Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Bodybuilder virbas's Avatar
    Join Date
    21-12-11
    Location
    ΔΡΑΜΑ
    Posts
    173

    Default Δίλημμα Στην Επιλογή Πρωτείνης

    Λοιπον πηρα το θαρρος να ρωτησω για ενα προβλημα που εχω ....Παιρνω εδω και καιρο την Nutrex Research Muscle Black Infusion που μου συστησε ο καταστηματαρχης γτ μου ειπε οτι εχει διαφορετικες πρωτεινες μεσα και δρα μεχρι 3 ωρες μετα την προπονηση .... Ενας αλλος με ειπε Για την Dorian Yates-TEMPRO ....Και αυτος με ειπε το ιδιο κανει και αυτη και ειναι τοπ τοπ ... Μπορειτε να με βοηθησετε Στην επιλογη μια απο τις 2 και αν εχετε μια καλυτερη και απο τις 2 καλοδεχουμενη ....

  2. #2
    Bodybuilding Newbie Jim95's Avatar
    Join Date
    16-12-11
    Location
    Heraklion,Crete
    Posts
    41

    Default

    πάρε μια whey πρωτείνη αυτή που σου αρέσει ,όλες σχεδόν ίδιες είναι,αλλα η Muscle Black Infusion πιο πολύ είναι σαν meal replacement,παντοσ απο αυτεσ της 2 θα επερνα τιν TEMPRO

  3. #3
    Junior Bodybuilder virbas's Avatar
    Join Date
    21-12-11
    Location
    ΔΡΑΜΑ
    Posts
    173

    Default

    Kοιτα μου ειπε οτι για ογκο πιο καλες ειναι οι αργεις αποροφησεως γτ διαρκουν ωρα ενω η whey μονο 45 λεπτα

  4. #4
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    φιλε καπου ψαξε καλυτερα το θεμα γιατι σε συχιζουν...πρωτεινη αργης απορροφησης (καζεινη) καλα ειναι να την παιρνεις πριν τον υπνο γιατι εκει ο οργανισμος σου μενει αρκετη ωρα χωρις πρωτεινη.αν τωρα η διατροφη σου μεσα στην μερα ειναι χωρισμενη ανα τακτα χρονικα διαστηματα(π.χ καθε 3 ωρες) την καζεινη να την χρησιμοποιας μονο πριν τον υπνο. για μετα τη γυμναστικη αν παιρνεις πρωτεινη τοτε κανονησε να ειναι μια whey γιατι τοτε ο οργανισμος μας θελεις πρωτεινη ταχειας απορροφησης αν θες να το πεις και ετσι μαζι φυσικα με τον αναλογο υδατανθρακα.

    ψαξε το λιγο μονος σου και ασε αυτα τα περι ογκου και αργης απορροφησης και βλακειες.
    υπαρχουν πολλα αρθα στο forum και εδω θα ενημερωθεις σωστα φιλε
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  5. #5
    Junior Bodybuilder mallias's Avatar
    Join Date
    17-12-10
    Posts
    170

    Default

    Quote Originally Posted by virbas View Post
    Kοιτα μου ειπε οτι για ογκο πιο καλες ειναι οι αργεις αποροφησεως γτ διαρκουν ωρα ενω η whey μονο 45 λεπτα
    Καλα αυτο που σου ειπε δεν στέκει,αν δεν φας σωστα με τις σκονες μονο δεν προκειτε να 'μεγαλωσεις' ποτε...Για μενα αυτο που μπορει να χρειαζεσαι ειναι μια whey μετα την προπονηση(για οικονομία χρονου περισσότερο) κ αν θες κατι για πιο αργη απορρόφηση(καζεινη) π.χ. το βραδυ οπως ειπε κ ο Λεο,φαε ενα γιαουρτακι ή ενα cottage.Τωρα αν αποφασίσεις να παρεις μια απο της 2 παρε την πιο φθηνη...

  6. #6
    Senior Bodybuilder KOSTASFIT's Avatar
    Join Date
    11-09-08
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,689

    Default

    Quote Originally Posted by virbas View Post
    Λοιπον πηρα το θαρρος να ρωτησω για ενα προβλημα που εχω ....Παιρνω εδω και καιρο την Nutrex Research Muscle Black Infusion που μου συστησε ο καταστηματαρχης γτ μου ειπε οτι εχει διαφορετικες πρωτεινες μεσα και δρα μεχρι 3 ωρες μετα την προπονηση .... Ενας αλλος με ειπε Για την Dorian Yates-TEMPRO ....Και αυτος με ειπε το ιδιο κανει και αυτη και ειναι τοπ τοπ ... Μπορειτε να με βοηθησετε Στην επιλογη μια απο τις 2 και αν εχετε μια καλυτερη και απο τις 2 καλοδεχουμενη ....
    Χρησημιποιησε το "search" και θα σου βγαλει ενα καρο σχετικα τοπικ.
    TRAIN INSANE OR REMAIN THE SAME...

  7. #7

    Default

    Μην ακους τους πωλειτες.Κανε μια μικρη ερευνα για το ποια ηδη πρωτεινης υπαρχουν και που ωφελουν το καθενα και αποφασσε αναλογα με τισ αναγκες σου.

  8. #8
    Junior Bodybuilder virbas's Avatar
    Join Date
    21-12-11
    Location
    ΔΡΑΜΑ
    Posts
    173

    Default

    Κοιτα αμα ειχα μπολικα λεφτα θα επαιρνα οτι ηθελα αλλα τωρα προσπαθω να βρω κατι πιο αποτελεσματικο και οικονομικο

  9. #9
    Junior Bodybuilder nikos nikos's Avatar
    Join Date
    26-07-11
    Posts
    159

    Default

    Αμα θες κατι αποτελεσματικο και οικονομικό πάρε για αρχή μια πρωτείνη "γρηγορής απορρόφησης" για μετά τη προπονήση και το πρωί μόλις ξυπνάς(whey isolate) ,άστις άλλες για πιο μετά.

    Οι σκόνες δεν θα σου δώσουν μεγάλους μυες και δυνατούς,η προπόνηση φτιάχνει σώμα και όχι οι σκόνες.Και καθόλου να μην πάρεις, οι μύες σου θα μεγαλώνουν αισθητά.Τώρα όταν πάρεις, μην σε μπερδεψουν οι δοσολογίες,δες μόνος σου πόσο χρειάζεσαι ή άλλιως πόσο σου λείπει απο την διατροφή σου.Προσωπικά μιλώντας μια δίκιλη τη βγάζω σε 3-4μήνες,ένω με τη δοσολογία που έχει,βγαίνει στο μήνα!

    όποτε το κόστος της πρωτείνης το ελέγχης και εσύ,όποτε μοίρασε τα χρήματα σου αναλογικά με την αξία κατανάλωσης/χρήματος.

  10. #10
    Junior Bodybuilder virbas's Avatar
    Join Date
    21-12-11
    Location
    ΔΡΑΜΑ
    Posts
    173

    Default

    φιλε μ νικου οι επιστημονες λενε οτι για καθε κιλο σωματος θες 2 με 2,5 γρ πρωτεινης για να εχεις ενα χ αποτελεσμα τωρα αμα δν κανεις καλες δοσεις τοτε δν πιστευω να δεις καποιο αποτελεσμα μετα αφου φτασεις το max που μπορεις...θεωρετικα ασ πουμε το συμπληρωμα σου δινει αυτρο που δν μπορεις να παρεις απο την καθημερινη σου ζωη για διαφορουσ λογουσ


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Δίλημμα Για Συμπλήρωμα - Αλλαγή Πρωτεϊνης
    By kostas_med13 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 03-08-11, 23:13
  2. Βοηθεία στην επιλογή πρωτείνης για αρχάριο
    By xania4ever in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 22
    Last Post: 07-09-08, 10:12
  3. Επιλογή Πρωτεινης
    By ttourt in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 24-02-06, 21:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •