακοποιο απλα μπορει να το εχει για ασφαλεια .Το θεμα ειναι οτι μετρικοι οταν πινουν ειναι μαλακες με Μ κεφαλαιο και τα βγαζουν

  18. #48
    Pumping Iron kostastripoli's Avatar
    Join Date
    17-09-10
    Location
    Τρίπολη Αρκαδίας
    Posts
    658

    Default

    MMA και τα μυαλά στο μπλέντερ...!
    Go HARD or Go HOME!

    No PAIN No GAIN!

  19. #49
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Φιλε Virbas μαλλον κανεις με παρακμιακους παρεα γιατι καθε μερα που λογω επαγγελματος συναλλασομαι με 100αδες ανθρωπους,ΔΕΝ κουβαλαει κανεις μαχαιρι.Μαχαιρι κουβαλαν κατι γυφταρια,πακιστανοι και επιδοξοι ληστες.Με αυτους δεν κανω παρεα,δεν εχω συναλλαγες και δεν προκειται να μου πειραξουν την κοπελα στο κλαμπ.Σε αυτες τις περιπτωσεις υπαρχουν οι περισσοτερες πιθανοτητες να γινει καυγας εκτος κι αν εισαι απο αυτους τους ψευτο νταηδες που βγαινουν εξω στα μαγαζια με σκοπο να πλακωθουν και αγριοκοιτουν χωρις λογο,ενοχλουν,σπρωχνουν και βριζουν.Αλλα ακομα και τοτε δεν εχει βγει μαχαιρι στην πολη μου.Θεσσαλονικη που ζουσα 9 χρονια τα ιδια.Αθηνα δεν ξερω αλλα απο κολλητους δεν εχω ακουσει ακομα να γινεται καυγας και να βγαινει μαχαιρι.Ο μεσος ανθρωπος δεν κουβαλαει μαχαιρι και στο λεω εγω που δουλευα νυχτα και εχω αναμιχθει σε καυγαδες λογω ασφαλειας του μαγαζιου.
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  20. #50
    Junior Bodybuilder XristosBone's Avatar
    Join Date
    18-12-11
    Posts
    152

    Default

    Quote Originally Posted by virbas View Post
    Καλα ζησε εσυ εκει που ζεις και ασε εμενα να ζω στο διαστημα ...Οταν λεμε κυκλοφορουν με μαχαιρια νομιζεις οτι θα στα δειξουν κιολας???Αμα μαλωσετε θα γινει αυτο και τοτε θα με θυμηθεις....Οι πιο πολλοι κουβαλαν μαχαιρια και αρκετοι και πιστολια τα οποια εχουν στο αμαξι εξερωντας τα ροπαλα ..... Εγω μενω σε μια φυσιολογικη πολη με φυσιολογικουσ ανθρωπους ..Το οτι καποιος κουβαλαει οπλο δν τον κανει κατευθειαν κακοποιο απλα μπορει να το εχει για ασφαλεια .Το θεμα ειναι οτι μετρικοι οταν πινουν ειναι μαλακες με Μ κεφαλαιο και τα βγαζουν
    +1
    ...

  21. #51
    Pumping Iron
    Join Date
    02-06-11
    Location
    Heraklion,Crete
    Posts
    279

    Default

    εγω εχω ασχοληθεί με το kick boxing 2,5 χρονια λίγο παραπάνω και ένα χρόνο wing chun μαζί με ρόπαλα μαχαίρια.Στην προπόνηση wing chun o δάσκαλος δεν μας κάνει wing chun κάθε αυτό αλλα μαζί με street fighting για αυτοάμυνα.Επίσης έχω δοκιμάσει για λίγο βέβαια το μυαι ται.
    Η γνώμη μου είναι οτι δεν υπάρχει καλύτερη πολεμική τέχνη αλλα είναι στον καθένα τι του ταιριάζει και τι του αρέσει.Ξέρω παιδιά που κάνουν kicκ και δεν πιάνονται.Εμένα προσωπικά μου αρέσει το wing chun για αυτοάμυνα διότι σε κοντινή απόσταση δεν έχω δει κατι πιο αποτελεσματικό.Επισης δεν παίζει ρόλο σχεδόν καθόλου η δύναμη αλλα η τεχνική και το πόσο κλειστός είσαι.Δηλαδή ακόμα και μια γυναίκα που φυσικά είναι πιο αδύναμη απο έναν άντρα μπορεί να αμυνθεί
    Τέλος τις πολεμικές τέχνες και τα συγκεκριμένα αθλήματα δεν τα μαθαίνουμε για να δέρνουμε,αλλα επειδή μας αρέσεουν,μαθαίνουμε αυτοάμυνα,εκτονόνομαστε και γυμνάζουμε το σωμα μας και το πνεύμα μας

  22. #52
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    25-11-11
    Posts
    128

    Default

    παιδια για να μη νομιζετε πως ειμαι κανας ψυχακιας τρελος που δερνει και κυκλοφορει με μαχαιρι δεν ειπα πουθενα οτι προκειτε να ακουμπησω ανθρωπο με μαχαιρι για να σκοτωσω η να επιτεθω πανω στα νευρα μου... Ειδικα ενα παληκαρι που ειπε πιο πανω πως με το ποτο τα πραγματα ξεφευγουν συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΟΣ
    kusta80 επισης λες Μαχαιρι κουβαλαν κατι γυφταρια,πακιστανοι και επιδοξοι ληστες... καθε ΒΡΑΔΥ που γυρναω στο κωλοχωρι μου τετοιους βλεπω να αγριοκοιτανε και να μου λενε χριστοπαναγιες στο δρομο γιατι ειναι πιο πολλοι και δε φοβουνται κανεναν δε τσακωνομαι γιατι θα με σφαξουν κανω πως δεν ακουω ...σε ενα χωργιουδακι με 1000 κατοικους που οι 200 ειναι γυφταρια,πακιστανοι και που το χορτο παιζει παντου γιατι ειμαστε ξεχασμενοι απτην αστυνομια τι περιμενετε να κυκλοφορω χωρις οπλο??? και λεω οπλο γιατι αργοτερα θελω να βγαλω και αδεια οπλοφοριας... δεν ειμαι κανας κομπλεξακιας που οπλοφορει και το παιζει μαγκας και χωρις το φονικο του οπλο χανει το αντριλικι του
    οσο για τους καυγαδες ποιος απο σας δεν εχει παιξει ποτε μπουνιες στα 15 του??????????????????
    τελοσπαντον αν φανηκα ασχημος χαρακτηρας απτο προηγουμενο ποστ μου σας το λεω δεν ειμαι καθολου ετσι

  23. #53
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    25-11-11
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by kusta80 View Post
    Οχι δεν κυκλοφορουν οι πιο πολλοι με μαχαιρια.Το αμφισβητω.Που ζεις εσυ,που οι πιο πολλοι κυκλοφορουν με μαχαιρια?Να ειναι 1% το ποσοστο αυτων που λες,οχι παραπανω.
    δε θελω να σου παω κοντρα και δε ξερω που μενεις και εργαζεσε kusta80 αλλα εκει που ζω εγω με αυτα που εχω δει και που ακουω συνεχεια εχω καταλαβει πως πολλοι εχουν οπλα μαζι τους χωρις να τα δειχνουν σιγουρα οχι μονο το 1% στο χωριο που ζω σε ολα τα αμαξια υπαρχει ροπαλο ή στιλιαρι και πολλοι κυκλοφορουν με μαχαιρι(ξερω και περιστατικο που μανα φιλου μου εβγαλε μαχαιρι οταν την απηλησε ενας παλιανθρωπος και οι ρολοι αντιστρεφτηκαν κανονικοτατα!!!) οσο για ελεγχους ας πιασουν πρωτα τους παρακμιακους που λες και συ και μετα ας κανουν τυχαιους ελεγχους σε ατομα οπως εγω και αλλοι που οπλοφορουν λογο καποιον καταστασεων

  24. #54
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Φιλε Dallaspower δεν μπορουσα να φανταστω οτι σε χωριο που λες οτι ζεις γινονται τετοια πραγματα.Στο χωριο του πατερα μου αλλα και σε αλλα χωρια που πηγαινω για δουλεια τετοια πραγματα δεν εχω δει.μαλλον ειναι ιδιαζουσα περιπτωση το χωριο σου και το δεχομαι.Σε αυτη την περιπτωση που αναφερεις και μονο σε αυτη θα κουβαλουσα και γω κατι μαζι αλλα παλι οχι μαχαιρι.Οπως ειπα,αν σε τυχαιο ελεγχο σε βρει η αστυνομια μαχαιρι,τελειωσες με το ποινικο σου μητρωο για παντα.Δεν ξερω τις συνθηκες αλλα θα σκεφτομουν κατι που δεν λογιζεται για οπλο.
    Μπρελοκ που μπορει να ειναι λιγο μυτερο μπροστα,ακομα και μαγκουρα μου ερχονται προχειρα στο μυαλο.Παντως εδω που ζω εγω,Λαρισα,ισχυουν αυτα που ειπα στο προηγουμενο ποστ μου.Ισως λογω της αστυνομευσης,ισως λογω της καλλιεργιας των ανθρωπων και της ελλειψης συμμοριων απο τις κοινωνικες ομαδες που προανεφερα να εξηγειται αυτο που σου λεω.καλη τυχη εκει που ζεις παντως και προσοχη!
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  25. #55
    Junior Bodybuilder XristosBone's Avatar
    Join Date
    18-12-11
    Posts
    152

    Default

    Quote Originally Posted by kusta80 View Post
    Φιλε Dallaspower δεν μπορουσα να φανταστω οτι σε χωριο που λες οτι ζεις γινονται τετοια πραγματα.Στο χωριο του πατερα μου αλλα και σε αλλα χωρια που πηγαινω για δουλεια τετοια πραγματα δεν εχω δει.μαλλον ειναι ιδιαζουσα περιπτωση το χωριο σου και το δεχομαι.Σε αυτη την περιπτωση που αναφερεις και μονο σε αυτη θα κουβαλουσα και γω κατι μαζι αλλα παλι οχι μαχαιρι.Οπως ειπα,αν σε τυχαιο ελεγχο σε βρει η αστυνομια μαχαιρι,τελειωσες με το ποινικο σου μητρωο για παντα.Δεν ξερω τις συνθηκες αλλα θα σκεφτομουν κατι που δεν λογιζεται για οπλο.
    Μπρελοκ που μπορει να ειναι λιγο μυτερο μπροστα,ακομα και μαγκουρα μου ερχονται προχειρα στο μυαλο.Παντως εδω που ζω εγω,Λαρισα,ισχυουν αυτα που ειπα στο προηγουμενο ποστ μου.Ισως λογω της αστυνομευσης,ισως λογω της καλλιεργιας των ανθρωπων και της ελλειψης συμμοριων απο τις κοινωνικες ομαδες που προανεφερα να εξηγειται αυτο που σου λεω.καλη τυχη εκει που ζεις παντως και προσοχη!
    μια μερα που μου ρθε ενας πρεζακιας ειχε ψαλιδι! (εξυπνο πρεζακι)

  26. #56
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    25-11-11
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by kusta80 View Post
    Φιλε Dallaspower δεν μπορουσα να φανταστω οτι σε χωριο που λες οτι ζεις γινονται τετοια πραγματα.Στο χωριο του πατερα μου αλλα και σε αλλα χωρια που πηγαινω για δουλεια τετοια πραγματα δεν εχω δει.μαλλον ειναι ιδιαζουσα περιπτωση το χωριο σου και το δεχομαι.Σε αυτη την περιπτωση που αναφερεις και μονο σε αυτη θα κουβαλουσα και γω κατι μαζι αλλα παλι οχι μαχαιρι.Οπως ειπα,αν σε τυχαιο ελεγχο σε βρει η αστυνομια μαχαιρι,τελειωσες με το ποινικο σου μητρωο για παντα.Δεν ξερω τις συνθηκες αλλα θα σκεφτομουν κατι που δεν λογιζεται για οπλο.
    Μπρελοκ που μπορει να ειναι λιγο μυτερο μπροστα,ακομα και μαγκουρα μου ερχονται προχειρα στο μυαλο.Παντως εδω που ζω εγω,Λαρισα,ισχυουν αυτα που ειπα στο προηγουμενο ποστ μου.Ισως λογω της αστυνομευσης,ισως λογω της καλλιεργιας των ανθρωπων και της ελλειψης συμμοριων απο τις κοινωνικες ομαδες που προανεφερα να εξηγειται αυτο που σου λεω.καλη τυχη εκει που ζεις παντως και προσοχη!
    τα ξερω ολα αυτα με την αστυνομια και τους ελεγχους και φοβαμε αρκετα μη με σταματησουν με το σκουτερακι που παω στη πολη για κικ δε θελει πολυ για να με ψαξουνε αν με σταματησουν πουθενα... παντως αυτα με τα ''οπλα'' του στυλ μαγκουρα μπρελοκ κλειδια ειναι πολυ καλες ιδεες και ολοι οι παππουδες εδω ''οπλοφορουν'' μια μαγκουρα... αν ειναι ξεχωριστη περιπτωση το χωριο μου δε ξερω ισως που ειναι λιγο ορεινο,βανε που εχει 30 λεπτα αποσταση απο τη πιο κοντινη πολη,λιγο οι κλασικοι ελληνικοι κωλοδρομοι που να πατησει μπατσος εδω δε πα να πιει υσηχος το φραπεδακι του καλυτερα .Επομενο ειναι με τοση ελευθερια να γινονται διαφορα και δεν ειναι το μονο χωριο που ειναι ετσι
    Last edited by Dallaspower; 06-01-12 at 17:27.

  27. #57
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Ενα βιντεο για αυτο που ελεγα οτι ΔΕΝ πρεπει να ριχνουμε γροθιες στο δρομο.
    http://www.youtube.com/watch?v=XrN3-...eature=related
    Θα βρειτε παρα πολλα παρομοια βιντεο στο νετ και αν ο δασκαλος σας,δεν σας εχει μιλησει γι'αυτο,ρωτηστε τον.
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  28. #58
    Bodybuilding Newbie Το μουγκρί's Avatar
    Join Date
    01-01-12
    Posts
    22

    Default

    muay thai...τα πιο φονικα χτυπηματα με αγκώνες και γόνατα

  29. #59
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    31-01-12
    Posts
    6

    Default

    γνωμη μου.. για τον καθε ανθρωπο στον κοσμο υπαρχει και μια τεχνη..εγω ασχολουμαι ελαχιστα με το κικ μποξ..οποτε αλλο κικ μποξ ξερω εγω αλλο ο κωτας αλλο ο νικος αλλο ο μιχαλης..οποτε η ερωτηση ποια τεχνη ειναι η καλυτερη ισως δεν ειναι τοσο ορθη..αν απαντουσα ομως γενικα θα ελεγα οτι η πιο ολοκληρωμενη τεχνη ειναι το jeet kune do αφου εχει μεσα 26 τεχνες αν δεν κανω λαθος και εκτος αυτου ειναι τεχνικες φτιαγμενες να χρησιμοποιηθουν στον δρομο..γενικοτερα οι ανατολικες τεχνες ειναι πολυ αποτελεσματικες οπως wing chun , kung fu..το μαι ται ειναι πολυ πολυ βιαιο αθλημα αλλα ειναι πολυ κατωτερο των προαναφερθεντων..οποτε JKD!!

  30. #60
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-01-12
    Location
    athens
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by kusta80 View Post
    Virbas με ολο το σεβασμο θα εκφερω την αποψη μου και αυτη ειναι οτι δεν εχεις πολλη πειρα απο δρομο.Τα δακτυλα σπανε για την πλακα φιλε αν χτυπησεις σαγονι ή κροταφο ή ακομα χειροτερα κρανιο.Χτυπα για δοκιμη μια πορτα ξυλινη μασιφ που εχει λιγοτερη αντοχη απο το σαγονι ή το κρανιο και ελα να μου πεις(ΑΝ μπορεις βεβαια να γραψεις).Απο γροθια στο δρομο ειχα στο γυψο το χερι ενα μηνα..
    χαχα δοκιμασμένο και με μεγάλη επιτυχία μπορώ να πω! εχω σπάσει κόκαλο απο μπουνιά σε ντουλάπα!!!!!!
    πάντως πέρα από πλακα σπάνε άνετα δάκτυλα και γενικα ολα τα μικρα κόκαλα που έχουν πολες αρθρώσεις!!

    δεν εχω την φοτο απ την ακτινογραφία να την ανεβάσω γαμώτο!!!


 
Page 2 of 10 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Whey και Καζεϊνη Μεταπροπονητικά - Ποιά Αυξάνει Την Πρωτεϊνοσυνθεση Περισσότερο?
    By Musclemar in forum Επιστημονική Και Ερευνητική Προσέγγιση Bodybuilding
    Replies: 18
    Last Post: 20-03-13, 00:53
  2. Πολεμικες Τεχνες
    By bloodcorer in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 31
    Last Post: 15-05-09, 23:41
  3. Βάρη και πολεμικές τέχνες
    By vassilis in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 0
    Last Post: 11-08-06, 20:25

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •