Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    New Member
    Join Date
    11-06-10
    Posts
    24

    Default Ερωτήσεις - Να Προσθέσω Παραπάνω Προπονήσεις Με Βάρη;

    Καλησπέρα παιδιά,

    Θα ηθελα τη βοηθεια σας στο προγραμμα μου. ειμαι 1,82 υψος και 81 κιλα γενικα ο σωματοτυπος μου ειναι πλαδαρος καθολου σφικτος με τα παχακια μου στην περιοχη της κοιλιας.
    αυτο που θελω ειναι να εχω λιγο περισοτερο ογκο και full γραμμωση. το εβδομαδιαιο προγραμμα γυμναστικης που έχω αρχισει εδω και 2 μηνες ειναι δευτερα bodypump 1 ωρα τριτη βαρη και στο τελος μιση με 45 λεπτα body attack και παρασκευη 1 ωρα body pump, η διατροφη μου ειναι η εξης
    Πρωινο: βρωμη με γαλα και 1 scoop whey
    δεκατιανο: φρουτο με γιαουρτι ή τοστ με τονο
    μεσημεριανο: κοτοπουλο ή μπιφτεκι (αντι για ψωμι στο ζυμωμα χρησιμοποιω βρωμη) ή σολομο ή τονο με αγριο (μαυρο ρυζι) και μια φορα τη βδομαδα οσπρια με λιγο φετα τυρι και παντα μια σαλατα με λαχανικα (μπροκολο πιπεριες μανιταρια ψητα στον ατμο ι στο φουρνο) + λιγο ελειολαδο
    απογευμα: ενα φρουτο (πριν την προπονηση εαν παω)
    μεταπροπονητικο: 1 scoop whey me 1/2 scoop δεξτροζη
    βραδυνο: κοτοπουλο ή τονο ή μπιφτεκι με σαλατα και λιγο λαδι
    μιση ωρα πριν τον υπνο σε ημερα προπονησης: 1 scoop πρωτεινη

    οι μεριδες ειναι σε ποσοτητες εστιατοριου
    να προσθεσω οτι μεσα στην μερα πινω 3-4 φλυτζανια πρασινο τσαι και τα σαβατοκυριακα 1 φλυτζανι συνδιασμο μαυρο με πρασινο τσαι και πολυ νερο
    οπως σας ειπα και στην αρχη δεν φαινονται οι μυς μου γιατι το δερμα μου ειναι πλαδαρο, μετα απο 2 μηνες προγραμματος εχω δει μια διαφορα οχι ομως μεγαλη, φοβαμαι μηπως με το body pump οι μυς μου καιγονται και αντι να δυναμωνουν απλα γραμωνω στα κιλα που ειμαι, τι μου προτεινετε εσεις?λέτε να προσθεσω παραπανω προπονησεις βαρη και λιγοτερο bodypump i attack? να υπενθυμισω στο bodypump κανουμε λιγα βαρη πολλες επαναληψεις και μια μυικη ομαδα ανα τραγουδι και στο attack αεροβια με κινησης χεριων ποδιων και πολυ τρεξιμο. ευχαριστω εκ των προτερων

  2. #2
    New Member
    Join Date
    09-01-12
    Location
    Τρίκαλα
    Posts
    85

    Default

    Τα κιλά που έχεις για το ύψος σου δεν είναι πολλά οπότε για να είσαι πλαδαρός όπως λες πρέπει από τη φύση σου να έχεις λίγο μυϊκο ιστό, κάτω του μέσου όρου.Αυτό ομως αλλάζει έυκολα σχετικά ειδικά στην αρχή.Πιστευώ πως αν βάλεις λίγο μυϊκη μάζα επάνω σου χωρίς απαραίτητα να χάσεις λίπος θα δεις μεγάλη διαφορά οσον αφορά την πλαδαρότητα.Θα σου πρότεινα να κάνεις 3-4 προπονήσεις με βάρη την εβδομάδα ή το δεκαήμερο και την αερόβια μόνος 30-45 λεπτα κατά προτήμηση τις μέρες που δεν κάνεις βάρη ή στο τέλος της προπόνησης.Η διατροφή σου απο ποιότητα είναι καλή αλλά θα συμβούλευα να ψάξεις τα threads για περισότερες ιδέες και για μπορέσεις να καθορίσεις τις ποσότητες.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Θέλω να ξεκινήσω προπονήσεις με βάρη σωστά!
    By teo)gewrgiadhs in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 12-07-11, 00:27
  2. Replies: 16
    Last Post: 03-03-08, 10:03
  3. iso-whey αξιζει τα παραπάνω χρήματα!!
    By ttourt in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 02-05-06, 19:30

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •