Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    22-01-12
    Posts
    1

    Smile Βοήθεια Για Απώλεια Βάρους & Γράμμωση

    Καλημέρα σας!!!Είμαι νέα στο forum και θα ήθελα τις συμβουλές σας.Σε γενικές γραμμές δεν είμαι αγύμναστη αλλά γυμνάζομαι περιστασιακά τα τελευταία χρόνια.Επειδή η κατάσταση έφτασε στο απροχώρητο έχω ξεκινήσει να κάνω γυμναστική εδώ και μία εβδομάδα. Έχω κάποια όργανα γυμναστικής στο σπίτι (διάδρομο,step,ένα όργανο για διατάσεις ποδιών και ένα πολυόργανο που γυμνάζει στήθος ώμους πλάτη πόδια κ με κωπηλατική άσκηση).Κάνω καθημερινά 30 λεπτά διάδρομο 10 λεπτά στεπ και στα υπόλοιπα 5 σετ 12άρια ή 15άρια.Θα ήθελα να ρωτήσω τους πιο έμπειρους στο forum αν είναι σωστό το πρόγραμμά μου, αν πρέπει να αλλάξω κάτι, τι είδους εξέλιξη πρέπει να έχει για να καταφέρω να χάσω κιλά αλλά να πετύχω και μία ελαφριά γράμμωση.Είμαι 1,60 και 63 κιλά.Αν μου δίνατε κ μερικές συμβουλές σωστής διατροφής θα το εκτιμούσα.Ευχαριστώ πολύ!!!

  2. #2
    Bodybuilding Newbie ΚΕΛΥ's Avatar
    Join Date
    20-12-11
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    98

    Default

    Πολυ καλημερα σου Στελλα.!
    Καταρχην για αυτο που θες να καταφερεις (αδυνατισμα και ελαφρια γραμμωση) το καλυτερο και αρχικο που πρεπει να κανεις ειναι η διατροφη σου.! εδω στο φορουμ αν ψαξεις στα προγραμματα διατροφης θα βρεις πολλες χρησιμες πληροφοριες για να φτιαξεις την διατροφη σου.! βεβαιως σε τυχων αποριες σου μπορεις να τις μοιραστεις μαζι μας και να σε βοηθησουμε.
    Επειτα το δευτερο καλυτερο ειναι η αεροβια ασκηση που ηδη κανεις.!και οσο αφορα για την ωρα που θα κανεις αεροβια η γνωμη μου ειναι το πρωι πριν καν φας το πρωινο σου ετσι ωστε να ειναι και "αδιες¨" οι αποθηκες γλυκογονου σου (το πρωιγουμενο βραδυ να μην εχεις φαει υδατανθρακα) ετσι ωστε να χασεις πιο ευκολα το λιπος.αυτο δεν συμαινει ομως οτι δεν μπορεις να κανεις και την υπολοιπη ημερα αεροβιο.απλως η καταλληλα ωρα ειναι το πρωι.!
    Τριτον και τελευταιο για το πολυοργανο που εχεις.αν εκτελεις σωστα τις ασκησεις που κανεις τοτε να το συνεχισεις και με τις καταλληλες ασκησεις..!!

    Για ολα τα παραπανω μπορεις να βρεις πληροφοριες στο φορουμ.αν εχεις ορεξη για διαβασμα μπορεις να μαθεις πολλα εδω.! αν καποιος διαφωνει στα παραπανω θα ηθελα να μου το πει..!!

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Kαλώς όρισες Στέλλα στο φόρουμ!

    Η Κέλυ τα είπε πολύ σωστά και θα συμφωνήσω μαζί της.
    Για να έχεις ένα καλό αποτέλεσμα (στην προκειμένη μείωση λίπους) χρειάζεται να συνδιάσεις αυτό που κάνεις με ένα ανάλογο διαιτολόγιο.

    Δεν μπορώ να σου πω ποιο ακριβώς θα ναι αυτό, γιατί δεν ξέρω τι έτρωγες μέχρι τώρα, τι συνήθειες είχες γενικότερα. Αλλά μπορείς να γράψεις τι τρως ώστε να δούμε τι μπορείς να βελτιώσεις.

    Στην προπόνησή σου, δε μας αναφέρεις πολλά πράγματα, παρά μόνο περιληπτικά.
    Ανέφερε ακριβώς τι ασκήσεις ακολουθείς (μην αγχώνεσαι με τις ονομασίες, περιέγραψέ τες όπως μπορείς και θα καταλάβουμε) και με τι βάρος τις κάνεις.

    Εύχομαι καλή επιτυχία στο στόχο σου!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Απωλεια βάρους... ΒΟΗΘΕΙΑ!!!
    By gogotz in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 7
    Last Post: 06-04-11, 11:26
  2. Βοήθεια Με Απώλεια Βάρους.
    By iskraone in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 14
    Last Post: 08-04-10, 18:17
  3. Απωλεια βαρους κλπ!
    By Bart in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 1
    Last Post: 03-03-09, 07:37

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •