Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Pumping Iron
    Join Date
    02-06-11
    Location
    Heraklion,Crete
    Posts
    279

    Default Γνώμες Για Πολυβιταμίνη & Συμπλήρωμα Πρωτείνης

    Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Μια και μου τελειώνει η πρωτείνη αποφάσησα να δοκιμάσω μια άλλη και πρώτη φορά να πάρω και πολυβιταμίνες

    Λοιπον απο πολυβιταμίνες σκέυτομαι να παραγγείλω την VITAKIC HARDCORE της Muscletech
    Απο πρωτεινη αν ξαναπάρω isolate που μάλλον θα πάρω σκεύτομαι την NITRO ISOLATE 65 (2.1lb) της Muscletech αλλιώς αν πάρω απλή πρωτείνη σκεύτομαι την NITROTECH PRO SERIES 4lb πάλι της Muscletech

    Τι γνώμη έχετε?

  2. #2
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-05-11
    Posts
    24

    Default

    εχω ακουσει οτι οι σουπραντιν ειναι πολυ καλεσ και τις βρισκεις και σε φαρμακειο...ενας φιλος που τισ περνει ειναι ευχαριστημενος....

  3. #3
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Αν και δεν πολυασχολουμαι με συμπληρωματα,εχω καλη γνωμη για τις vital plus Q10 πολυβιταμινες και για πρωτεινη θα σου ελεγα myofusion της gaspari nutrition,τη muscletech δε τη συμπαθω ,δεν θελω να επεκταθω στο γιατι επηδη εχει αναλυθει απειρες φορες...Παντως αν τρως σωστα δε σου χρειαζονται πολυβιταμινες ,οπως θα τις παρεις θα τις αποβαλεις κατευθειαν.

  4. #4
    Senior Bodybuilder giannis_84's Avatar
    Join Date
    04-10-09
    Location
    Greek bb Mecca
    Posts
    1,814

    Default

    Και γω ειμαι υπερ στο να δοκιμασεις καμια αλλη πρωτεϊνη, ετσι για αλλαγη πιο πολυ αμα βαρεθηκες την τωρινη σου (οι αλλαγες βοηθανε και ψυχολογικα καμια φορα..).Το ποια ακριβως δε θα προτεινω, η αποφαση δικη σου..Συμφωνω με το veggeto, αν τρως σωστα η πολυβιταμινη παει χαμενη..

  5. #5

    Default

    Εγώ συγκεκριμένα έχω εκτός διατροφής τα φρούτα ενώ απο λαχανικά περιλαμβάνω 2 σαλάτες στα 2 "μεγαλύτερα" γεύματα της ημέρας...Και για να είμαι καλλυμένος παίρνω μια αναβράζουσα πολυβιταμίνη VITASPER-ENERGY μαζί με το πρωινό..Ενώ από whey παίρνω της ON μονάχα ως μεταπροπονητικό μαζί με 2 μπανάνες ;)

  6. #6
    Pumping Iron boutsk's Avatar
    Join Date
    28-05-10
    Posts
    464

    Default

    Πρωτείνη gaspari myofusion. Καλή διαλυτότητα, κορυφαία γεύση. Για πολυβιταμίνη βρίσκω πολύ καλή και οικονομική αυτή http://www.iherb.com/Now-Foods-ADAM-...els/23364?at=0

  7. #7
    Pumping Iron
    Join Date
    02-06-11
    Location
    Heraklion,Crete
    Posts
    279

    Default

    πρώτα απο ολα παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Δευτερον ο κολλητός μου επειδή σε λίγες μέρες έχω γιορτή(Γιαννης) μου έκανε απο τώρα δώρο την isoflex isolate με 27 γραμμάρια ανα δόση.Την έχω ξαναχρησιμοποιήσει και γιαυτό το ήξερε.Αρα γιαυτό το μήνα είμαι καλημένος απο τον επόμενο μήνα θα δω.Ειμαι ανάμεσα σε αυτή που έγραψα στο πρώτο ποστ και σε αυτην που μου προτείνατε gaspari myofusion.Οσο για πολυβιταμίνη θα το ψάξω αλλα μου είπαν οτι αυτή της Muscletech είναι κορυφαία αλλα θα το ψάξω λίγο ακόμα.

    Τέλος οποιος θέλει να κάνει μια αλλαγή και θέλει isolate πρωτεινη η isoflex είναι κορυφαία.Καλη διαλυτότητα και η καλύτερη γεύση.Χαιρομαι οταν την πίνω.

  8. #8
    New Member
    Join Date
    21-05-09
    Location
    .
    Posts
    51

    Default

    Οσο για πολυβιταμίνη θα το ψάξω αλλα μου είπαν οτι αυτή της Muscletech είναι κορυφαία αλλα θα το ψάξω λίγο ακόμα.

    δεν νομιζω να δεις καμια διαφορα στο σωμα σου απο πολυβιταμινη

  9. #9
    New Member
    Join Date
    18-10-12
    Location
    brazil
    Posts
    64

    Default

    καλησπερα παιδια σχετικα με την πολυβιταμινη διαφορα μπορει να μην δει σωματικα αλλα σιγουρα βοηθαει στην προπονηση και το σημαντικοτερο γλιτωνεις τραυματισμους

  10. #10
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Quote Originally Posted by saolin View Post
    γλιτωνεις τραυματισμους
    me poio tropo?
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  11. #11
    New Member
    Join Date
    18-10-12
    Location
    brazil
    Posts
    64

    Default

    οταν μας λειπουν βιταμινες-μεταλλα κτλ. ο οργανισμος και ποσο μαλλον το μυικο μας σηστυμα καταπονειται με αποτελεσμα η ελλειψη βιταμινων να προκαλει τραυματισμους μιλαω απο προσωπικη εμπειρια ( 3 μηνες εκτος ) και απο τοτε παντα περνο πολιβιταμινες- γλουταμινη και 1 φορα το χρονο γλικοζαμινη-χονδροιτινη


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Anavite - Gaspari Nutrition Πολυβιταμίνη - Γνώμες;
    By Psilos23 in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 8
    Last Post: 06-06-10, 18:58
  2. Συμπλήρωμα πρωτεΐνης
    By xaris110 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 21
    Last Post: 24-07-08, 21:13
  3. συμπληρωμα πρωτεινης
    By alimpampas in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 04-07-08, 20:13

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •