Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 30 of 109
  1. #1
    New Member
    Join Date
    11-07-08
    Location
    .
    Posts
    59

    Default WheyPro80i - Ελληνικό Συμπλήρωμα Πρωτείνης

    Καλησπερα παιδια, σημερα παρελαβα την συγκεκριμενη πρωτεινη.
    παραθετω φωτογραφίες που τραβηξα με το κινητο μου και το βραδακι θα σας γραψω και εντυπωσεις.
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Kαλησπέρα φίλε!
    Καλοφάγωτη, περιμένουμε εντυπώσεις.

  3. #3
    Junior Bodybuilder Pwnageseason's Avatar
    Join Date
    16-08-11
    Posts
    172

    Default

    Σαν ασβέστης φαίνεται =p
    Think BIG Eat BIG Train BIG Get Big =)

  4. #4
    New Member
    Join Date
    27-07-06
    Location
    .
    Posts
    24

    Default

    Τουλάχιστον φαίνεται αξιοπρεπής στο θέμα της εμφάνισης...έχει και scoopάκι...
    Last edited by JohnN; 03-01-12 at 20:55.

  5. #5
    New Member
    Join Date
    08-06-11
    Location
    peristeri,athens
    Posts
    90

    Default

    και μια τιμούλα πέρα από τον σχολιασμό γευσης-διαλυτότητας θα ήταν ταμαμ.

  6. #6
    New Member
    Join Date
    11-07-08
    Location
    .
    Posts
    59

    Default

    γεια σας και παλι παιδια,λοιπον...
    1. Διαλυτότητα ( σε νερο) = 7/10 , την ανακατεψα σε ποτηρι με νερο με ενα κουταλι , οχι σε σεικερ, ακομα... Η πιο πολλη διαλυθηκε γρηγορα , επανω ομως
    σχηματιστηκε ενας αφρος μικρος σχετικα με αρκετα γρουμπαλακια ομως...
    2. Γεύση = 2/10, πραγματικα παιδια οποιος εχει εστω και λιγο προβλημα με την γευση γιδινου τυριου- γαλακτος δεν προκειτε να την πιει. μυριζει και εχει γευση
    τυριλας, χωρις καμια υπερβολη.
    3. ποιοτητα= 9,5/10 (υποθετοντας οτι ισχυουν ολα αυτα που την συνοδευουν.. )

    Η παραγκελια εγινε βραδυ 22/12 και μαλλον η εταιρια εκλεισε για χριστουγεννα και την παραγκελια την στηλανε συμφωνα με την αποδειξη αποστολης
    1/1/12 και στις 2/2/12 , μου την φερανε στο σπιτι μου απο τις ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ με αντικαταβολη , η χρεωση ηταν +2,5 ευρω.
    Η συσκευασια ειναι σχετικα καλη , θυμιζει συσκευασια απο χρωμα βεβαια αλλα ειναι γερη και ανοιγει ευκολα.
    Μεσα σε σακουλα παρα πολυ καλα αεροστεγως κλεισμενη η πρωτεινη και απο εξω της το σκουπ της.
    Η υφη της ειναι ιδια σχεδον με μαλακο αλευρι, πολυ μαλακη πουδρα.
    Η μυρωδια ειναι λες και μυριζεις γιδινο τυρι και η γευση το ιδιο... το θετικο ειναι οτι φαινεται πραγματικα αγνη! δηλαδη , το καταλαβαινεις οτι προερχεται απο
    τυρογαλα αιγοπροβειου γαλακτος και χωρις προσθετα, το θεμα ομως ειναι οτι το << παρακαταλαβαινεις>> !! θα δοκιμασω να βαλω αλλη φορα κακαο η κατι για να σπασει η γιδιλα..
    Γενικα, σχετικα καλη προσπαθεια απο ελληνικης μερια, και το σκουπ της το ειχε και πολυ γρηγορα ηρθε και η εταιρια που την παραγει ειναι πολυ μεγαλη και
    αξιοπιστη αποτε εισαι ( σχετικα παντα ) ησυχος για το τι πινεις.
    Η τιμη ειναι μετρια, 25 ευρω για 908 γρ.
    Τεραστιο μειονεκτικα η γευση της...
    Αυτα... οτι θελετε ρωτηστε με.
    Αντε , και καλη μας χρονια
    Last edited by leo; 03-01-12 at 20:08.

  7. #7
    Senior Bodybuilder giannis_84's Avatar
    Join Date
    04-10-09
    Location
    Greek bb Mecca
    Posts
    1,814

    Default

    2. Γεύση = 2/10, πραγματικα παιδια οποιος εχει εστω και λιγο προβλημα με την γευση γιδινου τυριου- γαλακτος δεν προκειτε να την πιει. μυριζει και εχει γευση
    τυριλας, χωρις καμια υπερβολη.

    Αφου γραφει απο πισω στο κουτι οτι "παραγεται και συσκευαζεται στον επαρχιακο ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ-ΤΡΙΚΑΛΩΝ"! Τι γευση περιμενες να χει? Λανσαρουν γευση τυρογαλου!!! Αστειευομαι παιδια, μην παρεξηγηθει κανας απο κεινα τα μερη.. Αξιολογη η προσπαθεια της εταιρειας και μακαρι να βελτιωθει...

  8. #8
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Η τιμή είναι κακή, η ποιότητα επίσης (10 γραμμάρια σάκχαρα και 10 γραμμάρια λιπαρά στα 100, εν τω μεταξύ 80 (πρωτεΐνη)+10 (υδατάνθρακα)+10 λιπαρά= 100, te fak, τίποτα άλλο δεν έχει;).
    Μπορείς να βρεις επώνυμη, ποιοτικότερη και φθηνότερη, ακόμα και στην Ελλάδα.

  9. #9
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    4gr λιπαρα εχει, αλλα δεν αλλαζει και πολλα... Θα εχει και πολλη λακτοζη. Τουλαχιστον να ηταν αγευστη, σε μακροχρονια χρηση δε θα αντεξει.
    Ετσι οπως φαινεται η συσκευασια νομιζα οτι ηταν 5κιλη. Ηταν και μια εταιρεια που εβγαζε πρωτεϊνη με high standards αλλα δεν πουλαγε retail, ελαχιστη παραγγελεια ηταν 700 κιλα, η ιδια μηπως ειναι; Αλλα νομιζω ηταν προς ηπειρο μερια.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  10. #10

    Default

    Κατα καιρους το παλευουν να βγαλουν ελληνικες πρωτεινες αλλα δεν εχουν ακομα βγαλει κατι αξιολογο.
    Να ειχαν τουλαχιστον καλυτερες τιμες...

  11. #11
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    169

    Default

    Την παράγγειλα κι εγώ σήμερα, αφού το έψαξα αρκετά και για πολλές μέρες για μια όσο πιό λιτή στα συστατικά της πρωτείνη ορρού και μάλιστα μιας και παραμένω οπαδός του αιγοπρόβειου γάλατος την προτίμησα. Στο εξωτερικό οι περισσότερες που βρήκα από κοινό γάλα έπαιζαν στα 18-25 ευρώ το κιλό άρα από άποψη τιμής θεωρείται μή ανταγωνιστική με τις περισσότερες επώνυμες. Όμως μια αντίστοιχη αγνή χωρίς άλλα συστατικά από κατσικίσιο γάλα (και η μοναδική που βρήκα) στο γνωστό αγγλικό site δημοπρασιών έχει 29.95 λίρες + 10.00 λίρες μεταφορικά για Ελλάδα για τα 460gr οπότε η εγχώρια αναλογικά είναι κατά πολύ φθηνότερή της.
    Ο λόγος που την προτίμησα και ας βγαίνει ακριβότερα από πολλές επώνυμες είναι ότι παράγεται από αιγοπρόβειο γάλα. Επίσης το ότι είναι εξαιρετικά απλή στα συστατικά της (από ότι γράφει τουλάχιστον) και στη διαδικασία παραγωγής της όπου παράγεται με μικροφιλτράρισμα, τα θεωρώ επίσης σημαντικά.
    Για τη γεύση, όσο πιό αγνή είναι τόσο το καλύτερο για μένα αφού με τα κατσικίσια γαλακτοκομικά όχι μόνο δεν έχω πρόβλημα αλλά τα λατρεύω! Προτιμώ να είναι άγλυκη και άγευστη και αν θέλω να προσθέσω κάτι.
    (Άν ήταν και συσκευασία κιλού ακόμη καλύτερα...).

  12. #12
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    169

    Default

    Σήμερα πρωί-πρωί ήρθε σε σακούλα των ταχυμεταφορών ΕΛΤΑ όπως τη φωτογραφία παραπάνω. Από ταχύτητα παράδοσης σκίζει. Επίσης από επικοινωνία άριστα, αφού μου έστειλαν mail με την παραγγελία μου αμέσως.
    Περισσότερα όταν τη δοκιμάσω.

  13. #13

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Δηλαδη, επειδή έχει κακή γεύση, μυρίζει τυρίλα, και το γράφει στα συστατικά, σημαίνει πως είναι "αγνή"? Δηλαδή δεν μπορεί να ισχύουν όλα τα παραπάνω χωρίς να είναι αγνή? Πχ τα ζώα των οποίων το γάλα επεξεργάζεται η εταιρεία αποκλείεται να είναι τιγκαρισμένα στις ορμόνες και να τρώνε μεταλλαγμένα? Για καμία πρωτεϊνη δεν μπορείς να ξέρεις, ειτε εξωτερικού είτε ντόπια. Οπότε, και παλι κοιτάς τιμή και χαρακτηριστικά. Πανάκριβη πρωτεϊνη και κατώτερη ποιοτικώς από τις περισσότερες που κυκλοφορούν στην αγορα.

  14. #14
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    169

    Default

    Απόψεις...

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by MikeNick View Post
    Απόψεις...
    Για ολα ομως εχει αποψη,ειναι ο φωτεινος παντογνωστης!

  16. #16

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Quote Originally Posted by MikeNick View Post
    Απόψεις...
    Εννοείται. Την δοκίμασες?

    edit: Αντώνη, το νιτρικό τελικά δούλεψε στην "προίκα"? ή τσάμπα το έπαιρνες τόσους μήνες?

    (http://www.bodybuilders.gr/forum/sho...084#post980084)
    Last edited by UltraModus; 13-03-12 at 11:01.

  17. #17

    Default

    Quote Originally Posted by UltraModus View Post
    Εννοείται. Την δοκίμασες?

    edit: Αντώνη, το νιτρικό τελικά δούλεψε στην "προίκα"? ή τσάμπα το έπαιρνες τόσους μήνες?
    Οχι ρε φιλε δεν εκανε τιποτα,κριμα που δεν ρωτησα εσενα πριν να μου δωσεις τα φωτα σου αφου τα ξερεις ολα!

  18. #18
    New Member
    Join Date
    13-02-12
    Posts
    35

    Default

    Την ανακάλυψα κι εγώ πρόσφατα την συγκεκριμένη πρωτείνη και θα ήθελα να την δοκιμάσω, περιμένω γνώμες από αυτούς που την δοκιμάσανε. Μερικά χαρακτηριστικά που βρήκα....


    3.JPG 4.JPG
    Last edited by [Kostas]; 19-03-12 at 17:52.

  19. #19
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    169

    Default

    Quote Originally Posted by [Kostas] View Post
    Την ανακάλυψα κι εγώ πρόσφατα την συγκεκριμένη πρωτείνη και θα ήθελα να την δοκιμάσω, περιμένω γνώμες από αυτούς που την δοκιμάσανε. Μερικά χαρακτηριστικά που βρήκα....


    3.JPG 4.JPG
    Περιμένω να τελειώσει η προηγούμενη (άλλης εταιρίας) οπότε προς το παρόν δεν έχω γνώμη επί γεύσης κλπ.
    Πάντως σε e-mail που έστειλα στην εταιρία με 2 ερωτήματα για την πρωτείνη, μου απάντησαν ευγενικά μετά από 3-4 μέρες και μου ζήτησαν και συγνώμη για την καθυστέρηση.

  20. #20
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    169

    Default

    Σήμερα την άνοιξα και τη δοκίμασα μέσα σε γάλα 1,5% λιπαρά. Η γεύση λοιπόν μέσα σε γάλα είναι (περίπου) λίγο πιό ελαφριά από το κατσικίσιο γάλα "ΟΛΥΜΠΟΣ". Αγοράστε ένα και πιείτε το για να καταλάβετε.
    Άν έχετε συνηθίσει σε βανίλιες, μπανάνες και σοκολάτες θα απογοητευτείτε. Άν από την άλλη δεν σας απασχολεί η γεύση και τα πάτε καλά με τα διάφορα κατσικίσια όπως εγώ, θα την πιείτε άνετα. Προσωπικά όπως έχω ξαναγράψει την προτιμώ ώς έχει και άμα θέλω προσθέτω καμιά μπανάνα ή κακάο, και αν ισχύουν αυτά που λέει το κουτί ότι δηλ. είναι αγνή και περιέχει μόνο την πρωτείνη από αιγοπρόβειο γάλα και λίγη λεκιθίνη σόγιας για τη διαλυτότητα, τότε για μένα περίφημα. Θα την προτιμώ σίγουρα από δώ και στο εξής.
    Ά, και διαλυτότητα περίπου όπως οι συνηθισμένες. Με ένα κουταλάκι σε ένα λεπτό ανακάτεμα διαλύθηκε μια χαρά.
    Αυτά.

  21. #21
    Pumping Iron HoHe's Avatar
    Join Date
    14-06-12
    Location
    Εδω!
    Posts
    678

    Default

    Καλησπερα παιδια!
    Γραφω πρωτη φορα στο forum και αφορμη σταθηκε η παραπανω πρωτεινη.

    Η συγκεκριμενη εταιρια λεγεται Αγραφα και ανηκει στον ομιλο επιχειρησεων Ελληνικες Πρωτεϊνες.
    Επειδη ειμαι απο Καρδιτσα και ο θειος μου εχει ζωα, εχω να σας πω οτι καποιοι πινεται πρωτεινη απο το γαλα του θειου μου...
    Αγοραζουν γαλα απο τοπικους μικροπαραγωγους. Οποτε στο θεμα αγνοτητας ειναι "τεφαρικι".
    Ειναι γαλακτοκομικη εταιρια με τυρια και γιαουρτια, δεν τους πολυαπασχολει το θεμα marketing (αυτο οσον αφορα τη γευση) καθως ειναι ηδη γνωστοι στο χωρο απο αλλα προιοντα...
    Το θεμα της γευσης ειναι ενα προβλημα...αλλα προσωπικα το αντιμετωπιζω με Caotonic/Nesquik κτλ. Κοβει αρκετα τη γευση.
    Οποιος εχει θεμα με τη λακτοζη καλυτερα να την αποφευγει...
    Αυτα! Οτι αλλο θελετε μπορειτε να με ρωτησετε.
    Last edited by HoHe; 14-06-12 at 17:30.

  22. #22
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    169

    Default

    Εγώ την τελειώνω και εντός των ημερών θα παραγγείλω 2-3 κουτιά. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την πρωτείνη αυτή που όπως έγραψα την προτιμώ εντελώς σκέτη και ας βάλω ότι άλλο θέλω μέσα εγώ από γλυκαντικά κλπ. Δοκίμασα με μέλι και χαρουπάλευρο και έγινε πολύ ωραίο μίγμα. Χθές διάβασα σε ένα παλιό άρθρο του αμερικάνικου FLEX ότι συνιστάται αμέσως μετά την προπόνηση η λήψη γλυκόζης σε αναλογία 1 γρ. ανά κιλό βάρους. Το ίδιο συνιστά και στα "tips" του ο Dorian Yates. Έτσι χθές αγόρασα ένα βάζο γλυκόζης και μετά την προπόνηση έριξα την απαιτούμενη ποσότητα μέσα στο σέικερ με το ελαφρύ φρέσκο γάλα και την WheyPro 80 και έγινε θαυμάσιο ρόφημα!
    Πάντως σχεδόν πάντα την πίνω σκέτη με ελαφρύ φρέσκο γάλα και μου αρέσει έτσι απλή σαν γεύση. Το μόνο που κάνει είναι να τονώνει παραπάνω τη γεύση του φρέσκου γάλακτος.
    Αν είναι (που το πιστεύω) και τόσο αγνή όπως έγραψε και ο φίλος παραπάνω, τότε βρήκα την πρωτείνη που αναζητούσα.

  23. #23
    New Member Aeg's Avatar
    Join Date
    30-04-12
    Posts
    73

    Default

    Παιδιά σκέφτομαι να την πάρω και εγώ την συγκεκριμένη πρωτεΐνη. Η γεύση δεν με νοιάζει..προτιμώ να μην έχει τόσο καλή γεύση και να είναι ελεύθερη από τεχνητά γλυκαντικά τα οποία δεν τα εμπιστεύομαι και πολύ.

    Θέλω να ρωτήσω αυτούς που την δοκίμασαν...είχαν τίποτα παρενέργειες? (φουσκώματα, διάρροια κλπ)

  24. #24
    Pumping Iron CostasMayLaf's Avatar
    Join Date
    02-07-11
    Location
    New World
    Posts
    537

    Default

    Quote Originally Posted by Aeg View Post
    Παιδιά σκέφτομαι να την πάρω και εγώ την συγκεκριμένη πρωτεΐνη. Η γεύση δεν με νοιάζει..προτιμώ να μην έχει τόσο καλή γεύση και να είναι ελεύθερη από τεχνητά γλυκαντικά τα οποία δεν τα εμπιστεύομαι και πολύ.

    Θέλω να ρωτήσω αυτούς που την δοκίμασαν...είχαν τίποτα παρενέργειες? (φουσκώματα, διάρροια κλπ)
    Αν ηταν θα το ανεφερε καποιος. Παντως δυσκολα να εχεις τετοιες παρενεργεις απο μια whey.
    “Your dreams are always going to be the most important to you than they will be to anybody else. So keep dreaming, keep believing, keep pressing forward. So all those warriors out there – be encouraged” - Kai Greene (IFBB Pro Bodybuilder)

  25. #25
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    169

    Default

    Quote Originally Posted by Aeg View Post
    Θέλω να ρωτήσω αυτούς που την δοκίμασαν...είχαν τίποτα παρενέργειες? (φουσκώματα, διάρροια κλπ)
    Μέχρι τώρα έχω κατεβάσει 5 κουτιά. Ούτε φουσκώματα, ούτε διάρροιες (αλλά έτσι κι αλλιώς και με το κοινό γάλα τα πάω περίφημα...)

  26. #26
    New Member Aeg's Avatar
    Join Date
    30-04-12
    Posts
    73

    Default

    Καλήμερα
    Σήμερα την δοκίμασα σήμερα και εγώ την πρωτεΐνη με βιολογικό γάλα Όλυμπος. Από γεύση δεν είναι τόσο απαίσια όσο περίμενα (βέβαια δεν την πίνεις σαν να ήταν ON πχ), απλά έχω μια απορία. πάνω πάνω μου έκανε κάτι σαν πέτσα (αυτή που έχουν τα γιαούρτια). Πάντα έτσι γίνετε, ή εγώ δεν το ανακάτεψα σωστά?

  27. #27
    Pumping Iron HoHe's Avatar
    Join Date
    14-06-12
    Location
    Εδω!
    Posts
    678

    Default

    Quote Originally Posted by laf View Post
    Αν ηταν θα το ανεφερε καποιος. Παντως δυσκολα να εχεις τετοιες παρενεργεις απο μια whey.
    Φιλε μου μη ξεχνας και τα 7.3g BCAA's ανα δοση! Εγω παντως οταν το εμαθα μου εκανε μεγαλη εντυπωση ... :)
    Τι στιγμη που η ΟΝ εχει 5,5g! :D

  28. #28
    New Bodybuilder
    Join Date
    24-05-11
    Posts
    1

    Default

    Εγω παντως την χρησιμοποιησα ενα μηνα..και ολα καλα!εβαζα λιγο σκονη κακαο και ηταν μια χαρα!Ουτε αερια ουτε τιποτα αν και εχω το συνδρομο του ευερεθιστου εντερου..ενω η dymatize elite με ειχε τσακισει..
    Την καθιερωνω...

  29. #29
    Pumping Iron apro's Avatar
    Join Date
    10-12-12
    Location
    Athens
    Posts
    394

    Default

    Quote Originally Posted by DMTRS90 View Post
    Εγω παντως την χρησιμοποιησα ενα μηνα..και ολα καλα!εβαζα λιγο σκονη κακαο και ηταν μια χαρα!Ουτε αερια ουτε τιποτα αν και εχω το συνδρομο του ευερεθιστου εντερου..ενω η dymatize elite με ειχε τσακισει..
    Την καθιερωνω...
    Με την elite εχω το ιδιο θεμα.Αμα συνεχιστει βλεπω να γινομαι ρεζιλι στην σχολη

  30. #30
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    169

    Default

    Quote Originally Posted by Aeg View Post
    Παιδιά σκέφτομαι να την πάρω και εγώ την συγκεκριμένη πρωτεΐνη. Η γεύση δεν με νοιάζει..προτιμώ να μην έχει τόσο καλή γεύση και να είναι ελεύθερη από τεχνητά γλυκαντικά τα οποία δεν τα εμπιστεύομαι και πολύ.

    Θέλω να ρωτήσω αυτούς που την δοκίμασαν...είχαν τίποτα παρενέργειες? (φουσκώματα, διάρροια κλπ)
    Βρίσκομαι στο 12ο από τα 13 κουτιά που πήρα και όλα περίφημα. Τον τελευταίο μήνα βρήκα φρέσκο κατσικίσιο γάλα από τοπικό τσοπάνη που έχει κοπάδι και καθημερινά κατεβάζει από το βουνό εμένα κι ενός φίλου φρεσκοαρμεγμένο γάλα. Μαζί με ένα scoopάκι Whey Pro 80i και λίγη γλυκόζη μεταπροπονητικά, είναι το αγαπημένο μου ρόφημα της ημέρας. Με ανακάτεμα στο ηλεκτρικό αναδευτήρι του φραπέ γίνεται και αφρώδες!

    Πρέπει να μαζέψω λεφτά για την επόμενη παραγγελία...


 
Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμπλήρωμα πρωτεΐνης
    By stelioscreta in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 11-10-12, 19:35
  2. Συμπλήρωμα πρωτεΐνης
    By xaris110 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 21
    Last Post: 24-07-08, 21:13
  3. συμπληρωμα πρωτεινης
    By alimpampas in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 04-07-08, 20:13

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •